Doğum sonrası cinsellik bitti

Merhaba
7 ay önce doğum yaptım hamileliğimin 4.ayindan sonra eşim bana asla yaklasmadi yanaştım hep bir bahane buldu .doğumdan sonra düzelir diye ustelemedim . Doğumdan sonra lohusa dikiş ağrı bunların hepsi geçti kaldı ki 7 buçuk ay oldu. Oturup defalarca konuştum senden sogumadim sadece borçlarımı düşünmekten ona kendimi veremiyorum diyor. Ama 2 ay önce yasaklı sitelere girdiğini gördüm hesap sordum daha yapmicam diyip söz verdi. Ama hala tık yok beni artık kadını gibi değil çocuğunun annesi gibi görüyor. etkilenmiyor benden o benden uzaklaşınca bende artık psikolojik olarak ds bedenen de salmistim. Yarın spora başlıyorum tekrar eskisi gibi olsam düzelir mi acaba bir de sosyal hayatıma dönersem eskisi gibi.
Kadınlığım elimden alınmış gibi o kadar üzülüyorum ki yardım edin lütfen ne yapmam gerekiyor 😪
Bazı erkekler karısı doğum yaptıktan sonra artık onu "eşi" olarak görmekten ziyade gözlerinde kutsallaştırıp "çocuğunun annesi" olarak görüyorlar ve bu durum erkeklerdeki libidoyu (eşine karşı) düşürüyor veya tamamen bitirebiliyor. Bununla ilgili yapılan bir sürü çalışma vs var googleda biraz araştırma yaparsanız daha detaylı olarak uzman görüşlerine ulaşmanız da mümkün. Yani oldukça sık rastlanan bir durum sizinkisi. Hatta sanıyorum daha dün birisi yine sizinkisine çok benzer bir konu paylaşmıştı burda.

Bu konuda bir psikologdan yardım almanızda fayda var bence.

Cok güzel konuştunuz ellerinize yüreğinize sağlık. Söyle devam edeyim yazima . Başkasıyla birlikte olması imkansız çünkü aylardır evde hiç çıkmıyor homeoffice çalışıyor. Ve çok bakımsız .tam birlikte olucaz bana çok kılıyım temizlenmem lazım diyor hep Bir nevi depresyonda dişlerini bile fırçalamiyor artık öyle diyim kendini bana beğendirmek gibi bir çabası yok çünkü sexi sevmiyor gibi . Gebelik öncesi de çok çok meraklısı değildi çünkü mastürbasyon yaptığından diye düşünüyorum ben de çok gencim ve doruklarda yaşıyorum her şeyi .bana sabret demekten başka hiçbiriyle demiyor
Eşiniz ile iyi bir psikoloğa gidin bence.. ömür geçiyor sizin de cinsel anlamda iyi hissetmek bir kadın olarak hakkınız. Sabret ile tedavi olunmuyor :) hem de öz bakım manasında, ilişki manasında depresyona veya herhangi hangi durumda ise size ve ilişkinize iyi gelir. Evlilik elden gidiyor adamın haberi yok😅 bari siz müdahele edin ama ikna olması zor olacak gibi 🤷🏻‍♀️

Merhaba
7 ay önce doğum yaptım hamileliğimin 4.ayindan sonra eşim bana asla yaklasmadi yanaştım hep bir bahane buldu .doğumdan sonra düzelir diye ustelemedim . Doğumdan sonra lohusa dikiş ağrı bunların hepsi geçti kaldı ki 7 buçuk ay oldu. Oturup defalarca konuştum senden sogumadim sadece borçlarımı düşünmekten ona kendimi veremiyorum diyor. Ama 2 ay önce yasaklı sitelere girdiğini gördüm hesap sordum daha yapmicam diyip söz verdi. Ama hala tık yok beni artık kadını gibi değil çocuğunun annesi gibi görüyor. etkilenmiyor benden o benden uzaklaşınca bende artık psikolojik olarak ds bedenen de salmistim. Yarın spora başlıyorum tekrar eskisi gibi olsam düzelir mi acaba bir de sosyal hayatıma dönersem eskisi gibi.
Kadınlığım elimden alınmış gibi o kadar üzülüyorum ki yardım edin lütfen ne yapmam gerekiyor 😪
Sizin bedeniniz sizi ilgilendirir. Kimse için değil kendi sağlık ve mutluluğunuz için spor yapın lütfen. Eşinize gelecek olursak siz hamileyken sizi aldatmış olabilir mi ? Zira borçları varken sevişmeyi düşünemeyen adam sitede başka kadınlara vakit ayırabiliyor.

