Jinekoloji Vajinismus Nedir? Tecrübe ve deneyimlerimizle Vajinismusu yenelim

evet anladım telkinlerinize uymaya çalışacağım, kontrolü eşime devretsem belki çözülecek ama p...n..s li denerken dahi p.n.s i benim tutmam gerekiyor, tamamen kendimi bırakamıyorum yani sanki dilatör gibi onu da ben yapmalıyım gibi his oluyor. yapmaz biliyorum ama eşimde kontrol olursa birden itecek canım yanacak mahvolucam gibi hisler geliyor. korkunç oluyorum, kendimi öyle sıkıyorum ki bayılacak gibi oluyorum. kontrol hastalığı hayatımın her anında benimle ama bu alanda maalesef çok yoruyor tabi.
Ben de öyle birden itecek sanıyordum,dediğim gibi aparat çalışmasıyla ilgili bir yazı yazmıştım sizde öyle calısıyor musunuz ona bakın,sonra 2,3.apratı eşiniz sizde denesin illa sonrası eşli deneme olacak değil siz egzersiz yaparken eşiniz de size yapsın bunu bu çok işe yarıyor,çünkü kontrolü yavaşça eşimize bırakmayı öğreniyoruz ordaki korkularımız azalıyor kesinlikle faydalı 🤗

Ayrıntılı anlattım umarım yardımcı olur size bunlar ,
çok çok teşekkür ederim bu rahatsızlıkta insan bir tecrübelinin ayrıntılı her şeyi açıkça anlatmasını bekliyor inanın her aşama bizler için bir yol kat etmek demek. tüm bilgi aktarımlarınız için teşekkür ederim, yani ben şimdi dilatörleri ful deneyip sonra mı eşli deneme aşamasına geçmeliyim planlama bu şekilde mi olsun?

Ben de öyle birden itecek sanıyordum,dediğim gibi aparat çalışmasıyla ilgili bir yazı yazmıştım sizde öyle calısıyor musunuz ona bakın,sonra 2,3.apratı eşiniz sizde denesin illa sonrası eşli deneme olacak değil siz egzersiz yaparken eşiniz de size yapsın bunu bu çok işe yarıyor,çünkü kontrolü yavaşça eşimize bırakmayı öğreniyoruz ordaki korkularımız azalıyor kesinlikle faydalı 🤗
evet evet okudum yazılarınızı tekraren

çok çok teşekkür ederim bu rahatsızlıkta insan bir tecrübelinin ayrıntılı her şeyi açıkça anlatmasını bekliyor inanın her aşama bizler için bir yol kat etmek demek. tüm bilgi aktarımlarınız için teşekkür ederim, yani ben şimdi dilatörleri ful deneyip sonra mı eşli deneme aşamasına geçmeliyim planlama bu şekilde mi olsun?

