Deri ve Cilt Hastalıkları Geçmeyen egzamaa

selinnazli

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
2 Kasım 2020
126
80
26
Merhaba arkadaşlar, benim yüzümde egzama var ve hangi kremi kullansam bir türlü geçmiyor. Sürekli yüzüm kırmızı,o kızarıklık asla ama asla geçmiyor. Bildiğiniz bir çözüm var mi? Egzaması olan veya bir tanıdığının egzaması olan kişiler ne önerir?

Merhaba arkadaşlar, benim yüzümde egzama var ve hangi kremi kullansam bir türlü geçmiyor. Sürekli yüzüm kırmızı,o kızarıklık asla ama asla geçmiyor. Bildiğiniz bir çözüm var mi? Egzaması olan veya bir tanıdığının egzaması olan kişiler ne önerir?
Bitkisel urunler kullanacaksiniz.Sampuana kasar

Bende baska bolgede oldu kurulukk cok fena yapiyor duzgun nemlendirilmesi gerekli kuzum iki krem verdi ama yine tekrarladi yine tekrarladi kabul kabuk oldu gorsen korkarsin bol su ictim kremi dizenli surdum sabun vs kurutacak seyler kullanmadim simdilik yok ama ilerde ne olur bilmem

Bende baska bolgede oldu kurulukk cok fena yapiyor duzgun nemlendirilmesi gerekli kuzum iki krem verdi ama yine tekrarladi yine tekrarladi kabul kabuk oldu gorsen korkarsin bol su ictim kremi dizenli surdum sabun vs kurutacak seyler kullanmadim simdilik yok ama ilerde ne olur bilmem
Hangi krem acaba adını yazabilir misiniz

egzama genelde karacigerden ileri gelir, yediklerinize dikkat etseniz?
Yumurta, domates, kuru yemis, asiri bakliyat ve peynir tuketimi ve cikolatadan uzak durmaya calisin derim.

egzama genelde karacigerden ileri gelir, yediklerinize dikkat etseniz?
Yumurta, domates, kuru yemis, asiri bakliyat ve peynir tuketimi ve cikolatadan uzak durmaya calisin derim.
Ben de reflü de var o zaman geriye yiyecek kalmıyor :KK43:

Egzamam var benim saç derimde Yaşam stili ve beslenme ile yakından alakalı Ben yumurta peynir falan yiyorum yenmeyin dense bile, bende bir şey olmuyor Ama ne zaman ki şekeri çikolatayı abartıyorum ve baharatı sık tüketiyorum İşte o zaman eyvah eyvah...
Şekeri çikolatayı falan azaltmayı deneyin, çok fazla baharatlı yiyecek tüketmeyin. Bol su için. Ve egzama için çok söylenmese de en önemlilerden birisi, stres stres stres... Sınav haftalarım iyice azıyor mesela Kendinizi çok da üzmeyin söylemesi kolay olsa da

Egzamam var benim saç derimde Yaşam stili ve beslenme ile yakından alakalı Ben yumurta peynir falan yiyorum yenmeyin dense bile, bende bir şey olmuyor Ama ne zaman ki şekeri çikolatayı abartıyorum ve baharatı sık tüketiyorum İşte o zaman eyvah eyvah...
Şekeri çikolatayı falan azaltmayı deneyin, çok fazla baharatlı yiyecek tüketmeyin. Bol su için. Ve egzama için çok söylenmese de en önemlilerden birisi, stres stres stres... Sınav haftalarım iyice azıyor mesela Kendinizi çok da üzmeyin söylemesi kolay olsa da
Ben çok şeye üzülüyorum, mesela dünyada bir kötülük olsa hemen etkiler beni ama artık kendi kendime moral vermeliyim. Ders konusunda ben de çok stres yaptım artik umursamıyorum çok. İnşallah bu stresi kontrol altına alacam. Kullandığınız bir krem var mı çok etkili

Ben çok şeye üzülüyorum, mesela dünyada bir kötülük olsa hemen etkiler beni ama artık kendi kendime moral vermeliyim. Ders konusunda ben de çok stres yaptım artik umursamıyorum çok. İnşallah bu stresi kontrol altına alacam. Kullandığınız bir krem var mı çok etkili
Ne yazık ki yok Sadece kozmetik ürün falan sürmemeye çalışıyorum İçeriği kötü şampuan vb Bir arkadaşıma doktoru locoderm diye bir krem önermişti ve iyi gelmişti AMA kortizollu olduğu için kafaya göre kullanmak daha çok hasar verebilirmiş Doktorunuza danışın bi isterseniz Onun dışında bepanthol sensiderm denen kremi de kullanıyordu Bu ikisini doktorlara danışıp sorabilirsiniz Kendi kendinize alıp kullanmanızı önermem özellikle locodermi Deriniz incelip iyice hassaslaşabilir ve çok kötü hale gelebilir bilinçsiz kullanımda çünkü Kesinlikle bir doktora danışın

Memocan diye bı krem var arkadaşım ise yarıyor demişti bide dut kurusunu öneriyolar ama kaynatılıp suyumu kullanıyor orasını tam bilemiyorum

Bende de vardı .Elocon pomat sürünce birtek geçiyor..Sonra başka yerde çıkıyor..Yine elocon sürerek geçiyordu..Ciltte ki sorunların vitamin eksikliğinden oldugunu öğrenince .Multi vitamin ve D vitamin kullanmaya başladım.Çok şükür yıllardır yok..Çok çektim sırayla her yerimde çıkıyordu..Birde deniz suyu yaramıyor..

Yegenimde var.cevremde cok.marka vermicem reklam yapmamak icin ama cevremdekilerin hepsi iylesti kimyasaldan uzak durarak.kimyasal tetikliyo cunku
Hangi ilacı kullandı çevrenizdekiler. Benimde saçım da var yıllardır geçmiyor doktorların dediği stres kaynaklı ama çözüm yok konazol diye bı şampuan kullandm eczaneden snra başka şampuanlar da denedim ama malesf hiç biri fayda etmedi

Istanbulda misin ?doktor oneriyim ,cozer sorununuzu

Hangi ilacı kullandı çevrenizdekiler. Benimde saçım da var yıllardır geçmiyor doktorların dediği stres kaynaklı ama çözüm yok konazol diye bı şampuan kullandm eczaneden snra başka şampuanlar da denedim ama malesf hiç biri fayda etmedi
Ilac degil sadece butun kimyasallari biraktilar.bide propolis kullandilar.bi de sari kantoron yagi egzamaya birebir.sari kantoron yagi diye aratip ozelliklerine bakabilirsiniz.

Benim vardi 8 sene geçmedi doktor doktor geçtim sadece bacagimdayfi sonra bir doktora gittim bana kremler verdi ve 1 haftada bittt i gitti sonra belli aralıklarla 3 sene 2 sene nuks eder gibi oldu hemen kremi tekrardan aldım geçti gitti

X