Fibromiyalji, hep beraber dertleşelim, paylaşalım

Mine hanım annemde yıllardır fibromiyalji ağrısı çekiyor siz nasıl kurtuldunuz yardımcı olursanız sevinirim

Slm arkadaşlar çene ekleminde rahatsızlığı olan var mı kulak önü ağrısı boyun ön kısmında ağrı yutkunurken çene ekleminde ağrı oluşuyor bu ara bunu ara ara yaşıyorum daha önce bende sağ alt kaburgam mı midem mi bobregim mi tarif edemediğim ağrıyla 1 ay geçirdim kulunclarimi kol ağrısı bacak agrilarimi kafa yanmalarimi ayak parmaklarının yanmalarini diz agrilarimi saymıyorum bile 🤪🤪 ömrümü yedi yani bu fibro siz neler yaşıyorsunuz?

Slm arkadaşlar çene ekleminde rahatsızlığı olan var mı kulak önü ağrısı boyun ön kısmında ağrı yutkunurken çene ekleminde ağrı oluşuyor bu ara bunu ara ara yaşıyorum daha önce bende sağ alt kaburgam mı midem mi bobregim mi tarif edemediğim ağrıyla 1 ay geçirdim kulunclarimi kol ağrısı bacak agrilarimi kafa yanmalarimi ayak parmaklarının yanmalarini diz agrilarimi saymıyorum bile 🤪🤪 ömrümü yedi yani bu fibro siz neler yaşıyorsunuz?
Bu arada belki 8 yıldır mücadele ediyorum yaşım 39 bende çok doktor gezdim kötü bir şey olsa çoktan çıkardı diye düşünüyorum

Arkadaşlar,bende de gezen ağrılar var,batma tarzında tüm vucut ağrıyor.Başıma,gözüne ,karnıma bile vuruyor.yıllar önce bu kadar değilken de.a gitmiştim.kimi bi sıkıntı yok derken,1 dr.fibromiyalji dedi.sob 5 gündür önce vücutta bölüm bölüm yanma başladı,bikac gün sonra ağrı,bazen sızlama korkuyorum ya fibromiyalji değil başka şey de diye,kafayı yiyecek durumdayım.Anksiyete_panik atagim arttı korkudan.Tırnak uçlarına bile vurur mu,ağrı,sızı...Lütfen bilgilendirin beni korkuyorum

Arkadaşlar,bende de gezen ağrılar var,batma tarzında tüm vucut ağrıyor.Başıma,gözüne ,karnıma bile vuruyor.yıllar önce bu kadar değilken de.a gitmiştim.kimi bi sıkıntı yok derken,1 dr.fibromiyalji dedi.sob 5 gündür önce vücutta bölüm bölüm yanma başladı,bikac gün sonra ağrı,bazen sızlama korkuyorum ya fibromiyalji değil başka şey de diye,kafayı yiyecek durumdayım.Anksiyete_panik atagim arttı korkudan.Tırnak uçlarına bile vurur mu,ağrı,sızı...Lütfen bilgilendirin beni korkuyorum
Elifcim sen burda popüler uyesin 😉senelrdir yaşıyorsun bu durumu önce bı rahat ol bu rahatsızlık maalesef gittikçe ilerleyen bı illet hiç ummadığın hiç ağrımayan yerlerini ağrıtan bı piskopat psikolojik olarak ne yaşıyorsan inan hepimiz yaşıyoruz acaba ölümcül bı hastaligami yakalandım diyoruz hemen kendini dinleme komedi izle mesela ben Avrupa yakası hastasıyım inan baktım kafa gidiyor hemen açıp seyrediyorum kaçıncı bitirisim saymadım ama burhan altıntop iyi geliyor 😉hadi canım sıkma canını herşey olacağına warir Rabb'imden gelene eywallah de çok şükür de

