Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

evet var canım çocuğum olmuyor kıllanma var tedavi görüyorum ve tabiki klitoriste büyük aşırı değilde belirgin işte ama onun dışında herşey normal adetlerim falan yerli yerinde.
Merhaba tedavi oldunuz mu bu süreçte aynısı bende yaşıyorum yeni öğrendim bu tedavisi varmı normal dönüyor anne olma sağlıklı evlat olma sahipmiyiz

canım benim kızım (kah) hastası dogdugu gün ögrendik klitoris büyükdü hemen hastaneye gitik kah oldugunu sölediler şok olduk hemen hastaneye yatırdılar tedavimiz başladı kızım ikitane ilaç kullanıyor bu hastalıgın bir çok cinsi var bizimkisi tuz kaybettiren cinsi bebek oldugu için günde üç kere ialç veriyorum ve ilaçlar ömür boyu bunu düşündükçe çok üzülüyorum ayrıca ameliyatda olduk vajina plasti aylık kontrollerimizi gidiyoruz devamla bende bu hastalıgı ilerleyen yaşlarında nasıl seyir edecegini çok merak ediyordum kimse bilmiyor bu hastalıgı haytınızı nasıl etkiliyor cevap verin lütfen bana çok merak ediyorum
merhaba sizinle iletişime geçmek istiyorum fakat yeni üye oldum bu yazdklarınızın aynısı benim kızımdada var şuan 4 aylık olduk kortızon ve astonin kullanıyoruz birde kliterosda büyüme var çok fazlasıyla üzgünüm şaşkınım siz 2011 yılında yazmışsınız acaba bizi nasıl bi süreç bekliyor bilgi verme şansınız varmı ve en önemliside kliteros ameliyatı zor bi ameliyatmı canı çok yanacakmı rica etsem bilgilendirirmisiniz beni.

Merhaba biz de 4 ay önce tanıştık bu hastalıkla kabullenmek çok zor . Doğumumda bebeğim 1 ay yoğun bakımda kaldı. Doktorlar çok korkuttu beni ve bilinçaltımdan atamıyorum bu korkuyu . Hastalık çok ciddi ve en ufak bir enfeksiyonda çocuğun ölüm riski var falan .lütfen bu süreçteki deneyimlerinizi benimle paylaşır mısınız çok ihtiyacım var. Enfeksiyon hastalıklarında nelerle karşılaştınız . Ben evden adım

merhaba öncelikle dönüşünüz için çok teşekkür ederim 🙏 evet doğumunda cinsiyet belirsizliğiyle yoğun bakıma alındı daha sonra kah tanısı konuldu .1.5-2 yaşında ameliyat olabilir dedi.şu anda gencort: 8 saat arayla veriyorum 2-2-1 cc olarak buna ek olarak günde 3 tablette astonin ilacı veriyorum . Doktor sonraki günlerde astonin ilacını kesebiliriz dedi.gencorta devam. Bebeğimin genetik testi yapıldı. Zaten rahim var diye biliyorduk kız olduğunu yinede testte çıktı. Ve hastalığı genetik değil dedi doktor. Pazartesi günü kontrolümüz var detaylı konuşuruz dedi. Van da yaşıyorum ben malesef bölge genelinde sadece bir doktor var ve eğitim araştırma hastanesinde .çok iyi bilgi alamıyorum malesef tek doktor olduğu için hayattan bezmiş durumda 🤷‍♀️ Bizden genetik testi istenmedi isteğinize göre yaparsınız veya yapmazsınız denildi .dozu ayarlardı dediğiniz gibi eksik olan doz yerine konuluyor. Ben de elimden geldiğince tam saatinde veriyorum ve kontrollerini aksatmıyorum
merhaba benımde kızım şuan 4 aylık ve aynı ilac ve dozları kullanıyoruz kliterosda da büyüme var sizin bebeğiniz sanırım 1 yaşını geçti şuan süreçle ilgili bana bilgi verme şansınız varmı acaba birde ameliyat oldumu

Merhaba evet buradayim gecmis olsun gerekli testleri yaptirin gec baslangicli kahtan suphelenmisler ilacla kontrol altina alinir ciddi bir durum degil gec baslangicli olan
Merhaba doktora gittim ama bu hastalığı da elediler bu da değilmiş şu an doğum kontrol ilacı verildi 6 ay sonra tekrar gideceğim ne var bilmiyorum ama canım çok yanıyor artık sırtım full iltihaplı sivilce kanıyor ve ağrıyorlar testesteron hormonum sadece yüksekmiş onun dışında tüylenme ve sivilce sorunum var başka yok

