Nişanlandım ama içime sinmiyor

Kadro açılacak mı nerden biliyorsunuz?
Hanımefendi benimle zorunuz ne ben onu anlayamadım.Doktorun doktora yaptığını başkası yapmaz derler de doğruymuş gerçekten.İlk atamada olmaz başka atamada kadro açılır imkansız bi durum değil sonuçta.Devlette olmaz özele geçerim bunlar ihtimal dahilinde şeyler.Konuyu başka tarafından anlayıp saptırmayın lütfen.

Hanımefendi benimle zorunuz ne ben onu anlayamadım.Doktorun doktora yaptığını başkası yapmaz derler de doğruymuş gerçekten.İlk atamada olmaz başka atamada kadro açılır imkansız bi durum değil sonuçta.Konuyu başka tarafından anlayıp saptırmayın lütfen.
Doktor falan olmamanız zorum. Başka bir sorunuz var mı?

Doktor falan olmamanız zorum. Başka bir sorunuz var mı?
Doktor olmayıp doktorum desem elime ne geçecek? Diplomamı mı göstereyim size ne istiyorsunuz.Ben de sizin doktor olduğunuza inanmıyorum o zaman .Bunu mu tartışalım ?
Hiçkimse meslektaşına böyle art niyetle yaklaşmaz.Doktor olduğunuz için(ki eğer öyleyseniz) empati yapıp ona göre yorum yapacağınıza sizin yaptığınız yorumlara bakın.

Pardon da bu iki yazdığım yorum arasında ne fark var aynı şeyi yazdım.Nişanlımın ailesi böyle bi düşünce yapısında beklentide insanlar değiller.Yoğun çalışacağımı biliyorlar doktor olduğum için.Ne ima ediyorsunuz onu anlayamadım?
Bu biraz sizin düşünceniz. Ben doktor olduğum için yapmazlar etmezler diyorsunuz kendinizce. Siz farkında değilsiniz ama satır aralarınız çok şey anlatıyor. Sizin girdiğiniz hallere kadar görüyorum orda. Ortalama bir Türk ailesi için "memur kız" dan başkası değilsiniz. Etrafınıza bi dolu teyze doluşup "Gızım sen bilirsin, bah şimdi ağşamları yatınca böğrüme bi ateş basiyi, sol bacağımdan ılık bişey esiyi, ne ola ki bu?" şeklinde 10 tane hikaye dinleyip, o alanın uzmanı doktora gitmesini söylediğinizde dudak büküp "Sen doktor değil misin? " diye inceden laf sokmasına maruz kalınca anlarsınız.

Ayy siz kararınızı vermişsiniz zaten, bunu herkes biliyor 😊, nişanlınıza da söyleyin rahatlayın.
Allah gönlünüze göre versin.💐

Doktor olmayıp doktorum desem elime ne geçecek? Diplomamı mı göstereyim size ne istiyorsunuz.Ben de sizin doktor olduğunuza inanmıyorum o zaman .Bunu mu tartışalım ?
Hiçkimse meslektaşına böyle art niyetle yaklaşmaz.Doktor olduğunuz için(ki eğer öyleyseniz) empati yapıp ona göre yorum yapacağınıza sizin yaptığınız yorumlara bakın.
Orasını sen söyle bize. Eline ne geçiyor doktormuş gibi konu açarak? Meslektaşım değilsiniz siz benim. Beni çıldırtmak mı istiyorsun? Senin doktorluk gibi bir mesleğin yok.

Orasını sen söyle bize. Eline ne geçiyor doktormuş gibi konu açarak? Meslektaşım değilsiniz siz benim. Beni çıldırtmak mı istiyorsun? Senin doktorluk gibi bir mesleğin yok.
Bişey sorucam doktorun doktora yaptıkları konusunda bi tabiriniz var mı kendi aranızda flgkgkgkg

Bişey sorucam doktorun doktora yaptıkları konusunda bi tabiriniz var mı kendi aranızda flgkgkgkg
Yok 😂 hanımefendi kadar para konusuna da takıntılı değiliz. Çünkü elimize para çok geç yaşlarda geçmeye başladığı için onu doğru düzgün harcamayı, değerlendirmeyi de bilmeyiz 😂

Asıl siz beni doktor olmamakla itham edip çıldırtmak istiyorsunuz herhalde.Sizin gibi meslektaş olmaz olsun.Yorumlarınıza da ihtiyacım yok.Bundan sonra da Yazdığınız yorumlara cevap vermeyeceğim.

