Tıbbi genetik testi yardımcı olur musunuz?

Bende gecen sene eylülde bir bu sene subatta bir kayip yaşamıştım
kayıp yaşamak gerçekten çok kötü rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin ama hp içimizde korku olacak bir daha hamile kalınca doğana kadar aceba düşer mi buda diye düşünüp durcaz şahsen ben çok kafaya takıyorum ben çok düşünürüm birdaha olmaz inşallah :KK43:

kayıp yaşamak gerçekten çok kötü rabbim sağlıcakla kucağımıza almayı nasip etsin ama hp içimizde korku olacak bir daha hamile kalınca doğana kadar aceba düşer mi buda diye düşünüp durcaz şahsen ben çok kafaya takıyorum ben çok düşünürüm birdaha olmaz inşallah :KK43:
Benim su anki halim evet hamileyim ama korkudan bir sey yapamiyorum. Rabbime emanetler inşallah hepsi sag salim dogar kucsgimiza aliriz 😔

Kızlar ikinci düşüğüm birincisi kendiliğinden düştü ikincisi kürtaj oldum ikli altı haftalıkken düştü ikincisi 10 haftalıktı ama 6 haftadayken kalbi durmuş iki gün önce kürtaj oldum bebeği patolojiğe göndermek istedim ama küçük diye göndermedilsr doktor 40 gün sonra tıbbi genetiğe randevu al dedi ama ben 10 gün sonraya aldım kuzenimdede aynı sorun vardı kan pıhtılaşmasına bağlı düşük oluyormuş bende ondan şüpheleniyorum acaba acele mi ettim 40 gün beklemek bana uzun geldi zaten psikolojimde iyi değil 🥺☹️

Kızlar ikinci düşüğüm birincisi kendiliğinden düştü ikincisi kürtaj oldum ikli altı haftalıkken düştü ikincisi 10 haftalıktı ama 6 haftadayken kalbi durmuş iki gün önce kürtaj oldum bebeği patolojiğe göndermek istedim ama küçük diye göndermedilsr doktor 40 gün sonra tıbbi genetiğe randevu al dedi ama ben 10 gün sonraya aldım kuzenimdede aynı sorun vardı kan pıhtılaşmasına bağlı düşük oluyormuş bende ondan şüpheleniyorum acaba acele mi ettim 40 gün beklemek bana uzun geldi zaten psikolojimde iyi değil 🥺☹️
Canım öncelikle geçmiş olsun ayni seyi bende yaşadım. Simdi 3. Ye hamileyim ve tibbi genetik raporumda kan pıhtılaşması çıktı zaten rapor cikmadan tekrar hamile kalmıştım şimdi her gün igne oluyorum suanlik iyiyiz Allah nasip ederse. Sakın ümidini kesme ayrica hicte gec değil sadece kan veriyorsun eşinle o kadar. Söylemesi kolay biliyorum canin yaniyor ama geçiyor vardir bunda da bir hayır de ben oyle atlattim . Rabbim hayırlı zamanda saglikla guzel evlatlar versin isteyen herkese ❤️

Canım öncelikle geçmiş olsun ayni seyi bende yaşadım. Simdi 3. Ye hamileyim ve tibbi genetik raporumda kan pıhtılaşması çıktı zaten rapor cikmadan tekrar hamile kalmıştım şimdi her gün igne oluyorum suanlik iyiyiz Allah nasip ederse. Sakın ümidini kesme ayrica hicte gec değil sadece kan veriyorsun eşinle o kadar. Söylemesi kolay biliyorum canin yaniyor ama geçiyor vardir bunda da bir hayır de ben oyle atlattim . Rabbim hayırlı zamanda saglikla guzel evlatlar versin isteyen herkese ❤️
🥺❤️ Çok sevindim sizin adınıza rabbim sağlıklı bi şekilde kucağınıza almayı nasip etsin bizim gibi bekleyişte olan tüm anne adaylarına🌼🌼🌼

sonuçlar çıktı mı?

