2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Caanim kizlar herkese kolaylıklar diliyorum,
Acaba gaz yaptığından kesin emin olduguniz şeyleri yazar mısınız? Hepimiz faydalanalim ,gaz sancısı girdigi zaman ne yemiştim diye düşünmeye başlıyorum herşeyi birakasim geliyor bu seferde nasıl beslenicez,
Cnm ben kndim çok gazlıyımdır. Yedıklerımede pek dıkkat etmem, canımın çektıgını yıyorum, gecen kola canım çekti mesela 2 bardak içtım, bnım bebişimin gaz sorunu yok buna ragmen🤨

Kakasız 3. Günümüz normalde kesintisiz 4-5 saat uyuyan bebe 2 saat olmadan kalkıyor yorgunluktan hayal görüyorum artık 😭 kendimi sağmakla uyumak arasında savaş veriyorum
Cnm bızımde kakasız 3.gunumuz,sancı yapıyo bugun inşallh yapar beklıyorum

Kızlar merhaba ! Bayadır yoktum gündüzleri uyumayan bir premsesim var ondan 🤤 nasılsınız umarım herkes iyidir ? Aktif olmaya çalışacağım nasıl gidiyor annelik ?
Çok şukur cnm sen nasılsın?
Bzımde gunduz uykularımız yarım yamalak kesik kesik ama şukur gceleri uyuyor🤲buna şukur dıyorum, gcede uyumasa napardım acaba dıye düşünüyorum.

benimki de mesela buara akşam 6 civarı beni emzik niyetine kullanmak istiyor, izin vermiyorum. emme işlemi bitince hop alıyorum memeden. ağlıyor, emzikte istemiyor açıyorum bir müzik ya da ışıklı bir oyuncak dikkati dağılıyor susuyor☺️

büyük olduğu için sızacağını sanmıyorum, sıkıca bağlayıp lastikleri iyice açmak yeter sanırım

ben gündelik kullanma ihtiyacı hiç duymadım.
banyoda zaten ne var ne yok kendi kendine çıkıyor. eğer banyo yapmayacaksa da, odanın ısısı ve onun üstünü kontrol ediyorum. burun tıkanıklığı odanın ısısı ve yanlış nem oranından kaynaklanıyor. biraz camı araladığım zaman kendi kendine geçiyor.
ama kısa bir dönem hasta oldu burun çok doluydu. otri bebe kullandım ama mümkün değil tamamen boşaltmıyordu.
o yüzden bunu kullandım, fiyat biraz yüksek ama tek kullanımlık değil, sürekli bir ürün.
hem de ne var ne yok çıkıyor burundan.
hastalık böylece ilerlemeden 4 günde falan atlattık

Canım bahsettiğin ürüne baktım cok övülmüş. Dyson 12 ye uyumlu mu bilgin var mı ?

Kızlar merhaba ! Bayadır yoktum gündüzleri uyumayan bir premsesim var ondan 🤤 nasılsınız umarım herkes iyidir ? Aktif olmaya çalışacağım nasıl gidiyor annelik ?
Bizim premseste kudurup duruyo aktiflik felan kalmadı 🤣 bugün 57 günlük olduk

Canım bahsettiğin ürüne baktım cok övülmüş. Dyson 12 ye uyumlu mu bilgin var mı ?

ben de dyson olmadığı için hiç bilgim yok, klasik elektrikli süpürgelerin ucuna takılıyor (metal boru çıkarılıp) onun ağzı gibi olması lazım. muhakkak yorumlarda ya da sorularda yazar. bana başta korkutucu ve ilkel gelmişti o yüzden otribebe de almıştım. ama sonra sadece bunu kullandım, harika bir şey. umarım uyumludur

