Her türlü dilek için 11 adım duası

melodiyennn

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
14 Aralık 2015
165
90
Merhabalar herkese internetten bu konu üzerine baya araştırma yaptım fakat kadınlar kulübünde göremedim bu dua ile ilgili bilgisi olan okuyan var mı sizlerle de konuşmak istedim alıntı yaparak diğer sitelerden paylaşım yapabilirim ama önce fikriniz var mı sormak istedim çok çok etkili olduğu yazıyor bende yapacağım Allah'ın izniyle hem sizlerle konuşmak hemde bilmeyen varsa belki bende bir vesile olurum diye yazmak istedim

Ben şimdi alıntı yapıp paylaşayım o zaman fikir olur
Hemen ben baktım zaten 😊 ama kızlar gorsun yınede tabı..
Ben hemen hemen her duayı uygulayan bırıyım ama bırz korktum ne yalan söyleyeyim ruhu fılan geliyormuş kımı oyle yazmıs bılemedım.. Etkisinin cok oldugu yazılıyor ama

Uygulama Şekli:
Bu dua 2 rekat Allah rizasi icin namaz kilinir.

1. rekatta 1 Fatiha 11 ( onbir ) İhlas okunur..
2. rekatta 1 Fatiha 11 ( onbir ) İhlas okunur..

Oturulup ettehiyatu allahumme salli,barik ve rabbena okunduktansa selam verilir..

1 Fatiha
1 İnşirah
1 Ayetel kürsi
okunur
Bu namazin sevabini önce Hz. Peygamber Efendimizin ( Sallallahu Aleyhi ve Sellem ) ruhuna ashablarının yani ölenlerin ruhuna ve Abdülkadir Geylani Hazretlerinin ruhuna bağışlanıp Ayağa kalkılır namaza baslar gibi eller bağlanır .

ve doğuya dogru 11 adim atilir ve 7 defa ya seyyidi abdul kadir deyip bulundugunuz yere oturulup “ya seyyidi abdulkadir seni vesile ederek rabbimden su dilegimi kabul istiyorum” der hacet söylenir ve namaz sonlanir..
Siteden alıntıdır

Bu eklemiş olduğum yapılış şekillerinden birisi şöyle soyleyeyim kalben inanarak yapılınca ve korkmadan yapılınca çünkü zatın ruhunun veya muridlerinin ruhu geldiği de söylenmiş bazı siteleede gözle gorulme olarak değil tabiki ama hissediliyormus yüzde yüz etkili olduğu için meşru her dilek için yapılabilir deniyor ama çok önemli ve başka insanların iradesini etkilemeyecek kötü amaç olmayacak şeyler için yapılmali imiş hastalık çocuk olması yuva kurtarma vs gibi

Ben de ilk kez sizin sayenizde gördüm bu duayı birazcık araştırdım fakat çok fazla uygulama şekli var hangisi doğrudur bilemedim

Ben de ilk kez sizin sayenizde gördüm bu duayı birazcık araştırdım fakat çok fazla uygulama şekli var hangisi doğrudur bilemedim
Bazı düşüncelere göre Allah a ortak koşmak olarak düşünülmüş araya birilerini koyduğumuz için ama o zaman tevessül duaları da günah olurdu bilemedim ki denemek isterim fakat Allah a şirk koşmak istemem bu tertibi uygularsak günaha girmiş olur muyuz ki

Ya doğruluk diye birşey yoktur sanırım bende onun için birini uygulayacağım çok fazla etkili olduğu için yapacağım inşallah o açıdan açtım konuyu belki çok defa uygulayan vardır onun uyguladığı şekilde yaparız diye ama şu ana kadar yazan hepimiz eşit bilgideyiz hahaha :)

Bazı düşüncelere göre Allah a ortak koşmak olarak düşünülmüş araya birilerini koyduğumuz için ama o zaman tevessül duaları da günah olurdu bilemedim ki denemek isterim fakat Allah a şirk koşmak istemem bu tertibi uygularsak günaha girmiş olur muyuz ki
Belki haddime değildir kimseyi de yanlış yönlendirmek istemem ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü Kur'an in meailini de okudum birçok defa ve yapmış olduğumuz iyiliklerin hürmetine bile Rabbimden dileyebiliyoruz Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine her zaman söylenir kesinlikle ve kesinlikle duada söyleyişe dikkat etmek ve Allah'a dua etmek lazım sadece onların yüzü suyu hürmetine dedikten sonra bence şirk olmaz ben şey gibi düşünüyorum birbirimize bile dua ediyoruz o zaman o kişi kendisi edemeyecekte mi biz ediyoruz onun gibi öyle büyük zatlarında bizleri duyup belki bizler için Rabbimden isteyebilir diye düşünüyorum yani arkadaşım nasıl bana dua ediyorsa veya ben arkadaşıma ediyorsam bir nevi onun gibi ama tabiki bu kişiler çok çok önemli mertebesi Rabbim katında yüksek olan insanlar umarım yanlış anlaşılacak bir cümle şeklinde yazmamışımdır

