Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    147
Kııızz maşallah ne güzel vesikalık vermiş ya bizimki sağından solundan elini lütfedip çekerse ya da kordonu kendine siper etmezse o da anca yüzünün yarısını görüyoruz 🥲 Bence büyük değil canım şöyle düşün bir kesenin içinde illaki biraz basık çıkacak 😅
Benimde öyleydi zaten bugünde yüzünü gösterdi ilk defa sonra eliyle yine sakladı

kuzum doktorunun elbet vardır bi bildiği ama ben olsam yaptırırdım, çünkü 1-2 hafta önce açlık şekerim 79 çıkmıştı, sonra şeker yüklemesi yaptırdım ve gebelik şekerim olduğu ortaya çıktı. Tabi herkeste böyle olacak diye bi şey yok, inş sorun yoktur ama bence yaptırmanın bi zararı olmaz hem içine sinsin
Değerlerin kaç çıktı canım

Kızlar ben pert oldum desem yerıdıe yüzüm boynum kendköı çok kötü hissediyorum artık yüzüm maf oldu ben benlıkten çıktım resmen kız annesı olmak böyle bırseymıs sanırım

Eklentiler

• 1000005107.jpg
    1000005107.jpg
    101,8 KB · Görüntüleme: 24
Şeker yüklemesinde Benim ilk kan 87 ikincisi 147 üçüncü 112 sizce yüksek mi ?
Normal gözüküyor canım
Aç karna referans 70-92
1 saat sonra 70-180
2 aaar sonra 70-153 olarak gözüküyor benim tahlilimde. Sende referans aralığını geçmemişsin. Doktorun ne diyecek bakalım 🤔
Evde bugün ölçtüm ben de. Açlık 87, 1. Saat tokluk 151, 2. Saat tokluk 103 çıktı.
Bu referanslara göre B bluedarkk senin de normal gözüküyor. Bir de hastane ölçümleri için rahat olsun.

Amin bebeğim inşallah 🙏🏼🤗 eğer iyi bir cihaz aldıysan %15 oynama payı olabiliyormuş. Benim kullandığım cihazın güvenilir olduğunu söylediler. Fotoğrafını ekleyeyim, almak isteyenlere fikir olur. Hatta ölçüm için bir düzen tablosu verdiler. Seninle de paylaşayım belki lazım olur 🤗
1. Gün sabah aç-tok
2. Gün öğlen aç-tok
3. Gün akşam aç-tok
4. Gün gece yatmadan önce.
Tok ölçümleri; yemeğe başladın 1. lokmadan itibaren 1 saat alarm kur, zaten o sürede yer bitirirsin, alarmın çalınca ölç, not et bir yere. Hamilelerde açlık max 90, tokluk max 140 olmalı.
Çok teşekkürler canım 🫶🤗 not almaya başladım. Benim cihaz da Optima marka. Ben satın almadım ama hazırda akrabamda vardı ondan tedarik ettim. Yalnız internette şikayetleri de çok hakkında; doğru mu ölçüyor bilemiyorum. Evde sabah bugün ölçtüm ben de. Açlık 87, 1. Saat tokluk 151, 2. Saat tokluk 103 çıktı.
Şeker yüklemesinden sonra değerlendirir, ciddi yanlış ölçtüğünü tespit edersem değiştiririm artık.

Canım selam benimde bu sabah yaptıgım açlık 84 tokluk 108 çıktı ama bana doktorum açlık ölçtükten sonra yemeğini ye 2 saat sonra tokluk ölç dedi
2. saat ölçümlerini de gizli şeker var mı diye bakıyorlar diye biliyorum güzelim ama sonuçların güzel çıkmış maşallah

Çok teşekkürler canım 🫶🤗 not almaya başladım. Benim cihaz da Optima marka. Ben satın almadım ama hazırda akrabamda vardı ondan tedarik ettim. Yalnız internette şikayetleri de çok hakkında; doğru mu ölçüyor bilemiyorum. Evde sabah bugün ölçtüm ben de. Açlık 87, 1. Saat tokluk 151, 2. Saat tokluk 103 çıktı.
Şeker yüklemesinden sonra değerlendirir, ciddi yanlış ölçtüğünü tespit edersem değiştiririm artık.
Rica ederim güzelim 🤗 Ben şeker yüklemesi yapıldığı gün kan verdikten sonra kendim de ölçüp not ettim. Elbette ki farklı sonuçlar aldım ama çok büyük farklar yoktu diyebilirim. Laboratuvar sonuçların çıkınca dediğin gibi anlarsın sen de ☺️

Kuzum optima marka bende de var ben doğru ölçtüğünü düşünmüyorum. Annem şeker hastası onun cihazı baya iyi birkaç sefer optimanın ölçümlerinden şüphelenince anneminkiyle karşılaştırdım çok farklı çıkıyor anneminki yıllardır bizimle o doğru ölçüyor. Bir de zaten sağlık bakanlığının güvenilir olmayan cihazlar listesinde de var. Uzun uzun yazdım ama önemli bir konu referans alma yanlış ölçümleri

X