Sizce bu şekilde değersizliğe karşı saygısızlık etmeden nasıl bir davranışla gidilmeli?

Hanimefendi bana modern hayatlari anlatmaniza gerek yok.

Konusahibi ve ailesi demekki bayrami Dubai Marinada kutlayan insanlar değiller.
Kizin beklentisi normal ve standart türk kizinin beklentisi.
Nişanlisinin ailesi belkide farkli gezegende yaşiyorlar ama klasik bir türk ailesi Nişan/Dügün evresinde Dünürleri arar sorarlar.

Tekrar ediyorum, iç içe olmaya gerek yok ama lütfen sacma sapan uydurmayson haraketleri normalleştirmeyin

Modern hayat, farklı gezegen olayı değil bu. Her ailesinin düzeni farklı. Senin gibi birbirlerine, insanların düzenlerine saygı duymayan insanlar bunu anlamıyorlar. Benim annem doğulu, doğuda büyüp yetişmiş insanlar, anneannem cuma günü neden aramadınız diye çocuklarını darlayan birisi, ama bunları çocuklarının eşlerinden, eşlerinin ailesinden beklemiyor, çünkü onların düzeni anlayışı farklı. Herkesi kendi küçük dünyanızdaki insanlar gibi sanıyorsunuz ama o işler öyle değil. Biraz hayata karışın farklı insanlar tanıyın.

Kendi küçük dünyanızdan sizin geleneğinize uygun insanlarla evlenin, daha sonra sizden farklı düzende insanlarla evlenip ağlıyorsunuz bana gelin olarak bunlar yapılmadı diye.

Modern hayat, farklı gezegen olayı değil bu. Her ailesinin düzeni farklı. Senin gibi birbirlerine, insanların düzenlerine saygı duymayan insanlar bunu anlamıyorlar. Benim annem doğulu, doğuda büyüp yetişmiş insanlar, anneannem cuma günü neden aramadınız diye çocuklarını darlayan birisi, ama bunları çocuklarının eşlerinden, eşlerinin ailesinden beklemiyor, çünkü onların düzeni anlayışı farklı. Herkesi kendi küçük dünyanızdaki insanlar gibi sanıyorsunuz ama o işler öyle değil. Biraz hayata karışın farklı insanlar tanıyın.

Kendi küçük dünyanızdan sizin geleneğinize uygun insanlarla evlenin, daha sonra sizden farklı düzende insanlarla evlenip ağlıyorsunuz bana gelin olarak bunlar yapılmadı diye.

Aynen öyle yaşiyorum. Kendi fanusumda. Emmioğluyla evliyim ve köyümün yağmurunda yikaniyorum :KK66:

Modern olma sevdasina iyice şekilden şekile giriyorsunuz ama eğriti duruyor.

Insan değer verdiği insanin değerlisine saygi duyar. Belki böyle bir saygı ve sevgi göremediniz hayatinizda ama umarim size ve ailenize saygili bir aile denk gelir.

Aynen öyle yaşiyorum. Kendi fanusumda. Emmioğluyla evliyim ve köyümün yağmurunda yikaniyorum :KK66:

Modern olma sevdasina iyice şekilden şekile giriyorsunuz ama eğriti duruyor.

Insan değer verdiği insanin değerlisine saygi duyar. Belki böyle bir saygı ve sevgi göremediniz hayatinizda ama umarim size ve ailenize saygili bir aile denk gelir.

Vıcık vıcık görüşmeler olunca saygı ve sevgi olacağını mı sanıyorsun? 😄 olay modern olmak değil, olay insanların düzenine saygı duymak, farklılıkları kabul etmek.

Vıcık vıcık görüşmeler olunca saygı ve sevgi olacağını mı sanıyorsun? 😄 olay modern olmak değil, olay insanların düzenine saygı duymak, farklılıkları kabul etmek.

Yazilan mesajlari tek tek oku. Iyice sindire sindire.
Nerde vicik vıcık görüşmek yazilmiş?
Saygı duymak, farkliliklari kabul etmek karşilikli olan bir durum. Bu sebeple insanlar orta yolda buluşurlar mesela :KK66:

Iki tarafinda adetlerine saygi duyarak, abartmadan tatli tatli yürütülür bu işler. Kiz 4 kere davet ediyorsa iki defa gidilir mesela.

Evimde üc farkli kültürü yaşatiyorum.
Karşimdaki insanin değerlerine saygi duymanin şimdiye kadar zararini görmedim.

Yazilan mesajlari tek tek oku. Iyice sindire sindire.
Nerde vicik vıcık görüşmek yazilmiş?
Saygı duymak, farkliliklari kabul etmek karşilikli olan bir durum. Bu sebeple insanlar orta yolda buluşurlar mesela :KK66:

Iki tarafinda adetlerine saygi duyarak, abartmadan tatli tatli yürütülür bu işler. Kiz 4 kere davet ediyorsa iki defa gidilir mesela.

Evimde üc farkli kültürü yaşatiyorum.
Karşimdaki insanin değerlerine saygi duymanin şimdiye kadar zararini görmedim.

Ee o zaman kocanın ailesi "gelin bizim evde ev işi yapar, bize bakar, bizim geleneğimiz böyle" dediğinde ses çıkarmazsın. İşine geleni yaptırıp, işine geleni bizim için öyle değil diyerek gelenek yaşıyorsunuz. Ama öyle olmaz.

Hiç böyle olmuyor maalesef. Düğün bitene kadar ortaya çıkmayanlar düğünden sonra ortaya çıkıyor. Ondan sonra nişanlıyken sesini çıkarmayan eş kişiside karısına yükleniyor. Düğünden sonra nedense erkekler için anne baba kıymete biniyor.
Doğru bu arada yaşandı. Ama ben tavrımı belli edip mesafemi korudum. Çok yıprandım ama o çizgiyi çektim. Düğünden önce komşu gibi davranan insanlar düğünden sonra oğluna düşkün oldu.

Ee o zaman kocanın ailesi "gelin bizim evde ev işi yapar, bize bakar, bizim geleneğimiz böyle" dediğinde ses çıkarmazsın. İşine geleni yaptırıp, işine geleni bizim için öyle değil diyerek gelenek yaşıyorsunuz. Ama öyle olmaz.

Elma ve armutları iyice corba yaptın:KK66:

Gelenekleri öyleyse gelin ölçer biçer ya devam eder veyada nişani atar.
Nişan evresi zaten aileyi ve aile kültürünü/ dinamiğini tanima evresidir. Nişanlinin nabzi ölcülür ve düzgün bir karar verilir.
Senin gibi modernler tabiki aile taniştirmadan nikah kiyar :KK66:
Kocanin Babasi niye babana selam versin... kimki baban... dış mandal demi?

Konusahini bu kopuk, yol yordam bilmeyen aileyi şuanda tanimaya başladi mesela.

X