diyet, iradeli olabilmek, şekeri bırakabilmek vb vb

kahvekek

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
5 Aralık 2022
258
242
Merhaba arkadaşlar artık 36 yaşına geldim malum oturarak çalışma, kış boyunca 2 kere ağır covid olma, yemeği kısmama ve şekeri bırakmama yüzünden biraz kilo aldım. Akşamları yürüyüş yapıyoruz, en az 6000 adım atıyorum günde , yemeği azalttım hatta bazen akşam yemiyorum ama gene de karnım şiş oturunca kıvrılıyor :)

Ailede genetik şeker var, zaten babam şekerden vefat etti, büyürken de hep hamurişi sebze ağırlıklı beslendik et pek olmazdı, akşam yediğim sebze yemeği makarna salata doyurmazdı ekmek reçel yerdim doymak için. Et yemeye nişanlım alıştırdı, farkettim ki hiç protein almıyormuşum, yumurta bile yemezdim.

Velhasıl öyle eskisi gibi hemen veremiyorum kiloları, şekeri de kesemiyorum pat diye, meyve yada kuru meyve ya da bal yemeden vücudum krize giriyor resmen.

Baksanız kilolu değilim ama kemik yapım ince vücut kaldırmıyor. Biraz biraz spora da başladım ama dizimi falan incittim ara veriyorum mecbur.

Velhasıl şekeri kesenler nasıl yaptı benim gibi aşerdi mi ne kadar zamanda azaltırım yada bırakırım

çiğ kuruyemişlere fırsat verirsen tatlı şeker isteğin 1 haftada bile azalacak.. bir de bol su içmek.. ben bazen suyu çay içer sıcaklıkta ayarlayıp yudumluyorum maksat ağzım boş kalmasın :)) 10-15adet badem fındık ve 3-4 adet kuru erik ile harika bir araöğün oluyor çok tatmin edici

X