Göğsümde kist varmış

Tekrar çok geçmiş olsun, Allah sizi bebeğinize bağışlasın🙏 korktuğunuz gibi çıkmasın inşallah lakin ben öyle hissediyorum ki sizinki de fibrokist gibi basit bir kist😌
Kötü bişeyse beni burda yine ağlayarak yazarken bulursunuz 😅 teşekkürler ❤️

Eklentiler

• 171473914529317172961794047730.jpg
    171473914529317172961794047730.jpg
    109,2 KB · Görüntüleme: 29
  • 1714739194731870857813223335427.jpg
    1714739194731870857813223335427.jpg
    90,6 KB · Görüntüleme: 28
İyi de bu kötü bir şey değil ki? İyi huylu ve sadece takip edilir
Bana iyi huylu falan bişey demediler ki? Bana bi teşhis koymadılar yani takip edelim falan dediler o kadar.
Senin şuyun var şu kadar zamanda takip edicez iyi huylu bişey önemli değil denmedi yani. Hatta büyümesi hoşlarına gitmedi 6 ay sonraki duruma göre mr çekilsin dedi rsdyoloji doktoru o kadar. Asıl doktor hiç bişey demedi 3 ay sonra genel cerrahiye git dedi o kadar

Kötü bir şey olsa mr dan biyopsiye kadar herşeyi yaparlardı
6 ay sonraki kontroldeki durumuna göre mr istenir dedi radyoloji doktoru. Zaten kadın doğum doktoruna gitmiştim aslen çünkü tekrar süt ürettiğimi sanmıştım başta akıntım vardı. Böyle bişey düşnümedim. O yüzden daha ileri gideceğini de düşünmedim çünkü ilerleyen bi farklılık yoktu. Genel cerraha randevu aldım belki de gerçekten kötü bişey değil iyi bişey bilmiyorum yani

Basit kist falan bilmem ne bi teşhis koymadılar. Zaten elime gelen bişey yok akıntı ve ağrı sebebiyle gittim tekrar süt üretiyorum sandım. 10 gün sonraya randevu buldum aldım en azından teşhis koyulur. Basit kistse ne ala ama yazanı araştırdım biraz basit kist değilde kötü olmayan başka bi kist türü gibi bişey okudum ultrason raporunda yazanı araştırınca. Görücem artık nolduğunu. Eline gelen bişey olursa süreyi bekleme dediler zaten
Anladım arkadasımında kost olustu sızın dedıgınız gıbı akıntı fılanda oldu
Bı kötü dediler bi iyi dediler
Pet cektıler lenf bezlerındede var dedıler
Biyopsi ardına . Ameliyatla temızledıler
En son bısey yok dedıler
Tabi insan yinede korkuyor elde degıl
Allah korusun inşallah sizede temiz haberı gelırde rahat nefes alırsınız

Evet yani ultrason raporunda yazan tanımı araştırınca takip gerekir falan yazıyor. İyi huylu gibi yazıyor ama internete de güvenilmez ki
İyi huyludur büyümesi açısından takip gerekir denmiştir bunu bu kadar büyütmeyin gözünüzde zaten kötü birsey olsa doktor size bilgi verirdi her kisti olan kanser mi sanki benim de var göğsümde kist bana da 3 ay sonra takip dendi iyi huylu diye gitmeye gerek bile görmedim bir daha benim de bebeğim var. Bu kadar korkmayın bence ufacık bir sorun bu Allah başka dert vemesin

İyi huyludur büyümesi açısından takip gerekir denmiştir bunu bu kadar büyütmeyin gözünüzde zaten kötü birsey olsa doktor size bilgi verirdi her kisti olan kanser mi sanki benim de var göğsümde kist bana da 3 ay sonra takip dendi iyi huylu diye gitmeye gerek bile görmedim bir daha benim de bebeğim var. Bu kadar korkmayın bence ufacık bir sorun bu Allah başka dert vemesin
Olabilir tabii dediğiniz gibidir belki de. Ama iyi kötü bişey denmemesi ya da ne bileyim herhangi bi cevap bulmamış olmak kötü etti. Bi de bi huyum var o önemli anda tepkimi korurum ama sakinleşip olay geçince duygularım açığa çıkar ve daha yoğun olur. Doğumdada yaşadım kontrole diye gittim nst kötü çıktı tansiyon ilaca rağmen düşmemiş bebeğimi hissetmiyodum falan ameliyathanede narkoz verilince birden ağlamaya başladım korkuyorum bebeğime iyi bakın dedim yarım yamalak hatırlıyorum 😅 aslında öyle bi anda öyle bi duygu çıkışı anında açtım konuyu. Haliyle o an daha paniktim ama şimdi biraz sakinleştim burda yazanlarda iyi hissettirdi

