Popüler Konu 2024 Aralık Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• kız

OY: 8 42,1%
  • erkek

OY: 10 52,6%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

• ikiz kız/erkek

• üçüz / çoğul

OY: 1 5,3%

• Ankete Katılan
    19
Ben Burger King / Mac Donalds aşeriyorum… bir de buz gibi cola ama yememem lazım değil mi? normalde çok nadiren yediğim şeyler yurtdışında ucuz diye yerdim arada ama hamilelikte sakıncalı değil mi? 😭 ben cola hele hiç içmem ama kaç gündür aklımdan çıkmıyor bir kereden bişey olmaz mı acaba 🙄
Ye kız ye bir kereden birşey olmaz. Bence haftada bir yenebilir, aşırıya kalmamak şartıyla

Tiksinmek iç
Yabancılar bu konuda çok iyiler nasıl yapıyolarsa hamilelikte hiç içmiyorlar. Doğum yaptıkları gün hop sigara yakıyorlar. Ben yapamazdım öyle hamile kalınca bırakamazdım çok seviyordum sigarayı. O yüzden 6 yıl önce bebek istiyoruz diye ilaç kullanıp bıraktım çok şükür. 17 yıl kullandım ilaçsız asla bırakamzdım. Sigaradan sonra süt içebilirsin. Birde sabah süt yoğurt olabilir aç karnına. Yada sigara öncesi süt içsen.
İn mi

Bende yedim bilmiyorum ki çiğ köftede zararlı ne olabilir ki eğer çiğ et yoksa . Gerisi bulgur sevze zaten 🤷‍♀️
Cok baharatli bence oyuzden de olabilir , aksam babam almis mesela kokusundan bile bana ogg geldi . Baharatli seyleri cok seven ben kokusuna bile tahammul edemedim. Yoksa etsiz olan icin dediklerini zannetmiyorum

Tiksinmek iç
İn mi
Yok sigaranın zehirini vücut belki sütle yoğurtla minumuma indirir. Tiksinmek için ben sigarayı içtikten sonra izmariti bir bardak suyun içine ataıp baş ucuma koyar sabah uyandığımda koklardım işe yaradı bilmem sende yararmı

merhaba kızlar az once doktordan geldım . 10 gun once keseyi görmüştüm. bugunde bebegımı gorduk cok sukur ama kalp atısnı dınletmedı doktor cok kucuk dedı 10 gün sonraya cagırdı tekrar . cok sukur. en son adet tarhm 6 nısan ama bebeısım 7 haftalık dedı .orasınıda hıc anyalamadm uygulamada 5+6 gun uygulamalarda ama anlayamdım neyse sağlıklı olsunda . dogum tarıhıde aralık mı ocakmı olacak suan ortadayız?:)
7 haftanın içindesin demek canım bursada hangi doktora gidiyorsun

Yok sigaranın zehirini vücut belki sütle yoğurtla minumuma indirir. Tiksinmek için ben sigarayı içtikten sonra izmariti bir bardak suyun içine ataıp baş ucuma koyar sabah uyandığımda koklardım işe yaradı bilmem sende yararmı
Canım evet He gece yoğurdumu yiyorum nefes egzersizleri yapıyorum Allah'ıma emanet artık

Bence git bi doktora kafan rahat etsin. Daha önce bi doğumum olduğu için bütün gebelikler aynı olmuyor tabi. Ama ilk düşük yaptığım gebeliğimde 16. Haftaya kadar biraz yorulsam yürüşten sonra falan. Bel ağrısından yürüyemez emeklerdim. Ama sen bacağa vuruyor diyorsan fizyoterapist mr isteyebilir. Hamilelik öncesi bel ağrısı yoktu yeni olduysa hamilelikten olabilir. Kendi vücudunu daha iyi tanıyorsun sonuçta.
Öncesinde de vardı bel düzleşmesi başlamıştı, magnezyum desteği + reformer ile hafifletmiştim. Şimdi magnezyum almıyorum e spora da gitmiyorum ondan azdı bence :/ hareket edince çok yoruluyorum diye ev bile toparlayamıyorum böyle bi yeri toplayıp dinleniyorum falan, hareketsizliğim çok arttı yani

Son düzenleme:
Ya iki gün öncesi embriyo bile gözükmüyordu Çarşamba gördü atmıyor atmaz alalım diyince aptal gibi oldum. Pazartesi özele gidicem inşallah iyi bı sonuç duyarım.
Ya bu devlettekilere bıraksan herkese kürtaj edecekler heralde ne hikayeler okudum ya kendi becerisizlikleri yüzünden hep bazıları kalp atışını almıyor hemen kürtaj diyor ya desene bir hafta daha bekleyelim falan ya acaba diyorum kaç saf bilgisi olmayan sağlıklı gebeyi böyle kürtaj ettirdiler yatacak yerleri yok resmen senin ki daha 5+5 diyorsun ya çok saçma zaten kalp atışı duymayı beklemek normalde bazı doktorlar kalp atışı için 7. Haftada gelin derler kesin olsun diye sakın telaş yapma senin her şey normal şuan bebeğin boyuta ideal

Günaydınnn canımm kızlar etiket yapamadım malesef bugunki testim gecikmenin 4. Gunu gögüslerim asırı hassaslastı 🥹 sizi kac gundur burda darlıyorum özür dilerim 🌼hakkınızı helal edin🤲🏻ben ümidimi kestim olsaydı sımdıye cokdan kop koyu cıkardı

Eklentiler

• IMG_0525.jpeg
    IMG_0525.jpeg
    52,9 KB · Görüntüleme: 43
Günaydınnn canımm kızlar etiket yapamadım malesef bugunki testim gecikmenin 4. Gunu gögüslerim asırı hassaslastı 🥹 sizi kac gundur burda darlıyorum özür dilerim 🌼hakkınızı helal edin🤲🏻ben ümidimi kestim olsaydı sımdıye cokdan kop koyu cıkardı
Hakkında hayırlısı olsun canım en tez zamanda sağlıkla bir gebelik yaşarsın inşallah göğüslerinin hassaslaşması prolaktin hormonunun yükselmiş olmasıda olabilir testlerden çıkar zaten

Hakkında hayırlısı olsun canım en tez zamanda sağlıkla bir gebelik yaşarsın inşallah göğüslerinin hassaslaşması prolaktin hormonunun yükselmiş olmasıda olabilir testlerden çıkar zaten
Normalde regl oncesi agrırdi ama yanlardan sonra agrı gecerdi anlardım adet olacagımı şimdi ise uclarından acıyor ve gecikmemin 4. Gunu asırı hassas rehl olamıyorum testler negatıf megerse bir lütüfmus adet olmak cünkü agrı cekıyorum 😩

X