Onkoloji - Kanser ve Türevleri Mamografide sonuç BI-RADS 5 ise kesin kanser mi demek?

MinervaMcGonagall

"Be a voice, not an echo."
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
13 Mayıs 2013
2.399
6.263
Bir yakınım bugün mamografi sonucunu almış. Sonuç olarak da bi-rads 5 : yüksek olasılıkla malign bulgular yazıyor. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Elim ayağım kesildi. Kötü olduğu kesin değil tabii ama, mamografisinde bu şekilde sonuç görüp de biyopside temiz olduğunu öğrenen var mı? İyi hikayelere ihtiyacımız var. Çok sağolun şimdiden.

Bir yakınım bugün mamografi sonucunu almış. Sonuç olarak da bi-rads 5 : yüksek olasılıkla malign bulgular yazıyor. Ne düşüneceğimi şaşırdım. Elim ayağım kesildi. Kötü olduğu kesin değil tabii ama, mamografisinde bu şekilde sonuç görüp de biyopside temiz olduğunu öğrenen var mı? İyi hikayelere ihtiyacımız var. Çok sağolun şimdiden.
Çok geçmiş olsun öncelikle, malign kötü huylu tümör = kanser hc demek, biyopsisinde temiz çıkan elbet vardır ama genelde malign olunca kötü huylu çıkıyor, Rabbim şifa versin kötü huylu tümör üreyen tür , metastaz yapmaz inşaallah.

Evre çok önemli kaçıncı evre acaba, sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz her zaman yardımcı olurum bu konularda

Maalesef çok büyük olasılıkla kötü huylu bulgular anlamına geliyor bu yazdıklarınız. Kesin değil ama yüksek olasılığı ifade ediyor.

:KK43: Beynim durdu google'dan araştırma bile yapamıyorum. Kız yanımda, biyopsi değil ki bu kendini üzme şimdi diyorum. Hastanenin hangi bölümüne gidilir şimdi yarın doktora gitmemiz lazım

Çok geçmiş olsun öncelikle, malign kötü huylu tümör = kanser hc demek, biyopsisinde temiz çıkan elbet vardır ama genelde malign olunca kötü huylu çıkıyor, Rabbim şifa versin kötü huylu tümör üreyen tür , metastaz yapmaz inşaallah.

Evre çok önemli kaçıncı evre acaba, sormak istediğiniz her şeyi sorabilirsiniz her zaman yardımcı olurum bu konularda

Çok çok teşekkür ederim elimizde sadece mamografi sonucu var inanın bu konuda hiçbir şey bilmiyoruz o da durumun farkında değil ben araştırdıkça ciddi bir şey olduğunu fark ettim

:KK43: Beynim durdu google'dan araştırma bile yapamıyorum. Kız yanımda, biyopsi değil ki bu kendini üzme şimdi diyorum. Hastanenin hangi bölümüne gidilir şimdi yarın doktora gitmemiz lazım
Onkolo bölümüne gitceksiniz, nyasadıgını şehre bağlı meselea Anakarada onkoloji senataryum hastaneleri var pet biyopsi her şeyi yapıyorlar kesin sonuç alabilireiniz

Allah şifa versin.
Öyle olsa bile meme kanseri kolay atlatılıyor diğerleri gibi metastaz pek yapmıyor.
Teyzem yaklaşık 50 yaşında yakalandı bir memeyi aldılar ama nerdeyse 15 senedir sapasağlam devam ediyor hayatına maaşallah.

Çok çok teşekkür ederim elimizde sadece mamografi sonucu var inanın bu konuda hiçbir şey bilmiyoruz o da durumun farkında değil ben araştırdıkça ciddi bir şey olduğunu fark ettim
Babamı akciğer kanserinden kaybettim 13 ay yaşadı malign di babamın hücreside 13 ay boyunca araştırdım yetmedi babam için sağlık okumaya başladım kanserin kitabını yazacak hale geldim Rabbim böyle amansız dertle kimseyi sınamasın gerçekten çok zor:KK43:

Allah şifa versin.
Öyle olsa bile meme kanseri kolay atlatılıyor diğerleri gibi metastaz pek yapmıyor.
Teyzem yaklaşık 50 yaşında yakalandı bir memeyi aldılar ama nerdeyse 15 senedir sapasağlam devam ediyor hayatına maaşallah.

Amin çok sağolun

:KK43:

Adı bile mahvediyor bu hastalığın, kimseye uğramasın :KK43:

Onkolojiye gitmeniz gerekir sanırım. Biyopsiyle kesin tanı konulur. Bi-rads sınıflandırmasında tümörlerin yapısal olasılıkları sınıflandırılır. Bi-rads 5 sonucu %95 kötü huylu tümör demek. Doktor moktor değilim, yakınlarımın tecrübelerine dayanarak konuşuyorum.

Olumlu düşünün. En yakınlarımı kanserden kaybettim ama etrafım yine de kanseri yenenlerle dolu. Arkadaşınıza moral verin ve bir an önce tetkikleri tamamlayın. Çok geçmiş olsun. İnşallah korktuğunuz gibi çıkmaz.

Hangi sikayetlerle gitti doktora?ben de bugun sol koltuk altimda 1 haftadir devam eden agri icin gittim doktora.basit bir yumurtalik kistinin neden oldugu cikti bu agriya.ama mamografi falan cekmediler.korktum simdi bak.cokkkkk gecmis olsun arkadasiniza.umarim temiz cikar sonuc.allah onu yavrusuna bagislasin

Son düzenleme:
Hemen araştırayım çok çok sağolsun tüm dilekleriniz gerçek olsun inşallah
Anakara medicana Hastanesi var canım orada Amerika dan gelen bi makine var kanser tümörlerini donduruyor ışınla babam orada tedavi gördü faydasını görmüştük ama babanınki son evreydi, birde beyne sıcramaması çok önemli genellikle ğöğüs kanseri de akciğer gibi hemen yayılıyor, beyne sıcrarsa kötü işte hiç zaman kaybetmeyen , birde şekeri direk kesin arkadaşınız

Allah şifa versin.
Meme kanseri kötü huylusu cabuk yayılıyor yanlısınız var ,iyi huylu olunca yayılmıyor ameliyatla alınabiliyor kötü huyluyu ameliyat etmeleri zor

X