Gebeliğe Hazırlık Dekolman Plasenta Sonrası Gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

Nedram

Üye
Kayıtlı Üye
24 Kasım 2021
33
25
31
Herkese merhaba❤️
Dekolman plasenta sebebiyle ilk gebeliğimde 32. haftada herşey yolundayken kaybettik bebeğimizi.
Çevremde bunu yaşayan kimse yoktu, burada aynı sorunu yaşayan kadınlar tanıdım.
Bu süreci yaşamanın ne kadar zor olduğunu tabii ki en iyi yaşayanlar bilir. O sebeple bu başlık altında toplaşıp; yeni gebelik umutlarımızdan, gebelik süreçlerimizden ve inşallah sağlıkla kucağımıza alacağımız doğumlarımızdan bahsedelim.
Özetle bu sorunu yaşayanlar olarak birbirimize destek olalım, umut olalım.

Dekolman plasenta süreçlerinizi, daha sonra gebe kaldıysanız; gebelik öncesi, gebelik süreci ve doğumlarınızdan bahseder misiniz.

Merhaba canım inşallah güzel haberlerimizi paylaşacağım bir topik olur 🌸
İnşallah canım inşallah 🙏🏻
Genetik test sonucunu paylaşabilir misin. Konuya gelen arkadaşlar için de iyi olur.
Benim 2 tane gen heterezigottu;
Faktör V H12999R (R)
MTHFR A1298C

Doktor gebelik planlamasında ve gebelik esnasında kan sulandırıcı kullanacağımı söyledi.

MTHFR C677T HOMOZİGOT
PAI-1 4G/5G HETEROZİGOT
Benimde iki gende pıhtılaşma çıktı canım banada gebelikte aspirin ve kan sulandırıcı iğne kullanacağım söylendi.

Merhaba öncelikle bu süreçten gecmiş herkese Allahtan sabır dilerim her anne her gebe çocuğunun sağlıklı olmasını ister ve her nedense gebe anneler kendinden çok içinde yaşayan o minicik canı düşünür işte bu yüzden tamda sona gelirken kaybetmenin verdiği acı pek geçer gibi gelmiyor bana 34 haftamda ayrıldım yavrumdan hiç yaşamdı ben doğumdan çıktım bomboş bir şekilde kabullenmeye çalıştım ama şimdi yazarken bile akşam gözyaşlarım kabul edemediğimi gösteriyor neden diye çok sorgulasamda böyle yapsam olmazdı bunu deneseydim keşke desemde Allah verdi Allah aldı daha ne diyebilirim ki

3 yıl önce bu sorunu yaşadım 35. Haftamda çok zor dayanılması benden 3 yılımı aldı desem yeridir 3 hafta sonra doğumum vardı o tarih geldiğinde bebeğimi kaybettiğimi unutup doğuracağım sanmıştım okadar acı bi durum ki kabullenememiştim kendim bile

Ozaman ki doktor tekrardan aynı durumu yaşarım diye korkma demişti herhangi bi test falanda istemediler inşallah şimdi sağlıkla kavuşurum ve dileyen herkes kavuşur

Merhaba öncelikle bu süreçten gecmiş herkese Allahtan sabır dilerim her anne her gebe çocuğunun sağlıklı olmasını ister ve her nedense gebe anneler kendinden çok içinde yaşayan o minicik canı düşünür işte bu yüzden tamda sona gelirken kaybetmenin verdiği acı pek geçer gibi gelmiyor bana 34 haftamda ayrıldım yavrumdan hiç yaşamdı ben doğumdan çıktım bomboş bir şekilde kabullenmeye çalıştım ama şimdi yazarken bile akşam gözyaşlarım kabul edemediğimi gösteriyor neden diye çok sorgulasamda böyle yapsam olmazdı bunu deneseydim keşke desemde Allah verdi Allah aldı daha ne diyebilirim ki
Bizi en iyi bizler anlıyoruz..
Birlikte gebelik yaşadığımız herkesin doğumlarına şahit olmak, yeni gebelikler duymak vs. Yani her an herşey bize kaybımızı en acı kaybımızı hatırlatıyor.
Fakat yeni umut ve ukde kalan heyecanlarımıza yeniden kavuşmak için iyi olmalıyız. Yaşadığımız talihsiz olay binde 3-5 kişide yaşanan birşeymiş. Yapacak birşey yok takdir-i ilahi.
Lütfen kendinizi sorgulamayın yaşayacak bebek ne olsa da yaşıyor, bizimkilerin kısmeti yokmuş maalesef..

