Uludağ üniversitesi tüp bebek veya aşılama yaptıranlar 2023

Ben kendi sürecimden bahsedeyim. Hipo hipo hastasıyım eşimde bir problem yok.

Daha önce birkaç hastane daha gezdiğim için çoğu kan testlerimi, hsg çekimini, sperm testini gibi istenen birçok şeyi yaptırıp en son uludağ Üniversitesi hastanesine gitmeye karar vermiştim. İnfertilite bölümünden randevu alıp gittim. ( randevu bulmak zor oluyor ileri tarihlere veriliyor hep) orada testlerim incelendi muayene yapıldı ve rapor için istenen eksik belgeler yazıldı. Bana o an tüp bebek tedavisi uygulanacağı söylendi eksik belgeleri tamamlayıp, eşim de ürolojiden heyet raporu aldıktan sonra tüp bebek biriminden sıraya girmem istendi. Bu arada ürolojiden de asla sıra bulamıyorsunuz o yüzden biz doktorun özel muayenehanesine giderek raporu çıkarttırdık. Ben belgeleri tamamladım 12 temmuzda tüp bebekten sıra almaya gittim. Bu sefer de değerlerin çoğu iyi önce aşılama deneyelim sonra tüp bebek deneriz dediler kabul ettim mecburen. Şu an aşılama için adetin 2. Gününü bekliyorum.

Merhaba canım Rabbim sabrın sonunda selameti gösterir inşallah ümidimizi yitirmeyelim bnde hormon testi için adetin 2. Günü kan vericem onu bekliyorum bizde erkek faktörü eşimin sperm hareketsizliği var ileri derecede özelde tüp bebek denedik fakat 2 aylıkken düşük yaptım artan maaliyetten dolayı uludağ da denemek istedik

Merhaba canım Rabbim sabrın sonunda selameti gösterir inşallah ümidimizi yitirmeyelim bnde hormon testi için adetin 2. Günü kan vericem onu bekliyorum bizde erkek faktörü eşimin sperm hareketsizliği var ileri derecede özelde tüp bebek denedik fakat 2 aylıkken düşük yaptım artan maaliyetten dolayı uludağ da denemek istedik
Umarım sizi yormadan süreciniz olumlu sonuçlanır çünkü gerçekten uludağ çok yoruyor 😓

Bugün adetin 2. Günüydü gittim hastaneye ve yine son dakika tüp bebek mi aşılama mı kararsız kaldılar ( herkes birbirinden kopuk olduğu için her muayene eden kendince sonuca varıyor )
Benim hastalığımdan dolayı devlette aşılama yapmadan direkt tüp bebek yapma hakkım olmasına rağmen bizim hastanemiz kabul etmiyor diyip aşılama sonucuna vardılar ( tam 6 saat bekledim boş yere )
Ve sağolsunlar bana asla piyasada var olmayan bir ilaç yazdılar ‘ MERiOFERT ’ bugün başlamak zorundasın dediler. Ben bu ilaç piyasada yok araştırmıştım zaten dedim bul bir şekilde bulamazsan sonra gelirsin dediler. Beni bu kadar oyalamanın hiçbir önemi yokmuş gibi!
Ve sonuç olarak sabahtan beri şehrin tüm eczanelerini aramama rağmen hepsinin dediği tek şey bulamazsın piyasada yok artık bu ilaç.

Yani zaten zor olan bu süreci Uludağ Üniversitesi size daha da zorlaştırıyor. Bu ay da tedaviye dahi başlayamadan heveslerim söndü.

Hareketsizlik olunca tüp bebek mi yoksa ilk aşılama mi yapıyor doktorlar

Bugün iğnelerin 4. Günü ve ilk kontrolüme gittim. Maalesef hiçbir yumurta gelişmemişti en ufak değişiklik yoktu bu yüzden genotropin iğne verdi her gün genotropin + meriofert devam edicem.
Genotropin büyüme hormonuymuş kızlar tedavisinde bu ilacı başka kullanam var mı?

İnşallah canım bian önce tedavi ilerlesin istiyorum 6 eylüle eşim sperm testi vericek ona göre karar verilcek sanırım
Sperm testini çok uzak tarihe veriyorlar benim eşim dışarıda bir devlet hastanesinde yaptı geçici olarak onu kabul ettiler tedaviye başladılar. Mesela biz başladık şu an tedaviye ama daha sperm testi ağustosta verilecek

Sperm testini çok uzak tarihe veriyorlar benim eşim dışarıda bir devlet hastanesinde yaptı geçici olarak onu kabul ettiler tedaviye başladılar. Mesela biz başladık şu an tedaviye ama daha sperm testi ağustosta verilecek
Keşke bizde tedaviye hemen başlasak 🙄 sonuçlarla beraber gelirsiniz demişti bn ne zamn için randevu alıcam anlamadm

X