Gerçekten benim yaşadıklarıma çok çok yakın şeyler yazmışsınız… Bana fibromiyalji teşhisi vs konmadı çünkü tam olarak herşeyime baktırdım diyemem. Ancak bütün belirtiler fibromiyaljiye çıkıyor… 1 sene önce tedavisiz çocuğum olamayacağı söylendi bu duruma çok üzüldüm ve sıkıntımı hep içime attım. Sonrasında babam ölümcül olabilecek bir rahatsızlık geçirdi ve ben ona birşey olacak diye inanılmaz korktum. Neyseki atlattı şimdi iyi ama benim ömrümden ömür gitti diyebilirim. E birde yok covit yok yasak derken evden de hiç çıkmadım. Bunalım üstüne bunalım yaşadım. Şimdi acıları çıkıyor maalesef.. Bacaklarımda ve kollarımda güçsüzlük sanki onlarca ton ağırlık taşıyomuşum hissi, sol alt kaburgada sanki kaburgalar üst üste biniyomuş gibi oluyor (ultrason çekildi ve kan tahlillerine bakıldı hiçbir şey çıkmadı) Kafamda sürekli bir hastalık korkusu neden yorgunum neden güçsüzüm neden heryerim ağrıyor kesin kanserim diye düşünüyorum sürekli. Bir ara kendi kendime kan kanseri teşhisi koymuşluğum bile oldu 🤦🏻‍♀️ Halen daha psikiyatriye gitmemek için direniyorum. Şimdi spora başlamaya karar verdim. Sporla hem biraz olsun kaslarımı güçlendirir hemde belki psikolojimi düzeltirim diye ümit ediyorum…😌 Yazdıklarınızı görünce dayanamadım bende içimi dökmek istedim… Çeken bilir gerçekten. Allah herkese bolllll şifalar versin, kimseye dert verip derman aratmasın 🙏🏼 Umarım hepimiz tez zamanda sağlığımıza kavuşur

Gerçekten mi ya valla bu altı ay zehir oldu küçük kızım var hastalık araştırmaktan onunla da ilgilenemiyorum.eşim zaten artık bunaldı benim bu halimden.yaşlılar gibi oldun diyor.hergün biryerim ağrıyor diye.ağrımasa niye söyleyim.kaç bölüme gittim.birtek endoskopi yapılmadı.bazen de diyorum kötü birşey olsa herhalde 6 aydır başka birşey çıkardı diye.sürekli hastalık bakıyorum.işin garibi tuhaf ağrılar rahatsızlık hissi mide ve göbek çevresinde batma gibi bazen derisi açıyor gibi bazen de kasılma gibi oluyor.arada sırtım tutuluyor komple.bazen iki kalçama bıçak saplıyorlar gibi oluyor.bide dişlerimi çok sıktığımı farkettim ondan dedim acaba fibromiyalji olabilirmiyim diye.halsizlik zaten var.ama psikolojik değil ya hissediyorum ben bu ağrıları.kas kemik taraflarını çok önemsemedim ama karın mide bölgesi korkutuyor beni.benimle aynı durumları yaşayanları görünce bi rahatlama oluyor yanlış anlamayın sadece kötü hastalık olmama ihtimalinden dolayı.sağolun cevap yazdığınız için
Beni anlatmışsınız,sizin yazdiklarinizin hepsi var Ben de biraz rahatladım,kaç gündür çok kötüydüm.Bende kotu bisey mi var acaba diye bebeğine sarılıp ağlayıp duruyordum.Anksiyete başladı ağrılardan,dr.a gidemedim korkudan,kotu bişey söylerse nalar in diye,boyle de kendimi yiyip bitiriyor,yıllar sonra tedaviyle kavuştuğum bebeğine ilgilenemez oldum psikolojim mahvoldu,öleceğim korkusuyla.İnşallah fibromiyaljidirim diyerek yorumları okuyordum,çok şükür benim şikayetlerin bir kısmını okudum. biraz rahatlama oldu.Çok zor çok bir yandan ağrılar,onunla beraber korkular.😭

