Onkoloji - Kanser ve Türevleri Kanser...

Kukrim

En Sevdiği Renk Mor Olan Kadın💜
Pro Üye
24 Haziran 2015
39.624
153.845
EvEt derdim kanser vulva kanseri..
Belki çoğunuz benim gibi ilk kez duyacaksınız. .
Anneme tanısı kondu..kitlesi büyük karaciger ve akciğer de metastaz var...
Duygularımı ifade etmem keşke mümkün olsa da biraz rahatliyabilsem.
Hiç duyan bilen bu kanser türünü atlatan biri yada birini tanıyan birileri varmı lütfen pozitif şeyler duymaya çok ihtiyacım var:KK42:

Hiç duyan bilen bu kanser türünü atlatan biri yada birini tanıyan birileri varmı lütfen pozitif şeyler duymaya çok ihtiyacım var:KK42:
Benim tanıdığım biri var canım atlattı çok şükür..
Insallah senin anneciğinde atlatır..

Allah şifa versin. Anneniz kitlenin okadar büyüdüğünü farketmemiş mi ?
Artık tedaviler çok ilerledi, inşallah en iyi şekilde tedavi olur, moral çok önemli biliyorsunuz . Umudunuzu yitirmeyin.

Vulva kanseri tanıdığım Yok ama arkadaşımın kardesi testis kanseri oldu, kötü konuşuyordu doktorlar ama tam tedavi oldu şimdi. Allah bilir kimin ne olacağını, şifa versin inşallah

Canım çok geçmiş olsun..
Vulva kanserini duymuştum... Bende rahim ağzında hpv 16 ve cın 1 çıktı .. Epey dikkat ediyorum kendime.. Ancak metastaz bile yapsa genelde rahmi vb alıyolar diye biliyorym ama sizin doktor ne dedi??
Akciğer deki hangi tür?
Ben epey araştırmıştım şimdilik sakinim bağışıklığıma dikkat ediyorum..
Stres yapmamak zor ama araştırıp her türlü bilgiye vakıf olursaan annene daha çok yardımcı olursun..
Hepimizin nefesi sayılı hepimiz gibi annen içinde hayırlı ömür hayırlı huzurlu mutlulukla yaşanmış bi ömrün bereketini diliyorum..

Kitle ufakti kadın doguma gittiğimizde mantar dediler.genelde mantarla karistiriliyormus.karacigere genelde genital kanserler hemen sicrarmis. Vajinadaki Kitle birden büyüdü büyüyünce hemen gittik tekrar.bu sefer emar ped biopsi yapıldı. Akcigere henüz yeni sicramis sanırım küçük küçük nodüller gozlenmis. Karacigerde ki daha büyük.
Kemoterapi başlandı.suan metastaz durup tümörler de ufalma olursa radyoterapi yapılacak.
Bilmiyorum çok zor Allah kimseye vermesin .Bakıyorum bir tane vulva kanseri oldum diye bir konu bile yok google da.çok nadir ve genelde yaşlı kadınlarda görülürmus. Rahim temiz orda birsey yok.dış genital organ da yarasi.

Gerçekten mi inşallah canim inşallah Allah bütün hastalara da benim annemede şifa versin.Ne tedavi görmüş acaba tanıdığınız.
Canım bilmiyorum tedavi aşamalarını ama iyileşti..
Kadını görmüyorum hiç en son iyileştim demişti..
Amin canım bol bol dua etmekten başka çaremiz yok inşallah iyileşir annende..

