Gebeliğe Hazırlık yumurta büyütmek için?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Yani 24 mm'den sonra döllenmiyor kiste dönüyor sanırım
Rica ederim canım inşAllah bundan sonrası güzel olur bende anlayamıyorum artık 1 senedir ovulasyon testi kullanıyorum pik görüyorum o kadar ama yok tutmuyo:KK43:
5 ay önce yumurta takibi yaptırmıştım femara kullandım yumurtamın boyutu 10.günde 21 mm'di ama ovulasyon testi sipsilikti üstelik ertesi gün dahada büyümüştü iğne vurulmadan önce yine test yaptım yine silikti
Neden öyle olduğunu anlayamadım hala düşünürüm
Test idrardaki LH ı ölçerek söylüyor ne olduğunu. Seninki idrara tam geçmiyordur. Ben 18 mm olduğu zaman pik görürdüm mesela. Çok kişisel ve kesin olarak güvenilemeyecek bir test ovu testi.

Test idrardaki LH ı ölçerek söylüyor ne olduğunu. Seninki idrara tam geçmiyordur. Ben 18 mm olduğu zaman pik görürdüm mesela. Çok kişisel ve kesin olarak güvenilemeyecek bir test ovu testi.

Ay evet bişey anlamıyorum artık yani 3 saat bekliyorum su içmeden bişey yemeden
Pik görüyorum tabiki ama idrardaki değer kaç oluyor onu bi türlü kestiremedim
Kişiye göre değişiyor demekki dediğin gibi
Başka bir ayda da yine doktor takibindeyken doktor 10.günümde 17 mm dedi, 2 gün sonra ben 20-21 mm beklerken 15 mm dedi 😳
Bazen küçülerek çatlar , belki çatlıyodur sen 3 gün değerlendir dedi öyle yaptım fakat o 3 gün sonra ovulasyonda pik gördüm
15 mm 3 gün sonra 20-21 mm olsa
Öyle pik yaptı demekki ama ötekinde 21 mm'ken test silikti
Sen hala test yapıyor musun

Merhaba klomen kullandım adet dongum 30 ve reglden 3 gun sonra basladım teste basladıgım gün koyuluk vardı ve bu 4 gun fln devam etti bu gunlerı degerlendırdım sonra tam olmasada hafif siliklik gordum çatlama dendi o gunude degerlendırdım ama 2 gundur hıc bu sey yapmadık hatta testı bırak dediler daha olmaz dıye ama ben devam etmek ıstedım ve bugun çıkam sonucumda bu şekilde tekrar mı yumurtluyorum ? Bu kadar peş peşe olmasu normal mı bilginiz varmı ?
67DBDE83-F3AE-4301-A7D0-D5F049070EAA.jpeg

Ay evet bişey anlamıyorum artık yani 3 saat bekliyorum su içmeden bişey yemeden
Pik görüyorum tabiki ama idrardaki değer kaç oluyor onu bi türlü kestiremedim
Kişiye göre değişiyor demekki dediğin gibi
Başka bir ayda da yine doktor takibindeyken doktor 10.günümde 17 mm dedi, 2 gün sonra ben 20-21 mm beklerken 15 mm dedi 😳
Bazen küçülerek çatlar , belki çatlıyodur sen 3 gün değerlendir dedi öyle yaptım fakat o 3 gün sonra ovulasyonda pik gördüm
15 mm 3 gün sonra 20-21 mm olsa
Öyle pik yaptı demekki ama ötekinde 21 mm'ken test silikti
Sen hala test yapıyor musun
Testi bıraktım. Dr kontrolündeyim. Femara alıyorum. Dozu arttırdı. Yakı yapıştıracağım bu ay inşallah.

Testi bıraktım. Dr kontrolündeyim. Femara alıyorum. Dozu arttırdı. Yakı yapıştıracağım bu ay inşallah.

Allah gönlüne göre versin canım yakıyı bende duydum ilginç geldi yumurta büyütüyomuş nereye yapıştırılıyor ne kadar kalıyor eczanede mi

Allah gönlüne göre versin canım yakıyı bende duydum ilginç geldi yumurta büyütüyomuş nereye yapıştırılıyor ne kadar kalıyor eczanede mi
Eczaneden alıyorsun. Kuyruk sokumuna tam ortaya yan şekilde yapıştırıyormuşsun. Etkisi geçince onun yapışkanı çıkıyor diye hatırlıyorum ama yanıltmayayım. Adet bitince yapıştırıp yumurta kontrolüne gidince çıkarıyorsun. Yani 4-6 gün kadar kalıyor.

Eczaneden alıyorsun. Kuyruk sokumuna tam ortaya yan şekilde yapıştırıyormuşsun. Etkisi geçince onun yapışkanı çıkıyor diye hatırlıyorum ama yanıltmayayım. Adet bitince yapıştırıp yumurta kontrolüne gidince çıkarıyorsun. Yani 4-6 gün kadar kalıyor.

Teşekkür ederim canım bu ay alsammı dedim ama adetim biteli birkaç gün geçti geç kaldım sanırım yumurta takibinde de değilim hani alacak olsam yumurtlama zamanından sonra çıkarılıyor heralde ancak testle takip ediyorum

Teşekkür ederim canım bu ay alsammı dedim ama adetim biteli birkaç gün geçti geç kaldım sanırım yumurta takibinde de değilim hani alacak olsam yumurtlama zamanından sonra çıkarılıyor heralde ancak testle takip ediyorum
Yakıcı bacılar bana da çok tembihlendi bu yakı konusu gelişmeşleri bana da haber verin olur mu? Ayrıca mavi boncuğum bence dene pik görünce bırakırsın yakı işini.

