Jinekoloji Dış gebelik

Ben yaşıyorum maalesef çok zor bir süreç değerleriniz nasıl iğne tedavisi mi oldunuz
Merhaba. 5 ekimde kürtaja alındım kürtajdan sonra iğne yapıldı hemen . 5 ekimde değerim 2942 idi . 7 ekimde 3083 e yükseldi . 8 Ekim de 2530 du . 11 ekimde 113 e düştü . Doktor bir hafta bekle gel yine bakalım dedi . Çarşamba günü gidip tahlil vericem yine bitsin gitsin ya kabus gibi

Merhaba bana sormak istediklerinizi sorabilirsiniz bende yaşadım 3 ay önce
Merhaba regl oldum testim pozitif çıktı bugün kan verdim hemşire dış gebelikte olabilir üstünede görüyor olabilirsiniz dedi bunu ayırt etmenin yolu var mı ultrason veya vajinal muayene harici

Merhaba arkadaşlar. Benim beta hcg değerlerim adetin geciktiği gün 226
Gecikmenin 6.günü 1200
Çıktı. Kahverengi lekelenmem vardı. Doktor 1200 olan değer için düzenli 2 katı artış olmamış 2000 civarı olması lazımdı dedi ve zaten kese görünmedi değer düşük olduğu için. Bana düşük veya dış gebelik geçiriyor olabilirsin dedi. Aynı gün yani gecikmenin 7.günü progesteron 6 beta 1340 çıktı. Doktor çarşamba gününü bekleyelim o günkü değerlerine göre karar verelim duruma dedi. Sizce sağlıklı gebelik olma ihtimali var mı bu progesteron değeriyle

Kan sulandırıcı kullanıyorum onu da bıraktırdı sağlıksız gebelik olduğunu düşündüğü için sanırım

Merhaba regl oldum testim pozitif çıktı bugün kan verdim hemşire dış gebelikte olabilir üstünede görüyor olabilirsiniz dedi bunu ayırt etmenin yolu var mı ultrason veya vajinal muayene harici
HCG düzensiz artarsa dış gebelikten suphelenebilirsin değerin daha düşükse ultrason ile anlaşılmaya bilir

Bak canım benim ilk 30 su bir hafta sonra 60 oldu 2 gün sonra 70 oldu böyle saçma artış vardı 2 gün sonra 96 oldu lekelenmem kanamam vardı igne vuruldum sonra 140 oldu ondan sonra düşmeye başladı neredeyse 3 kanama yaşadım değer sifirlanana kadar
Evet ilk beta canım

Merhaba. 5 ekimde kürtaja alındım kürtajdan sonra iğne yapıldı hemen . 5 ekimde değerim 2942 idi . 7 ekimde 3083 e yükseldi . 8 Ekim de 2530 du . 11 ekimde 113 e düştü . Doktor bir hafta bekle gel yine bakalım dedi . Çarşamba günü gidip tahlil vericem yine bitsin gitsin ya kabus gibi
Benimde 20 eylülde iğne yapıldı 6500 dü değerim 3 gün yükseldi 8100 oldu sonra düşüşe geçti bugün test verdim 37 çıktı şükürler olsun inşallah biter gider gerçekten çok yıpratıcı bir süreç sizi çok iyi anlıyorum batma şeklinde kasıklarımda ağrı oluyor sizin de oluyor mu bu şekilde

X