Vajinit ve candida mantarı

denefiko

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
5 Mayıs 2024
1
0
27
Kızlar selamlar ben bir konuda nasıl yol izlemem gerekiyor diye size danışmak istedim. Yaklaşık 1 yıldır şu sorunu yaşıyorum. Vajinama böyle ateşli bir çubuk girercesine yanma oluyor. Bunu evde de yaşıyorum dışarıya çıktığımda da yaşıyorum ama dışarıda özellikle toplu taşımaya bindiğimde bu yanma ile birlikte idrarım geliyor o an panik yapıyorum tansiyonum düşüyor ve ayakta duramıyorum ama tuvalete gittiğimde de bir iki damla Bu yüzden sistit diye düşündüm doktora gittiğimde tahlil istemeden doğrudan ilaç verdi birkaç sefer gereksiz yere antibiyotik kullandım. En son bir kadın doğuma gidince vajinit dedi ilaçla geçti bu dışarıya çıkınca rahatsızlanma olayım da geçti derken 1 ay sonra tekrar başladı. O ara işe başladım izin alamıyorum annemde ısrarla "bu psikolojik bez al" diye tutturunca bez aldım. Gerçekten külot bez kullanınca dışarıda asla rahatsız olmuyorum. Ama kullanmak istemiyorum birde yazın terlettiği için daha da sıkıntı oluyor. En son ıspartada kadın doğuma gittim. Muayene sırasında bana akıntımın rengini sordu 2 gün gri idi ama şu an beyaz dedim.(Acaba ben mi yanlış algıladım belki de sadece beyazdı) doktor da "durumun psikolojik değil gri akıntı dedin mi akan sular durur"dedi. reçetede şunlar yazıyor; Dermatofitoz, derinin ve derialtı dokunun diğer lokal enfeksiyonları, subakut ve kronik vajinit, adbominal ve pelvik ağrı. İlaç olarak da başı candida diye başlayan bir ilaç verdi haftada 1 kez alıyorum. İlaçtan önce antibiyotiği aldım yani aslında birlikte gittiler ama ilaçla hastalık bitti dışarı çıkıyorum sorun olmuyor. Candida ile başlayanı alınca tekrar sorun yaşamaya başladım. Acaba ben gri akıntı kısmını söylediğim için mi bu ilacı verdi? Yoksa muayene sırasında bir şey görmüş müdür? Kadın doğuma mı gitmeliyim yoksa psikologa mı gitmeliyim? Bu arada enabızda ne yazıyor diye merak ettim şimdi. Düzensiz menstrüasyon, tanımlanmamış yazıyor ama benim regl dönemi düzenli. Bu sorundan nasıl kurtulurum. İşten ayrıldım 5 aydır bundan dolayı işe giremiyordum pazartesi başlıyorum tekrar işe.

X