Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    213
Bana da batırdılar farklı zamanlarda 3 kere. 7 gibi yürümem için kaldırdılar sonra bizde bir tur daha yürüdük. Galiba ayağa kalktıktan sonra bastirmiyorlar.
Ağrı kesici iste, bnm de öyle çok aciyordu. Biraz daha iyiyim, 1 buçukta çıktım odaya.
Psikolojim bozuldu benim gelen herkese bastircak misiniz diyordum ki ayağa kalktıktan sonra bastirmadilar sanada geçmiş olsun canım

Canım aslında kucağına aldığın günden itibaren hesaplanıyor. Şöyle ki mesela benim kızım prematüre 90 gün kuvezde kaldı 40.haftayı orda tamamladı benim kucağıma verildiğinde ilk doğduğu gün sayıldı gelişim buna göre takip edildi. Hal böyle olunca atak haftaları da ikinci ilk doğduğu gün üzerinden hesaplandı. Çünkü gelişim o yönde.
Sen bebeğin doğar doğmaz kucağına aldığın için doğduğu günden itibaren hesaplıcan. Çünkü seninle teması var onunla konuşuyorsun vs. Gelişiyor yani. Buna göre ortalama 2 hafta sonra bebeğinin atak haftası oluyor. Ama Buda bebekten bebeğe değişiyor bazen bir hafta önce bazen bir hafta sonra olabiliyor. Atak haftalarında da genelde bebekte değişiklikler gözleniyor. Uzmanlar yaklaşık 1 hafta sürecek bu atak haftalarından sonraki zamanları güneşli günler olarak tabir ediyor. Bebek yeni bişey öğrenerek gelişiyor çünkü.
Aa evet aldığım kitapta da öyle ertesi hafta güneşli gün gözüküyor. Teşekkürler canım, kafam çok karışmıştı ama dediğin gibi gelişimi sürüyor sonuçta 🌸

İyiyiz çok şükür canım pıhtı icerde kalmaması için bastiriyorlar.. Bu hastanede diğer annemize yapmadılar doktorumuz farklı bana yaptılar..
Belden uyusma işi çok kolay spinal oldum.ben damar yolu daha zordu aciliydi uzun uzun sonra yazarım öyle anneler
Kişinin durumuna göre yapıyorlardır belkide . Nasıl ilk bebek duygusu , kendine geldiğinde anlatırsın 😇ağrıların geçsin de . Geçti gitti hamilelik artık hoşgeldin lohusalık 🥰

Her anne bebekte farklı oluyor bence doktorumuz aynı geçen hafta çatı oldum ne kanama ne parça ne felaket bir acıolmadı doktor bebeğe göre anneye göre farklı davranıyor
Bana Dr kan sulandırıcı iğne, ağrı kesici iğne vs vermişti ebe her dr'un düşüncesi farklı oluyor aynı hastane olmasına ragmen demişti. Hepsinin stili değişiyor sanırım. Senin sezaryen olursa nasıl olacak bakalım merak ettim ben de

Her akşam kasık ağrısı yaşıyorum 36+2 normalmidir. Doğuma hazırlık mı acaba? Ne zaman doğcak böyle beklemek zormuş son zamanlar 🥹😔

Kızlar bende 2.5 sene once sezeryan oldum ama karnıma falan bastırmadlr. Onu kanama durumuna göre yapıyorlar sanırım benim hemen baya fazla kanamam basladı parcalı sekilde

Benim tek seferde değil 3 4 kere bastirdilad farklı zaman aralıklarında.. saglikliyix şükür ama benim dikislerim çok aciyo kalkarken ömrümden ömür gidiyor
Çok çok geçmis olsun canım. Bebeğin nasıl inşallah oda iyidir.
Elhamdulillah sende dogum yaptın.

Ağrilarinda bir an evvel gecer inşlalah.

Bu arada normal dogumdada dogum olduktan sonra bastırıyorlar ya.
İçerdeki tüm pıhtılar düşsün diye.
Bende zorlanmıstım. Ama mecbur onu yapmak zorundalar. İçimizin temizlenmesi için.
İnsallah sende bir an evvel toparlarsın.

Teyzeleri bu arada bugün miniğimin Göbeği düştü.
Hamdolsun.
Baya sıkıntılı oluyordu bez filan baglarken.
Düşmesini çok bekledim.
İlk bebegimde 3. Gün düsmüstü.
Bu bebiş işleri ne zor ya sürekli birseyleri bekleyecegiz.
Göbegi düssün kilo alsın emeklesin yürüsün yemek yesin .... bu liste uzayıp gidiyor.
İnsallah hepsini güzelliklerle kolaylıklarla aşarız geride güzel anılarımız kalır.

Bana da batırdılar farklı zamanlarda 3 kere. 7 gibi yürümem için kaldırdılar sonra bizde bir tur daha yürüdük. Galiba ayağa kalktıktan sonra bastirmiyorlar.
Ağrı kesici iste, bnm de öyle çok aciyordu. Biraz daha iyiyim, 1 buçukta çıktım odaya.
Canım çok geçmiş olsun allah analı babalı büyütsün inşallah

Kızlar 20lik dişim apse yaptı antibiyotik başladım ama henüz etki etmedi çok ağrım var evde ne yapabilirim ne su içebiliyorum ne yemek yiyebiliyorum delirmek üzereyim

X