İdrarda protein kaçağı

neslihanssz

Üye
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2023
147
37
21
Merhaba hanımlar 33 haftalık hamileyim idrarda eser protein kaçağı çıktı. Ellerim ayaklarım bacaklarım yüzüm aşırı şişti. Doktor 24 saatlik idrar istedi. 1 hafta boyunca tansiyonunu ölç dedi 13 lerde çıkıyor. Başına gelen oldumu erken doğum riski olurmu birde 2 ayda alcağım kiloyu resmen 1 haftada aldım su gibi kilo alıyorum ne yapmam lazım çokta yemiyorum
2A3DDCC6-DDDF-4801-9D56-DC654BF26514.jpeg

Merhaba hanımlar 33 haftalık hamileyim idrarda eser protein kaçağı çıktı. Ellerim ayaklarım bacaklarım yüzüm aşırı şişti. Doktor 24 saatlik idrar istedi. 1 hafta boyunca tansiyonunu ölç dedi 13 lerde çıkıyor. Başına gelen oldumu erken doğum riski olurmu birde 2 ayda alcağım kiloyu resmen 1 haftada aldım su gibi kilo alıyorum ne yapmam lazım çokta yemiyorumEki Görüntüle 3427487
Bu durum bebek açısından tehlikeli diye biliyorum benim doktorum da istemişti negatif çıkmıştı . Haftanız çok erken keşke 38 i görseydiniz. Yediklerinize çok çok dikkat edin tuzdan tamamen uzaklaşın . stres yapmayın dua edin bol bol sağlıkla kucağınıza alın 🤲

Canım Allah şifa versin gebelik zehirlenmesi demek bu derhal başka doktora yada hastaneye git ciddi bir durum bedenin aşırı su tutmuş bekleme bence tansiyon kontrol altına alınması gerekiyor bulantı kusma bi anlık görememe gibi durumlar olabilir

Bu durum bebek açısından tehlikeli diye biliyorum benim doktorum da istemişti negatif çıkmıştı . Haftanız çok erken keşke 38 i görseydiniz. Yediklerinize çok çok dikkat edin tuzdan tamamen uzaklaşın . stres yapmayın dua edin bol bol sağlıkla kucağınıza alın 🤲
Şimdi götürdüğüm idrardan neye bakacaklar yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum bu arada Allah razı olsun ♥️

Canım Allah şifa versin gebelik zehirlenmesi demek bu derhal başka doktora yada hastaneye git ciddi bir durum bedenin aşırı su tutmuş bekleme bence tansiyon kontrol altına alınması gerekiyor bulantı kusma bi anlık görememe gibi durumlar olabilir
Götürdüğüm idrardan neye bakacaklar gebelik zehirlenmesi olup olmadığınamı

Götürdüğüm idrardan neye bakacaklar gebelik zehirlenmesi olup olmadığınamı
Enfeksiyon ve diğer değerlere bakılacak böbrek fonksiyonları dahil. Bedenin bukadar ödem tutmuşken ve tansiyonun bukadar yüksekken tehlikeli hem senin için hem bebek için..ilaç vermediler mi? Tansiyonu takip et diyip. Yolladı mı?

Enfeksiyon ve diğer değerlere bakılacak böbrek fonksiyonları dahil. Bedenin bukadar ödem tutmuşken ve tansiyonun bukadar yüksekken tehlikeli hem senin için hem bebek için..ilaç vermediler mi? Tansiyonu takip et diyip. Yolladı mı?
Evet tansiyonunu takip et günde 4 kere ölç 14.9 olursa tansiyonun bekleme haber et dediler başka bişey demediler perşembe günü idrar götüreceğim

Şimdi götürdüğüm idrardan neye bakacaklar yanlış anlamayın bilmediğim için soruyorum bu arada Allah razı olsun ♥️
Tansiyonunuzun çıkmasına ve böbreklere ve diğer organlarınıza vurmasına neden olur . Doktorunuz sadece ilaç verip gönderdi mi takip edilmesi gereken önemli bir durum

Evet tansiyonunu takip et günde 4 kere ölç 14.9 olursa tansiyonun bekleme haber et dediler başka bişey demediler perşembe günü idrar götüreceğim
Hayatım tamam da bunlar manyakmı aspirin felan vermesi gerekiyor kontrol altına almaları gerek hiç birşey vermeseler bile kasılmaları önlemek için magnezyum vermesi lazım şuan kaç çıkıyo tansiyonun? Tuzlu hiç birşey yeme bol su iç Allah yardımcın olsun

Hayatım tamam da bunlar manyakmı aspirin felan vermesi gerekiyor kontrol altına almaları gerek hiç birşey vermeseler bile kasılmaları önlemek için magnezyum vermesi lazım şuan kaç çıkıyo tansiyonun? Tuzlu hiç birşey yeme bol su iç Allah yardımcın olsun
Şuan 134 çıktı siz anlıyormusunuz tansiyonum normalmi fazlamı sizce

13-14 yüksek gebelik ve gebelik dışında da 12 normal olanıdır. Gebelikte bebeği de etkilediği birdurum olduğundan tehlikeli panik yapma ama bence bekleme doktoru yatış yaptır ilaç tedavi yapsınlar
Doktora ne diyeceğim ya madem bu kadar tehlikeli beni neden bekletiyorlar 14.9 olursa bize o zaman haber ver ddiler

Merhaba hanımlar 33 haftalık hamileyim idrarda eser protein kaçağı çıktı. Ellerim ayaklarım bacaklarım yüzüm aşırı şişti. Doktor 24 saatlik idrar istedi. 1 hafta boyunca tansiyonunu ölç dedi 13 lerde çıkıyor. Başına gelen oldumu erken doğum riski olurmu birde 2 ayda alcağım kiloyu resmen 1 haftada aldım su gibi kilo alıyorum ne yapmam lazım çokta yemiyorumEki Görüntüle 3427487
Zehirleniyorsun acilen iyi bir doktora git evde durman büyük hata , bende de protein kaçağı çıktı ve tansiyonum 13 tü , doktorum acil yatış yaptı ve bebeğimin kalp atışları ve hareketleri yavaşlamaya başlayınca sezeryan oldum , bebeğim ve ben kurtulduk doktorum sayesinde , şuanda büyük risk altındasın doktorun kafayı yemiş nasıl seni bu halde eve yollar, acilen fakülte hastahanesine ya da bir perinatoloğa git , sakın evde durma , bende çok şişmiştim meğer zehirleniyormuşum...

Doktorunu değiş acilen , büyük tehlikedesin, sen de bebeğin de hayatınızı kaybedebilirsiniz, ani şoka girebilirsin , aman evde durma şimdi hemen hastahaneye koş, iyi bir doktora görün, ben bu yüzden az kalsın ölüyordum, doktorum farketti Allahtan

36+6 da kontrol için gittiğim gün aynen bu haldeyim ve son bir kaç günde o hale gelmiştim. Tansiyonum 13 9 çıkmıştı. İdrarda aynen senin gibi eser miktarda protein kaçağı görüldü. Hemen serum, nst falan bağlandı. Üç dört saat gözlem altına alalım dediler. Süre dolunca Dr ben seni eve yollayarak risk almak istemiyorum dedi ve o gece sezaryenle doğum yaptım. Başka bir Dr, başka bir hastane şansın varsa dene sabahı beklemeden. Yoksa tuzlu, hamur işi vb şeyler yeme ve bol su iç. Allah yardımcın olsun..

X