Gebeliğe Hazırlık Dekolman Plasenta Sonrası Gebelik

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
ben bu lanet dekolmen yüzünden erken dogum yapıp bebeğimi kaybettim:KK43:
Başınız sağolsun. Çok çok üzücü ama Allahın bir bildiği vardır belki böylesi hayırlıydı. Benim de doğumda yaşamaz dediler ama kızım çok şükür 10 gece hipotermide kaldıktan sonra eve çıktı. Her şey Allahtan. Sizin kaç haftalıktı? Ne zaman oldu?

M

merhaba hikayenizi bilmiyorum ama bende dekolman yaşadım bebeğimi kaybettim. Ben de hamileyim şu an . Ne kullanıyorsunuz ilaç olarak.ve ne zamana planlanıyor doğumunuz
hayırlı olsun beni
Başınız sağolsun. Çok çok üzücü ama Allahın bir bildiği vardır belki böylesi hayırlıydı. Benim de doğumda yaşamaz dediler ama kızım çok şükür 10 gece hipotermide kaldıktan sonra eve çıktı. Her şey Allahtan. Sizin kaç haftalıktı? Ne zaman oldu?allah
allah bagıslamıs canım ne güzeli 2 mayısta 28 haftalık dogru, 2 haziranda vefat etti :KK43:

Herkese Merhaba,

Malesef ekim ayında 30 haftalık iken , sorunsuz giden bir hamileliğim varken dekolman sebebi ile kaybettim bebeğimi. Sonrasını hepiniz tahmin edersiniz inanılmaz zor süreçler. 3 oldu hala inanamıyorum yaşadıklarıma, tarifsiz bir acı. Bunu yaşayıp tekrar hamile olanları görünce ben de umutla doluyorum. Tek temennim bu sefer bebeklerinize sağlıkla kavuşmanız. Sizlerden de benim için dua etmenizi istiyorum. Umarım bundan sonrasında güzel günlerimiz olur. Buraya umut olmak için yazacağım günler olsun istiyorum 🙏😔

Dekolman olayını rabbim kimseye yasatmasin inşallah.Ama her zaman umut var.Bende avrumu kaybettim bu sebepten .Ilk zamanlar çok umutsuzdum olmayacak galiba diyordum cesaret edemiyordum.Allah çok büyük gerçekten.Dualarimizin karşılığı yeniden sağlıkla evlat nasip etti Rabbim.Umudunuzu yitirmeyin.Herseyin bir vakti var demek ki.En güzel vakitte minik kuşlarınızın gelmesi dileğiyle .

Dekolman olayını rabbim kimseye yasatmasin inşallah.Ama her zaman umut var.Bende avrumu kaybettim bu sebepten .Ilk zamanlar çok umutsuzdum olmayacak galiba diyordum cesaret edemiyordum.Allah çok büyük gerçekten.Dualarimizin karşılığı yeniden sağlıkla evlat nasip etti Rabbim.Umudunuzu yitirmeyin.Herseyin bir vakti var demek ki.En güzel vakitte minik kuşlarınızın gelmesi dileğiyle .
Size özelden yazmıştım. Çok destek vermiştiniz Allah razı olsun. Evet demekki her şeyin bir vakti zamanı var. Ben de Allaha sığınıyorum ona inanıyorum. Umarım yüzümüz gülecek🙏

Merhaba. Size birşey sormak istiyorum bazı doktorlar dekolmanın aynı haftada tekrarlayabileceğini söylüyor. Size aynı haftalarda hastane yatışı yada başka bişey önerildi mi. Bir perinatolog bunu söyleyince korku sardı aynı haftalara gelince hamile kalırsam ne yaparım bilmiyorum stresli bir süreç miydi
Hayır hiç öyle bir şey söylemedi..Çok haklısınız ben de çok korkuyordum 32 sayısı beni çok endişelendiriyordu…Doktorum her zaman beni rahatladı sizde içinizi ferah tutun lütfen… Ben uzun süre psikolojik yardımda aldım onun çok etkisi oldu 🙏 İnş sıkıntısız bir şekilde atlatırsınız bu dönemi

Hayır hiç öyle bir şey söylemedi..Çok haklısınız ben de çok korkuyordum 32 sayısı beni çok endişelendiriyordu…Doktorum her zaman beni rahatladı sizde içinizi ferah tutun lütfen… Ben uzun süre psikolojik yardımda aldım onun çok etkisi oldu 🙏 İnş sıkıntısız bir şekilde atlatırsınız bu
İnşallah 🤲 çok sağolun

Bir umut olsun diye bende paylaşmak istedim bundan 6 yil önce ilk gebeligimde 39. Haftamda plasenta dekolman sebebiyle anne karninda bebegimi kaybettim. Hamileligim cok sorunsuz gecmisti taki 39 . Haftaman yeni girdigimde tabi ilk gebeligin tecrubesizligi asiir bel agrim oldu birgun ben dogum yaklascak heralde onun agrisidir diye dusunurken meger dekolmandan dolayiymis dr a gittigimde kalp atisini duyamadi o an hani insan soka girdim der ya bence oncelerde bunu hep oylesine aoylemisim hic yasamamisim oylece donakladim beynim asla inanmiyor. Alel acele sezaryene alindim ve ökum sebebinin dekolman oldughnh ogrendik 2 gun olmus bebegim vefat edeli ama ben rahim kasilmalarini onun hareketi saniyordum hic bir sekilde kanamam olmadi sadece siddetli bel agriis cok zor atlattm inanim her gece burda benim durumjmda biri varmi diye hep bir umut bekledim insan yanliz olmaktan umutsuzlasiyor acaba tekrar yasatmiyim bunj diye 2 yil zor atlattim zaten sezaryen oldugum icin beklemem gerwkiyordu hem psikolojik hem fizyolojik. Rabbime binlerce sukur suan 4 yasinda bir kizim var bu hamileleigimde yasamadim ama cok dikkat ettim ozellikle tansiyonuma o zmanlar cok arastirmistim sebebleri neler olabilri diye genellikle ya yuksek tansiyon yada buyuk bir siddette travma kaza gibi sebeplermis o yuzden beslenmemem cok dikkat ettim tuzlu yemedim sekerli hazir gidalar tuketmedim tansiyinumu surwkli takip ettim ve zaten ilk gebelikten dolayi artik perinatoloji takibinde bir gebwlik gecirdim. Rabbim kimseye yasatmasin yasayanlarada en yakin zamamda bebeklerink nasip etsin.

X