Gebeliğe Hazırlık Dekolman Plasenta Sonrası Gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben bebeğimin vefat ettiğini öğrendikten sonra hastahaneye geçtim. Normal doğum için beklerken malum kanama başladı, vücudumda morarmalar filan. Acil ameliyata girdim açıklama yapılmadı. Sonra söyledi %60 dekolman olduğunu. Hatta %60 dedim ama %90 gibiydi dedi
Tekrar başınız sağolsun..

Öncelikle kayıpları olan arkadaşlarım için çok üzüldüm Allah yardımcınız olsun, açınızı tazelemek zistemem ama doktorda mi farkettiniz plesanta dekolman olduğunu yada bebek hareketsizliginden mi. Kanama olurken ağrı oluyor mu yada bebek hareketi hemen kesiliyor mu
benim evde hiç bir sorun yokken birden aşırı derecede kanamam oldu. Acilen hastaneye gittik sezaryene alındım.

Tekrar başınız sağolsun..

Şunu da söylemeliyim ki, o gün çok işim vardı ve devamlı hareket halindeydim. O nedenle bebeğim hareket ediyor mu etmiyor mu tam anlamadım. Öğleden sonra benim sancım oldu, bel kasık ağrısı. Akşam dayanılmaz hale geldi. Tabi ben bebek hareketsizliğini tatlı yiyerek gidermeye çalıştım ve sancılarım için nst’ye gittim hastahaneye. O şekilde öğrenmiş oldum. Sancılarım gittikçe arttı, bacak ağrılarım acaipti. Hastahane yatağında dik pozisyonda oturarak yatıyordum ağrıdan. Ve hep bana bunlar normal, doğum yapacaksın olur o kadar dendi. Ta ki kanama başlayana kadar. Bu gece yaşadığım sancıyı, daha önce 2 normal doğum yaptım o zaman yaşamamıştım. Nasibi yokmuş yavrumun

Şunu da söylemeliyim ki, o gün çok işim vardı ve devamlı hareket halindeydim. O nedenle bebeğim hareket ediyor mu etmiyor mu tam anlamadım. Öğleden sonra benim sancım oldu, bel kasık ağrısı. Akşam dayanılmaz hale geldi. Tabi ben bebek hareketsizliğini tatlı yiyerek gidermeye çalıştım ve sancılarım için nst’ye gittim hastahaneye. O şekilde öğrenmiş oldum. Sancılarım gittikçe arttı, bacak ağrılarım acaipti. Hastahane yatağında dik pozisyonda oturarak yatıyordum ağrıdan. Ve hep bana bunlar normal, doğum yapacaksın olur o kadar dendi. Ta ki kanama başlayana kadar. Bu gece yaşadığım sancıyı, daha önce 2 normal doğum yaptım o zaman yaşamamıştım. Nasibi yokmuş yavrumun
Çok çok zor şeyler, bende dün şiddetli bir bel ağrısı yaşadım sonra lavaboya gittiğimde önce sürüntü gibi sonra damla damla kan geldi doktorumla mesajlastik bebek.hareketleri şükür devam ettiği için dün gece gitmedim hastaneye yarın doktor kontrolüm var insan her türlü ihtimali didik didik ediyor :KK43:

Çok çok zor şeyler, bende dün şiddetli bir bel ağrısı yaşadım sonra lavaboya gittiğimde önce sürüntü gibi sonra damla damla kan geldi doktorumla mesajlastik bebek.hareketleri şükür devam ettiği için dün gece gitmedim hastaneye yarın doktor kontrolüm var insan her türlü ihtimali didik didik ediyor :KK43:

Korkmayın, bazı şeyler kendini belli ediyor. Güzel haberler alacağınız bir gün olsun inşallah 🙏

