Ultrasonda Bacak boyu kısalığı

Almilaalin

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Aralık 2023
7
0
29
İyi akşamlar herkese 27 haftalık hamileyim doktor kontrolünde bebeğimin bacak boyunun 20-21 haftalığa eşit olduğu söylendi böyle bir sorun yaşayan ve bana yardımcı olabilecek olan varmı? Tarama testlerini ve detaylı ultrason yaptırmadım

İyi akşamlar herkese 27 haftalık hamileyim doktor kontrolünde bebeğimin bacak boyunun 20-21 haftalığa eşit olduğu söylendi böyle bir sorun yaşayan ve bana yardımcı olabilecek olan varmı? Tarama testlerini ve detaylı ultrason yaptırmadım
Sebebini sormadınız mı? Bu bir sorun yaratır mı demediniz mi? Doktor ne dedi yani bu duruma?

Tarama testlerinde çok yanılma payı var dendin çevremdede çok yaptırıp yanlış teşhisler konulduğu için yaptırmamıştım

Tarama testlerinde çok yanılma payı var dendin çevremdede çok yaptırıp yanlış teşhisler konulduğu için yaptırmamıştım
Tarama testlerine bu şekilde güvenmeyenler fetal dna yaptırıyorlar aynı haftalarda. Hadi onu yaptırmadınız da detaylı ultrasona neden gitmediniz anlamadım ben. Gerçi yapacak bir şey yok. Umarım bir sorun yoktur.

Doktorunuz bu haftaya gelene kadar fark etmedi mi? 2 haftaya bif ultrasona giriliyor. İsterseniz farklı bir doktora daha görünün

İyi akşamlar. Tarama testleri neyse de detaylı ultrason mutlaka yapılması gerekiyordu. Aradaki hafta farkı biraz fazla bu sebeple perinatoloji muayenesi olmanızda fayda var.

Perinatalojiye gittim bugün bacak ve kol boyunda 7-8 haftalık bi gerileme varmış maalesef kalpdede anomali varmış kardiyolojiye gözükmemiz gerekiyor

X