3 yıl önce bu sorunu yaşadım 35. Haftamda çok zor dayanılması benden 3 yılımı aldı desem yeridir 3 hafta sonra doğumum vardı o tarih geldiğinde bebeğimi kaybettiğimi unutup doğuracağım sanmıştım okadar acı bi durum ki kabullenememiştim kendim bile

Ozaman ki doktor tekrardan aynı durumu yaşarım diye korkma demişti herhangi bi test falanda istemediler inşallah şimdi sağlıkla kavuşurum ve dileyen herkes kavuşur
Öncelikle sağlıkla kavuşmanızı tüm kalbimle diliyorum, lütfen hayırlı güzel haberlerinizi olabildiğince bizlerle de paylaşın🙏🏻
Ben henüz gebelik sürecine girmedim bir süre daha bekleyeceğiz, sonrasında Allah’ın izniyle planlayacağız.
Şu anki gebeliğiniz öncesi testler yaptınız mı? Gen testi vs. İlk gebeliğinizde tansiyon vs var mıydı?
Şu an kan sulandırıcı kullanıyor musunuz.

Öncelikle sağlıkla kavuşmanızı tüm kalbimle diliyorum, lütfen hayırlı güzel haberlerinizi olabildiğince bizlerle de paylaşın🙏🏻
Ben henüz gebelik sürecine girmedim bir süre daha bekleyeceğiz, sonrasında Allah’ın izniyle planlayacağız.
Şu anki gebeliğiniz öncesi testler yaptınız mı? Gen testi vs. İlk gebeliğinizde tansiyon vs var mıydı?
Şu an kan sulandırıcı kullanıyor musunuz.
Amin dileyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin rabbim
Hiç bir test istenmedi hatta yine aynı durum olacak diye korkma demişti doktor o gebeliğimde rahim ağzımda dikiş vardı hep buna yönlenmişlerdi hiç tansiyondan bahsedilmemişti ta kii 30. Haftada doktor bebek az besleniyo bir daha ayrıntılı ultrason yapalım dedi fakat hiç bi sorun görülmedi öyle devam ettim doktor tansiyonunu günde iki defa kontrol et demişti 12 üzerine hiç çıkmamıştı ama yinede kaybettim herşey bir anda gelişti herhalde
Bu gebeliğimi fark ettiğimde hemen oksapar ve coraspine başlandı oksapar I kesti doktor coraspinle devam ediyorum bu hafta tansiyon hapına da başladık bakalım hayırlısı günlük vitaminlerle beraber 6 tane ilacım var zor ama inşallah hayırlı sonuçlanacak

Hiç bir test istenmedi hatta yine aynı durum olacak diye korkma demişti doktor o gebeliğimde rahim ağzımda dikiş vardı hep buna yönlenmişlerdi hiç tansiyondan bahsedilmemişti ta kii 30. Haftada doktor bebek az besleniyo bir daha ayrıntılı ultrason yapalım dedi fakat hiç bi sorun görülmedi öyle devam ettim doktor tansiyonunu günde iki defa kontrol et demişti 12 üzerine hiç çıkmamıştı ama yinede kaybettim herşey bir anda gelişti herhalde
Bu gebeliğimi fark ettiğimde hemen oksapar ve coraspine başlandı oksapar I kesti doktor coraspinle devam ediyorum bu hafta tansiyon hapına da başladık bakalım hayırlısı günlük vitaminlerle beraber 6 tane ilacım var zor ama inşallah hayırlı sonuçlanacak
İnşallah 🙏🏻 Bu konunun ilk bebeği olacak inşallah 🧿 bizlere de umut 🌸
Benim gebeliğimde en ufak şüphe olacak birşey yoktu. Hatta gelişimi haftasına göre biraz daha öndeydi.. benim için bir sebep bulunamadı. Gen testindeki 2 heterezigot sonuç için %100 sebep değil ama böyle bir hikayemiz olduğu için ihtimale bağlandı.