Trombofili paneli çıktıysa kaç gün sonra çıktı?
sadece biri çıkmış dediler cnm biri daha geç çıkıyormuş soruyorum sürekli ama henüz yok ve 16sında doktora gideceğim dosyamda sadece o eksik kaldı bu ayda yapmazlarsa diye aklımda deli sorular :KK43:

sadece biri çıkmış dediler cnm biri daha geç çıkıyormuş soruyorum sürekli ama henüz yok ve 16sında doktora gideceğim dosyamda sadece o eksik kaldı bu ayda yapmazlarsa diye aklımda deli sorular :KK43:
neredeyse iki ay olacak bu nasıl bir testmiş, amerikaya mı yolluyolar? saçmalık!

neredeyse iki ay olacak bu nasıl bir testmiş, amerikaya mı yolluyolar? saçmalık!
Gittik bugün doktora evet dediğim gibi sonuç henüz çıkmamış doktor sana bırakıyorum yaptırmak istersen yapalım hemen dedi iğnelerin isimlerini falan söyledi hatta öğleden sonra gel dosyanı kurula çıkaralım imza alcam sende dedi eşimle görüşelim sonra imzalasam dedim eşimle görüştük testin sonucu çıktıktan sonra yapmaya kara verdik. doktorda sevındı bu kararıma onlar yaptır yada yaptırma diyemiyormuş çünkü kararı bize bırakıyorlar bizde öyle kara aldık ama şimdide aylardır yüksek olan süt hormonunu (39.70 sonuç) ( prolaktin ) şimdi yüksek olduğu farkettiler ve endokrine yönlendirdi oda tekrar kan alalım yüne yüksek çıkarsa beyinden detaylı tarama yapalım bunu altında başka bir şey var mı yok mu ona bakalım neden yüksek çıkıyor dedi çok korktum ve yine başlanmadı hayırlısı böyle demek ki o süreye kadar normal gebelik dene dedi bakalım inşallah sağlıkla olur :KK43: testte ocak ortası gibi çıkar demişler eşime

Merhaba öncelikle geçmiş olsun. Bende tekrarlayan gebelik kaybı yaşadım 2 tane maalesef. İstanbulda yaşıyorum Zeynep Kamil Hastanesinden Tıbbi Genetik bölümüne randevu aldım. Detaylı bir şekilde geçmişimi anlattım eşimden ve benden kan aldılar. İkimizede gen testi yapıldı ayrıca bana kan pıhtılaşması testi yapıldı. Gen problemimiz çıkmadı şükür ama maalesef bende kan pıhtılaşması çıktı düşüklerimin sebebi buna bağlandı. Gebelik öncesi kan sulandırıcı ilaç ve folik asit, B12 kullanmaya başladım. Hamilelik başladığında da bu ilaçlara ek kan sulandırıcı iğne başladım. Şuanda herşey yolunda gidiyor çok şükür. Allahım tez zamanda herkese kalıcı sağlık ve her isteyene sağlıklı evlat nasip etsin inşallah
Merhaba, ben de Zeynep kamilde gen ve pıhtılaşma testi verdim sonuçlara nasıl ve ne zaman ulaştınız. Bir buçuk ay oldu e nabızda baktım hastaneni laboratuvar sonuç kısmı eror veriyor hasteneyi aradım ulaşamıyorum.

Merhaba, ben de Zeynep kamilde gen ve pıhtılaşma testi verdim sonuçlara nasıl ve ne zaman ulaştınız. Bir buçuk ay oldu e nabızda baktım hastaneni laboratuvar sonuç kısmı eror veriyor hasteneyi aradım ulaşamıyorum.
Merhaba orada hangi doktora gittiniz acaba? Çoğu 3 düşük olmadan gen testi yazmıyormuş. Benim bir düşüğüm var ama haftası 12 ve biraz olağandışı bir şekilde düştü denildi. Ben de bana zorluk çıkarmadan test yapmayı kabul edecek doktor arıyorum. Sizin durumunuz nasıldı?

Merhaba orada hangi doktora gittiniz acaba? Çoğu 3 düşük olmadan gen testi yazmıyormuş. Benim bir düşüğüm var ama haftası 12 ve biraz olağandışı bir şekilde düştü denildi. Ben de bana zorluk çıkarmadan test yapmayı kabul edecek doktor arıyorum. Sizin durumunuz nasıldı?
İstanbuldaysanız zeynep kamilde dr. sümeyra oğuz’a gidebilirsiniz. Kendisi zorluk cıkarmıyor gen testi ve trombofili paneli yaptı bana ve eşime

X