Elifcim sen burda popüler uyesin 😉senelrdir yaşıyorsun bu durumu önce bı rahat ol bu rahatsızlık maalesef gittikçe ilerleyen bı illet hiç ummadığın hiç ağrımayan yerlerini ağrıtan bı piskopat psikolojik olarak ne yaşıyorsan inan hepimiz yaşıyoruz acaba ölümcül bı hastaligami yakalandım diyoruz hemen kendini dinleme komedi izle mesela ben Avrupa yakası hastasıyım inan baktım kafa gidiyor hemen açıp seyrediyorum kaçıncı bitirisim saymadım ama burhan altıntop iyi geliyor 😉hadi canım sıkma canını herşey olacağına warir Rabb'imden gelene eywallah de çok şükür de
Yıllar önce bu durumu yaşadım,ama son bikaç gündür şiddetli ve hic ağrımayan yerlerim bile ağrıyınca çok korktum,Ben de bir sıkıntı ise ya bu kez başka sebep varsa ağrılarında diye kafada kurmalarım başladı.Korkularım arttı,ağrılar artınca...Ne mutlu size başka şeye odaklaniyorsunuz ben yapamiyorum,kafamdaki korkuyu kaç gündür atamadım

Yıllar önce bu durumu yaşadım,ama son bikaç gündür şiddetli ve hic ağrımayan yerlerim bile ağrıyınca çok korktum,Ben de bir sıkıntı ise ya bu kez başka sebep varsa ağrılarında diye kafada kurmalarım başladı.Korkularım arttı,ağrılar artınca...Ne mutlu size başka şeye odaklaniyorsunuz ben yapamiyorum,kafamdaki korkuyu kaç gündür atamadım
Yoo bende yaşıyorum senin yaşadıklarını hatta şuan bile yaşıyorum ama odaklanmak şart işte kısır döngü oluyo korkular artınca ağrı artıyor ağrı artınca korku artiyo eğer şuan imkanın varsa uzan aç Avrupa yakasını dediğimi yap sewermisin bilmem ama dene derim kendini dinleme sal gitsin

Elif merhaba. Bahsettiğin şeyler bende de var 6 aydır bu şekildeyim. Herşey bir günde ve bir anda başladı. Bir önceki cevabımda da yazmıştım zaten yaşadıklarımı inanılmaz değişik şeyler yaşıyorum. Heryerim sızlıyor ve geziyor resmen. Kollarım bacaklarım köprücük kemiğim ellerim heryerim yani… birde neremi düşünsem oram sızlıyor ve orada sürekli bir ağrı oluşuyor. Bundan 4 ay öncede dalağıma takmıştım kafayı o gün bugündür dalağımın olduğu yer ağrıyor mesela. Herşeye bakıldı ultrasonlar kan tahlilleri falan hiçbirşey yok. Mesela köprücük kemiğimde ağrım yoktu bundan 1 hafta önce beze gibi birşey çıktı doktora falan gittim kötü birşey olmadığını söyledi doktor ama internetten araştırınca bütün moralim gitti. O günden beri köprücük kemiğim ağrıyor mesela halbuki o bezeyi fark edene kadar ağrım yoktu. Ya da 6 ay önce durduk yere ufacık bir sebepten kan kanseri olabileceğimi düşündüm ve intertte araştırdım o andan itibaren vücudumda kol bacak güçsüzlüğü yorgunluk baş gösterdi. Hala daha geçmiş değil. Yani anlayacağın biz gibilerin artık sinirleri o kadar yıpranmış oluyor ki ufacık birşeyi düşünüp kafaya takmamız yetiyor. Hemen vücudumuz değişik ağrılar ve acılar üretiyor. Birde internetten araştırmak… Resmen psikolojiyi alt üst ediyor. Ben şuan alakasız biryerde alakasız bi hastalık görsem ve araştırsam biliyorum ki anında belirtilerini göstermeye başlıcam. Artık düşünmemeye ve araştırmamaya çalışıyorum. Tutuyorum kendimi internete girmemek bakmamak için. Çünkü mahvoldum aylardır çok yıprandım. 28 yaşındayım ve kendimi 70 yaşında gibi hissediyorum. Bunu ben yaptım kendime. Kendi ellerimle kendi psikolojimi bozdum. Lütfen kötü şeyler düşünme ve araştırma canını durduk yere sıkma. Zaten birşeyin olcağı varsa oluyor. Tek yapabileceğimiz şey kendimize iyi bakmak. Bir de şükretmek. Gerisi Allah’a kalmış 🙏🏼🙂

