2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    272
Caanim kizlar herkese kolaylıklar diliyorum,
Acaba gaz yaptığından kesin emin olduguniz şeyleri yazar mısınız? Hepimiz faydalanalim ,gaz sancısı girdigi zaman ne yemiştim diye düşünmeye başlıyorum herşeyi birakasim geliyor bu seferde nasıl beslenicez,

Herkes çok övünce Molfix’i ondan devam edeyim dedim 😒
Sleepy alayım yarın
Hayır geçmiyorda çok huzursuz bebişim
Bişey duydum denemedim denememde sanırım. Birisi bebegi pişik olunca rexona sıkıyormuş. Biraz agliyor sonra hemen geçiriyormuş. Ama korkulu ya

Geçti diyebilirim canım, emzirdikten sonra kucakta da epey diklestiriyorum üzerimde gece gündüz zornoluyorbtabi 10 15 dk öyle durmak ama kusmasindan iyidir, puset dik olduğu için gündüz de ona kuloyuyorum beşiğinde reflü yatagi gibi ayaklarındam yükselttik
Olsun canım bizde bir süre çok zorlandık yani düşün benden ve eşimden başka kimse mamayı veremezdi sonra zamanla ilaçla azaldı belkide büyüdüğü için

Kızlar nasıl korunuyorsunuz mağlum doğumdan sonra hamile kalma riski çok oluyormuş benimde 40ima az kaldı nasıl korunmak bilmiyorum
Prezervatif ve geri çekme .. eşimde görüyor halimi çocuk istemiyor yani ben onu da perişan ediyorum büyük oğlum acaip babacı bıkmış durumda yani 😃😃

Kızlar Bı gögsumde aşırı agrı var gecende olmuştu sagdım şişen gögsumden daha çok emzirdim ama dunden berı Bı gogsum çok agrıyor dokundum şişlik ve sertlik yok başına gelen var mı bir de dun kırkımız çıktı 2 gundur benden su gıbı Bı akıntı geliyor bazen kahve bazen sarı yeşil gıbı ama su gıbı akıyo. Enfeksıyon desem kaşıntı yanma ya da karın agrısı yok

Şöyle kiii bütün süt ve süt ürünleriyle birlikte dana eti de yemiyorum. Peynir yoğurt margarin tereyağ krema ve bunların eser miktarda bileee olduğu bütün yiyecekler asla tüketmiyorum. Marketten aldığım gıdaların içeriklerine bakıyorum hep eser miktarda süt tozu içerir ve gibi sütle ilgili bir uyarı varsa onunda yemiyorum. Ya da dışarda yiyeceğim yemekler için hep soruyorum içinde var mı diye çikolata vs de süt olduğu için yemiyorum. Et olarak kuzu eti yiyorum bizim ekstradan tavuk yumurta susam vs gibi şeylere alerjimiz yok o yüzden onları yiyebiliyorum ama ona alerjisi olan bebeklerde oluyor tabiki. Çok geçmiş olsunn bu beslenme biçimini hayat tarzı haline getirmek gerekiyor yoksa yiyemiyorum içemiyorum dersek eziyet olur ki ben en çok sütlü tatlı severim malesef yiyemiyorum 🫣
Çok teşekkür ederim, size de geçmiş olsun çok zor gerçekten. Peki kalsiyum için ek bir takviye kullanıyor musunuz

Sleepy 1 numara çok küçük ,2paketi bitiremedim hep taştı çok rezil etti oyuzden hiç alaşım gelmiyor sleepy, başlarda anlayamadim da küçük feldiginden tastigini baglayamadigimi düşündüm meğerse küçükmüş,Molfix 1 geçtik bı paket büyüktü rahat ettik , şimdi Molfix 2 ye geçtik daha da iyi oldu 4750 geldi en son 1ay kontrolunde

sleepy illallah ettirdi. ben baby turcoda 1 gün olsun taşma yaşamadım. bez dokundu diye sleepye geçtim ama tekrar baby turco deneyeceğim evde var çünkü. olmadı artık neyse parası prima kullanacağım. geceleri bez değiştirip uyku açılsın istemiyorum bir sürü vaktim gidiyor. çocuk her seferinde ıslak, bu sabahta kaka taşmış.
Bişey duydum denemedim denememde sanırım. Birisi bebegi pişik olunca rexona sıkıyormuş. Biraz agliyor sonra hemen geçiriyormuş. Ama korkulu ya

içerdiği kimyasallar sebebiyle deodorant yetişkinler için bile önerilmezken el kadar bebeğe 🤦🏻‍♀️

Benim eşim de 2. diye çok ısrarcı ben de hızlı hamile kalıyorum ailem karşı 2. çocuğa çok zor olur tek çocukla elinden tutarsın hayatın olur diyorlar sezeryan olduğu için 6 ay zaten bekle demişti doktorum ama eşimi bekletmek imkansız gibi küsüyor hemen
Ama vucudun dinlenmesi toparlanması gerekiyor, benim doktorum 1 sene korun dedi

Kakasız 3. Günümüz normalde kesintisiz 4-5 saat uyuyan bebe 2 saat olmadan kalkıyor yorgunluktan hayal görüyorum artık 😭 kendimi sağmakla uyumak arasında savaş veriyorum

Caanim kizlar herkese kolaylıklar diliyorum,
Acaba gaz yaptığından kesin emin olduguniz şeyleri yazar mısınız? Hepimiz faydalanalim ,gaz sancısı girdigi zaman ne yemiştim diye düşünmeye başlıyorum herşeyi birakasim geliyor bu seferde nasıl beslenicez,
canım ben kafein tükettiğim an perişanız 0 kafein artık :)

Kızlar merhaba ! Bayadır yoktum gündüzleri uyumayan bir premsesim var ondan 🤤 nasılsınız umarım herkes iyidir ? Aktif olmaya çalışacağım nasıl gidiyor annelik ?

X