Asıl siz beni doktor olmamakla itham edip çıldırtmak istiyorsunuz herhalde.Sizin gibi meslektaş olmaz olsun.Yorumlarınıza da ihtiyacım yok.Bundan sonra da Yazdığınız yorumlara cevap vermeyeceğim.
Zaten işine gelenlere cevap verip işine gelmeyenlere cevap vermiyordun ki hahshsh meslektaşlıktan men edildim vah vah jsjdjd

Yok 😂 hanımefendi kadar para konusuna da takıntılı değiliz. Çünkü elimize para çok geç yaşlarda geçmeye başladığı için onu doğru düzgün harcamayı, değerlendirmeyi de bilmeyiz 😂
Herkes sizin gibi görmemiş ve beceriksiz değil aramızdaki fark bu.Parayla ilişkiniz yoksa bu sizden kaynaklı.

Bu biraz sizin düşünceniz. Ben doktor olduğum için yapmazlar etmezler diyorsunuz kendinizce. Siz farkında değilsiniz ama satır aralarınız çok şey anlatıyor. Sizin girdiğiniz hallere kadar görüyorum orda. Ortalama bir Türk ailesi için "memur kız" dan başkası değilsiniz. Etrafınıza bi dolu teyze doluşup "Gızım sen bilirsin, bah şimdi ağşamları yatınca böğrüme bi ateş basiyi, sol bacağımdan ılık bişey esiyi, ne ola ki bu?" şeklinde 10 tane hikaye dinleyip, o alanın uzmanı doktora gitmesini söylediğinizde dudak büküp "Sen doktor değil misin? " diye inceden laf sokmasına maruz kalınca anlarsınız.
Hanımefendi doktor olduğum için değil nişanlımın ailesi de eğitimli insanlar öyle gelinim şunu yapsın bunu yapsın diye bi beklentide değiller.Doktor olduğum İçin de sağolsunlar ekstra anlayışlılar bunu söylemeye çalışıyorum.Nişanlımın ailesiyle aramdaki ilişkiyi ben bilirim siz değil.Herkes sizin bahsettiğiniz türden ailelerle muhatap değil.

Hanımefendi doktor olduğum için değil nişanlımın ailesi de eğitimli insanlar öyle gelinim şunu yapsın bunu yapsın diye bi beklentide değiller.Doktor olduğum İçin de sağolsunlar ekstra anlayışlılar bunu söylemeye çalışıyorum.Nişanlımın ailesiyle aramdaki ilişkiyi ben bilirim siz değil.Herkes sizin bahsettiğiniz türden ailelerle muhatap değil.
Onu yaşayarak görürsünüz. Daha durun bakalım dün bir bugün iki. O nişanlınızın bile aynı evin içinde ne huylarını göreceksiniz.

Bu kafada erkek doktorlar da var.

İlla kendi statüsüne(!) denk eşle evlenmek istiyorlar. ( doktor - hakim/savcı - eczacı- zengin )

Hatta hemşire ile evlenmek üzere olanlara ‘ kendin gibi doktor dengini bul’ diyorlarmış. ( YouTube de videosu vardı meşhur hemşire doktor fenomen çifte bile bu telkinde bulunmuşlar)

Atanamadı diye karısını boşananlar mı dersiniz neler neler var.

O yüzden çok yadırgamadım konu sahibini çevrelerinde böyle düşünenler var.

Kendisine tavsiyem ayrılması olur şimdiden bu sorunu yapan biri evlenince hiç mutlu olamaz.

