Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kolon kanseri hakkinda

Corpuss

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
5 Şubat 2016
409
177
35
Herkese Merhaba,
Babam gecen yil mayis ayinda kolon kanseri tanisi aldi ve ameliyat oldu. Cok sukur erken taniydi ve durumu iyi. Durumu iyi derken yayilma yok kontrollere gidecek. Fakat ameliyattan sonra bi türlü sagligi duzelmedi. Su an yemek yiyemiyor cok zayifladi. Surekli karin ağrısı cekiyor, gazı oluyor, karnindan acayip sesler geliyor. Gercekten cok anormal şekilde sesler geliyor karnindan. Doktora gitti kac defa verdikleri ilaclar daha da kötü yaptigi icin birakti. Ne uyku uyuyo ne baska bi sey surekli ofluyor. Cok üzülüyorum dayanamiyorum ama elimden de bir sey gelmiyor malesef. Probiyotik de denemistik ama o da kötü geldi.
Benim sorum yakini ayni taniyi almis var mi? Sikayetleri boyle olan gecti mi ne kadar sürdü? Ne biliyosaniz iste. Bi de dua edin nolur :KK43:
Dipnot: ailelerinize soyleyin ketem e gidip kontrollerini MUTLAKA yaptirsinlar. Tesadufen ortaya çıktı bizim taramada.

2.beyin bagirsak diye bir grup var facebookta ona bir bKin.
Gecmis olsun Allah sifa versin.
Baska doktorlara da danissaniz

Karın ağrısı karnından ses gelmesi falan diye okuyunca haberlerde ızlemstm yurtdışında yaşayan bi kadın Türkiye'ye gelip ameliyat oluyor sonrasında babanızla aynı sıkıntıları yaşıyor yurtdışında film çekiyorlar ve içinde koca bi makas unutulduğu ortaya çıkıyor inşallah öyle bişey yoktur ama anlattklrnzla aynısını yaşamış kadın

Kefir cok iyi bir probiyotiktir.Ayrica d vit b 12 sini yuksek tutmaya calissin.Karatay beslenmesiyle beslensin.Yani doktora kontrole gidiyorsa sorun yok diyorsalar beslenme aliskanligini degistirsin.

Herkese Merhaba,
Babam gecen yil mayis ayinda kolon kanseri tanisi aldi ve ameliyat oldu. Cok sukur erken taniydi ve durumu iyi. Durumu iyi derken yayilma yok kontrollere gidecek. Fakat ameliyattan sonra bi türlü sagligi duzelmedi. Su an yemek yiyemiyor cok zayifladi. Surekli karin ağrısı cekiyor, gazı oluyor, karnindan acayip sesler geliyor. Gercekten cok anormal şekilde sesler geliyor karnindan. Doktora gitti kac defa verdikleri ilaclar daha da kötü yaptigi icin birakti. Ne uyku uyuyo ne baska bi sey surekli ofluyor. Cok üzülüyorum dayanamiyorum ama elimden de bir sey gelmiyor malesef. Probiyotik de denemistik ama o da kötü geldi.
Benim sorum yakini ayni taniyi almis var mi? Sikayetleri boyle olan gecti mi ne kadar sürdü? Ne biliyosaniz iste. Bi de dua edin nolur :KK43:
Dipnot: ailelerinize soyleyin ketem e gidip kontrollerini MUTLAKA yaptirsinlar. Tesadufen ortaya çıktı bizim taramada.
Rabbim şifa versin kolay değil seni anlayabiliyorum kontrollerinde mutlaka onkologunla konuş sor bunları.27 sene önce hastalığın son evresinde bel agrısı ile gitmiş babam ve bütün vücudu sarmış karaciğerde dahil.Bizim için üzücü sonuçlandı.Ama şu an tıp çok ilerledi.Ben 35 yaşındayım ve hep merak ediyorum risk taşıyormuyum diye.Rica etsem Ketem ne ögrenebilirmiyim.

2.beyin bagirsak diye bir grup var facebookta ona bir bKin.
Gecmis olsun Allah sifa versin.
Baska doktorlara da danissaniz
Gruba üyeyim takip ediyorum fakat orada kanser hastalari icin net konusamiyorlar doktora sorun diyorlar doktorlar da malumunuz...denemeye korktum acikcasi daha kotu yan etkisi olur diye

Karın ağrısı karnından ses gelmesi falan diye okuyunca haberlerde ızlemstm yurtdışında yaşayan bi kadın Türkiye'ye gelip ameliyat oluyor sonrasında babanızla aynı sıkıntıları yaşıyor yurtdışında film çekiyorlar ve içinde koca bi makas unutulduğu ortaya çıkıyor inşallah öyle bişey yoktur ama anlattklrnzla aynısını yaşamış kadın
Allah korusun oyle bi sey olsa farkedilirdi herhalde muayenede daha yeni muayene oldu doktora