Geçti diyebilirim canım, emzirdikten sonra kucakta da epey diklestiriyorum üzerimde gece gündüz zornoluyorbtabi 10 15 dk öyle durmak ama kusmasindan iyidir, puset dik olduğu için gündüz de ona kuloyuyorum beşiğinde reflü yatagi gibi ayaklarındam yükselttik
Koktuk altından tut havada çıkıyo hemen gazı çıkmasa bile omzuna koyunca çıkıyor 😂 the'dan öğrendim

Caanim kizlar herkese kolaylıklar diliyorum,
Acaba gaz yaptığından kesin emin olduguniz şeyleri yazar mısınız? Hepimiz faydalanalim ,gaz sancısı girdigi zaman ne yemiştim diye düşünmeye başlıyorum herşeyi birakasim geliyor bu seferde nasıl beslenicez,
Fındık fıstık ceviz badem vs, dana eti, süt ve süt ürünleri, bezelye, bakliyatlar, taze fasülye, portakal, muz, domates (pişmişti dahil), brokoli karnabahar saymıyorum bile, ve sanırım salatalık, bunlar bende gaz yapıyor yemeyi kestim ve bebeğim bugün tam bi melek bebek tüm gün emdi emdi uyudu haftalardır gaz çekmekten yorgun düşmüş minnoşum ☹️

Çok şukur cnm sen nasılsın?
Bzımde gunduz uykularımız yarım yamalak kesik kesik ama şukur gceleri uyuyor🤲buna şukur dıyorum, gcede uyumasa napardım acaba dıye düşünüyorum.
İyiydim az önceye kadar şu aşıları Allah bildiği gibi yapsın uyuyorduk baktım Elisa mıkırdanıyor uykusunda tetikteydim zaten ateşini ölçtüm 38 çıktı yavrum verem aşısı oldu bugün hemen uyandırdım memeye aldım o kadar kötüydü ki tutmadı eli kolu salındı gözünü açamıyor vucüdü salındı calpol verdim hemen onu bile zor yuttu sonra ılık su ile kompres yaptım şimdi biraz düştü Allahım çok kötüydü kimseye yaşatmasın sabaha kadar nöbetteyim şimdi hayatta uyuyamam aklıma geldikçe ağlıyorum mahvoldum

Fındık fıstık ceviz badem vs, dana eti, süt ve süt ürünleri, bezelye, bakliyatlar, taze fasülye, portakal, muz, domates (pişmişti dahil), brokoli karnabahar saymıyorum bile, ve sanırım salatalık, bunlar bende gaz yapıyor yemeyi kestim ve bebeğim bugün tam bi melek bebek tüm gün emdi emdi uyudu haftalardır gaz çekmekten yorgun düşmüş minnoşum ☹️
canım vitaminlerini aman aksatma çok şey kesmişsin kalsiyumunu özellikle

ben de dyson olmadığı için hiç bilgim yok, klasik elektrikli süpürgelerin ucuna takılıyor (metal boru çıkarılıp) onun ağzı gibi olması lazım. muhakkak yorumlarda ya da sorularda yazar. bana başta korkutucu ve ilkel gelmişti o yüzden otribebe de almıştım. ama sonra sadece bunu kullandım, harika bir şey. umarım uyumludur
Soru cevaplara baktım. BAzı dysonlar için uyumlu yazmıs. Satıcıya sordum bakalım. Ya bana hala korkutucu geliyor. Eşim aspiratör ile çekerken bile çok güç kullanıyor. Yavaş olmuyor. Bunu da abartır kesin 🫣

Valla bazen iyi uyuyor dinleniyorum bazen tüm gün ayakta kucakta memddyiz kamburum bile çıktı ya resmen dik duramıyorum, haftada bir eşimle yspiyorum iyice temizliği, akşamları da o sil sulur yaoiyor arada, ev isi olduğu kadar bı fırsat bulup yemek yapabilirsem ,15. Günden sonra ben de yalnizlardanim ,Allah kolaylık versin canım inşallah , obakislarina kokularına dayaniyoruz
Öyle kuzum yaaa sevgileri çok çok çok farklı

X