Herkese merhabalar,

Yazdıklarınızı ağlaya ağlaya okudum, ben 36+6 haftalıkken birden suyum geldi ve eşimle öpüşe koklaşa hastaneye gittik. Çok mutluyduk, harika bi gebelik geçirmiştim, son gün bile işimde gücümdeydim, doktorlar da hiç olumsuz bi yorum yapmadı 37 hafta boyunca. Hastanede doktorun gelmesini bekledik ve doktor gelince üstümdeki örtüyü açtı ve şok oldu. Her yer kan olmuştu. Plasenta dekolman olmuşum haberim bile yok. Sıfır ağrı sızı. Oysa ben normal doğumu bekliyordum. Beni apar topar sezeryana aldılar ve 5 dk içinde kızımı almışlar. Kan gazı kötü çıkmış, ağlamamış vs hemen hipotermi cihazına göndermişler başka hastaneye. Ben ayıldım bebeğim yok, oysa her şey muhteşemdi, hamile olduğuma kimse inanmıyordu o kadar iyiydim. Hayatımda geçirdiğim en zor 12 gündü. Çıkmaz bu çocuk çıksa da engelli olur dediler, kızım şimdi 13 aylık cin gibi bi kız 😍 çok şükür hiçbir şey kalmadı.
Amaa şuan 11 hattalık gebe olduğumu öğrendim ve ne yapacağımı şaşırdım. Ödüm kopuyor. Allah hepimizin yardımcısı olsun 🙏🏻
Merhaba bebeğiniz nasıl hamilelik nasıl gidiyor kan sulandırıcı kullanıyor musunuz acaba

Bende umut olmak için yazıyorum …2 kaybım var ilki triploidi 26 hafta sonlandırma 2.si ise dekolman 32.hafta…büyük acılar yaşadım hep bir umut aradım burda bir çok yorumu okudum…
Sonunda ben de evladıma kavuştum çok güzel bir kızım var şükürler olsun 🙏Bu hamileliğimde takibimi bir perinatolog yaptı sıkıntısız kavuştum yavruma..Her hamilelik farklı umudunuzu yitirmeyin 🙏isteyen herkes tez zamanda kavuşuruz inş yavrusuna sevgiler

Bende umut olmak için yazıyorum …2 kaybım var ilki triploidi 26 hafta sonlandırma 2.si ise dekolman 32.hafta…büyük acılar yaşadım hep bir umut aradım burda bir çok yorumu okudum…
Sonunda ben de evladıma kavuştum çok güzel bir kızım var şükürler olsun 🙏Bu hamileliğimde takibimi bir perinatolog yaptı sıkıntısız kavuştum yavruma..Her hamilelik farklı umudunuzu yitirmeyin 🙏isteyen herkes tez zamanda kavuşuruz inş yavrusuna sevgiler
Çok sevindim darısı herkesin başına. Evladınla uzun sağlıklı ömrünüz olsun. Dekolmandan sonraki gebeliğinizde nelere dikkat ettiniz? Özellikle kullandığınız ilaçlar oldu mu? Kaçıncı haftada doğum gerçekleşti

Çok sevindim darısı herkesin başına. Evladınla uzun sağlıklı ömrünüz olsun. Dekolmandan sonraki gebeliğinizde nelere dikkat ettiniz? Özellikle kullandığınız ilaçlar oldu mu? Kaçıncı haftada doğum gerçekleşti
Çok teşekkürler 🙏 12. Haftadan sonra coraspirin kullandım 36. haftada bıraktım.. 38. Hafta doğum gerçekleşti..kendimi çok yormamaya dikkat ettim bu hamileliğimde bu kadar

Çok teşekkürler 🙏 12. Haftadan sonra coraspirin kullandım 36. haftada bıraktım.. 38. Hafta doğum gerçekleşti..kendimi çok yormamaya dikkat ettim bu hamileliğimde bu kadar
100 mgr mı kullandınız? Ben de şu an hamileyim 100 kullanıyordum ama perinatoloğum 150 mg kullan dedi. Ekstra magnezyum da kullanıyorum

Merhaba bebeğiniz nasıl hamilelik nasıl gidiyor kan sulandırıcı kullanıyor musunuz acaba
Merhabalar

31+3 bugün. Kan sulandırıcı vermedi doktorum. Sadece 2 haftada 1 konrole gittim hep, bundan sonra da her hafta kontrole gideceğim korktuğum için. Başka bir tedbir almıyorum. Şimdilik bir sorun yok diyor doktorum, inşallah öyle olur.