Belki haddime değildir kimseyi de yanlış yönlendirmek istemem ama ben öyle olduğunu düşünmüyorum çünkü Kur'an in meailini de okudum birçok defa ve yapmış olduğumuz iyiliklerin hürmetine bile Rabbimden dileyebiliyoruz Peygamber efendimizin yüzü suyu hürmetine her zaman söylenir kesinlikle ve kesinlikle duada söyleyişe dikkat etmek ve Allah'a dua etmek lazım sadece onların yüzü suyu hürmetine dedikten sonra bence şirk olmaz ben şey gibi düşünüyorum birbirimize bile dua ediyoruz o zaman o kişi kendisi edemeyecekte mi biz ediyoruz onun gibi öyle büyük zatlarında bizleri duyup belki bizler için Rabbimden isteyebilir diye düşünüyorum yani arkadaşım nasıl bana dua ediyorsa veya ben arkadaşıma ediyorsam bir nevi onun gibi ama tabiki bu kişiler çok çok önemli mertebesi Rabbim katında yüksek olan insanlar umarım yanlış anlaşılacak bir cümle şeklinde yazmamışımdır
Tabıkı peygamber efendimiz s.a.s ve ashabını, evliyaları bedir savasında şehit düşen zatları araya koyarak dua etmek duanın kabulu ıcın bırer vesıle. Ve bence cokta makbul ben her duamda bu sekılde dıle getiririm
Ama bu uygulama sahsım adıma dıyorum aklıma hıc yatmadı cokta dogru gelmedi bana.
Yanı gece veya sabah namazı sonrası oturup ellerımızı semaya acarak yıne evet peygamber efendimiz basta olmak uzere dıger mubarek zatlarımızı aracı kılarak tum ıctenlıgımızle dua etmek yeterlıdır bence..yanı 11 adım doğuya fılan ben ne duydum ne gordum. Ztn okudugm kadarıyla onemlı olan orda abdulkadir geyranı hz. Nın adını geçirmekmıs.. yıne normal duamızdada adını gecerılız tabıkı.
Dedıgım gıbı şahsı fikrim herkese saygı duyarım 🌺

Bana çok zararlı bir uygulama gibi gelmedi fakat oradaki 11 adımın manasını tam çözemedim deneyeceğim inşallah vesile olur. Allah razı olsun paylaşım için.

Tabıkı peygamber efendimiz s.a.s ve ashabını, evliyaları bedir savasında şehit düşen zatları araya koyarak dua etmek duanın kabulu ıcın bırer vesıle. Ve bence cokta makbul ben her duamda bu sekılde dıle getiririm
Ama bu uygulama sahsım adıma dıyorum aklıma hıc yatmadı cokta dogru gelmedi bana.
Yanı gece veya sabah namazı sonrası oturup ellerımızı semaya acarak yıne evet peygamber efendimiz basta olmak uzere dıger mubarek zatlarımızı aracı kılarak tum ıctenlıgımızle dua etmek yeterlıdır bence..yanı 11 adım doğuya fılan ben ne duydum ne gordum. Ztn okudugm kadarıyla onemlı olan orda abdulkadir geyranı hz. Nın adını geçirmekmıs.. yıne normal duamızdada adını gecerılız tabıkı.
Dedıgım gıbı şahsı fikrim herkese saygı duyarım 🌺
Kesinlikle çoğu söylediğinize katılıyorum bende saygı duyuyorum ama bu tip terkipler in kişiden kişiye değişir tabi ki hangisi kimin içine sinerse insanı daha çok duyguya sokup daha ihlâsla yaptığını düşünüyorum ama dediğim gibi bu kişiden kişiye değişir bana daha çok ters gelen şeyler birinin ismini yazmak birşeyler yakmak veya ne bileyim resmine birşey yapmak vs gibi olan şeyler ama yine herkese saygı duymak lazım :)

Ebced hesabi bile olsa ebced güvenilir degil ki.
Ben de ayni yere takıldım, arkadas da onu demek istedi, niye adim atiyoruz oturuyoruz vs.
Ben güvendiğim sitelerden bir arastirayim, bakayim oralarda bilgi var mi yok mu.

Her zaman danistigim sitelerde böyle bir duaya rastlamadim, benim için şu anda şüpheli.
Allah niyetinizi kabul etsin ❤️

Açıkçası ben de sizin gibi düşünüyorum ama internetteki bazı yorumlar birazcık korkutmuştu ben içimizdeki niyetin çok önemli olduğunu düşünüyorum burda Abdülkadir hzlerinden istemiyoruz onun vesile olmasını bizim için dua etmesini istiyoruz gibi düşündüm kıldıpımız namazı yine Allah için kılıp sevabını ona bağışladık sonuçta yanş bu benim şahsi fikrim kendim denedim Rabbimin izniyle tez vakitte duam kabul olur inşAllah

X