Gebeliğe Hazırlık yumurta büyütmek için?

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ve inofoliği mutlaka ama mutlaka kullan derim. Pco da tek bi takviye alayım başka alamam deseniz kesinnlikle inozitol derim diyordu amerikalı bir kadın doğum uzmanı. Kendisi de pcolu. D vitamini düzeyi ve b12 takviyesi de devamında fayda edenler.. promotilde de işte az az hepsinden koymuşlar günlük gereken miktarlar. Bana da buradan biri önermişti baktım bi k aydır yeni çıkmış galiba son forumlarda epey kullanıp hamile kalan olmuş ben de bU ay aldım.. diğer aya kalırsa tedavin ya promotili almanı fazla gelirse inofolic pembe kutuyu muhakkak almanı öneririm. Forumdan Da Ayrıntılı bakabilirsin . Rabbim emeklermizi boşa çıkarmasın kolay değil bu hasret..
Ben yurtdisindayim. Burada yok o. Ama direkt inositol var. bahsettigin konuyu biliyorum. Ramazan ayinda ictim tek doz geceleri. Toz oldugu icin az az aldim. Ayarlayamadim mi bilmem bende etki etmedi. Metformin le icilmiyor sanirim inositol. Yine dedigin kadin diyordu bunu.

Yalnız kalpler konuna cevabim yok ama kabalik olarak görmezsen bir soru sorabilir miyim ? Sen yumurtanın buyumedigini catlamadigini nasıl hangi testlerle anladın?

Merhaba benimde yumurtam klomen günde iki doz ve klomen günde üç doza rağmen büyümedi istenen boyuta gelmedi. Gonal f 50 ml kullandım 9 gün boyunca yine boyu yetersiz kaldı doktorum da salladı biraz beni ara kontrole çağırmadi al kullan 9 gün sonra gel dedi . Şimdi doktor değiştirdim 4 aydır inositol ve glifor kullanıyordum bugün rahim filmi çekildim çok şükür temiz çıktı iğneye baslicaz tekrar adet olmayı bekliyorum ilaçsız adet olamıyorum çok geç oluyorum hayırlısı inşallah dualarınıza bende talibim sizlere de dua ediyorum

Yalnız kalpler konuna cevabim yok ama kabalik olarak görmezsen bir soru sorabilir miyim ? Sen yumurtanın buyumedigini catlamadigini nasıl hangi testlerle anladın?
Yok canim ne kabaligi..
bir bucuk yil ha oldu ha olacak bekledik.. bir yildan sonra bir dr a gittim. Rahim filmi vs her sey normal olur dedi. Uc ay klomen uc ay femara.. ha tik yok.. ovu testleri pik yapiyor.. en son dr degistirdim. onceki dr un normal gordugu ne varsa anormal gordu. Farkli bakisacisiyla yani.. bir kere 6 ay ilac kullanirken sen yumurta takibi yapmamis dedi. Yapmaliydi dedi. Ilk ultrasonda yeterince buyumedigini gorduk. Testlerde pik cikabilir. Ama olgun yumurta degil ve dollenemez dedi. Test yapip regl olup niye gebe kalamiyorum diyenlere akil olsun. Yumurta takibi yapilmadikca anlasilmiyor meselenin ozu. Yani cevabim yumurta takibiyle..

Merhaba benimde yumurtam klomen günde iki doz ve klomen günde üç doza rağmen büyümedi istenen boyuta gelmedi. Gonal f 50 ml kullandım 9 gün boyunca yine boyu yetersiz kaldı doktorum da salladı biraz beni ara kontrole çağırmadi al kullan 9 gün sonra gel dedi . Şimdi doktor değiştirdim 4 aydır inositol ve glifor kullanıyordum bugün rahim filmi çekildim çok şükür temiz çıktı iğneye baslicaz tekrar adet olmayı bekliyorum ilaçsız adet olamıyorum çok geç oluyorum hayırlısı inşallah dualarınıza bende talibim sizlere de dua ediyorum
Allah razi olsun. Kendimle beraber ben de herkese her zaman dua ederim. Daha ne yapmaliyiz ben de bilemiyorum. Ilac almadigim ay daha buyuktu yumurta..
Iyi bir dr cok onemliymis. bir yilim oyle gecti. ilac verip de yumurta takibi yapmadi eski dr um. yeni dr hayret etti..