Şöyle ki ben öğrenciyken nişanlım doktor maaşlarına denk maaşlar alıyordu şu an da yine bi pratisyen doktor kadar maaş alıyor ancak ben uzman olmayı düşünüyorum o zamanki fark beni düşündüren zaten.
Maaş farkı sizin için bu denli sorun ise ve eşiniz size maaş konusunda yaklaşacak bir iş bulamayacaksa sizde bu sorun kalmayacak demek. Bence ayrılın. Çünkü nişanlınız bu düşüncelerinizi bilse çok üzülürdü. Onu üzecek bir durum var ortada ve sizin için de sorun. Ben eşimle son sınıfta tanıştık. 7. Yılda evlendik. Pandemi o bu girdi. Eşim evlenmeden 3 ay önce iyi bir işe girebildi onun öncesinde hep asgari ücretin de altında çalıştı ben hiç sorun yapmadım. Hatta o sorun yapıyordu üzülüyordu ben de hesap yapıyordum bak ben de senin benzerin bir işte çalışırsam yetip artıyor bile diye moral verirdim . Sonra ne oldu iyi bir işi oldu. Ben de asgari ücrete yakın işte çalışmaya başladım . Ve Evliliğimizin 2. Yılında akademisyen oldum. Şu an ben ondan daha iyi bir konumda ve ondan 2 kat daha yüksek maaş alıyorum . E ne oldu şimdi ne ben ondan vazgeçtim ne de o benden. Daha hiç de bu tarz şeyleri sorun etmedik. Çok şükür yeter dedikçe Allah ikimize ayrı ayrı araba da verdi ev de . Para çok mu önemli . Ya da sizin bu düşüncenize göre doktor doktor ile evlenmeli . (Kusura bakma ama o sosyetik cio lar da sana bana bakmaz aynı maaş da olsa bile.) bakmasınlar da şahsen eşim bin basar kalbi sevgisi ilgisi yeter. Öğretmen öğretmenden başkası ile mühendis mühendisten başkası ile evlenmesin o zaman. Peh bu nasıl düşünce. Basen ağır laf işitmek iyi gelir. İyi niyetle yazdım bunları

Bu kafada erkek doktorlar da var.

İlla kendi statüsüne(!) denk eşle evlenmek istiyorlar. ( doktor - hakim/savcı - eczacı- zengin )

Hatta hemşire ile evlenmek üzere olanlara ‘ kendin gibi doktor dengini bul’ diyorlarmış. ( YouTube de videosu vardı meşhur hemşire doktor fenomen çifte bile bu telkinde bulunmuşlar)

Atanamadı diye karısını boşananlar mı dersiniz neler neler var.

O yüzden çok yadırgamadım konu sahibini çevrelerinde böyle düşünenler var.

Kendisine tavsiyem ayrılması olur şimdiden bu sorunu yapan biri evlenince hiç mutlu olamaz.
Şöyle ki bu denklik meselesi değil bu bunu sorun edip etmeme meselesi. Yoksa aşk evliliği ile gayet mutlu mesut denksiz (!) bir şekilde jskska yaşayanlar da çok. Dediğiniz gibi sorun ise bu baştan ayrılsın diyeceğim de baştan da olmamış pek . Hayırlısı artık

Okumaktaki motivasyonumla alakası yok bu durumun.Daha iyi bi eş bulabilmek için okumadım tabiki.Daha iyi bi hayat standartım olsun diye okudum.Kalben doğru bi seçim yaptığıma inanıyorum ama şu anki aklım olsa muhtemelen farklı bi seçimim olurdu.İnsanın düşünceleri fikirleri hayata bakışı değişebiliyor çünkü yaş aldıkça mesleğine başlayınca vs.Bazı şeyler beklediğim gibi olmadı diyelim nişanlımla ilgili.Aslında iyi bi sektörde çalışıyor önü çok açıktı ama henüz potansiyelini yakalayamadı.Kendi potansiyelinin bile daha yeni yeni farkına vardı çünkü.
Ama sonuçta adamın mesleği hep buydu. Özel sektörde muhtemelen hizmet sektöründe,belkide prim alabileceği tarzda bir alanda çalışıyor. Bir mühendis,mimar atıyorum doktor değil. Ha fikirleriniz degişebilir bu da gayet normal,farklı beklentileriniz de olabilir,kendinize denk birini de seçebilirsiniz bu da normal. Size kızılan nokta şu,hani birşey değismedi 7 senedir,nişanlınızın işi de belliydi,sizin doktor olacağınız da,keşke daha evvel deseydiniz biz denk değiliz,bizden olmaz diye. Birde kendinizi doğru ifade edebildiģinizi düşünmüyorum,yanlış anlaşılmaya epey müsait bir yazı tarzınız var. Ondan da tepki aldınız.
Yapacak birşey yok,içinize sinmiyorsa ayrılın evlenmeden,birbirinizin hayatından daha fazla calmayın bence.

X