Düşük amh, tüp bebek, yumurta sayısı az olanlar toplanalım kızlar ❤

Düşük amh ile kaç yumurtanız gelişti?

• 1

OY: 38 16,7%
  • 2

OY: 54 23,8%
  • 3

OY: 26 11,5%
  • 4

OY: 33 14,5%
  • 5

OY: 21 9,3%
  • 6

OY: 14 6,2%
  • 7

OY: 11 4,8%
  • 8

OY: 8 3,5%
  • 9

OY: 7 3,1%
  • 10 ve daha çok

OY: 15 6,6%

• Ankete Katılan
    227
Merhabalar benim de amh ım martta 0.43 cikti esimde de oligospermi cikti (2.6 milyon), hızlı hareketlilik %0. Tüp bebek surecine girmeye karar verdik. Ankara Memorialda Aygül Demirol hocayla devam edecegiz. Bugün görüştük kendisiyle ultrasonda 5 folikül gördü ikisini begendi.

Hem benden hem esimden ek kan testleri istedi, insulin direnci, genetik pıhtılaşma ve kandan kromozom baktıracağım haftaya çarşamba günü. Adetimden bir hafta sonra gittim rahmim 3-5 mm kalinliginda cikti biraz ince gibi ama tekrar haftaya bakilacak.

Esim de insulin direnci ve tiroid baktiracak haftaya tekrar sperm testi verecek. Bana iki aylik takviye yazdi listede yok yok.

Vücut hazır olunca baslayacagiz dedi ben de bu sırada düzenli beslenmeye özen gösteriyorum. Süreçten umutluyum :)

İlerledikçe güncelleyeceğim
Aygül hocayı çok duydum umarım sana iyi gelir canım 🙏❤ bebiş haberlerini bekliyoruz 🙏

merhaba. prp sonrası 2. aydayım ve 4 aydır tek folikül görünüyordu bu ay göremedi doktorum. yıkılmış durumdayım. 1 senedir tedavide sayılırım ilk defa hiç yok. amh geçen sene 0,11 di yaş 30. sonraki aylar için ne düşünmeliyim

merhaba. prp sonrası 2. aydayım ve 4 aydır tek folikül görünüyordu bu ay göremedi doktorum. yıkılmış durumdayım. 1 senedir tedavide sayılırım ilk defa hiç yok. amh geçen sene 0,11 di yaş 30. sonraki aylar için ne düşünmeliyim
Canınızı sıkmayın, benim de üst üste kaç ay yumurta görülmedi Aralık ayında prp yaptırdım ve nisan ayında 2 yumurta görüldü. Bu ay 1 tane görüldü. Moralinizi bozmayın, beslenme çok önemli.

Üzülme ezgi. Biliyorum çok zor ama benim de 2 aydır hiç folikül yok 1-2 illa olurdu . Doktoruma sordum tamamen bitti mi artık diye. Oda folikül oluşma frekansının değişebileceğini bu şekilde bitti artık gibi bir durum olmadığını söyledi. Aynı şekilde bir arkadaşım Prp ve ekzosom yaptırdı 2.ayda sıfır folikül. 3.ayda 2 tane gördüler. Bu hep böyle olacağını anlamına gelmiyor yani . Belki de vücudun artık 3 ayda bir üretecek . Sen kontrollerine devam et

Canım Telaş yapma Prp bazı kişilerde 4 aydan sonra cevap veriyor ara vermeden tedavilerine devam et Akdeniz usulü beslen egzersiz ve ya yürüyüş yap en önemlisi moralini hep yüksek tut yaşın avantaj tekrar yumurtada çıkacak Allah’ın izniyle

Arkadaşlar yabancı kaynaklarda doktorlar fertitile artiran bir zayiflama ignesinden bahsediyorlar duyaniniz oldu mu acaba? Ozempic, Türkiyede var mi?

Bir güncelleme yapayım öncelikle Aygül Hocanın titiz yaklaşımı hoşuma gidiyor biraz tuzlu olsa da :)

Bu hafta çarşamba günü ben tam kan baktırdım insülin direncim çıktı ben kendimde yok sanıyordum çok yüksek değil Allahtan. Haftada 3-4 gün 45 dk 1 saat yürüyüşe başlamıştım her gün yapacağım artık çok uzun süredir yapmakta olduğum aralıklı oruç diyetlerine de bye bye diyorum insülin direnci çıktığı için. Bunun dışında tam kan temiz geldi. Post ovulasyona denk gelmisim bugun yine ultrason baktı geçen hafta 5 af görmüştü sağ yumurtalık bir sol yumurtalık 4. Sağdaki af yok olmuş, soldakiler de ikiye düşmüş, kistleşme var mı o benim için önemli demişti, olmadığını söyledi.

Ama daha önceden rahim kalınlığıma biraz kafayı takmıştım, bir hafta içinde 10 cm olmuş o beni rahatlattı şimdi de sağ yumurtalığa taktım orda bişey mi var diye (rahim filmi hiç çekilmedi). Genetik testlerimiz 1 aya çıkacak, eşim yine sperm verdi o da yarın çıkacak ama çok ümidim yok çok farklı bir sonuç geleceğinden.Ayrıca onun insülin direnci baya yüksek çıktı endokrinolojiye yönlendirdi Aygül hoca doktor öneriniz varsa kızlar çok sevinirim 🌸

Takviye konusunda daha önceki doktorum benim zorumla bi folik asit yazıp yollamıştı Aygül hocaya gittiğimde kendiliğinden bir sürü takviye yazdı onları paylaşayım:

-DHEA sabah akşam iki hafta sonra sabah öğle akşam olacak
-Folik asit
-B12
-D vitamini
-Fenix flora

Bunların üzerine ben kendim Omega 3 ve melatonin de kullanıyorum.

Kızlar doktorum beni takip ediyor bugün reglin 14. Günü . 2. Gün yumurta görememişti. Bugün 1 tane gördü ve toplayalım dedi. Bu yumurta sağlıklı mıdır e2 ve progesteron değerlerine bakılsa da onlar yanıltıyor diye biliyorum. Tecrübesi olan var mı

Kızlar benim de amh değerim 1.38 düşük mu sizce biraz yükseltmek için ne yapmam lazım 25 yaşındayım 2 senelik evliyim. Sizce bu değerle kaç yumurta toplanır tahminen bu ayın 15 inde adet döneminde gidip iğnelere başlayacağız
Bence çok iyi benim 0.5 Bursa Eurofertile gittim oda olmadı

Kızlar doktorum beni takip ediyor bugün reglin 14. Günü . 2. Gün yumurta görememişti. Bugün 1 tane gördü ve toplayalım dedi. Bu yumurta sağlıklı mıdır e2 ve progesteron değerlerine bakılsa da onlar yanıltıyor diye biliyorum. Tecrübesi olan var mı
Aslında e2 değeri çok bir önemi yok artık o şans sonuçta benim e2 değerim 69 du opunuapılmadam bir gün önce Oda dolu çıkmıştı ama döllenmedi

Canım bir ay içinde birden fazla seferde yumurta toplatan arkadaşlar olmuştu. Kalitesiz olsa o işlemi yapmazlar. Bence kaliteli olma ihtimali daha yüksek olduğu için bunu tercih ediyor doktorlar.

X