Boşanma aşamasında ölen eş ve vicdan azabım

Ben darp edilirken beni herkez camdan izledi kimse sesime kosmadi bir bu amca geldi ama diyorum keşke oda gelmeseymis ben sebep oldum 😔
Ah yaa kader dedikleri böyle bir şey sanırım.
Gerçekten okurken o kadar çok üzüldüm ki anlatamam.
Şahitlik yapacaksınız ailesine destek olmaya çalışacaksınız başka elden ne gelir ki umarım çok ceza almaz 🥺

Eskiler derler bir kişi çok saldırgan olduğu bu azıttı başına bir iş gelecek , kendi başını yiyecek kurtulacak diye rahmetli tam böyle olmuş . Siz de vicdan azabı duyarsınız hepimiz insanız ama bu durumda sessiz kalamazsınız o adamın davasında şahitlik yapacaksınız herşeyi doğrusu ile anlatacaksınız hatta başka şahitler bulursunuz iyi olur eğer sessiz kenarda durursunuz o zaman sizde kötü birisi olursunuz .

Ah yaa kader dedikleri böyle bir şey sanırım.
Gerçekten okurken o kadar çok üzüldüm ki anlatamam.
Şahitlik yapacaksınız ailesine destek olmaya çalışacaksınız başka elden ne gelir ki umarım çok ceza almaz 🥺
Bana bişey oldu ailemin evine gelince isim huzurum param herseyim arttı dava yıllarca sürecek diye hiç paramı harcamadan her ay gram altın aldım 1.5 yılda çok yüklü miktarda altınım oldu bisaniye düşünmedim amcanın eşi adına hesabı açtırdı son gramina kadar teyzenin hesabına geçti altınlar onun adına hesabında duruyo her ay düzenli parasını yollucam eğer nasip olurda amca az ceza ile cikabilirse o altınlarla umreye gondericem onları helali hoş olsa Allah bana gökten yagdirdikca ben onlara akiticam insallah

Konu başlığını okuyunca eski eş kişisine karşı vicdan azabı duydunuz sanmıştım 'seni darbetmeden önce dusunseydi' yazacaktım. Ama olay başkaymis :KK43:
Ölen eş ölmüş gitmiş. Anası da kına yaksın, bir ömür bu pişmanlıkla.
Öldüren adam için de ne desem bilemiyorum. Ama silahla adam öldürmek anlık bir şey değil. Bir sürü şey birikmiş ve adam o silahı almış, içine kurşunu almis , planlamış ve öldürmüş. Yani bu bir seçimdir. O yüzden üzülme lütfen.
Hayır anlık bir şey bu işler aniden oluyor planlı olmuyor bir anlık öfke ile oluyor

Eskiler derler bir kişi çok saldırgan olduğu bu azıttı başına bir iş gelecek , kendi başını yiyecek kurtulacak diye rahmetli tam böyle olmuş . Siz de vicdan azabı duyarsınız hepimiz insanız ama bu durumda sessiz kalamazsınız o adamın davasında şahitlik yapacaksınız herşeyi doğrusu ile anlatacaksınız hatta başka şahitler bulursunuz iyi olur eğer sessiz kenarda durursunuz o zaman sizde kötü birisi olursunuz .
Hepsi aynı mahallede bana nasıl kör sağır oldularsa amcayada aynısını yapıyorlar ama bukez gücüm var kimini tehdit ettim kimini zorladım ben ilk siradayim onun dışında 4 şahit buldum kamera kaydına bile ulaştık asla vazgecmem

Hayır anlık bir şey bu işler aniden oluyor planlı olmuyor bir anlık öfke ile oluyor
İyi de sen bir anlık öfke duysan birini silahla vurabilir misin? Her şeyden önce ruhsat için evrak toplamanz silah alman lazım ya da bir şekilde ruhsatsız silah alman lazım, içine uygun mermi alman lazım, kullanmayı - sarjor takmayi vs öğrenmen lazım. Bir anda gözü dönüp ekmek bıçağıyla girismemis ki anlık öfke diyesin. Tasarlayarak öldürmüş

