Meme biyopsi sonucu yardim lutfen!

brsyrdm

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Kasım 2023
5
1
44
Mrb 3 gün önce biyopsi oldum. Sonucum çıkmış ama tekrar biyopsi istenmiş. Sonuç iyi mi kötü mü bilemedim. Bilen yardımcı olabilecek var mı acaba? Çarşambaya randevu aldım ama 4 gün var daha ve ben çok panik oldum.

Eklentiler

• IMG-20240503-WA0007.jpg
    IMG-20240503-WA0007.jpg
    40,3 KB · Görüntüleme: 65
İyi huylu gibi görünüyor ama net olarak bişey diyememişler. Çok erken kafadan yorum yapmak istemem ama mantıken az sayıda iyi doku göründüyse sizin ki iyi bir kisttir

6 parça biyopsi alındı sonuç bu şekilde geldi, doktor tamamının çıkarılmasını istedi, sizce bu sonuca göre kötü olma olasılığı nedir. çok korkuyorum
1715620414144.png

biyopsi sonucunda neden kesin bir sonuç çıkmaz, fikri olan var mı, ameliyattan korkuyorum

Sonucu anlayamadım ama ben de bugün 2. kez biyopsi oldum. Bana söylenen ilkinde alınan hucre yeterli olmamış. Daha iyi bilenler belki yardımcı olurlar. Geçmiş olsun inşallah hayırlı haber alırsınız

Biopsi kötü huylu değil fakat kuşku devam ediyorsa bu ince iğne biopsi olmuş, kötü huylu olabilir diyorlarsa iğne biopsi değil biraz daha büyük bir biopsi alınabilir denmiş ama bu biopsi anladığım kadarıyla iyi huylu çıkmış.

Ultrasonda kuşku mu gördüler yani ne vardı? Yazmanız mümkün mi usg raporunu
ilk önce mamagrofi çekildi, sonra ultrason, ultrasonda çok da anlamlandıramayınca MR istedi, mr sonucunda da bilinmedi, net bir şey çıkmadı, sonra biyopsi yapalaım dedi, şimdi biyopsi sonucunda da net bir sonuç çıkması, anlaşılamamıştır diyor

Kötü bir şey olsaydı hemen tanı konulurdu diye düşünüyorum. Peki yeni bir oluşum var mıydı usg de? Yoksa fibrokistlerden mi biyopsi oldunuz?

Ya bişey olsaydı Mr da da çıkardı. İlaçlı Mr da zaten kötü huylu hücreler kontrast maddeyi hemen kendine çeker

Sonucu anlayamadım ama ben de bugün 2. kez biyopsi oldum. Bana söylenen ilkinde alınan hucre yeterli olmamış. Daha iyi bilenler belki yardımcı olurlar. Geçmiş olsun inşallah hayırlı haber alırsınız
teeşkkür ederim, bana tamamının çıkarılıp incelenmesi gerekiyor dediler, ama biyopside neden anlaşılmaz ki, size de geçmiş olsun. hatta sonra 2 iş olmasın dedi, fazla fazla parça aldı, çok kaygılıyım, her şeyin kötüsünü düşünmekten kendimi alamıyorum. inşallah siz de iyi sonuçlar alırsınız

Kötü bir şey olsaydı hemen tanı konulurdu diye düşünüyorum. Peki yeni bir oluşum var mıydı usg de? Yoksa fibrokistlerden mi biyopsi oldunuz?
fibrokistlerden değil, fibroadenom olan memeden yapıldı ama 6 tane parça aldı, buranın içi ne karışmış böyle dedi, kendi de anlamadı, ben de neyden aldı anlamadım

Biopsi kötü huylu değil fakat kuşku devam ediyorsa bu ince iğne biopsi olmuş, kötü huylu olabilir diyorlarsa iğne biopsi değil biraz daha büyük bir biopsi alınabilir denmiş ama bu biopsi anladığım kadarıyla iyi huylu çıkmış.
şimdi bu durumda ameliyatla bölgenin çıkarılıp patalojiye gitmesi gerekir dediler

X