Lazer Epilasyon Lazerden sonra ter kokmaya başladım Yardımm

Lazer epilasyon koku yaparmı

• evet

OY: 0 0,0%
  • hayır

OY: 1 33,3%
  • fikrim yok

OY: 2 66,7%

• Ankete Katılan
    3
  • Anket Kapalı .

freetalking2010

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Ocak 2010
161
7
Merhaba

Lazer epilasyona başladım ve sadece 2 seans gittim. Alexmidir nedir o alet ile yapıyor. Çok can yakıcı birşey. Tüylerim eskisi kadar gür değil ve geç çıkıyor. 2 ayda bir seansa gidiyorum. Herşey buraya kadar normal. Ancak lazere başladığımdan beri çok kötü ter kokmaya başladım. Banyo yapıyorum, ne kadar rollon ve deodarant varsa evde kullanıyorum. Kış günü sobalı evde her gün banyo yapıyorum ama bir kaç saat içinde kokmaya başlıyorum. İşe gelene kadar kokular içinde kalıyorum.

lütfen yardım edin. Ter bezlerimmi zarar gördü, eğer öyleyse düzelir mi. Mevsim kış şimdi böyle kokarsa yazın ben ne halt yerim.

Bende lazer epilasyon ile 3 sene önce koltukaltımı yaptırdım ama hiç öyle bir sorun yaşamadım canım bi doktorla görüş bencede a.s.

Merhaba

Lazer epilasyona başladım ve sadece 2 seans gittim. Alexmidir nedir o alet ile yapıyor. Çok can yakıcı birşey. Tüylerim eskisi kadar gür değil ve geç çıkıyor. 2 ayda bir seansa gidiyorum. Herşey buraya kadar normal. Ancak lazere başladığımdan beri çok kötü ter kokmaya başladım. Banyo yapıyorum, ne kadar rollon ve deodarant varsa evde kullanıyorum. Kış günü sobalı evde her gün banyo yapıyorum ama bir kaç saat içinde kokmaya başlıyorum. İşe gelene kadar kokular içinde kalıyorum.

lütfen yardım edin. Ter bezlerimmi zarar gördü, eğer öyleyse düzelir mi. Mevsim kış şimdi böyle kokarsa yazın ben ne halt yerim.

Çok nadir de olsa bazı ciltlerde bu problem oluyor. Bunun olmasını engelleyecek ya da olup olmayacağını tespit edecek bir tahlil yok ne yazı ki. Lazer tedaviniz boyunca bu devam edecektir. Lazer tedavisi bitince 1 yıl içinde terlemenin ve kokunun geçmesi lazım. Eğer çok mağdur iseniz lazerle tüyler iyice azaldıktan sonra terleme için 1 seans koltuk altı botox uygulaması yaptırabilirsiniz. Bu 4-6 ay terlemeyi tamamen keser, 4-6 ay sonrada terleme normale döner. (Lazer sonraki aşırı terleme değil de lazere başlamadan önce nasıl terliyorsanız o miktarda.) Bunun dışında ter kokusu ile ilgili acil olaraak yapabileceğiniz deodorant ve roll on yerine pürel marka dezenfektan sabunlar kullanmak olabilir.Bunlarda su kullanımı gerekmediği için gün içinde bir kaç kez kullanmak terlemeyi çok önlemez ama aşırı kokuyu önleyebilir. Tekrar geçmiş olsun.

ben de bir iki hafta kokunun arttığını hissediyorum. Sonrasında diğer seansa kadar normale dönüyor.
Bu dönemlerde her banyodan sonra deotak + her gün roll on kullanıyorum. Benimki başedilemeyecek düzeyde değil şimdilik.

Dr.JldBycn verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Lazere gittiğim merkez bile bu bilgileri veremedi. Şikayet ettim lazerle ilgisi yok dediler. Sanki ben kendimi bilmiyormuşum gibi.

Faydalı bilgiler için teşekkürler

Dr.JldBycn verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. Çok faydalı oldu. Lazere gittiğim merkez bile bu bilgileri veremedi. Şikayet ettim lazerle ilgisi yok dediler. Sanki ben kendimi bilmiyormuşum gibi.

Faydalı bilgiler için teşekkürler

Tekrar geçmiş olsun. Umarım çözümlenir durumunuz.a.s.

Mrb jülide hanım size sormak istediğim bir şey var,

.Ben de 5-6 gün önce bacaklarımdaki batıklar ve koltukaltı tüylerimin kalın ve alanının geniş olması nedeyle bir merkeze başvurdum ve alexandrite lazer cihazı ile koltuk altıma epilasyon yaptırdım,işlem sonrası ter kokusu sorunu bende de oldu.
Hatta ek olarak işlemden 2-3 saat kadar sonra sanırım, ağrılar hissetmeye başladım hala da devam ediyor.Annem meme ca hastası ve şuan da koltukaltımda hissettiğim ağrılar yüzünden tedirginim.Bunların psikolojik olmadığından da eminim.
bu çarşamba günü kontrol randevum vardı ter kokusu ve ağrılar yüzünden gitmemeyi düşünüyorum.acaba hayatımın hatasını mı yaptım diye düşünmeye başladım,genetik yatkınlık vardı da harekete mi geçti hücreler diye.Siz böyle bi durumla karşılaşmışmıydınız önerileriniz nelerdir.eğer birdaha gitmezsem kısa sürede problemler geçer mi?:sm_confused: Zaman ayırıp cvplarsanız çok sevinirim...

Mrb jülide hanım size sormak istediğim bir şey var,

.Ben de 5-6 gün önce bacaklarımdaki batıklar ve koltukaltı tüylerimin kalın ve alanının geniş olması nedeyle bir merkeze başvurdum ve alexandrite lazer cihazı ile koltuk altıma epilasyon yaptırdım,işlem sonrası ter kokusu sorunu bende de oldu.
Hatta ek olarak işlemden 2-3 saat kadar sonra sanırım, ağrılar hissetmeye başladım hala da devam ediyor.Annem meme ca hastası ve şuan da koltukaltımda hissettiğim ağrılar yüzünden tedirginim.Bunların psikolojik olmadığından da eminim.
bu çarşamba günü kontrol randevum vardı ter kokusu ve ağrılar yüzünden gitmemeyi düşünüyorum.acaba hayatımın hatasını mı yaptım diye düşünmeye başladım,genetik yatkınlık vardı da harekete mi geçti hücreler diye.Siz böyle bi durumla karşılaşmışmıydınız önerileriniz nelerdir.eğer birdaha gitmezsem kısa sürede problemler geçer mi?:sm_confused: Zaman ayırıp cvplarsanız çok sevinirim...

Özelden sorunuzu cevapladım.a.s.

Merhaba

teleslanmana gerek yok ilk basta oluyor ucu sogutuculu bi cihazmiydi senindyaptirdinda

Merhaba

kokunun derecesini bilmiyorum ama oyle asiri degil bildigim bende ilk seansta hafif olmustu sonra bi gun 2 gun sonr agceti senin sureklimi kokuyor belki hormonlarindandir

Benm de koku oluştu. ASlında kokudan ziyade çok terliyor, doğal olarakta kokuyor. Ter bezlerim bozuldu lazerden sonra. Ve genitalede düşünüyorum umarım oramda zarar görmez

X