Şu yerleşme kanamasını bir netleştirelim

dksiberian

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
12 Mayıs 2024
11
3
32
Tecrübeli hanımlar, hemşireler şu yerleşme kanamasını bir netleştirelim artık.
Hamilelik yaşayan canımlar şu konuyu ne yapacağız 😂 lütfen yerleşme kanamalarınızı tarif eder misiniz. Kaç gün sürdü, ne renkti, yoğunluğu nasıldı, peçeteye sildiğinizde yine geldi mi yok muydu, adetinize kaç gün kala oldu, pede gelecek kadar mıydı hemen iki peçete de kayıp mı oldu, kanamadan kaç gün sonra testte pozitif oldu, adetinizden kaç gün önce oldu, ağrı hissettiniz mi? Yahuuuuu lütfen şu konuyu bilen tecrübeli hanımlar bir yazsın da şu konu başlığını açmayalım daha 😂

Son düzenleme:
Hamilelik yaşayan canımlar şu konuyu ne yapacağız 😂 lütfen yerleşme kanamalarınızı tarif eder misiniz. Kaç gün sürdü, ne renkti, yoğunluğu nasıldı, peçeteye sildiğinizde yine geldi mi yok muydu, adetinize kaç gün kala oldu, pede gelecek kadar mıydı hemen iki peçetelik kayıp mı oldu? Yahuuuuu lütfen şu konuyu bilen tecrübeli hanımlar bir yazsın da şu konu başlığını açmayalım daha 😂
Herkeste farklı bir durum. Ben 6. Haftada yaşadım. Açık pembe şeklinde damla damla diyebilirim. Peceteye geldi ped vs batmadı. Bugün olduysa ertesi gün yoktu. 1-3 gün sürebilir. Kahverengi veya pembemsi olabilir. Lekelenme şeklindedir günlük ped bile doldurmaz. Pıhtılı değildir.

Selamın aleyküm arkadaşım 🌺💗😁 valla bu konu o kadar karışık Ki. Benim 4. Gebeliğim. Ucun de hiç yaşamadım lekelenme yerleşme kanaması falan filan. Ama 4. Gebeliğim de (adetimden iki gün önce öğrenmiştim). Adet günümde akşam tuvalete bir gittim tuvalete oturunca bir anda bir yemek kaşığı kadar kırımızı bildiğin kan geldi sildikce. Herhalde kimyasal oldu filan dedim kendimce. ,3 gün de leke leke geldi sildikce kahverengine benzer. Sonra hafta içi kan verdim değerim yukselmis. Bebek tutunmuştu . Ebeye sordum gittiğimde bana dediki önemli olan gelen kanamanın rengi değil. Yoğunluğu bir ped dolusu olmamalı ve pihtili gelmemeli. 🥰 Zaten bu durumlar da gebelik haftan ilerler yine lekelenme devam ediyorsa yüksek ihtimal bebeğin eşi rahim ağzına yakın yerleşimli oluyor dedi bir de 🌺 umarım anlaşılır ve net bilgi vermisimdir. Şimdiden herkese hayırlı gebelikler diliyorum.

Herkeste farklı bir durum. Ben 6. Haftada yaşadım. Açık pembe şeklinde damla damla diyebilirim. Peceteye geldi ped vs batmadı. Bugün olduysa ertesi gün yoktu. 1-3 gün sürebilir. Kahverengi veya pembemsi olabilir. Lekelenme şeklindedir günlük ped bile doldurmaz. Pıhtılı değildir.
Siz sanırım gebe olduğunuzu anladıktan sonra oluştu kanama

