PKO'yu yenmek isteyenler buyrun içeriye!

Pco hastasiyim insulinim cok olmasa da yuksek 2 ayda zayifken daha da eridim 50 kiloya geldm hamilelik olmuyo 2 gundur artk biraz saldm beyaz ekmk faln yedim ama napmaliyim bilmiyorum adetime 1 hafta var klomen tekrar baslayacagim

Bende insülin direnci yok fakat pko var acaba bende glifor kullansam adetlerim düzene girer mi boyum 1.73 kilom 56
Insulinim cok sinirda hic bilmeden glukofen ictim 1 ay 1 bucuk yil sonra ilkkez kendlgnden adet oldum adet olunca tahlil yaptrdim gercekten kullanmakla dogru yapmisim insulin yuksek cikti

Insulinim cok sinirda hic bilmeden glukofen ictim 1 ay 1 bucuk yil sonra ilkkez kendlgnden adet oldum adet olunca tahlil yaptrdim gercekten kullanmakla dogru yapmisim insulin yuksek cikti

Benim açlık glukoz 88 insülin de 8.5 gibi bişey sanırım üç doktordan biri insilun direnci derim dedi neden dedim hem pko hem ailende şeker var sende adaysin dedi 🤦🏻‍♀️ peki ilaç mı onuriyorsunuz hayır dedi egzersiz ve diyet ama bende ilaç iccem sanırım. Siz kendiniz mi alıp basladiniz

Glifor reçetesiz aliniyormu acaba ? Belki benimde adetlerim düzene girer ? İnsülin direncim şimdilik yok acaba zararı olur mu kullansam

Bu topiğin açılması çok iyi olmuş, inşallah faydalı olur ihtiyacı olan herkese 🤗
Bende 1 senelik hamile kalamamam sonucu şiddetli olmayan polikistik over olduğumu öğrendim. İlk adetimden beri adetlerim her ay mutlaka olur nadiren birkaç gün erken veya geç olmamın dışında düzenlidir. Evlenmeden önce gittiğim doktor kontrolünde ultrasonda hiçbir sorun gözükmemişti. Ne zaman evlendim ve kilo almaya başladım bence asıl kırılma noktası bu oldu benim için. 1 sene sonraki kontrolde doktor ultrasonda polikist olduğunu söyledi ve hormon testi yaptırdım. Fsh 4.5 lh 6.5 çıkmıştı. Değerlerim çok yüksek değildi ama pkoya işaret ediyormuş yine de. Tabi bu vesileyle haşimato olduğumu da öğrendim, bir yandan kadın doğum bir yandan endokrinolojiye gittim ve ilaç tedavilerine başladım. Aradan 6 ay geçti halen hamile kalamadım maalesef ama düzenli adet olmaya devam ediyorum. Pko olduğunu bilmek kadar pko olduğuna emin olamamakta kötü bir durummuş şu halde bunu anlıyorum 🤔

Pco hastasiyim insulinim cok olmasa da yuksek 2 ayda zayifken daha da eridim 50 kiloya geldm hamilelik olmuyo 2 gundur artk biraz saldm beyaz ekmk faln yedim ama napmaliyim bilmiyorum adetime 1 hafta var klomen tekrar baslayacagim

Canım Hoşgeldin.
Adetlerin düzenli mi?
Eşinin sperm değerlerine bakıldı mı

Benim açlık glukoz 88 insülin de 8.5 gibi bişey sanırım üç doktordan biri insilun direnci derim dedi neden dedim hem pko hem ailende şeker var sende adaysin dedi 🤦🏻‍♀️ peki ilaç mı onuriyorsunuz hayır dedi egzersiz ve diyet ama bende ilaç iccem sanırım. Siz kendiniz mi alıp basladiniz

Bana doktor vermişti o dönem.

Glifor reçetesiz aliniyormu acaba ? Belki benimde adetlerim düzene girer ? İnsülin direncim şimdilik yok acaba zararı olur mu kullansam

Hayır canım. Eskiden aile hekimi yazabiliyordu. Şimdi oda yazamıyor. Dahiliye yazmasj lazım. Kadın Doğum yazar mı bilemedim

Kızlar birde Pko da şu durum var.
Her ay adette olsanız yumurta günleri farklı çok oluyor.
Yani siz sistematik 14. Gün diye hesaplarsınız yumurtayı ama bi bakarsınız 8. Günde olmuş bi bakarsınız 25. Günde.
Onun için pko olanlar ovulasyon testi ile takip edin.

