Dişlerime ne gibi bir işlem yapılabilir

huhum

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
14 Mart 2024
59
13
23
Dişlerim irili ufaklı kaplama yaptırmak istiyorum ama küçültmek gerekiyor estetik diş dolgusu duydum başka ne gibi bir işlem var ne yapabilirim bilenler yardımcı olursa çok sevinirim

Dişlerim irili ufaklı kaplama yaptırmak istiyorum ama küçültmek gerekiyor estetik diş dolgusu duydum başka ne gibi bir işlem var ne yapabilirim bilenler yardımcı olursa çok sevinirim
Soruyu da anlamadım başta kaplama diyorsun sonra dan başka şey

Bişi söyleyeceğim millet öndeki dişlerini uzatmaya çalışıyor büyütüyor bilmem ne. Bence yüzüne yakışıyorsa ve bir sorun yaratmıyorsa yaptırma. Çünkü kesilen dişler iflah olmuyor.

Bişi söyleyeceğim millet öndeki dişlerini uzatmaya çalışıyor büyütüyor bilmem ne. Bence yüzüne yakışıyorsa ve bir sorun yaratmıyorsa yaptırma. Çünkü kesilen dişler iflah olmuyor.
Ya ben çok takintiliyim yada gerçekten yakışmıyor ama rahatsız oluyorum bir yerde video izlemiştim az küçülterek dış yapıştıriuoardi ama ne kadar dayanıklı orasını bilemiyorum

Ya ben çok takintiliyim yada gerçekten yakışmıyor ama rahatsız oluyorum bir yerde video izlemiştim az küçülterek dış yapıştıriuoardi ama ne kadar dayanıklı orasını bilemiyorum
Dediğiniz işlemin adı yaprak porselen lamine netten araştırıp bakabilirsiniz 👋

+1 katiliyorum. Kesinlikle saglik sorunu yoksa farkli islemleri iyi bir doktorda yaptirmanizi tavsiye ederim. Lamine olabilir ancak kesin ve kesin ana dis gibi dayanikli degiller.

Ihtiyactan dolayi kaplama yaptirdim bir yilin 10 ayi dis cebimde gezdi surekli yapistirmak icin cabaladim durdum 🤨 alismakta zor oluyor acikcasi. Yinede sizin tercihiniz

+1 katiliyorum. Kesinlikle saglik sorunu yoksa farkli islemleri iyi bir doktorda yaptirmanizi tavsiye ederim. Lamine olabilir ancak kesin ve kesin ana dis gibi dayanikli degiller.

Ihtiyactan dolayi kaplama yaptirdim bir yilin 10 ayi dis cebimde gezdi surekli yapistirmak icin cabaladim durdum 🤨 alismakta zor oluyor acikcasi. Yinede sizin tercihiniz
Çok geçmiş olsun bende bu durumu yaşamaktan korkuyorum

Dişlere estetik gülüş tasarımı yaptırmaktan bahsediyorsunuz sanıyorum bence yaptıracaksanızsa da bir uzmanda yaptırın
Dolgu ile kesilmeden işlem yapılabiliyor ama bunun için dişlerinizin şeklinin de buna müsaade etmesi gerekir yeterli mesafeler yoksa dişi kesmek dışında bir çözüm kalmayacaktır.
Lamine yaptirilabilir tırnak gibi ince kaplamalar, daha az keserek sonuç elde edilebilir ama bunun için de uzmana gitmenizi öneririm aşırı kesim olursa o minik tırnak tarzı kaplamalar tutmayacaktır.
Kaplama yaptırmak.
Bu arada diş eti seviyesi ayarlanması, tel takılması gibi işlemler de estetik gülüş tasarımına giriyor. Kısaca hepsi için güzel bir muayene gerekir durumu görmeden hiçbiri kesin yapılır denemez ve bence Turkey teeth kavramını da araştırmadan yaptırmayın.
Bana sorarsanız ben hiçbirini yaptırmazdim gerekli olmadıkça sağlığı etkileyen bir durum olmadıkça. Sonuçta kaplama ömrü ne kadardır maksimum 10 sene mi 15 sene mi. Dolgu bile olsa onlar da renklenecek, kırılacak, atacak ve en basitinden her dolgu veya kaplama değişiminde diş bir miktar daha kesilmek zorunda kalacaktır. Hadi dişinizde çürük falan olsa neyse de yine sizin tercihiniz tabii ki.

Sakın dişlerini minik minik kestirme istediğin boyutta kestirip lamine yapıştırt. Ayriyeten laminelerde de şöyle bişi var sert bişi ısırmaman gerekiyor. Isırma işleri de hep ön dişte. Sen bu işi bir daha düşün.

X