İyi de sen bir anlık öfke duysan birini silahla vurabilir misin? Her şeyden önce ruhsat için evrak toplamanz silah alman lazım ya da bir şekilde ruhsatsız silah alman lazım, içine uygun mermi alman lazım, kullanmayı - sarjor takmayi vs öğrenmen lazım. Bir anda gözü dönüp ekmek bıçağıyla girismemis ki anlık öfke diyesin. Tasarlayarak öldürmüş
Bende çok sorguladım bunu amcada yıllardır varmış silah yeni almamış ne olduda bukadar öfkelendi dediğimde herkes sen bilmedin duymadın ama o pisliğin öfkesi hiç bitmemiş ona çok uğraştı adamla dediler uzaklaştırma almış şikayet etmiş herşeyi yapmış

2022 yılında eşim ve annesi tarafından darp edildim ve ailemin evine geldim.hemen boşanma davası açtım hala devam ediyordu ediyorda taki bir hafta önce aldığım bir habere kadar.
eşim komşusu ile tartışmış ve komşusu eşimi silahla vurmuş eşim olay yerinde hemen ölmüş.
2022 yılında eşim ve annesi beni evde başlayıp sokağa kadar darp ederlerken eşimi vuran o komşu beni onların elinden kurtarmış hatta darp davamda şahitlik yapmıştı.
o günden itibaren o komşuyu takıntı haline getirmiş heryerde asılsız şikayetler etmiş komşuyu canından bezdirmis en son komşu evinin bahçesindeyken arkadan gelip kafasına sopa ile vurmuş komşu defalarca eşimi gitmesi için uyarsada eşim komşuya saldırmaya devam etmiş en sonunda komşuda vurup öldürmüş.
içimdeki vicdan azabı bitmiyor önce o komşu benim hayatımı kurtardı şimdide benden sebep katil oldu okadar üzgünüm ki 1 haftadır kafayı yicem uyku yok düzenli yemek yok aklima geldikçe vicdan yapıyorum adamın hayatı benim yüzünden mahvoldu.
ölen eşe gelirsek böylesi bı sonu yine istemezdim ama en sonunda beni koyamadığı toprağa kendi girdi girerkende ardinda bir adamın hayatını mahvetti de gitti.benim çocuğum yok 2022 yılından itibaren eşin yaşadığı şehre hiç gitmedim benim bu vicdan azabım nasi biter mahvoldum.
Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sevgiler

Sopayla vurmuş . Herkes evinde ruhsatlı silah bulundurabilir .

Bende çok sorguladım bunu amcada yıllardır varmış silah yeni almamış ne olduda bukadar öfkelendi dediğimde herkes sen bilmedin duymadın ama o pisliğin öfkesi hiç bitmemiş ona çok uğraştı adamla dediler uzaklaştırma almış şikayet etmiş herşeyi yapmış
Bizim yargıda bir problem var. Uzaklaştırma alınca ne oluyor? Yapacağından geri mi kalıyor? Kaç kadın uzaklaştırma aldı da sonra o pisliklerin kurşunlarıyla can verdi. Böyle psikopatları tedavi mi ettiriyorlar içeri mi tıkıyorlar ne yapıyorlarsa yapsınlar toplumdan uzaklaştırsınlar. Eski eşiniz tipindeki insanlar ya öldürür ya da öldürülür başka bir seçenek zor. Allah düşmanımın bile başına vermesin.

O amca planlayarak öldürmemiştir . Tak etmiş bir anlık cinnet ile öldürmüş . Planlayarak yapmış olsa gider atar cesedi arar durur sonunda Müge anlık olurlar. Dediğiniz büyük itham . Böyle kavgaları kimse kimse ayırmaya karışmıyor iyi bir adammış ki konu sahibini görünce dayanamamış . Yoktan kendine düşman etmiş komşusunu

Bazen insan kendi sonunu kendi elleriyle hazırlıyor, rahmetlinin öyle olmuş ne diyelim.
Olay çok çok üzücü, hiçbir canlının maruz kalmasını istemeyeceğim bir son lakin kendisi o yolun zaten kurucuları imiş. Elleri şefkat değil vahşet taşımış, kendisini de o vahşet bulmuş.
Vicdan azabınızı bir kenara bırakın o kanın sizin kanınız olmadığı için şükredin her gün.

Merhaba
Kendinizle çelişmeyin

Sorunuz zor
Acınız katı
Egonuzdan çıkın. Ruhunuzu dinleyin.