HEPİNİZE ÖNCELİKLE GEÇMİŞ OLSUN SON YAZILANLARA İSTİNADEN YAZIYORUM BEN İKİ YIL SONRA TEŞHİS ALABİLDİM MUTLAKA SAKROİLİAK MR ÇEKİLİN BEN KENDİMİ İKİ YILDIR FİBROMİYALJİ SANIYORDUM MEĞERSE ANKOLİZAN SPONDOLİT MIŞIM İHMAL ETMEYİN İLERLEYEN BİR HASTALIK SAYDIGINIZ BELİRTİLER BENDE DE VARDI İLLA SİZDE DE ÇIKACAK DİYE BİR ŞEY YOK AMA BENDE İHTİMAL VERMİYORDUM BEL AĞRIM YOK DİYE AMA ÇIKTI BOYUN SIRT MİĞDE YAN KARIN AĞRISI BİLE YAPIYOR İKİ YILDIR GİTMEDİĞİM BÖLÜM KALMAMIŞTI ORTOPEDİDE TEŞHİS KOYULDU ROMATOLOJİDE TEDAVİ GÖRÜYORUM ŞU AN ....EN SON KANSERİM DİYE DÜŞÜNÜRKEN ÇIIKMAZDAYKEN KENDİMİ BİR ÇARE DOKTORA ATTIM VE TEŞHİS KOYULDU RABBİM HEPİMİZE AĞRISIZ GÜNLER VERSİN İHMAL ETMEYİN....

Elif merhaba. Bahsettiğin şeyler bende de var 6 aydır bu şekildeyim. Herşey bir günde ve bir anda başladı. Bir önceki cevabımda da yazmıştım zaten yaşadıklarımı inanılmaz değişik şeyler yaşıyorum. Heryerim sızlıyor ve geziyor resmen. Kollarım bacaklarım köprücük kemiğim ellerim heryerim yani… birde neremi düşünsem oram sızlıyor ve orada sürekli bir ağrı oluşuyor. Bundan 4 ay öncede dalağıma takmıştım kafayı o gün bugündür dalağımın olduğu yer ağrıyor mesela. Herşeye bakıldı ultrasonlar kan tahlilleri falan hiçbirşey yok. Mesela köprücük kemiğimde ağrım yoktu bundan 1 hafta önce beze gibi birşey çıktı doktora falan gittim kötü birşey olmadığını söyledi doktor ama internetten araştırınca bütün moralim gitti. O günden beri köprücük kemiğim ağrıyor mesela halbuki o bezeyi fark edene kadar ağrım yoktu. Ya da 6 ay önce durduk yere ufacık bir sebepten kan kanseri olabileceğimi düşündüm ve intertte araştırdım o andan itibaren vücudumda kol bacak güçsüzlüğü yorgunluk baş gösterdi. Hala daha geçmiş değil. Yani anlayacağın biz gibilerin artık sinirleri o kadar yıpranmış oluyor ki ufacık birşeyi düşünüp kafaya takmamız yetiyor. Hemen vücudumuz değişik ağrılar ve acılar üretiyor. Birde internetten araştırmak… Resmen psikolojiyi alt üst ediyor. Ben şuan alakasız biryerde alakasız bi hastalık görsem ve araştırsam biliyorum ki anında belirtilerini göstermeye başlıcam. Artık düşünmemeye ve araştırmamaya çalışıyorum. Tutuyorum kendimi internete girmemek bakmamak için. Çünkü mahvoldum aylardır çok yıprandım. 28 yaşındayım ve kendimi 70 yaşında gibi hissediyorum. Bunu ben yaptım kendime. Kendi ellerimle kendi psikolojimi bozdum. Lütfen kötü şeyler düşünme ve araştırma canını durduk yere sıkma. Zaten birşeyin olcağı varsa oluyor. Tek yapabileceğimiz şey kendimize iyi bakmak. Bir de şükretmek. Gerisi Allah’a kalmış 🙏🏼🙂
mutlaka ortopediye gidip sakroiliak mr talep edin varsa romatizmasal bir şey çıkyor mr de

