Boşanma aşamasında ölen eş ve vicdan azabım

Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sevgiler
Ne diyorsunuz? Ne anlatmaya çalıştınız? Hiçbir şey anlamadım.

O da onun sınavı, bilemezsiniz.
Bir insanın silahı varsa mutlaka bir gün patlar.
Hakkında olumlu tanıklık edebilirsiniz lakin bunların hiçbiri onu haklı çıkarmaz.
Kimseyi kınamıyorum, katil olmak 1 dakikalık olay ve hepimizde bu potansiyel var.
Gerekli şartlar oluştuğunda göz kırpmadan adam öldürebiliriz daima buna inanırım ama o şartlardan da mümkün mertebe uzak durmak ve yargının işini tam yapması gerek.
Siz çok şükür kurtuldunuz, başkasının sınavını vermeye çalışmayın, o onun hesabı.
1 hafta oldu öleli ama sanki hala yaşıyor geliyo bana okadar kötü birisiydi okadar canımı yaktiki o hiç ölmez gibi gelirdi içimdeki sesi susturabilsem keşke

Malesefki ilk sorulan uzaklaştırma aldinmi oluyor e bu amca almista ne olmuş o oldurmese belkide amca ölecekti uzaklaştırma aslında bana elini kolunu sallayarak yakınlaştırma izni bence ailesi bu piskopati tedavi ettirmiş ben dahil kaç kişinin canını yaktı
Bizim ülkede hepimiz şans eseri yaşıyoruz. Ortalık sabıkalı, psikopat kaynıyor. Eski eşiniz madde kullanıyor muydu?

1 hafta oldu öleli ama sanki hala yaşıyor geliyo bana okadar kötü birisiydi okadar canımı yaktiki o hiç ölmez gibi gelirdi içimdeki sesi susturabilsem keşke
Çok acı bir olay, yaşadıklarınız bir kenara can gitmiş trajedi bu.
Lakin sizin psikolojik olarak bunu atlatmanız daha kolay olacak şöyle, onun yaşattığı acılara alışkınsınız ve şuan sudan çıkmış balığa dönmeniz normal çünkü artık ne acı ne öfkenizin kaynağı yok. Biraz soğuyunca durum, böyle görüp derin bir oh çekeceksiniz.
Ölünün ardından konuşmayı sevmem ama keşke milyonlarla masum yerine böyleleri kendi ettiklerini bulsalar.
Size bana evlatlarımıza gül yüzlülerimize değil de işte böyle şeytanlara işlese dünyanın iğrenç yüzü, ne güzel olur…

Yazdıklarınız ürpetti beni, ayinde gibi hissettim kendimi. Doğru benzetme mi oldu bilemiyorum ama.
Güzel kardeşim

2 yıl olmuş geçmiş çok uzun süre

İş senden çıkmış

Mesela sonsuz ihtimaller evreni ya burası boşver ayini 4 kitapta böyle der ya mesela aynı kadını sevdiler o yüzden öldürdü deseler sana sen şahitlik yaptıktan

Düşünebiliyor musun vicdan hesabını

Kendini yersin

Senlik bir durum yok

Rol çalma

Çekil

Kulaktan kulağa oynama

Hatırla çocukken hep aldatırdı bizi

Kinini kendi içinde çöz diyorum

Umarım kalbine ulaşırım.

🎈🎈

Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sevgiler
Yani size ne söylesem bilemedim. Yok egonuzdan çıkın yok ölene hakkınızı helal edin yok durun daha sınanmayın.
Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir.
Böyle çıkmaz bir durum yaşamadığınız o kadar belli ki. Yersiz pozitif kasıyorsunuz.
Kadın diyor ki canımı zor kurtardım sokakta darp edildim. Siz diyorsunuz ki ölene hakkınızı helal edin. Helva da kavursun mu?
Şaka mısınız?
Kolaylıkla sevgiler falan?

Güzel kardeşim

İş senden çıkmış

Mesela sonsuz ihtimaller evreni ya burası boşver ayini 4 kitapta böyle der ya mesela aynı kadını sevdiler o yüzden öldürdü deseler sana sen şahitlik yaptıktan

Kendini yersin

Senlik bir durum yok

Rol çalma

Çekil

Kulaktan kulağa oynama

Umarım kalbine ulaşırım.