Anladım arkadasımında kost olustu sızın dedıgınız gıbı akıntı fılanda oldu
Bı kötü dediler bi iyi dediler
Pet cektıler lenf bezlerındede var dedıler
Biyopsi ardına . Ameliyatla temızledıler
En son bısey yok dedıler
Tabi insan yinede korkuyor elde degıl
Allah korusun inşallah sizede temiz haberı gelırde rahat nefes alırsınız
Teşekkür ederim iyice kötü bişey olsaydı eminim daha farklı bi cevap alırdım raporda yazanı internette aratınca çıkana göre de kötü huylu bişey değil. Ama yine de insan korkuyor duygu yüküm çokken yazdım konuyu şu an daha sakin hissediyorum

Olabilir tabii dediğiniz gibidir belki de. Ama iyi kötü bişey denmemesi ya da ne bileyim herhangi bi cevap bulmamış olmak kötü etti. Bi de bi huyum var o önemli anda tepkimi korurum ama sakinleşip olay geçince duygularım açığa çıkar ve daha yoğun olur. Doğumdada yaşadım kontrole diye gittim nst kötü çıktı tansiyon ilaca rağmen düşmemiş bebeğimi hissetmiyodum falan ameliyathanede narkoz verilince birden ağlamaya başladım korkuyorum bebeğime iyi bakın dedim yarım yamalak hatırlıyorum 😅 aslında öyle bi anda öyle bi duygu çıkışı anında açtım konuyu. Haliyle o an daha paniktim ama şimdi biraz sakinleştim burda yazanlarda iyi hissettirdi
Doğum bambaşka bir şey ya lohusayken benim de anksiyetem tavan yapmıştı uykusuzluktan gerçekten öleceğim sanıp ağlıyordum bebeğime kim nasıl bakar diye 🤣doğuma güle oynaya gittim çıkış tam bir ali rıza beydi

Teşekkür ederim iyice kötü bişey olsaydı eminim daha farklı bi cevap alırdım raporda yazanı internette aratınca çıkana göre de kötü huylu bişey değil. Ama yine de insan korkuyor duygu yüküm çokken yazdım konuyu şu an daha sakin hissediyorum
Ben ilk bır ıkı saat ıcınde olusan (bence)..ogleden sonra 3 gibi elime kocaman bır sıslık geldı
Ben şok oldum nasıl aglamaya basladım
Kocaman bır sertlık
Agla agla butun ozellerı aradım hepsı randevulu
Kostur kostur devlet hastanesıne gıttım almadılar
İçeri bide doktora sorayım belkı insaflıdır dedım
Ama nasıl aglıyorum durduramıyorum kendımı
Kadın cok ıyıymıs (herzaman denk gelmez🤗)
Hemen tamam gel hiç çıkma içerden girişini yaparız hemen muayene edeyım dedı
Muayene etti ultrasona gonderdı
Ordada uzun zamana gün verıyolarmış
O panıkle Daha cok agladım
Ordakılerde cok ıyı cıktılar
Gel aglama hemen sana baktırcaz dedıler
İçeri alıp baktırdılar
.şok olmustum ,yani önceden olsa elıme gelırdı baya buyuk yassı bır sertlık
O gün oldu dedım
Doktor anıden birseye üzülüp sinirlendinmi dedi
Bıkac saat once kızıma perdeyı verdım şunu bir tak dedım
Yatagın ustunde ayaga kalkmasıyla kafa üstü gerıye boylu boyu bır düştü
Cok korktum
Başı dönmüş..
Tek kısılık yatak 5 cm daha ileri gelse kafası ya yere cakılır yada yatagın kenarına
Allah korudu
O geldı aklıma ama bılemıyorum etkısı olup olmadıgını..yınede
Doktor baktı basıt kıst dedı
6 ayda bır kontrol ettır dedı
Ama dedıgınız gıbı kac gun ben kac doktor gezdım
Hepsı aynı seyı soyledı
Hatta rahatsı ediyordu
Elleme dıyorlar ama kontrol et arada
Nasıl ellemıcem her dk gıttımı dıye bakıyordum

Bıkac gun sonra sakinleştim
Adete yakındı
Adet olduktan sonra 1 ay içinde yavas yavas azaldı
Ama hala ıcerde sertlık var hıssedıyorum
6 ay oldu daha gıdemedım
Allah kımseye göstermesin korkusu bile cok zordu
Sizede gecmıs olsun tekrar
İnşallh olumlu cvplar alırsınız gönlünüz ferahlar

