labioblasti

madves12

Üye
Kayıtlı Üye
9 Haziran 2022
68
18
35
5 gun once labioblasti amaliyati oldum cok agrim var sol taraf sismi dr bugun antibiyotik verdii cok agrim var cok dusunuyorum iyilesecekmiyim diye korkuyorum😓

sizinti falan varmi iyilesme surecinden bahsedermsnz biraz cok korkum var iyilesmicem diye ne zaman oturabildin hep uzanmaktan sirtim cok aci cekiyor
Sızıntı dediğiniz kanama mi? Kanama 1 hafta oldu sonra bitti. 10 gun nerdeyse evde yattm bn hep. 13.gun oglene kadar bi ise gttim o gün tekrar bi sisme oldu maalesef. Hala dik pozisyonda eskisi gbi oturma olayım benimde yok. Kaykilarak oturuyorm

benim doktorum sagolsun amaliyat bitince ne buz uygulamasi yap dedi ne antibiyotik verdi taki dun sisip iltihap olustu oyle verdi ve buz uygula dedi buz uygulayinca rahatliyorum ama iltihaplanmasi kötü oldu kirlent koyup yatmayi deniyorum yapamiyorum sizlama var diye dikisler acilir diyede korkuyorum size dr merhem falan verdimi?sizinti seklinde kanama evet.ben hala çamasir giyemiyorum malum kuru tutmam lazim kuruturken bile rahatasizlik hissediyorum zor bir surec bu amaliyati yapan cok ama herkes boyle cekmiyor galiba iste sali gunu dr kontrolum var insallah saliya kadar iyi olurum evde 4 cocuk la yasamak hemde bu halde zor

Buz uygulamasz olur mu ya. 3 gun ben hep buz yaptm. Furacin merhem dedi dr 10 gun onu sürdüm gazli bezle kapatip. Sora madecassol gec dedi. Antibiyotigide ameliyat olur olmaz hemen icirdiler valla

valla zaten ne dicem bilmiyorum doktoruma aslinda basarili ama nasil demedi bende anlamadim ama kuru kalmasi gerekiyormus nasil gazli bezle kapali tuttun helal sana dayanikli birinw benzeyorsun kadin olmak haliyle zor ama. bu islem sezeryanda zor insallah toparlanirim sana da gecmis olsun ilerleyen zamanda yazarsan sevinirim en azindan yakin zamanda yapmis deneyimli birinden bsyler ogrenmek moral oluyor

Ilk 3 gün buz uygulaması yapıp antibiyotik tedavisine başlamalıydın. Ama olan olmuş bundan sonrasını düşünmek lazım. Antibiyotik devam et düzenli kullan. Enfeksiyondan dolayı ağrı olabilir agri kesici de içebilirsin sabah ve akşam. Bi iki güne ağrıların azalacak. Yatarken ayağının altına yastık koy bacakların biraz yüksekte kalsın. Bol su içmeye çalış. Genital bölgeni önden arkaya tampon şeklinde peçeteyle kurut. Kuru kalmasına özen göster. Salı günü doktoruna sor dikişler için batikon kullanabilir miyim diye. Kullan derse temizliği onunla yap ki mikroptan arınsın. Yan yatma konusuna gelince, dikişlerin olduğu için acı yapabilir bacak arana yastık koysan bile eğik durdugun için batma olabilir. Bi süre idare et sırtüstü yat. Ve en önemlisi moralini yüksek tut bu süreç gececek
benim doktorum sagolsun amaliyat bitince ne buz uygulamasi yap dedi ne antibiyotik verdi taki dun sisip iltihap olustu oyle verdi ve buz uygula dedi buz uygulayinca rahatliyorum ama iltihaplanmasi kötü oldu kirlent koyup yatmayi deniyorum yapamiyorum sizlama var diye dikisler acilir diyede korkuyorum size dr merhem falan verdimi?sizinti seklinde kanama evet.ben hala çamasir giyemiyorum malum kuru tutmam lazim kuruturken bile rahatasizlik hissediyorum zor bir surec bu amaliyati yapan cok ama herkes boyle cekmiyor galiba iste sali gunu dr kontrolum var insallah saliya kadar iyi olurum evde 4 cocuk la yasamak hemde bu halde zor

Ilk 3 gün buz uygulaması yapıp antibiyotik tedavisine başlamalıydın. Ama olan olmuş bundan sonrasını düşünmek lazım. Antibiyotik devam et düzenli kullan. Enfeksiyondan dolayı ağrı olabilir agri kesici de içebilirsin sabah ve akşam. Bi iki güne ağrıların azalacak. Yatarken ayağının altına yastık koy bacakların biraz yüksekte kalsın. Bol su içmeye çalış. Genital bölgeni önden arkaya tampon şeklinde peçeteyle kurut. Kuru kalmasına özen göster. Salı günü doktoruna sor dikişler için batikon kullanabilir miyim diye. Kullan derse temizliği onunla yap ki mikroptan arınsın. Yan yatma konusuna gelince, dikişlerin olduğu için acı yapabilir bacak arana yastık koysan bile eğik durdugun için batma olabilir. Bi süre idare et sırtüstü yat. Ve en önemlisi moralini yüksek tut bu süreç gececek
batikon kullaniyorum zaten artik galiba ihtiyacim olan antibiyotik krem.evet dogru soyledin batiyor bsyler psikoljikmi bilmiyorum buz koyunca rahatliyorum ve o zmn yan yatmaya calisiyorum

X