tüp bebek yaptıranlar bi fikir verir misiniz

Aslınsa ohss olayı tüp bebek merkezinin hatası diyebiliriz. İşin ehli yerlerde çok daha dikkatliler sanki. Gittiğiniz yer neresiydi
Kayseri acıbadem de başladım ben. Gittiğimiz yerle alakası olduğunu düşünmüyorum aslında. Kullandığımız ilaclardan oluyor. Dozu fazla kullanınca oluşan yumurtardan dolayı oluyor diye araştırmıştım. Sol tarafımda hiç yumurta gelişmemişti. Sağ tarafımda 8 taneydi. 5 tanesi dolu çıktı. 3. Güne kadar geldi. 5. Güne sadece 2 tanesi ulaştı.

Ben de şunu merak ediyorum dinlendirme için yumurta toplamadan sonra 1 ay yeterli mi yoksa 2 ay mı en az dinlendirmek istik
kişiye göre değişebilir 19 yumurta toplandı bende sonra ben bir ay bekledim ilk deneme pozitif ama bunlar çok kişisel tedaviler toplanan yumurta sayısı falan önemli olduğu için bende işe yarayan başkasında yaramayabilir.İ raporla ilgilide tüp bebek merkezinin sgk anlaşması yoksa raporu sayılmıyor aile hekimliği veriyor anlatınca inşallah en kısa zamanda güzel haberler alırsınız

kişiye göre değişebilir 19 yumurta toplandı bende sonra ben bir ay bekledim ilk deneme pozitif ama bunlar çok kişisel tedaviler toplanan yumurta sayısı falan önemli olduğu için bende işe yarayan başkasında yaramayabilir.İ raporla ilgilide tüp bebek merkezinin sgk anlaşması yoksa raporu sayılmıyor aile hekimliği veriyor anlatınca inşallah en kısa zamanda güzel haberler alırsınız
Anladım çok güzel bi cevap almış oldum sağ olun. Peki pcos var mıydı sizde

Merhaba Bende yurtdısında yaşıyorum. Kayseride tüp bebek tedavisine başlamıstım. Sivastan kayseriye gidiyordum. Henüz transfer icin gidemedim. Mesela bana taze embriyo transferi yapalım dediler vaktimiz cok olmadığı icin tamam dedik. Daha sonra yumurta toplama işleminden sonra ohss oldum yapamayız dediler 1 ay sonra dediler. Sonra gittim kist oluşmus 1 ayda ordan bekledim. Sonraki ay transfer hazırlığı başladı bu seferde ilaclar ağır geldi hastnseye yattım iptal oldu. 3 ay türkiyede kalmak zorunda kaldım. Sonrası mecburen geldim. Haziranda transfer icin gitmek istiyorum ama yine aksilik olursa cok zorlayıcı olacak. Sizin 2 aylık süreciniz var bu sırada yumurta toplama falan biter ama transfer yetişmeyebilir belki. Daha sonrası rapor alıp gelip gitmek sizi yormayacaksa başlayabilirsiniz. Yorucu bi sürec ama herşeyin bi yolu bulunur
Kayseri'de hangi doktor acaba ?

hanımlar iyi akşamlar, şimdi size bi şey danışmak istiyorum. öğretmenim ve haziranın sonu gibi memlekete bursa tarafına geçicez , 2 ay kadar orda kalıcaz. normalde çalıştığım yer doğuda uzak bir yer. olduğum ilde tüp bebek yapan bir yer yok, en yakın yapan yer 3 saatlik mesafede. bize 3 saat mesafede olan yer erzurum. bugün aradım, buraya 4 kere gelseniz olur, bulundugunuz yerden doktor yumurta gelişimini takip eder , yumurtaları büyünce toplarız. ona göre transfer zamanı da belli olur vs dedi. aslında güzel seçenek.
şimdi benim aklımı karıştıran şu, okul bitmeden haziran gibi tüp bebeğe başlasam erzurumda sonraki aylarda transfer olsa bursadan uçakla gideriz temmuz gibi. ve tutmama ihtimalinde eylül gibi zaten dönücez , kötü senaryoda bulundugumuz yere yakın bi şekilde gidilir diğer transferler için (eylülden sonrasına kalırsa diye).

bi yanım da bursaya zaten gidicez 2 ay kalıcaz. ilk ay yumurta toplansa dondurulsa diğer ay ağustos gibi transfer yapılsa. hani hemen yakın yer olacak, tekrar bursadan erzuruma gitmeye gerek kalmaz. çok rahat bi süreç geçer, yakın olur. ama sıkıntı şu ki kötü senaryoda oldu da bursada kaldıgımız 2 ay yetmedi tutunma olmadı eylülden sonrasına kaldı, doğudan bursa tarafına nasıl giderim rapor bulması yorulması çok dert olur gibi. çünkü temmuz ayında boşken gitmekle , iş hayatı devam ederken gitmek sıkıntı gibi.

bi yanımda zaten süreç içinde kilo verdin sağlıklı beslendin , bursada yaptır hemen tutabilir de zaten diyor. sizce ne mantıklı olur.
Muğlada yasiyorum ögretmenim ben surecte istanbula gidip geldim.mazeret izni alabilirsiniz zaten işlem dönemlerinde rapor da yaziyor tup bebek merkezleri.Ben mazeret izni kullandim rapir da aldim

Muğlada yasiyorum ögretmenim ben surecte istanbula gidip geldim.mazeret izni alabilirsiniz zaten işlem dönemlerinde rapor da yaziyor tup bebek merkezleri.Ben mazeret izni kullandim rapir da aldim
İdareye tüp bebekten dolayı mazeret izni istediğinizi mi söylediniz, benim idarem çok yardımcı bi idare değil de

İdareye tüp bebekten dolayı mazeret izni istediğinizi mi söylediniz, benim idarem çok yardımcı bi idare değil de
Zaten ben bilgilendirmistim daha once.Mazeret olarak da ilkinda tüp bebek tedavisi icin yazmistim dilekçeye ,ikincisinde de doktor kontrol yazmıştım.Bizim idare bu konuda sorun yaratmiyor.Zatem mazeret izni yasal hakkinız.Onlar vermezse direk ilceye bildirebilirsiniz

Zaten ben bilgilendirmistim daha once.Mazeret olarak da ilkinda tüp bebek tedavisi icin yazmistim dilekçeye ,ikincisinde de doktor kontrol yazmıştım.Bizim idare bu konuda sorun yaratmiyor.Zatem mazeret izni yasal hakkinız.Onlar vermezse direk ilceye bildirebilirsiniz
Çok teşekkür ederim öğrendiğime çok sevindim sağ olun 🙏

X