Sizim için google yazınca şunu buldum bakın 👇

‐--------------
Erkek cinsel isteksizliğinin nedenlerinin içinde en fazla görülen sebep “Madonna fahişe sendromu”dur. Evli olan bir kadının cinsel bir meta olarak görülememesidir. Evlenince, kadının hamile kalması, loğusalık dönemi ve kadının emzirme dönemi sorgulandığında, erkeğin cinsel isteksizlik başlamasının bu döneme denk geldiği büyük oranda görülecektir. Birlikte olunan kadın kutsallaştırılmıştır. Artık sadece anne rolünde görülmektedir. Bu evliliklerde kadınlara erkekler, kutsal anne, abla, bacı, kız kardeş, ev arkadaşı gözüyle bakmaya başlıyorlar. Şehvet gözüyle değil, şevkat gözüyle bakıyorlar. Bu ilişki biçiminin devam etmesi ebeveyn- çocuk ilişki biçimine benzer. Kadın kutsal anne rolüne girer kocasının kılığını, kıyafetini, yediği yemeği sorgular pozisyona gelir. Erkeğine anne gibi davranır. Erkek de aynı bir çocuk gibi evin ve evliliğin sorumluluğundan uzak durur. Bir çocuk rolüne bürünür. Böyle bir ilişki biçimi arzulanmayan bir kadın durumu ortaya çıkarır ki bu kadın için dayanılmaz derece aşağılayıcıdır.
------------

Ilgili site

Öpüşme sarılma bunlar var seni cok seviyorumlar falan bitmedi acaba çok tahammülsüz oldum herseye bağırıp çağırıyorum erkek gibi ..sınıf sistemim bozuldu diye soğudu mu acaba diye düşünüyorum
Biz de aynı şeyleri yaşadık malesef.offff çok hassas kocalarimiz var bence.
Benimki resmen lohusa depresyonu gecirdi

bana kendisi emzirme sebebiyle olduğunu açıkça söylemişti.
Bir de oğlumun odasını da ayırmamıştım emdiği için. Onun da etkisi oluyordu. Oğlum odadayken de yapamadığını söylüyordu.
Hatta ben inanmadım doktora gönderdim tahlil falan yaptırdı temiz çıktı her şey. Üroloji doktoru psikolojik tamamen zamana bırak demiş.
Neyse bizim oğlan emmeyi bıraktı.
Odayı ayırdık.
Sonrasında da düzeldi cidden.

Bir de oğlumun odasını da ayırmamıştım emdiği için. Onun da etkisi oluyordu. Oğlum odadayken de yapamadığını söylüyordu.
Hatta ben inanmadım doktora gönderdim tahlil falan yaptırdı temiz çıktı her şey. Üroloji doktoru psikolojik tamamen zamana bırak demiş.
Odayı ayırdık.

Odayı ayırdık.
Cidden bazen bu adamlar çocuktan beter

Merhaba
Bizimde çocuktan sonra böyle oldu .2 senedir böyleyiz hep ben teklif ediyordum. Kaç kere red yedim. En son onun için hazırlandım , gecelik giydim yine red etti. Kaç ay geçti birlikteliğin lafını etmedi. Bir de 2.çocuğu istiyormuş olmayan bu sex hayatımızla. Ben birlikte olmuyoruz ki nasıl olucak diyorum bana sen s.k meraklısısın diyor. Artık ben de eşimden soğudum öpmek dahi gelmiyor içimden.