Yok canim ne kabaligi..
bir bucuk yil ha oldu ha olacak bekledik.. bir yildan sonra bir dr a gittim. Rahim filmi vs her sey normal olur dedi. Uc ay klomen uc ay femara.. ha tik yok.. ovu testleri pik yapiyor.. en son dr degistirdim. onceki dr un normal gordugu ne varsa anormal gordu. Farkli bakisacisiyla yani.. bir kere 6 ay ilac kullanirken sen yumurta takibi yapmamis dedi. Yapmaliydi dedi. Ilk ultrasonda yeterince buyumedigini gorduk. Testlerde pik cikabilir. Ama olgun yumurta degil ve dollenemez dedi. Test yapip regl olup niye gebe kalamiyorum diyenlere akil olsun. Yumurta takibi yapilmadikca anlasilmiyor meselenin ozu. Yani cevabim yumurta takibiyle..
Ben gebelik istediğimden beri yani 3 aydır ovulasyon takibi yapıyorum. Bu ay adam akıllı becerdim sanırım pik gününü gördüm. Onda da pik den 1 gün önce ilişki oldu sonra 4 gün ara verdim diş ağrısından. Böylece yine kaçırdım Bu ay da takip edip bir daha ki ay doktora gideyim olmadı.

Ben Aralık’ta da öyle birşeyim var mı yok mu diye de doktora gitmiştim vajinal ultrason rahim filmi kan tahlili yaptırdı o zaman. Git gebe kal gel dedi şaka gibi 😂 folic asit kullanayım mı dedim yok dedi. Yine de çok güvenmemek lazım tek doktora anladığım kadarıyla.

Başka doktora da gideceğim bakalım.

Ben gebelik istediğimden beri yani 3 aydır ovulasyon takibi yapıyorum. Bu ay adam akıllı becerdim sanırım pik gününü gördüm. Onda da pik den 1 gün önce ilişki oldu sonra 4 gün ara verdim diş ağrısından. Böylece yine kaçırdım Bu ay da takip edip bir daha ki ay doktora gideyim olmadı.

Ben Aralık’ta da öyle birşeyim var mı yok mu diye de doktora gitmiştim vajinal ultrason rahim filmi kan tahlili yaptırdı o zaman. Git gebe kal gel dedi şaka gibi 😂 folic asit kullanayım mı dedim yok dedi. Yine de çok güvenmemek lazım tek doktora anladığım kadarıyla.

Başka doktora da gideceğim bakalım.
Folik asite gerek yok diyen dr la zaten isin olmamasi lazim.. gir oku onemini kendin anla.

Folik asite gerek yok diyen dr la zaten isin olmamasi lazim.. gir oku onemini kendin anla.
Zaten ona guvenmedim özel hastahaneydi birde. Burda 2-3 aydır okuyunca adamın beni nasıl yanlış yönlendirdiğini anladım folik asit önemliymiş. Bende düzenli olmasa da aklıma geldikçe içiyorum. o sebeple başka doktora gideceğim gelecek ay. Allah bilir belki normal dediği şeyler de normal değildir

Merhaba bi sorum olucaktı yakiyla ilgili yakıyı adet bittikten kac gun sonra yapistirdiniz
Ben şuan kloben ve etrofem 2 mg kullanıyorum 7 gün sonra kontrole gidicem yumurta büyümüş mü diye o yüzden sordum benimde fazla buyumuyo kaçıncı günü yapistirmaliyim
Ben üç yıllık evliyim. Bir kürtajım var,kalbi durmuştu.. o doğal yolla olmuştu ama bir buçuk senedir kalamadım. Pco var ama adetlerim düzenli,inozitol sayesınde sanırım ve şekersiz beslendğmiçin.Üç kere klomen kullandım,çatladı ama döllenmedi.bu ay femara deniyorum. Klomen servikal mukusu kesip sperm geçişini zorlaştırıyor diye bi kaç makale okumuştum..femara da bu etki yok. Doktoruma önerdim olur dedi.Yumurta takiplerimden kıyasla bariz önerebileCeğim ek şey ise beline yakı yapıştırıp yanmasına biraz dayanman. Az büyüdipnde onu yapıŞtırırm ve iki günde dört mm E kadar büyürdü hep. Hiç etkisiz kalmadı taktıgımda.hamile kaldıgım ay da tek fark yakı takmış olmamdı , yumurtlamayı bariz hissetmiştim. Şu an hiç bi sorun yok diyor doktor, kafana takma sadece diyor. Promotil kullanıyorum yine de ek olarak. Multivitamin. Bakalım yâ nasip. Epeyi yoruldum doğrusu.

Ben üç yıllık evliyim. Bir kürtajım var,kalbi durmuştu.. o doğal yolla olmuştu ama bir buçuk senedir kalamadım. Pco var ama adetlerim düzenli,inozitol sayesınde sanırım ve şekersiz beslendğmiçin.Üç kere klomen kullandım,çatladı ama döllenmedi.bu ay femara deniyorum. Klomen servikal mukusu kesip sperm geçişini zorlaştırıyor diye bi kaç makale okumuştum..femara da bu etki yok. Doktoruma önerdim olur dedi.Yumurta takiplerimden kıyasla bariz önerebileCeğim ek şey ise beline yakı yapıştırıp yanmasına biraz dayanman. Az büyüdipnde onu yapıŞtırırm ve iki günde dört mm E kadar büyürdü hep. Hiç etkisiz kalmadı taktıgımda.hamile kaldıgım ay da tek fark yakı takmış olmamdı , yumurtlamayı bariz hissetmiştim. Şu an hiç bi sorun yok diyor doktor, kafana takma sadece diyor. Promotil kullanıyorum yine de ek olarak. Multivitamin. Bakalım yâ nasip. Epeyi yoruldum doğrusu.
Ve de kuyruk sokumuna yapıştırılıyor değil mi?