Hepsi normal süreçler 🤗 birkaç gün boyunca eşli deneme çalışmayı ertelemeniz daha güzel olur bence 🤗 her gün yarım saatten fazla parmak egzersizi yapmalısınız,önce işaret parmağınızla kolay olacak şekilde parmağınızı içeri alıp çıkarmanız,sonra 2 parmak ile çalışmaya başlamanız,ondan sonra rahat çalışır hale geldiğinde işaret orta parmak ve yüzük parmak ile içeri almaya denemeniz,bunların hepsini bir günde yapmak zorunda değilsiniz,hatta öyle yapmasanız daha güzel olur,zaman vererek ilerleyin,mesela bugün işaret parmağı,daha rahat çalışır duruma geçince iki parmak bu şekilde sırayla..parmaklarla çalışma yapınca ,mesela bugün diyelim ki işaret parmağı ile çalışıyorsunuz.İceri aldığınızda kasıp o an parmağınızı çıkarmaya çalışın ,tam o esnada olan durumu deneyimlemeniz de önemli 😍çünkü bizler penisi alırken de böyle korkularımızla kendimizi kasıp içeri girmesine izin vermiyoruz ,aynı şeyleri parmak çalışırken de yapmalısınız bu yüzden.,egzersiz yaparken ileri geri yapın,parmağınızı çıkarın tekrar alın ,içerde bekletin,içerde bekletince sıkın kendinizi ne hissediyorsunuz,parmağınızı çıkarıp bu defa bir kısmını alın tıpkı peniste olan durum gibi tam o esnada kendinizi tekrar sıkın ilerletmeye çalışın bakın kaslarda nasıl bi duyarlılık oluyor,bunun gibi şeyler..İlişkide de böyle durumla karşılaşınca gücün sizde olduğunu öğreneceksiniz..siz isterseniz gevşerseniz girer istemezseniz girmez 🤗çalışmalar böyle olmalı ki siz ilişkide yaşadığınız tatsız deneyimleri iyileştireceksiniz çalışmalarla 🌺aslında sorunun bizim kaslarımızı sıkmamızla olduğunu zaten biliyoruz ama çalışmalarla bunu daha iyi deneyimleyip çözümlüyoruz ilişkide bu durum olunca aaa diyoruz çözüm bende hadi parmakta yaptığın gibi içinden diyorsun gevşe bakalım neler oluyor sonra neler olduğunu görüyorsun bir bakmışsın hepsi girmiş kurtuluyorsun 😍
Yazı bu 🥰aparatlara çalışırken böyle mi çalışıyorsunuz diye göz atın ,evet aparatlarla rahat çalışır halde olup sonra mümkünse bir iki defa eşiniz size yapsın aparatları önyargımız azalıyor bu şekilde,sonra da eşli deneme olsun siz aparatlarla rahat çalışır hale geldiğinizde ,eşli deneme öncesi de 10-15 dk aparat çalışmak çok faydalı

Evet planlama böyle olsun 🥰 çok açık yazıyorum çünkü bizim için her noktası önemli oluyor Vajinusmus rahatsızlığımızda ,rica ederim başka şeyler olursa sorarsınız 🌺

Yazı bu 🥰aparatlara çalışırken böyle mi çalışıyorsunuz diye göz atın ,evet aparatlarla rahat çalışır halde olup sonra mümkünse bir iki defa eşiniz size yapsın aparatları önyargımız azalıyor bu şekilde,sonra da eşli deneme olsun siz aparatlarla rahat çalışır hale geldiğinizde ,eşli deneme öncesi de 10-15 dk aparat çalışmak çok faydalı
yani kontrolü devretmeyi de öğrenmem gerekli sanırım, bunu deneyeceğim umarım başarırım.

yani kontrolü devretmeyi de öğrenmem gerekli sanırım, bunu deneyeceğim umarım başarırım.
ben aparatı eşime sadece bir kez yaptırmıştım önyargımda müthiş değişme olmuştu,siz nasıl rahat ederseniz o yoldan gidin tabi 🥰 her gün eşiniz yapsın demiyorum ama bir iki kez yapması bile iyi oluyor bu durumda ,çünkü aparat anında penisi ne hızla getireceğinin provası oluyor bu şekilde ,apart yaparken eşiniz ona göstermiş olursunuz korkunuzu,şöyle yaparsan ben daha rahat ederim penis aşamasında diye bi rahatlık da alıyorsunuz ,eşim aparattan sonra o da beni anladı ona göre penetrasyon gerçekleşti,ilk yendiğimde .

