Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kolon kanseri olup yenen var mı?

ausgburg

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2017
2.353
1.047
33
arkadaşlar annemin biyopsi sonucu kötü geldi maalesef. Şimdi yayılım var mı diye tarama yaptırcaz. Aranızda bu hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı. Önereceğiniz doktor var mı? Napıcam bilmiyorum kötüyüm :KK43: hep geç kaldım daha erken yaptırcaktım diye kendimi suçluyorum. Annemse hala bişeyim yok diyor

Karamel

Yapma bunu kendine

Biraz moral

Burası ve internette bir çok yerde olumlu kadar olumsuz anı da var

Üzülürsün yıpranırsın

Elinden gelenin en iyisine odaklan ya kötü okursa diye düşünme

6 ayı kaldı denilen niceleri var çoluğu çocuğu evlendirdi vs vs

Geçen birisi anlattı 17 yıldır çeşitli kanserleri olmuş Kv sinin

67 yaşında torun torba yaşıyor ve düşkün değil kendi işini kendi yapıyor yiyor içiyor geziyor

arkadaşlar annemin biyopsi sonucu kötü geldi maalesef. Şimdi yayılım var mı diye tarama yaptırcaz. Aranızda bu hastalıkla ilgili bilgisi olan var mı. Önereceğiniz doktor var mı? Napıcam bilmiyorum kötüyüm :KK43: hep geç kaldım daha erken yaptırcaktım diye kendimi suçluyorum. Annemse hala bişeyim yok diyor
Benim arkadaşımın annesi 13 senedir kolon kanseri.iyi de çok şükür. Allah şifa versin.hastalik ömurden götürmez.dogacagimiz ve öleceğimiz gün belli şaşmaz.

Çok çok geçmiş olsun annenize .

Siz de hemen koyvermeyin kendinizi. Kanser sadece hastayı değil aile fertlerini de psikolojik olarak etkiliyor unutmayın.
Gerekirse bu dönemde psikolojik destek alın.

Tekrar acil şifalar dilerim.

Çok çok geçmiş olsun annenize .

Siz de hemen koyvermeyin kendinizi. Kanser sadece hastayı değil aile fertlerini de psikolojik olarak etkiliyor unutmayın.
Gerekirse bu dönemde psikolojik destek alın.

Tekrar acil şifalar dilerim.

Çok sağolun evet psikolojik destek almayıda düşünüyorum.

Allah şifa versin anneciğinize. 9 eylülde Onur diye bir doktor duydum. Soyadını bilmiyorum. Profesörmüş, kolon kanseri konusunda çok iyiymiş. Bir araştırın isterseniz.

Allah şifa versin anneciğinize. Lütfen kendinizi suçlamayın ve annenizden önce siz moralinizi yüksek tutun ki anneniz de sizden destek alsın bakın ne güzel o ben iyiyim birşeyim yok diyormuş. Siz de öyle yapın ve sakın hastalığın adını ağzınıza almayın, benim annem de kanser tedavisi gördü, evde lafını bile etmezdik hastalığın, sıradan bir hastalıkmış gibi düşünmeye çalışın.

Cok gecmıs olsun canım benım. Annenın ben ıyıyım demesı bır bakıma ıyı kendını salmaması lazım, bu donemde senın de guclu olup onun yanında guclu durmam lazım. Inanıyorum burdan bıze ıyı haberler vereceksın.

Kuzenim olmuştu. Tür türmüş ya en kötüsüydü.
Rabbim şifasını versin. 15 yılı geçti hiç bir sıkıntı yok çpk şükür

Onun yayılımı yoktu o zaman dimş? Kemoterapi filan aldı mı?
tam olarak hatirlayamiyorum ama daha sonra mide ameliyati olup bi sure kemoterapi de görmüştü. Ben cok kucuktum o zaman sonra da hastaliktan bahsedilmedi hic.

En onemlisi moral. Benim babam da kansere yakalandi gectigimiz yaz cok şükür biz de atlattık. Allahim annenize de sifa versin insallah bugunleri cabucak atlatirsiniz

Allah şifa versin anneciğinize. Lütfen kendinizi suçlamayın ve annenizden önce siz moralinizi yüksek tutun ki anneniz de sizden destek alsın bakın ne güzel o ben iyiyim birşeyim yok diyormuş. Siz de öyle yapın ve sakın hastalığın adını ağzınıza almayın, benim annem de kanser tedavisi gördü, evde lafını bile etmezdik hastalığın, sıradan bir hastalıkmış gibi düşünmeye çalışın.

Aynen ağzıma almıyorum bende Allah tan hayırlısı inşallah tedavisi olurda sıkıntısız yaşar

Maşallah çok sevindim. En iyi ege mi ben oraya uzağım biraz ama giderim her türlü en iyi nereyse. Ege de hangi doktor iyi?

Yani kolon kanserinin tedavisi var arkadasimin akrabası 25 senedir yaşıyor öyle diyeyim size. Egedeki doktorlar gercekten de iyi ve başarılar siz bir başvurun bence.

X