Ben ilk bır ıkı saat ıcınde olusan (bence)..ogleden sonra 3 gibi elime kocaman bır sıslık geldı
Ben şok oldum nasıl aglamaya basladım
Kocaman bır sertlık
Agla agla butun ozellerı aradım hepsı randevulu
Kostur kostur devlet hastanesıne gıttım almadılar
İçeri bide doktora sorayım belkı insaflıdır dedım
Ama nasıl aglıyorum durduramıyorum kendımı
Kadın cok ıyıymıs (herzaman denk gelmez🤗)
Hemen tamam gel hiç çıkma içerden girişini yaparız hemen muayene edeyım dedı
Muayene etti ultrasona gonderdı
Ordada uzun zamana gün verıyolarmış
O panıkle Daha cok agladım
Ordakılerde cok ıyı cıktılar
Gel aglama hemen sana baktırcaz dedıler
İçeri alıp baktırdılar
.şok olmustum ,yani önceden olsa elıme gelırdı baya buyuk yassı bır sertlık
O gün oldu dedım
Doktor anıden birseye üzülüp sinirlendinmi dedi
Bıkac saat once kızıma perdeyı verdım şunu bir tak dedım
Yatagın ustunde ayaga kalkmasıyla kafa üstü gerıye boylu boyu bır düştü
Cok korktum
Başı dönmüş..
Tek kısılık yatak 5 cm daha ileri gelse kafası ya yere cakılır yada yatagın kenarına
Allah korudu
O geldı aklıma ama bılemıyorum etkısı olup olmadıgını..yınede
Doktor baktı basıt kıst dedı
6 ayda bır kontrol ettır dedı
Ama dedıgınız gıbı kac gun ben kac doktor gezdım
Hepsı aynı seyı soyledı
Hatta rahatsı ediyordu
Elleme dıyorlar ama kontrol et arada
Nasıl ellemıcem her dk gıttımı dıye bakıyordum

Bıkac gun sonra sakinleştim
Adete yakındı
Adet olduktan sonra 1 ay içinde yavas yavas azaldı
Ama hala ıcerde sertlık var hıssedıyorum
6 ay oldu daha gıdemedım
Allah kımseye göstermesin korkusu bile cok zordu
Sizede gecmıs olsun tekrar
İnşallh olumlu cvplar alırsınız gönlünüz ferahlar
Güldüm valla affedin anlatma biçiminiz komik gelmesine sebep oldu 😅
Ya işte bu konuyu da o panik haliyle yazdım. Duygularımı bastırıyodum ve konuyu yazarken bi anda patladı şimdi daha msntıklı düşünebiliyorum. Muhtemelen kötü bişey değil sizinki gibidir inşallah öyledir yani. Randevu aldım görücez 😊

Doğum bambaşka bir şey ya lohusayken benim de anksiyetem tavan yapmıştı uykusuzluktan gerçekten öleceğim sanıp ağlıyordum bebeğime kim nasıl bakar diye 🤣doğuma güle oynaya gittim çıkış tam bir ali rıza beydi
😂😂 Bende doğumdan sonraki 9 günlük yoğun bakım sürecinde öyleydim. Doğumdan 1 hafta sonra kucağıma almıştım bebeğimi o gün ilk emzirme başarılı geçmedi diye ağlamıştım öncesinde de yoğunbakımda eve götüremiyorum diye ağlıyodum 😂😂
O süreçte de aynı hatayı yapıp ilk bi kaç gin duygularımı bastırdım. Sonra öyle bir çarptı ki asla sakinleşemedim 😅 bebeğim eve gelince gerçek anlamda sakinleştim

Güldüm valla affedin anlatma biçiminiz komik gelmesine sebep oldu 😅
Ya işte bu konuyu da o panik haliyle yazdım. Duygularımı bastırıyodum ve konuyu yazarken bi anda patladı şimdi daha msntıklı düşünebiliyorum. Muhtemelen kötü bişey değil sizinki gibidir inşallah öyledir yani. Randevu aldım görücez 😊
O an vahimdi ama dedıgınız gibi sımdı komık oluyor😅 Allah kımseyı o hallere düşürmesin.
Hayırlı haberlerınızı beklıyoruz