Biz yenemedgmz için şuan siz bunları anlatrken bile gerginlik geliyor sanki yaşiyorm gibi bende dilator almaya karar verdim siprsm gelince baslayacgm inşallah artık gerçekten zor durum ama sabrm kalmadığı için artık olsun die cabaliorm dilator yapablrm inşallah cevap yazanlar için teşekkür ederm👏

Biz yenemedgmz için şuan siz bunları anlatrken bile gerginlik geliyor sanki yaşiyorm gibi bende dilator almaya karar verdim siprsm gelince baslayacgm inşallah artık gerçekten zor durum ama sabrm kalmadığı için artık olsun die cabaliorm dilator yapablrm inşallah cevap yazanlar için teşekkür ederm👏
Gerilim olsun diye yazmadım,amacım yardımcı olmak,ertelemeyelim en önemlisi bu ,dilatörleri alın

Evet onun için demednz biliorm ama bu hastalık dan dolayı gerginlik oluyor siprs ettim zaten gelir gelmez başlacgm bende herkes yapabliorsa bizde yenecegiz

Arkadaşlar ben vajinismusu evliligimin 4 ayında yendim ama istemsiz kasilmalarim oluyodu eşimde bunları bahane ederek beni üstünden ittin hevesim kalmadı gibi bahanelerle instada başka kadınlara bakmisti düzelir dedim çok geçmeden eskort arayışında olduğunu yakaladım olaylar büyüdü beni artık istemediğini cinselligi daha önce yaşamadığı için bunlara başvurduğunu söyledi napmam gerekiyor boşanmaktadır korkuyorum ama kadınlık onurum gururum yerlerde nolur yardım edin bana

Arkadaşlar ben vajinismusu evliligimin 4 ayında yendim ama istemsiz kasilmalarim oluyodu eşimde bunları bahane ederek beni üstünden ittin hevesim kalmadı gibi bahanelerle instada başka kadınlara bakmisti düzelir dedim çok geçmeden eskort arayışında olduğunu yakaladım olaylar büyüdü beni artık istemediğini cinselligi daha önce yaşamadığı için bunlara başvurduğunu söyledi napmam gerekiyor boşanmaktadır korkuyorum ama kadınlık onurum gururum yerlerde nolur yardım edin bana
Vajinusmustan önce nişanlılıkta ya da sevgililikte aranız nasıldı,en küçük şeyleri sorun eder siz mi alttan alırdınız düzelmesi için mesela ?

Canım peki bu hastalığı yendiğinde eşinle sorunlar bitecek mi? Bu eskort mevzusunu unutabilecek misin?

cevabınız için teşekkürler, 3. de bir nebze zorlanıyorum ama alıyorum, eşli denemede pozisyonu bulamadım yani tam kolay nasıl olur bilemiyorum, misyonerde aşırı korku geliyor, böyle savunmasızlık hissi gibi bir şey.
Kontrol sense olduğunda daha rahatsa üstte olduğun pozisyonu deneyebilirsin. Ben yüzüm eşime dönük üstte yenmiştim hala ilk girişte o şekilde yapıyorum rahat geliyor bana

Aynı yollardan geçtik canım yenip kurtulanlar da şimdi senin hissettiğin şeyleri hissettik zorlandık belki defalarca ağladık umutsuzluğa kapıldık hiç yapamıycaz sandık ama bunların hiçbiri olmadı. Kendine güven inancını hiç kaybetme egzersizlerle çözülecek birşey sonuçta 😊

Hiç tanımadığı bir insan için ne kadar üzülebilirse insan o kadar üzüldüm senin için 😔 eşine de söyleyecek çok şey var da haddime düşmez.. Hayat sadece cinsellik değildir ya. Sen sorunsuz ilişki yaşasaydın ve eşinde erken boşalma sorunu yaşasaydı o zaman ne olacaktı. Onun yaptığı gibi başka arayışa girsen "ki biz kadınlar asla yapmayız" başkalarıyla konuşsan ne hissederdi acaba? Bunu sormayı güzelce konusmayı deneyebilirsin belki,ama sakince konuşmalısın genelde tepki göstermek ters teper erkek milletinde. Eğer düzeltebileceğine inancın varsa çabalamaya değer ama karşıda bir duvar varsa aşılamayan ve bu eskort işleri devam ederse sana zulüm olur bu evlilik. Rabbim hakkında hayırlısını versin 🌸🤲

X