Mrb bende de piko var 88 kiloyum 1 kimyasal gebelik grçirdim başkada olmadı benide araıza alırmısınız

Peripella Peripella canım çok güzel olmuş başlık. Ben topiğime pek bakamıyordum ama burada o kitapta yazan tavsiyeleri beraber uygulamak çok güzel bi fikir olmuş. Sevindim gerçekten.

Yalnız kızlar burada yazılanları tek tek okudum şöyle bir sorun var. Burda glifor tavsiye etmişsiniz ama ilk mesaja bakarsanız orada bir kitap özeti var ve 7 adımlı bir protokol var polikistik overin bütün olumsuz etkilerini vücuttan atmak ve hamile kalmak için. Orada glifor yani metformin önerilmiyor. Hatta zararlarından da bahsetmiş. Biz bu başlıkta hep beraber o 7 adımlı protokolü uygulayacağız elimizden geldiğince. Ek olarak tabi ki soğan kürleri farklı bitkiler farklı yöntemler de uygulanabilir onda bir sıkıntı yok zaten. Ama asıl odaklanmamız gereken yere odaklanalım bence.

Ayrıca size süper bir haberim var. Bu bahsettiğimiz kitabın yazarı Dr Felice Gersh ikinci bir kitap yazdı. Adı da: PCOS SOS, Doğurganlığı hızlandırmak, 12 haftada başarılı bir gebelik ve sağlıklı bebek sahibi olma şansını arttırmak.

Kitapta hafta hafta tavsiyeler var. Genel itibariyle pcos sos kitabı ile benzer şeyler var ama bu kitap daha fazla hamile kalmaya odaklanmış. Ek tavsiyeler de var diğer kitapta olmayan. İsterseniz hep beraber onu uygulayalım. Ben kitabı satın aldım amazondan e-kitap olarak. Şimdi onu okuyorum. Özetini çıkarmak ne kadar sürer bilmiyorum ama en azından hızlıca ilk haftanın özetini yapayım başlayalım ne dersiniz?
isabel isabel konuyu bu şekilde devam edecek şekilde mi düzenlesek acaba. Ve başlığı üyelere yollasak. Yani nasıl daha faydalı olur bilemedim açıkçası. Burası diğer pko sayfalarından farklı olarak Felice Gersh'in tavsiyelerini uyguladığımız bi sayfa olsa.

Peripella Peripella
isabel isabel

Önsöz kısmını özet olarak çevirdim az çok kitap ve yazar hakkında fikir olsun diye. Ama ana kitap PCOS SOS'tir. O kitabı okumadan bunu okumak çok bir şey ifade etmez. Lütfen bu linkten önce onu okuyun kızlar.

Daha sonra bu kitaba (aşağıdaki) başlayın. Yazar ilk kitabı ile ikinci kitabını anne-kız olarak görüyor :)

Dr. Felice Gersh
PCOS SOS, Doğurganlığı hızlandırmak
12 haftada başarılı bir gebelik ve sağlıklı bebek sahibi olma şansını arttırmak

Önsöz

Kariyerim boyunca PCOS ve kadınların bununla yüzleşirken karşılaştıkları fiziksel ve duygusal problemler hakkında daha fazla bilgi öğrenmek için sayısız saatler harcadım. Özellikle son 10 yıl boyunca PCOS ve PCOS ile bağlantılı durumlarla alakalı yayınlanan her araştırmayı okudum. Tüm bu bilgiler ve tecrübelerim doğrultusunda polikistik overli hastalarım için yeni bir tedavi metodu formüle ettim. Bu kadınlara her gün vücutlarının kapasitesini göstermek benim için bir ayrıcalık oldu. Hayat tarzı, takviyeler, günlük ritim, uyku, diyet, geçerliliği bilimsel olarak kanıtlanmış doğal terapiler… bunları ilk adım tedavileri olarak hastalarıma uygulatıyorum. Bunlarla geçmeyen semptomlar kaldıysa daha farklı tedavi metodlarına sonra geçiyorum. Kendimi en faydalı hissettiğim kısım ise infertilite sorunu ile gelen hastalarımın sağlıklı bir şekilde hamile kalabildiklerini görmek.

