Konjenital adrenal hiperplazi ( KAH )

Anladım peki erkeklerde kah hastalığının işleyiş süreci hakkında bilginiz var mı özellikle bebek olması ile ilgili
Hayir malesef bilgim yok bu hastalik cok ozel bir durumdur yorum olarak ne desek boş en iyisini endokrin ve ureme doktorlari ortak sekilde bilebilir

İyi akşamlar. Eşimde konjenital adrenal hiperplazi var. Yetişkin erkek tanıdığı olan var mı bu kah rahatsızlığı olan ?
Erkek tanidigim yok ama tedavi icin Ankara'da iseniz doktor tavsiyesinde bulunabilirim klasik kah olan bi arkadasim ve non klasik olan ben once Rabbimin izni ile o doktorun tedavisi sayesinde hamile kaldik direk tüp bebek dedikleri halde normal yoldan hamile kaldik

Erkek tanidigim yok ama tedavi icin Ankara'da iseniz doktor tavsiyesinde bulunabilirim klasik kah olan bi arkadasim ve non klasik olan ben once Rabbimin izni ile o doktorun tedavisi sayesinde hamile kaldik direk tüp bebek dedikleri halde normal yoldan hamile kaldik
Yapabilirseniz sevinirim Ankara’da değilim ama yinede bileyim

geçmiş olsun canım.en azından hamile kalabilmişsin.buda sevinilcek bişey bence.en kısa zamanda kavuşursun inşallah bebeğine

kızlar ne zamandır giremedim nete.annemlerde tatildeyim.sorularınızı yaşadığım örneklerle cevaplamaya çalışayım.2. kızım 5 yaşındayken kah olduğunu anladık.sonra 8 yaşındaki kızımında tesadüfen kah olduğunu öğrendik.gerçi forumdakiler beni tanır.3. çocuğuma tüm riskleri bilerek hamile kaldım.hem ben hemde eşim yaşıyıcıyız hasta değiliz.ama kızlarımız nonklasik tip hastalar.neyse işte 3.çocuğumda 4 ay kortizon kulklandım genital bi anomali gelişmesin diye.3.ayda ultrasondan erkek olduğunu öğrendik ama amniyosentez yaptırıp yine cinsiyetine baktırdık.kesinleşince erkek olduğu ilacı kestim.ve 3.5 yıl sonra nisanda kazayla hamile kaldım ve yine kortizon kullandım.ve geçen hafta bebeğin oğlan olduğunu öğredik ilacıkestik hemen çok şükür.yani 2 kızım 2 oğlumolacak inş.dediğiniz gibi anne karnında tedavi başlanıyor ve hiç problem olmuyor allahın izniyle.içiniz rahat olsun.bizim ve çocuklarımızın normal insanlardan hiç farkı yok.kızlarm günde 3 kere ilaç alıyolar sadece ve muhtemelen ömür boyu kullanacaklar.şuan nbüyük kızım 14 küçüğü 10 yaşında ve hiçbi problemleri yok çok şükür.neyse çok uzattım hepinizi öptüm.
Merhaba ben 21 yaşındayım bana önce PCOS tanısı kondu ancak bugün prof dr a gittim bana 17 OHP hormonuna tekrar bakılması gerek denildi belki de sorunun bu dedi yarın ultrason çekilecek adetim bitince de kan vereceğim internete yazdığım zaman bu hastalık çıkıyor ne olur bunu bana söyleyin bu ne bu hormonla bir alakası var mı ilk hormon testinde 2 çıkmış ikinci hormon testinde 0.538 çıktı vücudumda kıllanma ve yüzümde sırtımda sivilcelerime var çok korkuyorum çok 😭😭😭

bu endokrin tanısı ama kadın doğum geç başlangıçlı kah olabilirsiniz mi dedi? ya da ayrıntılı testler mi yapıldı tanıyı nasıl koydular, kim söyledi?
Merhaba babada önce PKOS tanısı kondu sonra Prof dr a gittim geç başlangıçlı KAH dan şüphelendi 17 OHP testi istedi o testi yaptırınca kesin tanı konulacak galiba size ganı kondu mu ?

Merhaba babada önce PKOS tanısı kondu sonra Prof dr a gittim geç başlangıçlı KAH dan şüphelendi 17 OHP testi istedi o testi yaptırınca kesin tanı konulacak galiba size ganı kondu mu ?
Merhaba gecmis olsun bu hastaligin 2 cesidi var biri dogustan(klasik) biri gec baslangicli(nonklasik) ben dogustan hastayim 17 alfa testi bizim hastalikta istenen bir testtir ama tek basina yeter mi yetmez mi bilemiyorum doktor olmak lazim sadece o test degil yaninda bir cok test isteniyor nonklasik kahta tani nasil konuluyor bir fikrim yok inanin hemen gidip testlerinizi yaptirin aklinizda soru isareti kalmasin beklemek daha cok yorar

Merhaba gecmis olsun bu hastaligin 2 cesidi var biri dogustan(klasik) biri gec baslangicli(nonklasik) ben dogustan hastayim 17 alfa testi bizim hastalikta istenen bir testtir ama tek basina yeter mi yetmez mi bilemiyorum doktor olmak lazim sadece o test degil yaninda bir cok test isteniyor nonklasik kahta tani nasil konuluyor bir fikrim yok inanin hemen gidip testlerinizi yaptirin aklinizda soru isareti kalmasin beklemek daha cok yorar
Çok teşekkürler testi adetim bittikten ilk 5 gün içinde test vermemi istedi doktorum 1 haftada falan çıkıyormuş herhalde sonuç
Sizin belirtileriniz neydi acaba
Benim erkek tipi sivilcelenme(sırt ve yüz), tüylenme .
Sivilcenin tipini de doktor görünce söyledi erkek tipi dedi ne anlama geliyor bilmiyorum tabii

Merhaba buralarda mısınız? 21 yaşındayım vücudumda tüylenme ve sivilceler için doktora gittim ve bu hastalıktan şüpheleniyorlar
Merhaba evet buradayim gecmis olsun gerekli testleri yaptirin gec baslangicli kahtan suphelenmisler ilacla kontrol altina alinir ciddi bir durum degil gec baslangicli olan

Merhaba evet buradayim gecmis olsun gerekli testleri yaptirin gec baslangicli kahtan suphelenmisler ilacla kontrol altina alinir ciddi bir durum degil gec baslangicli olan

Cevabınız için çok teşekkürler testlerimi yaptırdım sonuçlarım çıktı bazı değerlerim yüksek doktora gösteremedim okuduğum şehirde olduğum için galiba doktor haklı şüphelerinden ben de bu hastalık var herhalde 😔

X