Boşanma aşamasında ölen eş ve vicdan azabım

Kamera kayıtları varmış adasına vurmasi falan adam son ana kadar yapma demiş ama durmamış ki sonuna kadar yanındayım bende şahitlik yapicam umarım ceza almaz alırsa çok üzülürüm
Zor bir durum tabi,kötü de olsa bir ölüm var ortada.
Ceza az olunca da işin gerçek yüzünü bilmeyince bak adam öldürdü,kaç gün hapis yattı, diyoruz.Bazen doğru oluyor demek ki.

Çok kişi beğenmedim atmış ama benim kuzenimin de var bir şerefsiz başında. Durup durup 'kursun dediğin x lira - benim 4x liram da mı yok' diye kadını ve çocukları öldürme tehditinde bulunuyor. O adam için de biz hep aynı dileklerde bulunuyoruz, 'bir deliye catmadi mi bunca sene öldürmedi şunu' diyoruz . seni ve tüm sulaleni tehdit eden pisliğin tekinden kurtulamamak çok iğrenç bir sey
Yengenc onun aslanlığı karısınadır ancak. Kendi gibi biri olsa karşısındaki yapamaz yemez bir tarafı bilir tahtalı köye gideceğini.

2022 yılında eşim ve annesi tarafından darp edildim ve ailemin evine geldim.hemen boşanma davası açtım hala devam ediyordu ediyorda taki bir hafta önce aldığım bir habere kadar.
eşim komşusu ile tartışmış ve komşusu eşimi silahla vurmuş eşim olay yerinde hemen ölmüş.
2022 yılında eşim ve annesi beni evde başlayıp sokağa kadar darp ederlerken eşimi vuran o komşu beni onların elinden kurtarmış hatta darp davamda şahitlik yapmıştı.
o günden itibaren o komşuyu takıntı haline getirmiş heryerde asılsız şikayetler etmiş komşuyu canından bezdirmis en son komşu evinin bahçesindeyken arkadan gelip kafasına sopa ile vurmuş komşu defalarca eşimi gitmesi için uyarsada eşim komşuya saldırmaya devam etmiş en sonunda komşuda vurup öldürmüş.
içimdeki vicdan azabı bitmiyor önce o komşu benim hayatımı kurtardı şimdide benden sebep katil oldu okadar üzgünüm ki 1 haftadır kafayı yicem uyku yok düzenli yemek yok aklima geldikçe vicdan yapıyorum adamın hayatı benim yüzünden mahvoldu.
ölen eşe gelirsek böylesi bı sonu yine istemezdim ama en sonunda beni koyamadığı toprağa kendi girdi girerkende ardinda bir adamın hayatını mahvetti de gitti.benim çocuğum yok 2022 yılından itibaren eşin yaşadığı şehre hiç gitmedim benim bu vicdan azabım nasi biter mahvoldum.
Surda tek uzuldugum komsu oldu. Rabbim bie an evvel girdigi yerden cikmayi nasip etsin. Digeride yerini bulmus. Kötüler keske kimsenin hayatina zarar vermeden kimseyi yakmadan boyle zank diye ölse. Allahin cezasi gitti gitti daha adami niye yakti daha kendi kendini vursaydi

Evet beğenmediler ama ben canımı o insan dışı vardığın ellerinden zor kurtardım beni öldürmekle tehdit edip sülalemi taramaktan bahseden adama başka ne diyebilirim ki kaldı ki 2 gün önce bile evimizi basıp yine hepimizi öldürmekle tehdit etti... Keşke hepsi eceliyle ölse de kimsenin günahına girmeseler. Beni de bilenler biliyor hastalığı zamanında deli gibi dualar ettim yaşasın diye ne kadar sevdiğimi ne zorluklar çektiğimi ben biliyorum kimseye sevimli gözükmek için duygularımı inkar edemem isteyen kınayabilir
Malesef bazı insanların aldığı nefes zarar. Her gün duyuyoruz sinek öldürür gibi kadınları öldürüyorlar bu ülkede. Böyle insanlar için hümanistlik yapamayacağım malesef.

Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sevgiler
Ne ölene hakkini helal edecek adam ölmeseydi kadini öldürecekmiş , 1 hafta once evine gelip aileni tararım demis .sizin akliniz basinizda mi ?!?!