Selamın aleyküm arkadaşım 🌺💗😁 valla bu konu o kadar karışık Ki. Benim 4. Gebeliğim. Ucun de hiç yaşamadım lekelenme yerleşme kanaması falan filan. Ama 4. Gebeliğim de (adetimden iki gün önce öğrenmiştim). Adet günümde akşam tuvalete bir gittim tuvalete oturunca bir anda bir yemek kaşığı kadar kırımızı bildiğin kan geldi sildikce. Herhalde kimyasal oldu filan dedim kendimce. ,3 gün de leke leke geldi sildikce kahverengine benzer. Sonra hafta içi kan verdim değerim yukselmis. Bebek tutunmuştu . Ebeye sordum gittiğimde bana dediki önemli olan gelen kanamanın rengi değil. Yoğunluğu bir ped dolusu olmamalı ve pihtili gelmemeli. 🥰 Zaten bu durumlar da gebelik haftan ilerler yine lekelenme devam ediyorsa yüksek ihtimal bebeğin eşi rahim ağzına yakın yerleşimli oluyor dedi bir de 🌺 umarım anlaşılır ve net bilgi vermisimdir. Şimdiden herkese hayırlı gebelikler diliyorum.
Aleykümselam, öncelikle bu kadar açıklayıcı yazdığınız için çok teşekkür ederim 🙏 rabbim isteten herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin 🙏 adetime üç gün var kanamam oldu adet sancılarım da var ki normalde bunları sadece adetin birinci günü yaşardım geçerdi öncesinde olmazdı şimdi bu belirtiler olunca inşallah yerleşmedir diye düşünüyorum ama gelen kanı görünce de sanırım değilim erken geldi stresten diyorum çünkü normalde çok düzenlidir 😞

Hamilelik yaşayan canımlar şu konuyu ne yapacağız 😂 lütfen yerleşme kanamalarınızı tarif eder misiniz. Kaç gün sürdü, ne renkti, yoğunluğu nasıldı, peçeteye sildiğinizde yine geldi mi yok muydu, adetinize kaç gün kala oldu, pede gelecek kadar mıydı hemen iki peçete de kayıp mı oldu, kanamadan kaç gün sonra testte pozitif oldu, adetinizden kaç gün önce oldu, ağrı hissettiniz mi? Yahuuuuu lütfen şu konuyu bilen tecrübeli hanımlar bir yazsın da şu konu başlığını açmayalım daha 😂
Benim ilk gebeliğim 4 yıl önceydi. Yerleşme kanamamı 7. Haftada yaşadım. O da kanama değil, toplu iğne ucu gibi üç dört damlaydı. Devamı gelmedi. Mesela soruların nette yazankiler gibi hep regl öncesi olur yazıyor çünkü sen de haklısın 😅 ama insan vücudu herkesin farklı çalışıyor velhasılkelam. Öyle ağrım falan yoktu. Normal lavaboya cıktığımda görmüştüm şaşırmıştım tabi hemen dr umla iletişime geçtik devam etseydi progestan verecekti tekrarı olmadı, ilaca da gerek kalmadı bu yüzden sormak istediğin başka şeyler olursa sorabilirsin 🌸

Aleykümselam, öncelikle bu kadar açıklayıcı yazdığınız için çok teşekkür ederim 🙏 rabbim isteten herkese sağlıklı ve hayırlı evlatlar nasip etsin 🙏 adetime üç gün var kanamam oldu adet sancılarım da var ki normalde bunları sadece adetin birinci günü yaşardım geçerdi öncesinde olmazdı şimdi bu belirtiler olunca inşallah yerleşmedir diye düşünüyorum ama gelen kanı görünce de sanırım değilim erken geldi stresten diyorum çünkü normalde çok düzenlidir 😞
Canim test yap. Mesela çoğu kişi adet günü öncesi hep erken gebelik alıp xogreniyo silik bile olsa gebeliğini. Benim gebeliklerim erken gebelik testinde çıkmıyordu . Kaset testte çıkıyordu iki gün öncesi yaptığımda. İlginç birşey 😁🥰 varsa cikiyo zaten bir şekilde. Bir takip et bakalım yogunluguna göre