Şahitlik Tanrı katında olur
Ölene mi öldürene mi şahit olacaksınız.
Ölene mi - öldürene mi karşı vicdan azabı duyuyorsunuz.
Herkesin Tanrı katında hesabı başka başka.
Bildiğiniz yanıldığınıza yetmez belki
Öyle mi

Önce ölene hakkınızı helal edin. O sizin bu hayat yolunda ilerlemeniz için görevini yaptı. Ha “helal etmek mi ne saçma? “ derseniz daha çok kapılarda darp edilme ihtimaliyle yaşamak yorucu olabilir.

Konu sizinle alakalı değil. Kininiz ateş olmuş. Düğünde beyaz giyenler gibi rol çalmak neden ?
Durun 🌷 daha sınanmayın.

Kolaylıkla
Sev

Bizim yargıda bir problem var. Uzaklaştırma alınca ne oluyor? Yapacağından geri mi kalıyor? Kaç kadın uzaklaştırma aldı da sonra o pisliklerin kurşunlarıyla can verdi. Böyle psikopatları tedavi mi ettiriyorlar içeri mi tıkıyorlar ne yapıyorlarsa yapsınlar toplumdan uzaklaştırsınlar. Eski eşiniz tipindeki insanlar ya öldürür ya da öldürülür başka bir seçenek zor. Allah düşmanımın bile başına vermesin.
Malesefki ilk sorulan uzaklaştırma aldinmi oluyor e bu amca almista ne olmuş o oldurmese belkide amca ölecekti uzaklaştırma aslında bana elini kolunu sallayarak yakınlaştırma izni bence ailesi bu piskopati tedavi ettirmiş ben dahil kaç kişinin canını yaktı

Bazen insan kendi sonunu kendi elleriyle hazırlıyor, rahmetlinin öyle olmuş ne diyelim.
Olay çok çok üzücü, hiçbir canlının maruz kalmasını istemeyeceğim bir son lakin kendisi o yolun zaten kurucuları imiş. Elleri şefkat değil vahşet taşımış, kendisini de o vahşet bulmuş.
Vicdan azabınızı bir kenara bırakın o kanın sizin kanınız olmadığı için şükredin her gün.
Evet şükrediyorum çünkü ilk seçenek bendim aslında ama kendi sonunu bir babanın bir dedenin bir eşin hayatını ceza almasını sağlayarak gitmiş olması çok üzücü

Evet şükrediyorum çünkü ilk seçenek bendim aslında ama kendi sonunu bir babanın bir dedenin bir eşin hayatını ceza almasını sağlayarak gitmiş olması çok üzücü
O da onun sınavı, bilemezsiniz.
Bir insanın silahı varsa mutlaka bir gün patlar.
Hakkında olumlu tanıklık edebilirsiniz lakin bunların hiçbiri onu haklı çıkarmaz.
Kimseyi kınamıyorum, katil olmak 1 dakikalık olay ve hepimizde bu potansiyel var.
Gerekli şartlar oluştuğunda göz kırpmadan adam öldürebiliriz daima buna inanırım ama o şartlardan da mümkün mertebe uzak durmak ve yargının işini tam yapması gerek.
Siz çok şükür kurtuldunuz, başkasının sınavını vermeye çalışmayın, o onun hesabı.

O amca planlayarak öldürmemiştir . Tak etmiş bir anlık cinnet ile öldürmüş . Planlayarak yapmış olsa gider atar cesedi arar durur sonunda Müge anlık olurlar. Dediğiniz büyük itham . Böyle kavgaları kimse kimse ayırmaya karışmıyor iyi bir adammış ki konu sahibini görünce dayanamamış . Yoktan kendine düşman etmiş komşusunu
Ve benim o aile ile birkez konusmuslugum yoktu teyzeye dedim neden amca bana yardım etti diye sen değil kim olsa yardım ederdi o öyle biri dedi asla plan yok plan olsa silahını alır o gider vurur ama amca önce evinde dayak yiyo bakmış bitmiyor oda malesef yapmış sonunda keşke bu olaylarda tanıklığı gizli yapsalar evinin adresine kadar veriyolar karşı tarafa git hesap sor diye

X