Tekrarlayan düşükler

Canım cuma sabahı düşük yaptım inan normal doğumdan beterdi😢Canımdan can koptu sanki.Buarada evde düşük yaptım ben doktor kontrolünde bugün kontrolum var.Bir sorum olacaktı düşükten sonra kanama reglin ilk günü gibi yoğun kanama ile geçmesi normalmi dün çok yoğundu bugün dünden daha az ne kadar sürer bu kanamalar acaba Yoğun kanama olunca korkuyorum
Off evet maalesef o düşük sancısı doğum sancısından beter felaket bir ağrı ☹️ Benim ilk iki gün çok yoğundu sonra azaldı sonra lekelenmeye döndü. Parça kaldıgı için doktorum ilaç verdi yeniden yoğun kanamam ve sancım oldu 2 gün sonra kahverengi lekelenme başladı birkaç gün sürdü ve bugün düşükte 16.günüm benim rahim ağzında hala parça kalmıştı diye yeniden kanamam başladı sabah çok yoğundu ama parçalar düşünce kanama azaldı bu kanamam ne kadar sürer bilmiyorum ama tek bildiğim gerçekten psikolojikmen de bedenen de çok yoruldum günlerdir🥹

Off evet maalesef o düşük sancısı doğum sancısından beter felaket bir ağrı ☹️ Benim ilk iki gün çok yoğundu sonra azaldı sonra lekelenmeye döndü. Parça kaldıgı için doktorum ilaç verdi yeniden yoğun kanamam ve sancım oldu 2 gün sonra kahverengi lekelenme başladı birkaç gün sürdü ve bugün düşükte 16.günüm benim rahim ağzında hala parça kalmıştı diye yeniden kanamam başladı sabah çok yoğundu ama parçalar düşünce kanama azaldı bu kanamam ne kadar sürer bilmiyorum ama tek bildiğim gerçekten psikolojikmen de bedenen de çok yoruldum günlerdir🥹
Canım benim de düşükten sonra iki gün çok yoğundu.Bugun kahverengi lekelenmeye döndü çok şükür.Kontrele gidip tekrar bı baktiricam.Parca kaldığında belirti veriyor mu peki ağrı kanama gibi şeyler yoksa ultrasonda mi belli oluyor

Canım benim de düşükten sonra iki gün çok yoğundu.Bugun kahverengi lekelenmeye döndü çok şükür.Kontrele gidip tekrar bı baktiricam.Parca kaldığında belirti veriyor mu peki ağrı kanama gibi şeyler yoksa ultrasonda mi belli oluyor
Evet parça kaldığında ya ani giren sancı yapıyor ya da hafif ağrı bazen ama o kahverengi akıntıda çok kötü koku oluyor. Belki sizde de parça rahim ağzında kalmış olabilir o oluyomuş genelde onun için de kürtaj yapılmıyor zaten kendiliğinden kanama yapıp atması bekleniyor. O da zaten yaklaşık 1 hafta kadar sonra kanamayla baya atıyor ama ağrı asla o düşükte yaşadığımız ağrı gibi olmuyor hafif adet sancısı oluyor o kadar

Çok teşekkür ederim. Evet çok şükür dün kontrole gittim doktorum rahim içi temizlenmiş dedi. Kanamam bitmişti kahverengi akıntı başlamıştı. Doktorum da Sadece rahim ağzında çok hafif kan pıhtıları kalmış o da yeniden adet gibi kanaman olur onları da direkt atarsın dedi. Bu kadar ağrı çektikten sonra kürtaj olmadım en azından çok şükür.
Çok şükür bir de kürtaj zor olurdu Allah korusun. inşallah bundan sonra sağlıklı bir gebelik ile bebeğinize kavuşursunuz en hayırlı zamanda ✨

3 düşük yaşamışsın test yaptırmak için daha kaç düşük yaşamayı bekliyorsun burda önemli olan gebe kalınca gitmek değil gebe kalmadan gitmek ve mümkünse en az altı ay dinlen üç sefer üst üste çok fazla pıhtılaşma genetik test yaptır devlette ücretsiz ama geç çıkıyor o sürede de rahmin dinlensin Bazen sebepsiz de olabiliyor benim öyleydi iki düşük yaşadım senin yaptığın hatayı yaptım doktor bir ay dinlensen yeter dedi adet olmadan tekrar gebe kaldım tekrar düşük oldu
Doktorlar genelde en az iki veya üç düşük sonrası test istemi veriyorlar. Çoğu kadın düşük yapabiliyor. Ben zaten test yaptırdım üç ay sonra da sağlıklı gebelik oldu. şuanda bebeğim doğdu çok şükür. Konu eski.