Gittikçe goguste ağrım arttı iyice paranoyak oldum ...bugün de genel cerrahi gittim gerçi bundan alti ay öncede gitmiştim neyse ultrason tutuldum goguste her hangi bir şeye rastlanmadı ama koltuk altı lenf de kiste rastlandı sıkıntı yapma dedi antibiyotik verdi on gün sonra geri çağırdı eve geldim ama hala kendimde değilim

benim için dua edermisiniz
Geçmiş olsun benimde 7 aydir hiç geçmeyen ağrılarım var, sol göğüsumde ağrı ile başladı ilk kalp sandım bir sürü test falan temiz çıktı, göğüs hastalıklarina gittim temiz çıktı ama ağrılarım devam etti sonra meme ultrasonu çektirdim tam 3 kez bir kist çıktı ama iyi huylu ve küçük ağrı sol mememde ve koltuk altından geldiği için lenf bezlerine baktırdım şiş çıktı ama enfeksiyondan olduğu söyledi şuan antibiyotik kullanıyorum ama ağrım yine var kısacası genel cerrah, kalp, göğüs hastalıkları, iç hastalıkları, endokrin tüm Dr gittim kötü bir şeyin yok diyorlar eee ağrım geçmiyor gögüsüm kaburgalarım sırtım da ağrıyor ve sanırım fibromiyalji var bend bunun için dr gidicem

Eksiksiz benim yaşadıklarımı yazmış siniz psikolojik men çökmüş durumdayım hiç bir iş yapamaz oldum aklım surekli ağrılarım da bu yaşta ihtiyar gibi oldum gitmediğim doktor kalmadı unut aklından çıkart sal diyorlar ama olmuyor bir gün iyisem ikinci günü kötü
.. elim surekli göğsüm de surekli her an bise olacakmış gibi
Benimde 7 aydir gecmeyen sol göğüsumde ağrı ve kaburgalarım da sırtımda ağrı var, kalp, göğüs hastalıkları, genel cerrah hepsine gittim hiç bir şey çıkmadi tam 3 kez meme ultrasonu çektirdim kansermiyim diye koltuk altı lenf bezlerim şiş çıktı ama enfeksiyondan oldugu söyledi Dr antibiyotik kullanıyorum. Bir kac gün iyiyim ağrım yok sonra yine gögüsüm sırtım nasıl bir şey bu bende psikoloji birakmqdi artik

Geçmiş olsun hepimize, bana da fibromiyalji teşhisi konmuştu, sonra bi ara ankilozon spondalit dendi fakat sonra iki doktor daha gördü onlarda ankilozon spondalit olmadığıma karar verdi. Çok yıpratıcı bi hastalık ara ara çok ciddi ataklar yapıyor ve canından bezdiriyor insanı, bu yılda hassas bağırsak sendromu çıktı bende. Doktorların dediğine göre kardeş hastalıkmış, önce bağırsak florası toparlanacak zamanla ağrıların daha hafifleyecek dendi. Beslenmeme çok dikkat etmeye başladım mecburen. İnşallah faydasını da görürüm.