🎈🎈
Abla bir de anlatabilsen ne demek istediğini. Sonuna balon falan bırakmalar, ilginçsiniz...

2022 yılında eşim ve annesi tarafından darp edildim ve ailemin evine geldim.hemen boşanma davası açtım hala devam ediyordu ediyorda taki bir hafta önce aldığım bir habere kadar.
eşim komşusu ile tartışmış ve komşusu eşimi silahla vurmuş eşim olay yerinde hemen ölmüş.
2022 yılında eşim ve annesi beni evde başlayıp sokağa kadar darp ederlerken eşimi vuran o komşu beni onların elinden kurtarmış hatta darp davamda şahitlik yapmıştı.
o günden itibaren o komşuyu takıntı haline getirmiş heryerde asılsız şikayetler etmiş komşuyu canından bezdirmis en son komşu evinin bahçesindeyken arkadan gelip kafasına sopa ile vurmuş komşu defalarca eşimi gitmesi için uyarsada eşim komşuya saldırmaya devam etmiş en sonunda komşuda vurup öldürmüş.
içimdeki vicdan azabı bitmiyor önce o komşu benim hayatımı kurtardı şimdide benden sebep katil oldu okadar üzgünüm ki 1 haftadır kafayı yicem uyku yok düzenli yemek yok aklima geldikçe vicdan yapıyorum adamın hayatı benim yüzünden mahvoldu.
ölen eşe gelirsek böylesi bı sonu yine istemezdim ama en sonunda beni koyamadığı toprağa kendi girdi girerkende ardinda bir adamın hayatını mahvetti de gitti.benim çocuğum yok 2022 yılından itibaren eşin yaşadığı şehre hiç gitmedim benim bu vicdan azabım nasi biter mahvoldum.
Adam adına şahitlik edin
Konuyu en iyi siz biliyorsunuz.
Eski eşinizin suçlu olduğunu adama taktığını hepsini anlatın buna mecbursunuz

Kamera kayıtları varmış adasına vurmasi falan adam son ana kadar yapma demiş ama durmamış ki sonuna kadar yanındayım bende şahitlik yapicam umarım ceza almaz alırsa çok üzülürüm
Tam olarak nerde olmus olay? Eğer adamın sahsına ait bi yere izinsiz girerek yaptıysa özel mülke izinsiz girme, yaralama, tehdit, cana kast gibi durumlardan dolayı hafifletici sebepler sunulabilinir ama maalesef ölümle sonuçlanan bir durum olduğu icin adamın ne kadar haklı sebebi olursa olsun illaki içerde yatar. Karşı taraf biz şikayetçi değiliz, kan paramızı aldık iş çözüldü dese bile olay kamu davasına dönüşür. Ölen kişi ona silah çekmiş olsaydı adam da o silahı elinden almaya çalışırken fln vurmuş olsaydı o zaman nefsi müdahaleye girebilirdi ama bu şekilde nefsi müdahaleye de gireceğini pek sanmıyorum.

Siz de dikkat edin lütfen. Anlıyorum adama yardımcı olmak için şahitlik yapmak istiyorsunuz ama karşınızda kindar ve ne yapacağı belli olmayan insanlar var. Şimdi bir de can kaybının acısıyla neye ne şekilde tepki vereceklerini de bilemezsiniz. O yüzden bir adım atarken çok dikkatli olun derim. Illa şahitlik yapacaksanız da mahkemeden bunun gizli tutumasını (eğer böyle tercih hakkı veya uygulama varsa tabi) fln talep edin.

Güzel kardeşim

İş senden çıkmış

Kendini yersin

Senlik bir durum yok

Rol çalma

Çekil

Kulaktan kulağa oynama

Umarım kalbine ulaşırım.

🎈🎈
2 mesajınız da birbirinden beter. Umarım size ilerde herhangi bir konuda kimse yardımcı olmaz. Belli ki sonrasında o onun kararı deyip sıyrılıvericeksiniz.