Rabbim şifa versin kolay değil seni anlayabiliyorum kontrollerinde mutlaka onkologunla konuş sor bunları.27 sene önce hastalığın son evresinde bel agrısı ile gitmiş babam ve bütün vücudu sarmış karaciğerde dahil.Bizim için üzücü sonuçlandı.Ama şu an tıp çok ilerledi.Ben 35 yaşındayım ve hep merak ediyorum risk taşıyormuyum diye.Rica etsem Ketem ne ögrenebilirmiyim.
Teşekkür ederim. Basiniz sagolsun :KK43: sizde bende risk grubundayiz birinci dereceden ailede oldugu icin. Ketem kanser icin erken tani merkezi burada erken tani testleri yspiliyor. Bizimkiler annem icin meme kanseri icin taramaya gitmisler erkeklerden de gaitada yani diski da gizli kan bakılıyor sonuc pozitifse yani varsa kolonoskopiye yonlendiriyorlar kesin tani kolonoskopi ile konuluyor. Ketem her il de var diye biliyorum. Benim de aklimda aslinda bi gitmek istiyorum da hemoroidim var genel cerraha gidecem ona bi danisayim diyorum bakalim.

Kefir cok iyi bir probiyotiktir.Ayrica d vit b 12 sini yuksek tutmaya calissin.Karatay beslenmesiyle beslensin.Yani doktora kontrole gidiyorsa sorun yok diyorsalar beslenme aliskanligini degistirsin.
Ahh kefir bi ara iciyordu da su sira hic bi sey yemiyor ki

Benim de babam kolon kanseri. Isterseniz şimdi değil fakat yarın arayıp bilgi alırım kendisinden. Bildiğim kadarıyla böyle sıkıntısı olmadı ameliyattan sonra. Ben üniversiteye gittiğimden ilk zmanalarda yanında yoktum ama dediğim gibi yarın arayıp sorarım yazarım bu konuya inşallah.

Benim de babam kolon kanseri. Isterseniz şimdi değil fakat yarın arayıp bilgi alırım kendisinden. Bildiğim kadarıyla böyle sıkıntısı olmadı ameliyattan sonra. Ben üniversiteye gittiğimden ilk zmanalarda yanında yoktum ama dediğim gibi yarın arayıp sorarım yazarım bu konuya inşallah.
Ya cok memnun olurum. Sikayetleri olduysa eger gaz karin agrisi ishal gibi bu şikayetler ne kadar sürmüş doktorlar neler soylemis ozel bi sey yapmis mi ogrenebilirseniz cok sevinirim. Bize doktorlar bunlar normal olabilir diyorlar gecer diyorlar ama geçmiyor babacım hergun acidan kivraniyor :KK43:

öncelikle geçmiş olsun yalnız anlamadığım bir şey var başlangıç aşamasındaysa neden ameliyat oldu ki?
polip köklerinde kanserli hücre mi çıktı?

Merhabalar, babanızın hastalığıyla ilgili bir bilgim yok. Allah yardımcınız olsun, geçmiş olsun demeye geldim. Benim babam da kanser hastası, çok zor dönemler biliyorum. Kemoterapi, radyoterapi vs alıyor mu şu an?

Mer
Ya cok memnun olurum. Sikayetleri olduysa eger gaz karin agrisi ishal gibi bu şikayetler ne kadar sürmüş doktorlar neler soylemis ozel bi sey yapmis mi ogrenebilirseniz cok sevinirim. Bize doktorlar bunlar normal olabilir diyorlar gecer diyorlar ama geçmiyor babacım hergun acidan kivraniyor :KK43:
Merhaabalar oncelikle cok gecmis olsun.;benim babama da 2 yil önca kolon rektum kanseri teshisi kondu.2.evre.ameliyatla bağırsağı torbaya baglandi,5 ay sonra tekrar iceri alindi.fakat kemoterapi ve rapdyoterapi gordügü surede cok etkilendi tabi,istahi tamamen kesildi,uzun sure ishal oldu.serumlarla toparlandi.cok zayifladi.kanseri yendi ama tamamen sizinkine benzer baska sikintilar basladi.devamli tuvalette .yogun gaz,agri ve tuvaleti geldigi zaman tutamiyor.aninda girmesi gerekiyor ve cok zor cikiyor .evden bile cikamiyor bu nedenle.baska doktorlara da gosterdik fakat kimse care bulamiyor durumuna,gecer diyorlat.bir doktor sitesi var isim vermiyim son care ona yazdim.bana baska bir dal onerdi.çare olabiliyormuş.yazarim size isterseniz.su an yazliktayiz.Dönünce götürücez babami.ACil şifalar size demm

Barsaktan ameliyat geçirenlerin daha sonra ileus denilen barsak tıkanıklığı yaşama riski oluyor. Gaz gayta çıkışı var mı babanızın? Bulantı kusması?

X