Ben de bir polikistik overli olarak 6 yaşımdayken ağlayan oyuncak bebeğim vardı. Küçücük kalbimle o bebeği çok sevmiştim ve her yere götürüyordum. Her çocuk gibi ben de büyüdüm. Bir gün bebeğimin olmasını istiyordum. Evlendim. Çocuk sahibi olmak istediğim yıl hamile kalamadım. Alış veriş merkezlerine gittiğimizde o kalabalıkta tek gördüğüm şey bebekler ve çocuklardı. Aylarca adet görmedim. Sonrasında da aylarca klomen kullandım ve ilk bebeğime bu şekilde hamile kaldım. Fakat polikistik over semptomlarım hiçbir şekilde düzelmemişti. Ancak daha sonra her şey değişti. Sağlıklı olmayı ve polikistik overi yönetmeyi öğrendim. Tedavi etmek demiyorum çünkü polikistik over tedavi edilecek bir hastalık kategorisinde değil. Sonrasında zaten ilaçsız, doğal bir şekilde 3 bebek daha dünyaya getirdim. Polikistik overle mücadelemi ilerlettim. Makale üstüne makale okudum. Hastaneden ayrıldığımda tamamlayıcı tıp alanında uzmanlaştım. Östrojenin bu konuda ne kadar önemli olduğunu öğrendim. Endokrin bozucuların polikistik overi nasıl kötü yönde etkileyebileceğini öğrendim. Her şeyi bir araya getirdim ve polikistik overlilerin sağlıklarına kavuşup hamile kalabilmeleri için özel bir program ortaya koydum. Ve işe yaradı.

Bazı hastalarım defalarca tüp bebek yaptırmışlar ancak hiçbirinde başarılı olamamışlardı. Ancak bu programı uyguladıklarında çoğu doğal yolla hamile kaldı. Doğal yolla hamile kalamayanlar da ilaçla tedavilerine devam ettiler ve daha önce işe yaramayan ilaçlar artık işe yarıyordu.

Kadının doğurganlığı, sağlığının en önemli göstergesidir. Dolayısıyla bu programda sağlığınızı her açıdan iyileştirerek doğurganlığınızı arttıracaksınız. İyilik, başarı, mutluluk, bebeklerinizle birlikte sizlerle olsun. Hayallerinizdeki minicik ayaklar rahminizde hayat bulsun, ve nihayet zamanı geldiğinde hayalleriniz kollarınızda büyüsün.

Eklentiler

• 41PgG3QQeNL.jpg
    41PgG3QQeNL.jpg
    31,6 KB · Görüntüleme: 136
Fırsat buldukça çevirip buradan yollamaya devam edeceğim. Özet tamamen bittiğinde toplu olarak da paylaşabiliriz belki bilemiyorum şu anda en faydalı nasıl olur. Ama bu arada okumayanlar bir üst mesajda ilk kitabın linkine gidip onu okuyabilirler.

Ayrıca size süper bir haberim var. Bu bahsettiğimiz kitabın yazarı Dr Felice Gersh ikinci bir kitap yazdı. Adı da: PCOS SOS, Doğurganlığı hızlandırmak, 12 haftada başarılı bir gebelik ve sağlıklı bebek sahibi olma şansını arttırmak.

Kitapta hafta hafta tavsiyeler var. Genel itibariyle pcos sos kitabı ile benzer şeyler var ama bu kitap daha fazla hamile kalmaya odaklanmış. Ek tavsiyeler de var diğer kitapta olmayan. İsterseniz hep beraber onu uygulayalım. Ben kitabı satın aldım amazondan e-kitap olarak. Şimdi onu okuyorum. Özetini çıkarmak ne kadar sürer bilmiyorum ama en azından hızlıca ilk haftanın özetini yapayım başlayalım ne dersiniz?
isabel isabel konuyu bu şekilde devam edecek şekilde mi düzenlesek acaba. Ve başlığı üyelere yollasak. Yani nasıl daha faydalı olur bilemedim açıkçası. Burası diğer pko sayfalarından farklı olarak Felice Gersh'in tavsiyelerini uyguladığımız bi sayfa olsa.
Ayyyyyy baslayalim canimmm Peripella Peripella artik bi baslik yapalim dedim senin konuda ve bencede iyiki boyle dusunup acmisiz..sende iyiki geldin aramiza ❤

X