Geçmiş olsun :KK43: acil şifa diliyorum. Tedavi olanakları çok gelişti. Moral çok önemli bu aşamada. Sizin de umutsuzluğa düşmeden güçlü olmanız gerek tabiki. Allah yardımcınız olsun

Karaciğer akciğer uzak organ metastazlarıdır,hastalığın 3.ve 4.evrelerinde olur.
Kemoterapi ile küçülme sağlanırsa ışın ameliyat vs ile organdaki tümöre odaklı tedavi uygulanır.
uzun yıllar tedavi ve kontrollerle yaşanılan bir hastalık kanser,bende annemi pankreas kanserinden kaybettim bir yıl önce.
Tümörün agresif olup olmadığı önemidir kanser çeşidinde.
Çok geçmiş olsun sağlık ve şifa diliyorum

Kanserin her türlüsü insanı endişelendiriyor, ama içinizi ferah tutun. Artık tedavi yöntemleri öyle çok gelişti ve öyle sağlıklı sonuçlar alınmaya başlandı ki... Sizin sadece çok iyi bir doktor bulmanız, ve sonsuz moral vermeniz yeterli olacaktır. Zira moral bu işin temel yapı taşı...

Annem için geçen seneye kadar 7 sene mücadele ettik bizde, illet ve adı bile tüyleri ürperten bir hastalık. Psikolojisini iyi bilirim. Ancak dediğim gibi, annenizin kanser türü gelişen tedavi yöntemlerinde çok güzel sonuçlar veriyor. Allah'ın izniyle atlatır, çok çok geçmiş olsun. Allah'ım annenizi sizlere bağışlasın :)

Geçmiş olsun.

Karaciğer akciğer uzak organ metastazlarıdır,hastalığın 3.ve 4.evrelerinde olur.
Kemoterapi ile küçülme sağlanırsa ışın ameliyat vs ile organdaki tümöre odaklı tedavi uygulanır.
uzun yıllar tedavi ve kontrollerle yaşanılan bir hastalık kanser,bende annemi pankreas kanserinden kaybettim bir yıl önce.
Tümörün agresif olup olmadığı önemidir kanser çeşidinde.
Çok geçmiş olsun sağlık ve şifa diliyorum
Teşekürler. Aynen öyle kemoterapi ise yaramissa radyoterapi ye geçilecek sonra.

Kanserin her türlüsü insanı endişelendiriyor, ama içinizi ferah tutun. Artık tedavi yöntemleri öyle çok gelişti ve öyle sağlıklı sonuçlar alınmaya başlandı ki... Sizin sadece çok iyi bir doktor bulmanız, ve sonsuz moral vermeniz yeterli olacaktır. Zira moral bu işin temel yapı taşı...

Annem için geçen seneye kadar 7 sene mücadele ettik bizde, illet ve adı bile tüyleri ürperten bir hastalık. Psikolojisini iyi bilirim. Ancak dediğim gibi, annenizin kanser türü gelişen tedavi yöntemlerinde çok güzel sonuçlar veriyor. Allah'ın izniyle atlatır, çok çok geçmiş olsun. Allah'ım annenizi sizlere bağışlasın :)

Geçmiş olsun.
Amin inşallah çok teşekkürler

Moralini yüksek tutmak çok önemli bence. Yıllar önce arkadaşımın babasına vücudunun her yerini sarmış demişlerdi. Evlencekti vabam düğünümü göremeyecek diye çok ağlamıştı.
Amca şu an süper. Ama çok mutlu bir adam ben buna bağlıyorum. Hiç bir zaman ah vah demedi. Hala hadi balığa çıkalım der bizleri görünce.
Dipnot: 14 yıl önce tanısı konmuştu. Akcigerden bacağa kadar sardı denmişti. Arada tedavi için kızının yanına geliyor ama nedir olayı tam bilmiyorum.

Moralini yüksek tutmak çok önemli bence. Yıllar önce arkadaşımın babasına vücudunun her yerini sarmış demişlerdi. Evlencekti vabam düğünümü göremeyecek diye çok ağlamıştı.
Amca şu an süper. Ama çok mutlu bir adam ben buna bağlıyorum. Hiç bir zaman ah vah demedi. Hala hadi balığa çıkalım der bizleri görünce.
Dipnot: 14 yıl önce tanısı konmuştu. Akcigerden bacağa kadar sardı denmişti. Arada tedavi için kızının yanına geliyor ama nedir olayı tam bilmiyorum.
Maşallah ne güzel ins bizimkide tedaviye
CEvap verir

X