İçimde çığ gibi büyüyor.

Ahhahshshs aşk olsun, hemen anlatayim.

Bu olay ilkokul grubumuzda geciyor (cok ekşınlı bir gruptuk)

Herkes asagi yukari 25-26 yaslarinda evlendi, yok gezelim tozalim derken 30'larinda anne oldular. Ben de onlar anne olurken yeni evlendim.

Haliyle klasik Anadoluluk, hep onlara gore bir sifir gerideymisim, birgun wp grubunda inanilmaz bir sessizlik varken, gruptan bir arkadasim bana ozelden pat diye bir ss yolladi, benim olmadigim bir grup kurmuslar.

Ss soyle basliyordu, ya kizlar ben Salon kadinin haline cok uzuluyorum, digerleri iste bende cok aciyorum, yazik gitti kimle evlendi, bak cocugu da olmuyor vs. (Henuz yeni evlenmisim)

Ben ss'i atan arkadasima tesekkur ettim ama hic yuzlemedim kizlari. Bu ss'ler bana ara ara gelmeye devam etti, konu ayni konu ama henuz cocugumuz olmadigi icin yuzlerine vursam kiskanclik olarak algilanacak diye susuyorum. Ama her bulusmada cocuk var mi, tedavi goruyor musunuz, durumunuz kotuyse destek olalim diyorlar, aksamina verdigim cevaplar uzerinden yine dedikodu donuyor. Ben a diyorum, onlar a+++ dedi, diye konuyu dallanip budaklandiriyor, degisik bi issizlik.

Neyse yillar gecti, ben bu ss'leri itinayla biriktirdim her bulusmaya asiri neseyle gittim, kendileri icin yaptigim herseyi not aldim vs. Surekli fotolar cekip kanit topladim. Sonra biz esimle cocuk sahibi olmaya karar verdik, korunmayi biraktigimiz gibi ben gebe kaldim. Ilk 3 ay kizlarla gorusmedim, onlari yoksaydim. Sonra bu yoksaymamin da dedikodusu donmus, soyle;

- kizlar bizim salon kadini nerelerde? Haber alan var mi, dusuk yapmis diyorlar (?) Galiba durumu cok kotuymus, tabi o olay kizi cok etkiledi (hangi olay?) Kocasi olacak adam da galiba aldatiyormus (yok artik?)

Neyse dahil oldugum wp grubuna yazip bulusma ayarladim. Karnim henuz yok ama elimde ss'ler, gebelik testlerim, ikili testimin sonuclari, detayli ultrason fotolarim var.

Hepsi toplanmis beni bekliyorlar, yanlarina oturdum, gebelik testini gosterdim, ultrason kagitlarini falan masaya koydum. Tabi sahte sevinc gosterilerinden sonra yalniz dedim, asil neseli haber bu değil.

Sonra wp grubuna butun ss'leri attim. Hepsinin okumasini bekledim. Hah iste dedim asil neseli haber buydu, umarim ne kadar ikiyuzlu insanlar oldugunuzu kanitlamam sizi uzmemistir, ya da cok uzulun hic umrumda değil, artik hayatımda size bir sn dahi ayirmam, diyerek masadan kalktim. Tartisma cikti hahshdh arkami dondum sey dedim, eger bir sekilde ozur pozlarina girerseniz, birbiriniz hakkinda yaptiginiz dedikodular da elimde onlari da paylasirim. Tabi herkes inanilmaz bozuldu, sonra sus pus oldular. Bir daha da yuzlerini gormedim, tum sosyal medyalarimi kapadim, telefon numarami degistirdim.
Yasak elmadan firlamis gibisin helal olsun 😂
Sinava calismanizin bu konuyla hicbir ilgisi yok. Hayattaki basarisizliklariniza neden aramayin. Bence yazdiginiz seyin en önemli kismi o. Ben olsam hic umursamam konusmam olur biter. Dunyada 8 milyara yakın insan var o 4 tane kaknem karıya kalmadınız. Muhabbet dönmeyen ortamlar zaten bosverin gitsin ölene kadar cocuk konussunlar. Komple silmek için güzel bahane oldu diye bile sevinirim yani ben olsam.
Sınavima 2 aydan az bir süre kaldi daha önce bir sınava harıl harıl çalıştıysaniz bilmeniz gerekir ki masaya oturunca herşey film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer. Motivasyonumu kaybetmedim ama odaklanmakta zorlanıyorum aklıma geldikçe sinirleniyorum. Bir yandan da daha hirsla calismam gerektiğini biliyorum

Sinava calismanizin bu konuyla hicbir ilgisi yok. Hayattaki basarisizliklariniza neden aramayin. Bence yazdiginiz seyin en önemli kismi o. Ben olsam hic umursamam konusmam olur biter. Dunyada 8 milyara yakın insan var o 4 tane kaknem karıya kalmadınız. Muhabbet dönmeyen ortamlar zaten bosverin gitsin ölene kadar cocuk konussunlar. Komple silmek için güzel bahane oldu diye bile sevinirim yani ben olsam.
Çok doğru diyorsunuz üzülmek yerine sevinmeliyim