Merhaba, ben bu ay klomen+ovitrelle kullandım bi de doktorum progestan vermişti fitil gibi onu kullanıyordum. İğneden 11 gün sonra test yaptım pozitifti ama daha belirgindi sonraki günler daha silik ama hep pozitif çıktı reglime 2 gün vardı dün tam tarif ettiğiniz gibi kanamam oldu sadece peçeteye geliyor kasıklarım çok ağrıyordu bi de ama sabaha karşı ağrı geçti leke yine geliyor ne düşüneceğimi bilemedim 🤦🏻‍♀️

bende çok merak ediyorum bunu yaşayanlar yazarlarda öğreniriz inşallah :) perşembe günü 2-3 damla pembe akıntı mı diyim kan mı diyim peçeteye o geldi. dün silince yine 1-2 damla geldi pembe. bugün hafif kahverengi yine 1-2 damla silince geliyor. kasık ağrım ve bacağıma vuran ağrım da var. pcos olduğum için regl dönemimdir ya da değildir hiç diyemiyorum aşırı düzensiz çünkü. 5 mayıs ve 11 mayıs deneme günlerim. ovülasyon testim pcostan dolayı pikte göstermiyor silikte göstermiyor. erken gebelik testim negatif. bilmiyorum valla nasip kısmet ama zormuş eğer benim pozitife dönerse buraya güncellerim inşş :)

Merhaba, ben bu ay klomen+ovitrelle kullandım bi de doktorum progestan vermişti fitil gibi onu kullanıyordum. İğneden 11 gün sonra test yaptım pozitifti ama daha belirgindi sonraki günler daha silik ama hep pozitif çıktı reglime 2 gün vardı dün tam tarif ettiğiniz gibi kanamam oldu sadece peçeteye geliyor kasıklarım çok ağrıyordu bi de ama sabaha karşı ağrı geçti leke yine geliyor ne düşüneceğimi bilemedim 🤦🏻‍♀️
Kan verim bence..hemen olumsuz dusunmeyin. Nasip olmuştur inşallah size de.

Selam kızlar adet tarihimden 2 gün önce kahve rengi akıntım olmaya başladı adet olucam sandım ama kanama hiç gelmedi bugun 4. Günüm günlük ped bile dolmaz leke şeklinde kiremit rengi gibi bi lekelenmem geliyor gögüslerim hassas bel ve kasıklarım agrıyo ama inatla bekliyorum regli olmayı sizce yerleşme olabilirmi

Selam kızlar adet tarihimden 2 gün önce kahve rengi akıntım olmaya başladı adet olucam sandım ama kanama hiç gelmedi bugun 4. Günüm günlük ped bile dolmaz leke şeklinde kiremit rengi gibi bi lekelenmem geliyor gögüslerim hassas bel ve kasıklarım agrıyo ama inatla bekliyorum regli olmayı sizce yerleşme olabilirmi
bence test yapın yerleşme olabilir dediğiniz

Merhaba inşallah olumludur,ilk 14 gün iğnenin etkisiyle pozitif çıkıyor daha sonra devam ettiniz mi teste

Sen açmasan ben açacaktım aynı konudan muzdaribim adet günümden önce gebelik testim pozitif çıktı erken diye doktora gitmedim 1 hafta bekliyeyim dedim 2 gün sonra kanama olmaya başladı araştırmaya başladım implantasyon vs içimi bir kurtlar yemeye başladı kimyasal gebelik mi diye sonra 5 gün sonra randevu alıp gittim 21 Mayıs kanamayı söyledim doktora adet kanaması gibi değil az dedim ama sürekli dedim bir sorun görmedi kesin bir şey de demedi."" Ben tarif edeyim ilk pembeydi sonra kırmızı gibi gördüm endişelendim sonra içinde minik minik parçalı geldi çok minik vişne çürüğü renginde diyebilirim pütürcükler de siyah gibi böyle sürekli oldu ama adet gibi değil yinede emin olamıyorum sonra 3. Gündü hala devam ediyo 4 te de devam etti azalarak 5. Gündeyim baya bi azaldı suyla karışık pembe kan gibi artık yerleşme kanamasına daha çok benziyor daha çok lekeye dönüştü hala ne olduğunu bilmiyorum . Test vermiştim son adetimle aynı güne denk geliyor neredeyse bide pcos'luyum ben zaten düzensiz 2,5-3 ayda bir oluyodu.BETA hcg 846 çıktı 23 Haziran da gideceğim ne olacağı belli değil yani.

X