Merhaba erkek yeğenimde doğuştan kah hastalığı var tuz eksikliği olduğundan 10 gün içinde anlaşıldı. Şuan 3 yaşında düzenli olarak günde üç kere kullandıgı iki ilacı var. Üç ayda bir doktor kontrolünde. Son kontrolünde doktor bizi endişelendirdi erken ergenlik boy kısalığı olabilir şeklinde. Şu an boyu 98 normalin biraz üstünde hızlı uzayıp durmasından korkuyoruz. Doktoru ekstra tedavi önerisinde bulunmadı erken ergenlik sorunları için. Bu yüzden bu şekilde olup yaşca büyümüş olan varsa nolur bize yazın instagram @begumustaa

Merhaba erkek yeğenimde doğuştan kah hastalığı var tuz eksikliği olduğundan 10 gün içinde anlaşıldı. Şuan 3 yaşında düzenli olarak günde üç kere kullandıgı iki ilacı var. Üç ayda bir doktor kontrolünde. Son kontrolünde doktor bizi endişelendirdi erken ergenlik boy kısalığı olabilir şeklinde. Şu an boyu 98 normalin biraz üstünde hızlı uzayıp durmasından korkuyoruz. Doktoru ekstra tedavi önerisinde bulunmadı erken ergenlik sorunları için. Bu yüzden bu şekilde olup yaşca büyümüş olan varsa nolur bize yazın instagram @begumustaa
Gecmis olsun hosgeldiniz erken ergenligi onlemek icin kizlarda igne tedavisi var diyebiliyorum ama erkeklerde uygulaniyor mu yoksa genel bir tedavi de size mi onerilmedi bilemedim bu sekilde olup yetiskin olan var mi demissiniz erken ergenlik icin mi sordunuz? Eger kah hastasi olup yetiskin olan varsa olarak kastettiyseniz ben varim 41 yasindayim klasik kah hastasiyim

Gecmis olsun hosgeldiniz erken ergenligi onlemek icin kizlarda igne tedavisi var diyebiliyorum ama erkeklerde uygulaniyor mu yoksa genel bir tedavi de size mi onerilmedi bilemedim bu sekilde olup yetiskin olan var mi demissiniz erken ergenlik icin mi sordunuz? Eger kah hastasi olup yetiskin olan varsa olarak kastettiyseniz ben varim 41 yasindayim klasik kah hastasiyim
Tesekkür ederim yazdığınız için evet doğuştan kah hastası olup yaşca ilerlemiş olarak sordum. Grupta genelde kadın veya kız çocukları için yazılmış yetişkin erkek olarak yazıya rastlamadım. İlaçla normal yaşamına devam edeceginin farkındayız fakat bu boy ve ergenlik konusu canımızı cok sıkıyor.

Tesekkür ederim yazdığınız için evet doğuştan kah hastası olup yaşca ilerlemiş olarak sordum. Grupta genelde kadın veya kız çocukları için yazılmış yetişkin erkek olarak yazıya rastlamadım. İlaçla normal yaşamına devam edeceginin farkındayız fakat bu boy ve ergenlik konusu canımızı cok sıkıyor.
Estafurullah ben 20 yas ustu erkek kah hastasi kisilere sanal alemde denk gelmistim fakat 11 beta eksikligi vardi onlarda sizin cocuk 21 hidrosiklaz mi? Enzimden enzime hatta ayni enzimin bile kendi arasinda farki olabiliyor

Kendi adıma cevap vereyim ilk çocuğumda azdı ama gene 21 ay emzirdim kızımı, anne sütüne de düşkündü gece uyku bilmezdim 2, doğumda oğlumu sadece 4 ay emzirebildim

Kendi adıma cevap vereyim ilk çocuğumda azdı ama gene 21 ay emzirdim kızımı, anne sütüne de düşkündü gece uyku bilmezdim 2, doğumda oğlumu sadece 4 ay emzirebildim
Benimde varda cok deil iki uc saat emzirmeden sagdigimda 30 cc anca cikio bir göğüsten kahdan mi kaynakli acaba die dusundumde 4 ay sonra kesildi mi sütünuz

Kizlar merhaba gecmiş olsun hepinize
Benim oglumda topuk kaninda kah cikti 9.35
Cocuk Endorokloji ye sevk etti
Kan verdik 1 ay sonra cikacakmiş dendi
İnsallah temiz cikar

X