Eşiniz ile iyi bir psikoloğa gidin bence.. ömür geçiyor sizin de cinsel anlamda iyi hissetmek bir kadın olarak hakkınız. Sabret ile tedavi olunmuyor :) hem de öz bakım manasında, ilişki manasında depresyona veya herhangi hangi durumda ise size ve ilişkinize iyi gelir. Evlilik elden gidiyor adamın haberi yok😅 bari siz müdahele edin ama ikna olması zor olacak gibi 🤷🏻‍♀️
Psikoloğu redetmez ama düzelir mi ise yarar mı bilemiyorum 😏😪

Bizimde çocuktan sonra böyle oldu .2 senedir böyleyiz hep ben teklif ediyordum. Kaç kere red yedim. En son onun için hazırlandım , gecelik giydim yine red etti. Kaç ay geçti birlikteliğin lafını etmedi. Bir de 2.çocuğu istiyormuş olmayan bu sex hayatımızla. Ben birlikte olmuyoruz ki nasıl olucak diyorum bana sen s.k meraklısısın diyor. Artık ben de eşimden soğudum öpmek dahi gelmiyor içimden.
Sen ciddi misin ya bende git gide soguyorum... s. meraklısı mi olunuyor acaba yoksa birseyleri kurtarma çabası mi bizimki. Başka sexy kadın görseler gözünü kırpmadan s.kerler. bizim isteğimiz kabullenmek,beğenilmek, istenilmek.
Ama varya bu zamanın erkekleri adam değil gdolu bunlar dna lari bozulmuş. Eskiden boyle miydi . Gün sayarlardi eşleriyle birlikte olmak için. Şimdi ise erkek kadın,kadın erkek olmuş aq. Bi çöp dokturemiyorsun hır çıkarıyorlar.

Sen ciddi misin ya bende git gide soguyorum... s. meraklısı mi olunuyor acaba yoksa birseyleri kurtarma çabası mi bizimki. Başka sexy kadın görseler gözünü kırpmadan s.kerler. bizim isteğimiz kabullenmek,beğenilmek, istenilmek.
Ama varya bu zamanın erkekleri adam değil gdolu bunlar dna lari bozulmuş. Eskiden boyle miydi . Gün sayarlardi eşleriyle birlikte olmak için. Şimdi ise erkek kadın,kadın erkek olmuş aq. Bi çöp dokturemiyorsun hır çıkarıyorlar.
Ah ah gelde bunları onlara anlat. Erkeğim diye geziyolar ya o dokunuyor kanıma. Daha neler var neler. Şimdi evde değilim ama o eve de hiç dönmek istemiyorum. Koca kişiyle eve girince ruhum daralıyor.

hamileliğim boyunca nerdeyse hiç birlikte olmadık, sayılıdır. doğumdan sonra da uzunca bi süre çok nadir birlikte olduk, belki 2 ayda bir.. şu an kızım 3 yaşında, daha yeni yeni ilişkimiz randıman aldı, şu an eskisinden bile daha iyi.
ben hiç kafama takmadım, kendim de çok istekli değildim, ıslanma problemlerim vardı, eşim de pek istekli değildi, anlıyordu bence beni, üstüne konuşup konuşup sorun haline getirmedik.

fakat sizin durumunuz farklı gibi, eşinizin kendine bakmaması falan özgüvenini zedeleyip size yaklaşmasını engelliyor olabilir.

Genceciksin
hamileliğim boyunca nerdeyse hiç birlikte olmadık, sayılıdır. doğumdan sonra da uzunca bi süre çok nadir birlikte olduk, belki 2 ayda bir.. şu an kızım 3 yaşında, daha yeni yeni ilişkimiz randıman aldı, şu an eskisinden bile daha iyi.
ben hiç kafama takmadım, kendim de çok istekli değildim, ıslanma problemlerim vardı, eşim de pek istekli değildi, anlıyordu bence beni, üstüne konuşup konuşup sorun haline getirmedik.

fakat sizin durumunuz farklı gibi, eşinizin kendine bakmaması falan özgüvenini zedeleyip size yaklaşmasını engelliyor olabilir.

X