100 mgr mı kullandınız? Ben de şu an hamileyim 100 kullanıyordum ama perinatoloğum 150 mg kullan dedi. Ekstra magnezyum da kullanıyorum
Evet 100 mg aldım özellikle yatmadan önce almamı söylemişti emilim daha iyi oluyormuş gece… umarım sıkıntısız devam eder ve sağlıkla kavuşursunuz 🙏

Merhaba. Size birşey sormak istiyorum bazı doktorlar dekolmanın aynı haftada tekrarlayabileceğini söylüyor. Size aynı haftalarda hastane yatışı yada başka bişey önerildi mi. Bir perinatolog bunu söyleyince korku sardı aynı haftalara gelince hamile kalırsam ne yaparım bilmiyorum stresli bir süreç miydi

Merhaba. Size birşey sormak istiyorum bazı doktorlar dekolmanın aynı haftada tekrarlayabileceğini söylüyor. Size aynı haftalarda hastane yatışı yada başka bişey önerildi mi. Bir perinatolog bunu söyleyince korku sardı aynı haftalara gelince hamile kalırsam ne yaparım bilmiyorum stresli bir süreç miydi

Benim ilk kızım 36+6da doğdu.
Şimdi hamileyim ve 36+2 bugün. Ben de aynı korkuyla yaşıyorum bakalım ne olacak

Benim ilk kızım 36+6da doğdu.
Şimdi hamileyim ve 36+2 bugün. Ben de aynı korkuyla yaşıyorum bakalım ne olacak
Sağlıkla kucağınıza alın inşallah rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin size. Sizin çok erken olmamış sizin gibi ileri haftalarda dekolman olanlara doktorlar aynı haftaya gelmeden sezeryan yapıyormuş bazen. Size erken alalım falan dememişler demekki herşey yolunda. Hep olumlu düşünün hamilelikte stres çok riskli hele de bizim için

Sağlıkla kucağınıza alın inşallah rabbim sağlıkla kavuşmayı nasip etsin size. Sizin çok erken olmamış sizin gibi ileri haftalarda dekolman olanlara doktorlar aynı haftaya gelmeden sezeryan yapıyormuş bazen. Size erken alalım falan dememişler demekki herşey yolunda. Hep olumlu düşünün hamilelikte stres çok riskli hele de bizim için

Ben korkumdan erken alalım diye ısrar ettim doktorum izin vermedi bekleyeceğiz dedi. Korkuyla ama sabırla bekliyorum. Stres yapmamaya çalışıyorum. Hayırlısı

M
Ben korkumdan erken alalım diye ısrar ettim doktorum izin vermedi bekleyeceğiz dedi. Korkuyla ama sabırla bekliyorum. Stres yapmamaya çalışıyorum. Hayırlısı
merhaba hikayenizi bilmiyorum ama bende dekolman yaşadım bebeğimi kaybettim. Ben de hamileyim şu an . Ne kullanıyorsunuz ilaç olarak.ve ne zamana planlanıyor doğumunuz

M

merhaba hikayenizi bilmiyorum ama bende dekolman yaşadım bebeğimi kaybettim. Ben de hamileyim şu an . Ne kullanıyorsunuz ilaç olarak.ve ne zamana planlanıyor doğumunuz

Hiçbir tanı konamadığı için bu hamileliğimde her hafta kontrole gitmek dışında ekstra bir önlem alınmadı. İlaç kullanmadım. Normal vitamin ve demir ilacı kullanıyorum.

Şuan 36+3teyim. İlk bebeğim 36+6da doğdu. Şimdi ise 24 ocak istiyor doktorum yani 38+5. Ben o kadar duracak mı emin olamasam da beklemedeyim. 15 gün var yani doktorun planına göre düşündüğümüzde. Daha erken gelirse de artık kısmet

X