Çok şükür bir de kürtaj zor olurdu Allah korusun. inşallah bundan sonra sağlıklı bir gebelik ile bebeğinize kavuşursunuz en hayırlı zamanda ✨
Çok teşekkür ederim inşallahh. Siz test yapmışsınız ya tıbbi genetik testi miydi ? Sonuçlarınız nasıl çıktı peki. Ben de ilk düşük olmasına rağmen yaptırdım içim rahat etsin diye☺️

Canım cuma sabahı düşük yaptım inan normal doğumdan beterdi😢Canımdan can koptu sanki.Buarada evde düşük yaptım ben doktor kontrolünde bugün kontrolum var.Bir sorum olacaktı düşükten sonra kanama reglin ilk günü gibi yoğun kanama ile geçmesi normalmi dün çok yoğundu bugün dünden daha az ne kadar sürer bu kanamalar acaba Yoğun kanama olunca korkuyorum
Çok üzgünüm canım geçmiş olsun sanırım erkek bebeklerde oluyor bu hatırlıyormusun mavimsi vardı oda böyle düşükler yaptı kimyasal gebelik diyordu sonra hamile kaldı ilk 3 ay yattı dikkat etti kanal kanaması oluyordu o geldi aklıma şimdi sen böyle olunca😔 tekrardan geçmiş olsun canım Allah bidaha yaşatmasın 🤲🏻

Çok üzgünüm canım geçmiş olsun sanırım erkek bebeklerde oluyor bu hatırlıyormusun mavimsi vardı oda böyle düşükler yaptı kimyasal gebelik diyordu sonra hamile kaldı ilk 3 ay yattı dikkat etti kanal kanaması oluyordu o geldi aklıma şimdi sen böyle olunca😔 tekrardan geçmiş olsun canım Allah bidaha yaşatmasın 🤲🏻

Sağol canım çok zor günlerdi hala acısı var🥺 inşallah sağlıklı bir bebeğim olur.Benimki sagliksiz bı gebelikti Allah kimseye yaşatmasın.Sen nasılsın canım bebek düşünüyor musun

Kızlar 10 gün önce düşük yapmıştım bı kaç gündür kasık ağrılarım var.kramp gibi sürekli gelip geçiyor ama 4,5 dk bır.Gecen cuma doktora gittim düşük tamamlanmış sıkıntı yok demişti.ama bu ağrılar beni korkutuyor.Normal mi acaba

Sağol canım çok zor günlerdi hala acısı var🥺 inşallah sağlıklı bir bebeğim olur.Benimki sagliksiz bı gebelikti Allah kimseye yaşatmasın.Sen nasılsın canım bebek düşünüyor musun
Allah birdaha yaşatmasın canım geldi geçti inşallah. O kasıklardaki ağrın rahmin toparlanması demek genelde doğumdan sonra oluyor ama demekki ağır bir düşük yapmışsın rahim hâlâ toparlanıyor. Ben daha düşünmüyorum eşim istiyor fakat çileyi biz kadınlar çekiyoruz kızım 2 buçuk yaşında ama hâlâ çok yoruyor beni yaş oldu 36 daha gerek yok Allah gönlünde yatan bebek yolu gözleyen herkese nasip etsin inşallah 🤲🏻

Benim iki kere kimyasal gebeliğim oldu. Beta değerlerm çok yüksekti ama kese tutunamıyordu. Rahiö yolunda polip yada kis vardı. Be doktpr kis dedi biri polip. Adetim çok kanlı olurdu. Bundan dolayıymış. Ameliyat olup aldırdım ki birçok doktora gittim ortak karar buydu. Aldırdıktan üç ay sonra sanırım hamile kaldım. Rahim filminde tam olarak ne olduğu ortaya çıkıyor. Kan değerlerinizde yada genetik bir durum dışında buda olabilir.

Çok teşekkür ederim inşallahh. Siz test yapmışsınız ya tıbbi genetik testi miydi ? Sonuçlarınız nasıl çıktı peki. Ben de ilk düşük olmasına rağmen yaptırdım içim rahat etsin diye☺️
Evet tıbbi genetik testinde kromozom ve trombofili paneli bakıldı. Sonuçlarda heterozigot vardı 4 tane sanırım. Hangileri hatırlamıyorum ama. Homozigot daha büyük sorun diye biliyorum. Doktorlardan biri kan sulandırıcı kullanmama gerek yok dedi, diğeri kullan dedi. Sadece iğne olarak günde 1 tane kullandım. Iyi yapmışsınız içiniz rahat olsun inşallah 🙏

X