Bire bir aynı larini yaptım ben yazsam bu kadar anlatamaz dim kendimi ne yaptıysak biz kendi kendimize yaptık zaten beynim de hep kötü düşünceler yedi bitirdi beni anlıyorum ki her şeyin başı sağlık Allah hepimize acil şifa versin insallah

Benimde 7 aydir gecmeyen sol göğüsumde ağrı ve kaburgalarım da sırtımda ağrı var, kalp, göğüs hastalıkları, genel cerrah hepsine gittim hiç bir şey çıkmadi tam 3 kez meme ultrasonu çektirdim kansermiyim diye koltuk altı lenf bezlerim şiş çıktı ama enfeksiyondan oldugu söyledi Dr antibiyotik kullanıyorum. Bir kac gün iyiyim ağrım yok sonra yine gögüsüm sırtım nasıl bir şey bu bende psikoloji birakmqdi artik
O kadar iyi anlıyorum ki çok geçmiş olsun

Merhaba yine ben bayadır yazmadım doktora da gitmedim.Ağrılar bir geliyor bir gidiyor.sabah ilk 10 dk uyandığımda gayet iyiyim sonra başlıyor.Bu sıralar da sol sırtımda bir noktada reflü yanması gibi bir ağrı var.koltukaltı sol göğüs ve midenin solunda ağrı geziyor.tuhaf bir ağrı.inatla da gitmiyorum doktora.çünkü bazen baya azalıyor bazen artıyor.şu an yazarken bile sol sırtımda bir yerde yanma şeklinde acı var reflü yanması gibi.koltukaltından sol memeye mide soluna doğru da ağrı sancı gibi birşey oluyor.Bu da fibromiyalji mi acaba.kalçam arada çok oturunca ağrıyor.

Merhaba yine ben bayadır yazmadım doktora da gitmedim.Ağrılar bir geliyor bir gidiyor.sabah ilk 10 dk uyandığımda gayet iyiyim sonra başlıyor.Bu sıralar da sol sırtımda bir noktada reflü yanması gibi bir ağrı var.koltukaltı sol göğüs ve midenin solunda ağrı geziyor.tuhaf bir ağrı.inatla da gitmiyorum doktora.çünkü bazen baya azalıyor bazen artıyor.şu an yazarken bile sol sırtımda bir yerde yanma şeklinde acı var reflü yanması gibi.koltukaltından sol memeye mide soluna doğru da ağrı sancı gibi birşey oluyor.Bu da fibromiyalji mi acaba.kalçam arada çok oturunca ağrıyor.
Yemin ederim ben yazdım sandim ,şimdi gene sol kolumun ve koltuk altının yanından başlayan ağrım beni arayışa sürükledi ki size rastladım. Sol tarafım bacak ,diz arkası omuz kol göğüs her yer agiryor.yalniz sırt ağrıma çözüm buldum o da midemde h.bakter varmis agrisi sırtıma vuruyordu şimdi sukur yok ama gene de çok umutlanmayayim.

Geçmiş olsun hepimize, bana da fibromiyalji teşhisi konmuştu, sonra bi ara ankilozon spondalit dendi fakat sonra iki doktor daha gördü onlarda ankilozon spondalit olmadığıma karar verdi. Çok yıpratıcı bi hastalık ara ara çok ciddi ataklar yapıyor ve canından bezdiriyor insanı, bu yılda hassas bağırsak sendromu çıktı bende. Doktorların dediğine göre kardeş hastalıkmış, önce bağırsak florası toparlanacak zamanla ağrıların daha hafifleyecek dendi. Beslenmeme çok dikkat etmeye başladım mecburen. İnşallah faydasını da görürüm.
Bence de ibs var stres olayım gaz gaz gaz ...bir de kilo problemim var ,göbeğim yer etti resmen. Bagirsak florası için probiyotik vs kullanıyor musunuz yoksa sadece diyet mi? Fodmap tarzı bi şey uygulamak istiyorum ama sıkıldım vallahi..ne yesem gaz ..

X