Kızlar sol göğsümde bi kist gibi bişey vardı 6 ay önce 10 mmdi dün kontrole gittim 14 mm olmuş 3 ay sonra genel cerrahiye git dendi. Büyümesini kötü karşıladılar ama durum kötü demediler hiç bişey anlamadım o ayrı ama duygusal olarak biraz yıprandım daha şimdiden küçük bebeğim var. Tedavi süreci olsa ne olacak bilmiyorum nasıl adım atmam gerek bilmiyorum. Küçücük bebekle bırakıcak kimse yokken hastanelerde kontrollerde nasıl gezicem bilmiyorum. Eşimin kendi işi yanında eleman yok nasıl sürekli benimle dolaşıcak bilmiyorum. Yani duygusal yükümü atmaya ihtiyacım var o yüzden yazıyorum. Bebeğim gözümün içine bakıp gülünce ağlayasım geliyo belki kötü bişey değildir ama öyle bi halim oldu ki böyle hissetmek çok yorucu. Başına gelmiş birileri varsa eğer nasıl geçti bu süreç bişey yapıldı mı anlatır mısınız
Ultrason raporunda ne yazıyor tam olarak ? Yazar mısınız?

Kızlar sol göğsümde bi kist gibi bişey vardı 6 ay önce 10 mmdi dün kontrole gittim 14 mm olmuş 3 ay sonra genel cerrahiye git dendi. Büyümesini kötü karşıladılar ama durum kötü demediler hiç bişey anlamadım o ayrı ama duygusal olarak biraz yıprandım daha şimdiden küçük bebeğim var. Tedavi süreci olsa ne olacak bilmiyorum nasıl adım atmam gerek bilmiyorum. Küçücük bebekle bırakıcak kimse yokken hastanelerde kontrollerde nasıl gezicem bilmiyorum. Eşimin kendi işi yanında eleman yok nasıl sürekli benimle dolaşıcak bilmiyorum. Yani duygusal yükümü atmaya ihtiyacım var o yüzden yazıyorum. Bebeğim gözümün içine bakıp gülünce ağlayasım geliyo belki kötü bişey değildir ama öyle bi halim oldu ki böyle hissetmek çok yorucu. Başına gelmiş birileri varsa eğer nasıl geçti bu süreç bişey yapıldı mı anlatır mısınız
Rabbim gönlünü ferahlatsın, sakin ol. Allah bir kapıyı kaparsa birini açar. Allah şifa versin şanslısın ki iyi veya kötü de olsa hastalığının farkındasın. Bilmeyebilirdin. Dertsiz dert vermesin, çaresi var. Eş dost anne kardeş muayene süreçlerinde eminim ki sana destek olur, hem de moral verir🌸 Allah en kısa sürede atlatıp şifa versin, sevdiklerinle sağlıklı bir ömür yaşamayı nasip etsin 🤍

Rabbim gönlünü ferahlatsın, sakin ol. Allah bir kapıyı kaparsa birini açar. Allah şifa versin şanslısın ki iyi veya kötü de olsa hastalığının farkındasın. Bilmeyebilirdin. Dertsiz dert vermesin, çaresi var. Eş dost anne kardeş muayene süreçlerinde eminim ki sana destek olur, hem de moral verir🌸 Allah en kısa sürede atlatıp şifa versin, sevdiklerinle sağlıklı bir ömür yaşamayı nasip etsin 🤍
O an ki duygu yükünü en büyük sebebi de belki odur.
Annem babam çalışıyorlar devlet kurumu devlet personeli ama ha diyince izin alınmıyor tahmin edersiniz. Birde annem fizik tedavi görüyor iş saatlerinde olduğu için idare ediliyor zaten gerçekten ihtiyaç olsa eminim yardımcı olur ama sırf muayeneye giderken de bişey yapamazlar. Birde kardeşim var evde ama ikisini bırakıp yalnız gidemem benimle gelecek olsa kardeşim yine çocukla ben ilgilencem en fazla doktor yanına girerken falan kapıda durur çocukla. Eşim zaten yalnız çalışıyor kendi dükkanında kapatması lazım o da bu eşonomik durumda bir gün bile kapatmak sekteye uğratır her şeyi. Kışın influenza olduk 10 gün evdeydi beliniz öyle büküldü ki daha toplayamadık.
Belki cidden önemsiz basit bişey ama çocuğumu emanet edecek kimse olmaması muayene süreçlerinde birden kafama dank edince panikledim. Sağlıklı olmam gerek yani hastane işleri çocuğun sorumluluğunu birine bırakma düşüncesi çıkmaz sokak gibi geliyor.
Ama Allah büyük bi yol bulunur elbet önemli olmadığını sadece takip gerektirdiğini bilsem inanılmaz rahatlıyıcam. 6 ayda bir kontrol beni yıkmaz ama sık olacsk bişeyse ne yapacağımı bilmiyorum. Bu da bana yük oldu. Önemli değil denirse rahatlarım baya.
Teşekkürler ederim güzel dilekler için tek temennim o ❤️

X