Hep diliyorum, doğuma son 1 adım kala bu acıyı yaşayan kadınlar başta olmak üzere Allah dileyen isteyen herkesin yanında olsun inşallah 🙏🏻

İnşallah 🙏🏻 Bu konunun ilk bebeği olacak inşallah 🧿 bizlere de umut 🌸
Benim gebeliğimde en ufak şüphe olacak birşey yoktu. Hatta gelişimi haftasına göre biraz daha öndeydi.. benim için bir sebep bulunamadı. Gen testindeki 2 heterezigot sonuç için %100 sebep değil ama böyle bir hikayemiz olduğu için ihtimale bağlandı.

Hep diliyorum, doğuma son 1 adım kala bu acıyı yaşayan kadınlar başta olmak üzere Allah dileyen isteyen herkesin yanında olsun inşallah 🙏🏻
Amin inşallah.
inşallah sizlerde hazır hissettiğinizde dilediğimiz zaman katılırsınız bana

Hayırla uğurla gelsin güzel yavrunuz dünyaya sizin içinde sorunsuz su gibi akan bir hamilelik dilerim Allahım güzel sonuçlarla kucağınıza almayı nasip etsin umarım kimse ama kimse evladıyla sınanmaz bu zor zamanlarda tek dileğim tüm çocuklar sağlıklı mutlu huzurlu olsun 💜💜

Sağlıkla gelsin bebeğiniz inşallah bizlerede umut oluyor böyle güzel haberler 🌸

Merhaba, hayırlı olsun topic. Cennet yavrularımızın abi-abla olduğunu da burda paylaşmak nasip olsun.
133 gün geçti, oğlum cennet kuşu olalı..
Bugün de oğlumun transfer yıldönümü, bugün diğer günlerden daha zor bir gün..
Allahim zorlastirmasin kolaylaştırsin ins.

Merhaba, hayırlı olsun topic. Cennet yavrularımızın abi-abla olduğunu da burda paylaşmak nasip olsun.
133 gün geçti, oğlum cennet kuşu olalı..
Bugün de oğlumun transfer yıldönümü, bugün diğer günlerden daha zor bir gün..
Allahim zorlastirmasin kolaylaştırsin ins.
Amin, inşallah 🙏🏻
Siz sonrasında kan testleri, gen testi vs yaptırdınız mı? Doktorunuz bir sebep bulabildi mi?

Amin, inşallah 🙏🏻
Siz sonrasında kan testleri, gen testi vs yaptırdınız mı? Doktorunuz bir sebep bulabildi mi?
Henüz bı şey yaptırmadım. Mart ayında tıbbi genetiğe gorunecegim, gerekli olabilecek testleri yaptıracağım. Bende diyabet var, kimi diyabet neden olmuştur diyor.

Sizce hangi testler yapilmali, ne gibi bi yol izlemeliyim
Ben üniversite hastanesinde tüm kan testlerini yaptım(çeşitlerini bilmiyorum, 10 tüpe yakın kan vermiştim). Ayrıca genetik testi yapıldı 2 gende pıhtılaşma görüldü. 2si de heterezigottu, doktor bu genler sebep olur diyemeyiz normalde ama böyle bir durum yaşadığın için ihtimal olabilir dedi.
Onun dışında hiçbir neden bulunamadı tüm sonuçlar normal. Gebelik sürecimde de en ufak bir olumsuzluk yoktu. Tüm kontrollerime de zamanında ve eksiksiz gitmiştim.

Ben üniversite hastanesinde tüm kan testlerini yaptım(çeşitlerini bilmiyorum, 10 tüpe yakın kan vermiştim). Ayrıca genetik testi yapıldı 2 gende pıhtılaşma görüldü. 2si de heterezigottu, doktor bu genler sebep olur diyemeyiz normalde ama böyle bir durum yaşadığın için ihtimal olabilir dedi.
Onun dışında hiçbir neden bulunamadı tüm sonuçlar normal. Gebelik sürecimde de en ufak bir olumsuzluk yoktu. Tüm kontrollerime de zamanında ve eksiksiz gitmiştim.
Hangi birimde verdiniz on tüp kani

X