Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Kızlaarr doktorunuza hediye aldınız mı aldıysanız ne aldınız ? Bir de doğum sonrası kontrol yapıyor mu doktorunuz ne zaman oluyor ne zaman çağırıyor bilenler söyleyebilir mi ? Bi hediye yaptırmayı düşünüyorum ona göre..

Aklın varsa korun bacım kaza kurşununa gitme 🤣🤣 ben benden geçmiş durumdayım biri eşikte biri beşikte 🤣🤣

Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin canım sağlıkla inşallah

Kanma bunlara kanma 🤣🤣

Kanamam bitince kırk mırk beklemem 🤣🤣🤣

canım ben pek uyku arayan bi tip değilim kızımdan yana alışkanlığım filan da kalmamıştı gece uykuları iyiydi. Ama şimdi baya uykusuzum saat sabah 6 civarı olunca eşimi uyandırıp çocuğu ona veriyorum 1-2 saat uyuyorum işte yoksa gece uykusu filan da hikaye hepimizin bölük pörçük
Mahvolduk araştırdım bugün 40 gün boyleymisiz lohusaliktan sonra 2 saat uykuda yetisiyormus inşallah

On sütü sürekli emzirirsen arkada yağlı süt asıl bebeği tok tutan süt geride kalır onu sütünün miktarına göre ayarlaman gerekiyor
İşte bilemiyorum ki miktarı doktor 15-20 dkdan fazla emzirme dedi o sürede yağlı süte ulaşıyor mu bilemiyorum. Benim sütüm çok yağlı olmuyor zaten sulu oluyor bu sefer hiç sağım yapmadım gerçi uçlarım çok yara diye.

Kızlar bebişleri emzirirken göğüsleri nasıl ayarlıyorsunuz? Benimki bir seferde tek meme emiyor genelde o zaman bi sağ bi sol yapıyorum ama iki meme emince bir dahakine hangisinden devam edicem? golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek melegim can melegim can sulti tutti sulti tutti cesursavasci cesursavasci
Emzirdigim göğsümden devam ediyordum canım. Yağlı süt o göğüs tetiklendiği için geliyormuş akşam uykusu için de yağlı süt gerekliymiş.aşırı aşırı dikkat etmedim ama ben. İlk 21 gün önemliymiş. Sonrasında yağlı süt son süt beraber geliyormuş zaten hangi göğüste olursa olsun

Emzirdigim göğsümden devam ediyordum canım. Yağlı süt o göğüs tetiklendiği için geliyormuş akşam uykusu için de yağlı süt gerekliymiş.aşırı aşırı dikkat etmedim ama ben. İlk 21 gün önemliymiş. Sonrasında yağlı süt son süt beraber geliyormuş zaten hangi göğüste olursa olsun
Cnm senin emzirme rutinin nasil ? Bana doktor 1.5 saate bir bir göğüs dedi ama bebek aç belli

Hepinize çok teşekkür ederim kızlar. Size sorum olacak elimle sıkonca damla damla geliyor sabah beri süt ama pompa ile hiç çikmiyor. Çocuk emiyor bazen gelmiyor heralde deliriyor. Öyle ne kadar üç kez şeker bakıldı sorun yoktu. Bu saate kadar da iki kere kaka yaptı ama doymuyor anlıyorum. Napmalıyım ya sıcak su ile de yıkadım masaj yaptım memişlere

Ancak telefonu elime alabiliyorum kızlar. Tek tek mesajlara bakamadım kusura bakmayın. Biz doğduk çok şükür🥹 3800 gr 52 cm doğdu oğlum. İkimiz de iyiyiz benim dikişlerim var tabi ağrım var. Bebeğim emiyor ama kolostrum geliyor sadece çok az o da yetiyor mu bilmiyorum. Uyandıramıyoruz 3 saati buluyor uyandığında da memeyi tutturması zor oluyor. Aç kalmasından korkuyorum ama alışıcaz inşallah yavaş yavaş birbirimize. Benden haberler şimdilik bu kadar 😍

Cnm senin emzirme rutinin nasil ? Bana doktor 1.5 saate bir bir göğüs dedi ama bebek aç belli
Canım valla ben açıkçası çok takip edemedim. En başta göğsüme kenardan dokunuyordum hangisi çok sisse onu veriyordum. Sonra Instagram'da bir yazı okudum ön sütten sonra gelen son süt bebeğin uyumasina yardımcı oluyor bir göğsü bitirmelisiniz gibi bir şeydi. O ara uyumayinca yanlış emzirdigimden kesin diye psikolojik bir şeye girdim. Tek göğsü bitirmeye çalışıyordum. 21. Günden sonra direkt ön süt son süt bir arada gibi bir şey okudum. O yüzden şu an doluluğa göre emziriyorum. Bizim rutin genelde emzir alt değiştir emzir şeklinde. O zaman aynı gogusten devam ediyorum diğerine geçmiyorum. Ama uyuduktan sonra diğer göğüs dolu olduğu için onu veriyorum

Ancak telefonu elime alabiliyorum kızlar. Tek tek mesajlara bakamadım kusura bakmayın. Biz doğduk çok şükür🥹 3800 gr 52 cm doğdu oğlum. İkimiz de iyiyiz benim dikişlerim var tabi ağrım var. Bebeğim emiyor ama kolostrum geliyor sadece çok az o da yetiyor mu bilmiyorum. Uyandıramıyoruz 3 saati buluyor uyandığında da memeyi tutturması zor oluyor. Aç kalmasından korkuyorum ama alışıcaz inşallah yavaş yavaş birbirimize. Benden haberler şimdilik bu kadar 😍

Allah analı babalı büyütsun inşallah 🤲..ilk gün olduğu için normal ,sütun de gelecektir,bebek te doyacaktir hiç merak etme...

Hiç merak etme canım bol bol emzir sütun gelecek 😍 Allah analı babalı büyütsün maşallah minnosuna 😍🧿

Tamam canım teşekkür ederim ben de öyle yapayım 🙏🏻 peki dk tutuyor musun? Doktor 20 dkdan fazla emzirme dedi ama ben yarım saat emziriyorum genelde sonra bıraktırıyorum. Kendisi hiç bırakmıyor zaten o yüzden yeterli mi değil mi anlamıyorum

X