İnşallah benimkine de nasip olur. İnşallah öldüren adamı da nefsi müdafaa olarak yargılarlar eski eş kişisi uslu durmamış.
Bu mesaja niye beğenmedim verilmiş anlamıyorum. Nasıl bir çaresizlik içindeyseniz ölmesini diliyorsunuz. Sizi öldüreceğine kendisi ölsün evet. Kolaylıkla kurtulmanızı diliyorum.

Durun 🌷 daha sınanmayın.
Burda tam olarak ne demek istediniz? Konuyla ilgili sınanmasının ne şekilde bitecek olduğu yönündeki kanaatine nasıl vardınız? Belki asıl olay, bu örgüde nasıl bir rol üstlenmeyi seçeceğiyle ilgilidir. Belki de tepkisiz kalmaması gerekiyordur bunu kim nasıl bilebilir ki? Hatta belki de siz şuan bu mesajınızla konu sahibine yanlış yönlendirmelerde bulunarak kendiniz için başka bir sınanma kapısı aralıyorsunuzdur.

Ayrıca konu belki direkt olarak konu sahibiyle ilgili olmasa da dolaylı olarak onunla ilgili. Evet bu yaşananlar onun suçu değil tabi ki orası ayrı.

Zaten gelin nefretinden annesi daha çok oğlunu doldurdu aslında o amca değil hırsları ile doldular eşi kaynana kayınpeder koydular toprağa

Benim eski eş kişisi de beyin ameliyatı olacak. Tümörü alınacak. Ameliyat sonucu görme kaybı en az yüzde 50 demiş doktoru. Şam şeytanı kayınvalidem geçen kış evin merdivenlerinden (bizi boşattıktan sonra evime yerleşmişti) düşmüş ve iki tane koltuk değneği olmadan yürüyemiyor. Yaşından dolayı kemikleri kaynayamıyor. Kayınpederim mal varlığının yüzde 80ini imam nikahlı rus eşinden olan iki kızına bırakıyor vasiyetini hazırlamış.

Burada bazı yorumlarda denk geliyordum, kötüye birşey olmaz kötülerin dünyası ah etme bunlar batıl inançlar hurefe v.s..ben de böyle düşünüyordum ama artık inanıyorum Sizin eski eşiniz ve annesi benimkine çok benziyor..eceli gelen cami duvarına işermiş.

Çocuğum yok annelik duygusunu tatmadım hiç..bir kadın için baş edilmesi en zor duygu evlat kaybı olsa gerek..

Arayan belasını da bulur mevlasını da atasözünün güzel bir örneği eski eşiniz. Sanıyorlar ki yaptıkları yanına kâr kalacak.

Gelinine fiziksel ve psikolojik şiddet uygulayan jacosta sendromlu kezbaniçe erkek anneleri
gelinlerinin de bir evlat olduğunu unutuyor. Aslında oğlunu gerçekten seven bir anne evladını boşatmaz. Oğluna ve torunlarına sahip çıkar. Bir ayağı çukurda olan erkek anneleri ölümsüz olduklarını sanıyorlar. Öldükten sonra oğulları yapayalnız kalıyor.

(Benim en küçük dayım anneanneme aşırı düşkündü. Anneannem çok kızardı ona. Oğlum evlen, dağ dağ üstüne ev ev üstüne olmaz ben gelinimle birlikte yaşamak istemem beni rahat bırak, kur yuvanı, bak kuşlar bile zamanı geldiğinde yuvadan uçuyor derdi. Anneannem vefat edeli yıllar oldu. Dayım 56 yaşında evlenemiyor. Önüne bir tas çorba koyan yok. Yalnız yemek yiyor. Teyzelerim dayılarım hepsi evli akşam herkes kapısını kapatıyor dayım yapayalnız kalıyor..sitem ediyor sürekli.)

Sizi sokaklarda kovalayan eziyet eden hırpalayan ana oğula böyle bir ilahi adalet tecelli etmiş işte. Komşunuza birşekilde destek olun. Adamı zıvanadan çıkarmış belli. İnsanların bam teli var ya işte oraya dokunmayacaksınız karşınızdaki insanın sabrını sınamayacaksınız.

Darısı oğlunu gelinine karşı fişekleyen, dövdüren, yuva yıkan, boşatan tüm erkek annelerinin başına..

X