Çok yakın, çok samimiyim dediğim arkadaşlarim arkamdan çok kötü şeyler söylemiş. Gıybetin bu kadar yıkıcı olduğunu bilmiyordum. Duyduğum günden beri kendime gelemiyorum.
4 5 kişilik bir arkadaş grubum vardı. Hepsiyle çok yakındık ben öyle düşünüyordum. Sürekli biseyler yapıyorduk beraber vakir geçiriyorduk. İyi insanlardı. Son 1 yilda bir kaçı gebe kaldi birkaçının da çocukları var . Bende 3 yıldır infertilite problemiyle uğraşıyorum. Artık bulusmalarimiz hep çocuk mevzuu hep gebelik bulantı belirti o cocuk böyle benim gebeliğim şöyle konularina döndü. Ortam beni germeye başladı mesafe koymak istedim. Kesinlikle kıskançlık gibi bir durum yok olamaz da hepsini cok seviyordum çocuklarını da öyle. Mesafe koyduktan sonra arkamda konuşulanları duydum hâlâ kabullenemiyorum.
O çok çocuk istedi tedavi gördü ona rağmen olmadi, olmadığı için bizim gebeliklerimizi kabullenemedi çekemedi o yüzden artik bizle çok görüşmüyor gibi şeyler söylemişlet arkamdan çok zoruma gitti bunlar nasil arkadaş oysaki ben çok güzel davranırdım onlara. Grubun en neşelisi en çok ortam hazirlayan bendim bu konuşulanları asla kabullenemiyorum hic birini hayatim boyunca görmek istemiyorum. Kpss çalışıyorum bu konu benim çalışmalarımi yaşam kalitemi cok olumsuz etkiledi. Nasıl atlatacağimi bilmiyorum.
Böyle insanlara 1 dk bile vakit harcamaya değmez.
Bir de insanlar artık empati yapmak istemiyor.
Sadece kendilerini önemli görüyorlar.
Samimiyetin ve empatinin olmadığı yerde durmayın kim olursa olsun.

Böyle insanlara 1 dk bile vakit harcamaya değmez.
Bir de insanlar artık empati yapmak istemiyor.
Sadece kendilerini önemli görüyorlar.
Samimiyetin ve empatinin olmadığı yerde durmayın kim olursa olsun.
Teşekkür ederim gerçekten de öyle. Kendime iyi telkinler veriyorum sürekli ama bu şekilde de zarar gören ben oluyorum

Evet bende onların kusurlarini biliyorum açığa vurmak yerine gizliyorum asla onlara dokunacak şeyler söylemiyordum cok hassas davrandım karşılığı bu oldu galiba 😓
Bildiklerin sende kalsın. Görüşmezsin olur biter. Hiç kendini üzme. Allah sana bir evlat versin, sağlıkla. Güzel günlerin olsun.

Yasak elmadan firlamis gibisin helal olsun 😂

Sınavima 2 aydan az bir süre kaldi daha önce bir sınava harıl harıl çalıştıysaniz bilmeniz gerekir ki masaya oturunca herşey film şeridi gibi gözünüzün önünden geçer. Motivasyonumu kaybetmedim ama odaklanmakta zorlanıyorum aklıma geldikçe sinirleniyorum. Bir yandan da daha hirsla calismam gerektiğini biliyorum
O yüzden dedim zaten sen bu yarım akıllılara uyma güzelce hayatını kur yeni gireceğin isinde daha saglam dostluklar kurarsin insallah bu küçük insanlar umrun kendini üzdüğüne degecek tipler degil.

O yüzden dedim zaten sen bu yarım akıllılara uyma güzelce hayatını kur yeni gireceğin isinde daha saglam dostluklar kurarsin insallah bu küçük insanlar umrun kendini üzdüğüne degecek tipler degil.
Kesinlikle çok doğru söylüyorsunuz. Arkadaş seviyemi değiştirmem lazim. Cahilce mevzularla kendilerini ön plana çıkarıyorlar muhatap bile almamak lazim

Küçük çocuğu olan insanların hayatı çocukları oluyor sırf sizin çocuğunuz yok diye çocuklarından bahsetmemelerini bekleyemezsiniz. Benimde çocuğum olmadı,yanımda çocuklarından bahsedenler oluyor rahatsız olmuyorum hamile olan da hamileliginden bahsedebilir problem bunları bilerek size üzmek için yapmaları ben bunla da çok karşılaştım. Gelen ve giden hersey Allah'tan başkasının ne dediğini umursamayın çocuğunuz olsa da başka birsey bulacaklardır.

X