Eşimin penisinde siğil vardı kesin hpv mıdır yoksa normal siğil mi?

Şehirde falan bir üroloji doktoru bulup, gerekirse İstanbul’ a gitsin test versin, ( orada bu işlerle ilgilenen lab. falan var bir sürü ) bundan emin olmadan sakın ilişki yaşama lütfen, kendini riske atma.
Bu virüste olan kadına oluyor zaten; k. tehlikesi ile burun buruna yaşama stresi ayrı, tedavi sürecinde medikal acısı ayrı, biyopsisi kanaması vs. ayrı…

O da artık üstüne düşeni yapacak, hemen aşılarını olacak, 1/ 1,5 yıl sonra gidip testini verecek.

Onlar için zaten hpv ile sınanmak ne kadar kolay..
Aynen öyle onlara boyle kanser yapsa bak bakalım ortalıkta hpv kalır mı 😡Ben iç anadoluda oturuyorum İstanbul'da var mı canim bildiğin doktor mecburen gidecek testlerini verecek ben burdanda iki üç doktora gittim sordum yok biz alamayiz siğil olmadığı için diyorlar.

Aynen öyle onlara boyle kanser yapsa bak bakalım ortalıkta hpv kalır mı 😡Ben iç anadoluda oturuyorum İstanbul'da var mı canim bildiğin doktor mecburen gidecek testlerini verecek ben burdanda iki üç doktora gittim sordum yok biz alamayiz siğil olmadığı için diyorlar.
İstanbul’ da benim bildiğim yok ama, burada İstanbul’ da yaşayıp eşi tedavi olan veya eşi test veren arkadaşlar vardı, onlarla irtibata geçmen lazım.

Ya erkeklerden öyle sadece penisten sıvıyla test alınıyorda, onlarda da yalancı negatiflik verebiliyormuş, o sebeple benim doktorumun dediği bir şey vardı bize yani olması gereken test şöyleymiş; erkeğe makatından bir çubuk gibi bir şey yerleştirip oradan baskı uygulayıp, arkadan öne doğru yani penise sıvı gelmesini sağlıyorlarmış ve asıl doğru numune alma şekli buymuş, bunu da her ürolog yapmıyor o sebeple erkekler de test çok yaygın değil demişti.
Belki ünv. hastanesinde falan yaptırabilirsiniz bu testi.

Son düzenleme:
Bilmiyordum diyor bilseydim sana bulastirmazdim aşılarımi yapardim evlenmeden hemen önce değil daha öncesinde yaktirirdim kökünü kuruturdum sana gostermezdim dedi ve eşim sigilini benden hiç gizlemedi askerden geldi diyor valla bende neye inanacagimi şaşırdım.
HPV başkasının havlusunu falan kullandiysa ordan da bulaşmış olabilir yalnız. Askerde bulaşmış olabilir, eskiden olduysa(vardı diyorsunuz yanlış hatırlamıyorsam)o da askerde bağışıklık azalınca aktif olmuş olabilir. Siz bundan sonrası için kendinizi nasıl koruyacaksiniz ona bakın, smear testi verin, aşıınızı olun.

Sürtünme ile bile binde bir bulaşan hpv nin havludan, lazerden vs. bulaşma gibi bir durumu söz konusu değildir, hatta İMKANSIZDIR.

Eşyalardan ordan burdan bulaşabilen bir şey olsaydı şuan hpv den kırılıyor olurduk.

Sürtünme ile bile binde bir bulaşan hpv nin havludan, lazerden vs. bulaşma gibi bir durumu söz konusu değildir, hatta İMKANSIZDIR.

Eşyalardan ordan burdan bulaşabilen bir şey olsaydı şuan hpv den kırılıyor olurduk.
lütfen insanların moralini bozmayin. doktorlarin bu konusa farkli gorusleri var. binde bir de olsa bu bir ihtimaldir. bakirelere nasil geciyor o zaman?

lütfen insanların moralini bozmayin. doktorlarin bu konusa farkli gorusleri var. binde bir de olsa bu bir ihtimaldir. bakirelere nasil geciyor o zaman?
Size o kadar yardımcı oldum, teşekkür edeceğiniz yere karşılığı bu mu?
Ben bilim ne diyorsa onu paylaşıyorum burada. Cehaletinizi bir kenara bırakın!

Ayrıca burada bir çok kişi en sert dille bu gerçeği paylaşıyor zaten yorumlarda, gayette tüm konuları okuyorsunuz görüyorsunuz, gerçekleri duydunuz diye sinirinizi de benden çıkaramazssınız!

Bana burada laf yetiştirmek yerine gidin bir an önce tedavinizi olun, çıkış yollarını arayın, açın iki doktor dinleyin de biraz aydınlanın!
ÇOK GEÇ OLMADAN!

Son düzenleme:
cehaletle bir alakası yok bakirelere de bulaşıyor tamamen cinsel yollu olsa bakirelere de bulasmaz bu konuda cok sayida yabanci makale var her hekim farkli goruslerde ben tedavimi oldum zaten

Normalde size cevap bile vermeyecektim ama, salak yerine konulmaktan hiç hoşlanmam.

Henüz kendisine hangi testin uygulandığını bilmeyen biri mi tedavisini olmuş oluyor veya yana yakıla konu konu hpv virüsünü araştıran mı?
Ay beni güldürmeyin lütfen😃

Okuduğunuz o makalerin linklerini paylaşın da bizde okuyalım olur mu?

Burada bir iki kişi uydurmasyon makale okudu ve paylaştı diye o bilgileri de bana kendiniz okumuş gibi satamazssınız, keşke her yazılan makale doğru bilgi içeriyor olsa keşkeeee😊

Bakirelere bulaşmıyor demiyoruz zaten, sonuçta orada da mukoza teması var, açılmış kıl kökleri var ama orada bile bulaş 1000/1 bilim adamları dünyada araştırmış belgelerle önümüze koymuş.

Henüz hpv lezyonuna bile hakim olmamış, hpv yi bilmeyen araştırmayan havludan, lazerden bulaşır diyen; bazı hekimlerin bilgisi ile bir tutulamaz

X