Son düzenleme:
Yaşananlar dahil olan herkese o kadar zor ki.
Şahitliğinizi yapın tabiki dava sürecinde aileye destek olun. Bunu anlıyorum. Ama vicdanınızın yükü yüzünden neden bütün birikiminizi aileye verdiğiniz anlamakta güçlük çekiyorum kusura bakmayın lütfen. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ben olsam bende elimden geleni yapardım. Hadi altınları gönderdiniz dava sürecinde kullansınlar tamam da neden ömür boyu aileye destek olmanız gerektiğini anlayamadım.
Yanlış anlaşılmak tam korkuyorum böyle söyledim diye bana kızmayın ama hayatınız devam edecek sonuçta dizinde kendinize bakmanız, hayatınızın düzenini korumanız gerek. Amcanın ailesine dava sürecinde bende destek olurdum ama ömür boyu yapmayabilirdim muhtemelen. Bi noktada kendimi ve geleceğimi de düşünürdüm. He yaşadığınız konumda olmadım. Belki aynı psikolojide olsam bende yapardım. Bilmiyorum. Ya da belki sizin kadar verici bi insan değilimdir bu yüzden böyle düşündüm. Eğer kendiniz ve geleceğiniz sarsılacaksa sadece bugün değil ileride yani o zaman varı yoğu vermek doğru mu bilemedim.
Dava sonrası için konuştum tabiki ben. O süreçte bende her şeyimi ortaya koyar amca için elimden geleni yapardım.
Terapiye ihtiyacınız var kesinlikle yoksa bu vicdn yükü, eski eşin ölmesi, aileyle birlikte darp çook ağır yükler en kısa zamanda toparlanabilmenizi diliyorum.

2022 yılında eşim ve annesi tarafından darp edildim ve ailemin evine geldim.hemen boşanma davası açtım hala devam ediyordu ediyorda taki bir hafta önce aldığım bir habere kadar.
eşim komşusu ile tartışmış ve komşusu eşimi silahla vurmuş eşim olay yerinde hemen ölmüş.
2022 yılında eşim ve annesi beni evde başlayıp sokağa kadar darp ederlerken eşimi vuran o komşu beni onların elinden kurtarmış hatta darp davamda şahitlik yapmıştı.
o günden itibaren o komşuyu takıntı haline getirmiş heryerde asılsız şikayetler etmiş komşuyu canından bezdirmis en son komşu evinin bahçesindeyken arkadan gelip kafasına sopa ile vurmuş komşu defalarca eşimi gitmesi için uyarsada eşim komşuya saldırmaya devam etmiş en sonunda komşuda vurup öldürmüş.
içimdeki vicdan azabı bitmiyor önce o komşu benim hayatımı kurtardı şimdide benden sebep katil oldu okadar üzgünüm ki 1 haftadır kafayı yicem uyku yok düzenli yemek yok aklima geldikçe vicdan yapıyorum adamın hayatı benim yüzünden mahvoldu.
ölen eşe gelirsek böylesi bı sonu yine istemezdim ama en sonunda beni koyamadığı toprağa kendi girdi girerkende ardinda bir adamın hayatını mahvetti de gitti.benim çocuğum yok 2022 yılından itibaren eşin yaşadığı şehre hiç gitmedim benim bu vicdan azabım nasi biter mahvoldum.
Gerçekten hayat çok garip. Komşu açısından bakınca hayatta ben şunu yapmam ben bunu yapmam diye bir şey olmadığını anlıyor insan. Böyle herkesin bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın dediği bir devirde şiddete uğrayan tanımadığı bir kadına yardım eli uzatmaya hiç çekinmeyecek kadar iyi bir insan bile artık bu kadar pisliğe dayanamayıp katil damgası yiyebiliyor. Dünyadan bir pislik temizlendi ama keşke başka şekilde olsaydı.