Herkese merhaba,
Yumurtalarim yeterli buyukluge gelmiyor. Letrazol yani femara kullandim. Bir sonraki ay doz yukselecek. Metformin aliyorum gunluk sabah aksam.

Uzun zamandir konulari takip ediyorum. Havuc kuruydu incir kuruydu cok sey okudum, denedim.

O zamanlar ovu yakaladigimi dusunuyordum teste gore. Meger hic olgun yumurta olmuyormus. Simdi hem aradigim zaman konulari bulamadim hem de beynim durdu.

Yumurta gelistirmek icin onerileriniz varsa duymayi cok isterim. Dr un tek dedigi sigara icme. Dogal yapbilecegin baska bir sey yok. Siz neler yaptiniz? Lutfen benimle paylasin.
Tarçin çorek otu kürü der susarım👍🏼👍🏼👍🏼

Yakıcı bacılar bana da çok tembihlendi bu yakı konusu gelişmeşleri bana da haber verin olur mu? Ayrıca mavi boncuğum bence dene pik görünce bırakırsın yakı işini.

Ay çok mu yakıyoki acaba ne var içinde🤔
Bu havada da nasıl dayanacaksak bakalım
Onun asıl görevi neymiş bilmiyorum
Tam kışlık bişey ha😊 alırsam haber veririm tabi bu arada sen tanıdığım Merve misin hani doğumdaşım olan:) tüh yarın eczanelerde kapalıdır şimdi nöbetçi vardır illaki de aramak lazım

Ay çok mu yakıyoki acaba ne var içinde🤔
Bu havada da nasıl dayanacaksak bakalım
Onun asıl görevi neymiş bilmiyorum
Tam kışlık bişey ha😊 alırsam haber veririm tabi bu arada sen tanıdığım Merve misin hani doğumdaşım olan:) tüh yarın eczanelerde kapalıdır şimdi nöbetçi vardır illaki de aramak lazım
Yes beybi adım kısaldı teee ne zaman haberin yok aşkolsun. :63: Ya bi arkadaş pko bu ay öyle gebe kaldı beni çok tembihledi. Ben yeni yumurtladım yeni değerlendirdim ama bir dahaki ay denerim bu ay olmazsa diye düşünüyorum.

Yes beybi adım kısaldı teee ne zaman haberin yok aşkolsun. :63: Ya bi arkadaş pko bu ay öyle gebe kaldı beni çok tembihledi. Ben yeni yumurtladım yeni değerlendirdim ama bir dahaki ay denerim bu ay olmazsa diye düşünüyorum.

Oyy yavrum göremedimki seni bende sık sık giremiyorum internetim azaldı yine şuan eşimin internetinden otlanıyorum:)
E sende epeydir benim topiğe yazmadın gıı
Uyyy bende alayım ondan zaten onu dene bunu dene deneme tahtasına döndük:)

Oyy yavrum göremedimki seni bende sık sık giremiyorum internetim azaldı yine şuan eşimin internetinden otlanıyorum:)
E sende epeydir benim topiğe yazmadım gıı
Uyyy bende alayım ondan zaten onu dene bunu dene deneme tahtasına döndük:)
Hayıt denedin mi? Gebelik topiklerinde boğuluyom canısı müstakil konulardayım. 🤣

Ne biçim ara kanama yaptı bende 😕
Kanamami 😳 Benim yumurtaliklarda sikintinyok allaha sukur cokndenemknistedim sadece 1 haftabyedim karisimi o ayda kormonntestibyaptrmak ocon doktora gitmikstim altanda kontrol yapalim yumurtlama zamanin nezaman demisti ve 2 yumurta birden coknguzel olgunlasmis dedi ben tarcin coke otu kürune bagladim direk 🙄 ama bunyeden bunyeyede farklilik gosteriyor demek ki canim

Kanamami 😳 Benim yumurtaliklarda sikintinyok allaha sukur cokndenemknistedim sadece 1 haftabyedim karisimi o ayda kormonntestibyaptrmak ocon doktora gitmikstim altanda kontrol yapalim yumurtlama zamanin nezaman demisti ve 2 yumurta birden coknguzel olgunlasmis dedi ben tarcin coke otu kürune bagladim direk 🙄 ama bunyeden bunyeyede farklilik gosteriyor demek ki canim
Benim de hormonlar tıkır çok şükür. Çok şaşırmıştım. Tövbeliyim şimdi kürlere. 🤷🏻‍♀️

Hayıt denedin mi? Gebelik topiklerinde boğuluyom canısı müstakil konulardayım. 🤣

Onu denemedim ballim ya benim hormonlarım normal olduğu için ters etki falan yapar uzak duruyorum o yüzden ama bu ay çörekotu bal tarçın yiyorum hayırlısı bakalım şu yakıyı da alsam iyi olur
Sen ne yaptın kullandığın bişeyler var mı

Ay bu ay bende onu kullanıyorum
Sen onunla hamile mi kaldın bacım?
Yok kuzum bende problem yoktu yukurtaliklarla ilgibesimin spermleriyle ugrasiyoruz biz 1 yildir. Bu corek otu tarcin kurunu okudum merak ettim deneyeyim ne zarari olcak ki dedi onu 1 hafta kullanmistim sonra biraktim tadindan dolayi 🤢 o ay hormon testi randevum vardi doktor altanda muayene yapalim yumurtlaman jezaman falan diye yapildin3 tane yukurtan olgunlasmis bubay cok guzel falan dedi direk aklima bu kür geldi yani kür yumurtaları cok cabuk glistiriyor olgunlastiriyor catlamasinada yardimci oluyor diye okumustum umarim sizlerde ise yarar 👍🏼

X