Pko lulara femara daha iyi cevap veriyor diyor bazi bilimsel calismalar. Dr um da cok tecrubeli gözde bir dr Allahin izniyle oncelikle.. o da femarayi uygun gordu. Itiraz etmedim.

Su anda bal polen pekmez ceviz hurma yiyorum duzenli. Sadece ari sutu hic tuketmedim. Havuc suyu iki ay tukettim. O aylarda biraz daha uzun surdu iki regl arasi.
Yumurtanin gelismedigi regl arasi surenin kisa olmasindan anladi dr. Gelisemedin diger ayin regli geliyor. Okuyanlara bilgi olsun. Havuc suyu ictigim ay bir kac gun gec geldi ki ise yaradi demek.
Cevabiniz icin tesekkurler tekrar baslayayim ona. Incir ve havuc. Biri gelistiriyor biri catlatmaya yardimci oluyordu. Simdi arayinca bulamadim.

Hergün mutlaka çiğ badem ye bir avuç
Bide organik yumurta ye
Bunlarda yumurta geliştirir
Protein gelişimi hızlandırır
Sen ovulasyon testte pik görmene rağmen yumurtan gelişmemiş öyle mi?
Demekki bu testlerde doğruyu göstermiyor☹

klomen kullandim bugun kontrole gittim 12.gun 3 tane 16 17 cm civarinda yumurta olusmus iki gun sonra catlatma ignesi olucam.. yumurta.boyutlari iyi midir bu sekilde

Merhaba bi sorum olucaktı yakiyla ilgili yakıyı adet bittikten kac gun sonra yapistirdiniz
Ben şuan kloben ve etrofem 2 mg kullanıyorum 7 gün sonra kontrole gidicem yumurta büyümüş mü diye o yüzden sordum benimde fazla buyumuyo kaçıncı günü yapistirmaliyim
Adet bittikten bi gün sonra takıyorum. Yani 9.gün. Dört beş günde tam etki ediyor

Hergün mutlaka çiğ badem ye bir avuç
Bide organik yumurta ye
Bunlarda yumurta geliştirir
Protein gelişimi hızlandırır
Sen ovulasyon testte pik görmene rağmen yumurtan gelişmemiş öyle mi?
Demekki bu testlerde doğruyu göstermiyor☹
Evet. Uzun süre nasıl olsa pik görüyorum yumurtlamada sorun yok. Neden gebe kalamadım ki diye bekledim. Bir yıl kadar. Dr un dediği 18mm yumurtam. Testte çıkar pik yapar dedi. Ama 24 mm olmadıktan sonra döllenmez. Gelişkin yumurta değil dedi.

Önerilerin için çok teşekkür ederim. Bu ara yiyorum badem. Bilmiyordum. Bu ay geçti. Bir daha ki ay düzenli ve bol yiyeyim. Organik yumurtayı çok yerim. Bir gün yemesem diğer gün muhakkak yerim. İki üç yemeye çalışıyorum.

Evet. Uzun süre nasıl olsa pik görüyorum yumurtlamada sorun yok. Neden gebe kalamadım ki diye bekledim. Bir yıl kadar. Dr un dediği 18mm yumurtam. Testte çıkar pik yapar dedi. Ama 24 mm olmadıktan sonra döllenmez. Gelişkin yumurta değil dedi.

Önerilerin için çok teşekkür ederim. Bu ara yiyorum badem. Bilmiyordum. Bu ay geçti. Bir daha ki ay düzenli ve bol yiyeyim. Organik yumurtayı çok yerim. Bir gün yemesem diğer gün muhakkak yerim. İki üç yemeye çalışıyorum.

Yani 24 mm'den sonra döllenmiyor kiste dönüyor sanırım
Rica ederim canım inşAllah bundan sonrası güzel olur bende anlayamıyorum artık 1 senedir ovulasyon testi kullanıyorum pik görüyorum o kadar ama yok tutmuyo:KK43:
5 ay önce yumurta takibi yaptırmıştım femara kullandım yumurtamın boyutu 10.günde 21 mm'di ama ovulasyon testi sipsilikti üstelik ertesi gün dahada büyümüştü iğne vurulmadan önce yine test yaptım yine silikti
Neden öyle olduğunu anlayamadım hala düşünürüm

X