Bana bişey oldu ailemin evine gelince isim huzurum param herseyim arttı dava yıllarca sürecek diye hiç paramı harcamadan her ay gram altın aldım 1.5 yılda çok yüklü miktarda altınım oldu bisaniye düşünmedim amcanın eşi adına hesabı açtırdı son gramina kadar teyzenin hesabına geçti altınlar onun adına hesabında duruyo her ay düzenli parasını yollucam eğer nasip olurda amca az ceza ile cikabilirse o altınlarla umreye gondericem onları helali hoş olsa Allah bana gökten yagdirdikca ben onlara akiticam insallah
Konu sahibi bu yaptığın doğru değil. Sen böyle "neyim var neyim yok vereyim, vicdan azabim büyük" modunda takilirsan bir süre sonra günah keçisi ilan edilirsin. Hele adam uzun süre ceza alırsa, ya da hapiste vefat ederse vs hayatta olmayan adama kinlenmekten daha kolay olduğu için sana kirlenecek herkes. aslında bu olayla doğrudan ilgin bile yok, ama sanki geçen hafta seni kurtarmak için katil olmuş gibi algilanacak. Sen kötü olacaksin. Bizim insanımızın muhakeme yeteneği çok yoktur. Böyle davranmaya devam edersen senin için cidden iyi olmaz. Evet adam seni kurtarmak istemiş ama kötü komşu onu bin nere tehdit etmiş, ogullari baba evi taşıyalım demişler vs vs. Adam bunca şeyin üstüne öldürmeye karar vermiş. Bunda senin Suçun yok ki. Senden bağımsız işleyen bir süreç. Bir insan evine bir silah alıyorsa bu 'ben bir gün bunu ateslerim' demek. Adam o silahı aldığı gün aklinda kendini böyle savunmak varmış yani zor durumda kalınca. O yüzden bu kadar suçlu psikolojisine girme. Girsen de o aileye belli etme

Bir söz var su testisi su yolunda diye tamda o olmuş. Yaşlı amcaya üzüldüm böyle insanlar yüzünden hayatının kalanını katil damgasıyla ve hapis yaşayacak bundan sonra.

Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sevgiler
Kendinizi şair olarak mi tanimliyosunuz, filozof olarak mi? Ikisi de olmamis sanki😐

Yaşananlar dahil olan herkese o kadar zor ki.
Şahitliğinizi yapın tabiki dava sürecinde aileye destek olun. Bunu anlıyorum. Ama vicdanınızın yükü yüzünden neden bütün birikiminizi aileye verdiğiniz anlamakta güçlük çekiyorum kusura bakmayın lütfen. Yanlış anlaşılmak istemiyorum ben olsam bende elimden geleni yapardım. Hadi altınları gönderdiniz dava sürecinde kullansınlar tamam da neden ömür boyu aileye destek olmanız gerektiğini anlayamadım.
Yanlış anlaşılmak tam korkuyorum böyle söyledim diye bana kızmayın ama hayatınız devam edecek sonuçta dizinde kendinize bakmanız, hayatınızın düzenini korumanız gerek. Amcanın ailesine dava sürecinde bende destek olurdum ama ömür boyu yapmayabilirdim muhtemelen. Bi noktada kendimi ve geleceğimi de düşünürdüm. He yaşadığınız konumda olmadım. Belki aynı psikolojide olsam bende yapardım. Bilmiyorum. Ya da belki sizin kadar verici bi insan değilimdir bu yüzden böyle düşündüm. Eğer kendiniz ve geleceğiniz sarsılacaksa sadece bugün değil ileride yani o zaman varı yoğu vermek doğru mu bilemedim.
Dava sonrası için konuştum tabiki ben. O süreçte bende her şeyimi ortaya koyar amca için elimden geleni yapardım.
Terapiye ihtiyacınız var kesinlikle yoksa bu vicdn yükü, eski eşin ölmesi, aileyle birlikte darp çook ağır yükler en kısa zamanda toparlanabilmenizi diliyorum.
Bir de hesaba para yatırmak çok tehlikeli olur bu durumda. Azmettirdi derlerse para yollaması başına dert olabilir.

Güzel kardeşim

2 yıl olmuş geçmiş çok uzun süre

İş senden çıkmış

Mesela sonsuz ihtimaller evreni ya burası boşver ayini 4 kitapta böyle der ya mesela aynı kadını sevdiler o yüzden öldürdü deseler sana sen şahitlik yaptıktan

Düşünebiliyor musun vicdan hesabını

Kendini yersin

Senlik bir durum yok

Rol çalma

Çekil

Kulaktan kulağa oynama

Hatırla çocukken hep aldatırdı bizi

Kinini kendi içinde çöz diyorum

Umarım kalbine ulaşırım.

🎈🎈
Siz iki mesajda da konu sahibini şahitlik yapmaması için tehdit ediyorsunuz, farkında mısınız ? Sıradan bir meczup musunuz yoksa maktulün yakını mısınız bilmiyorum ama öyle bile olsa bu yaptiginiz hem suç hem ayıp...Kadın da korktu haklı olarak hesabı kapattı gitti. Umarım burayı okuyordur ama korkma konusahibi, asıl şahitlik yapmazsan iki dünyada da hesabını kendine odeyemezsin, unutma...

2022 yılında eşim ve annesi beni evde başlayıp sokağa kadar darp ederlerken eşimi vuran o komşu beni onların elinden kurtarmış hatta darp davam

X