bu derde nasıl çare bulabilirim

geçen sene temmuz

Hmm ben henüz yeni öğrendiler sanmıştım. Bu üzüntü ve kapanma süreci biraz uzamış bence, ilk günkü gibi ağlama krizleri vs durumu daha da kötü yapıyor. Artık daha farklı bir gözle bakmaya başlamaları gerekiyordu. Bu tip durumlarda tabiki bir süre acılarını yaşamaları tavsiye edilir zaten ama neredeyse 1yıl olacak.. Psikolojik olarak yardım almaları şart, siz ablanızı ikna edin öncelikle, bu şekilde depresyonu derinleşecek. Ablanız önce bi ikna olsun psikoloğa gitmeye, bireysel olarak kendini toparlasın mental olarak biraz rahatlasın sonra eşi de ona uyum sağlamak durumunda kalacak.

Hmm ben henüz yeni öğrendiler sanmıştım. Bu üzüntü ve kapanma süreci biraz uzamış bence, ilk günkü gibi ağlama krizleri vs durumu daha da kötü yapıyor. Artık daha farklı bir gözle bakmaya başlamaları gerekiyordu. Bu tip durumlarda tabiki bir süre acılarını yaşamaları tavsiye edilir zaten ama neredeyse 1yıl olacak.. Psikolojik olarak yardım almaları şart, siz ablanızı ikna edin öncelikle, bu şekilde depresyonu derinleşecek. Ablanız önce bi ikna olsun psikoloğa gitmeye, bireysel olarak kendini toparlasın mental olarak biraz rahatlasın sonra eşi de ona uyum sağlamak durumunda kalacak.
inş ona gerek kalmadan bir mucize olur diyrm

Zor bir durum ama ablanı haksız buldum
Herkes çocuk sahibi olamayabilir, bunun için kendini yerden yere atmak da çocukluğun ve Allah'a isyanın daniskası
Herkes enişteye kızmış evlatlığa yanaşmıyor diye ama herkesin bu konuda inancı ve görüşleri farklı, bunun için eniştenizi kınamam.
Benimde çocuğum olmuyor, olması ihtimal dahilinde değil Allah bir mucize vermezse, eşim benimle bilerek evlendi, önceki evliliğinden iki evladı olmasına rağmen, çocuk diye içi gidiyor ama o da evlat edinmeyi istemedi. Kendime güvenemem, kendi çocuğum gibi sevemem, incitip de bir garibin hakkına girme riskini alamam dedi, keza zaman içinde aynı şeyleri bende hissettim. Bu kolay bir iş değil ama çocuk hayatın anlamı da değil, herkesin bir imtihanı var dünyada, insan ister tabi evladı olsun ama olmuyorsa kabullenmek gerek, sağlık problemi olan bir eşe eziyet ederek daha da çıkmaza sokar işleri. Çocuk için boşanmayı da doğru bulmuyorum ben, bu bir hastalık ve evlilik hastalık ve sağlıkta beraberlik, ablanızın silkelenmeye ihtiyacı var sadece

ooo ruh durumları vahim acilen psikologa gitmeliler
bence evin içinde başka durumlar da var
ablanızı iyice sıkıştırın her şeyi anlatması için
Yok konuşur herşeyi varsa söler kocasını seviyor tek derdi çocuk
asla olmayacağını öğrenmeden önce eşine hep derdi oğlum sana benzesin gözleri snin gibi
olsun sürekli bunu tekrar ederdi o yüzden evlatlık sperm bankası çok karşılar tabi evlatlık için
zaman ne gösterir bilemem insan asla dediği şeyleri yaşıyor yapıyor rabbim bu durumda olan herkese yardım etsin

Bence duygusal davranıyorsunuz, bariz siz biraz yönlendirici davranın bu konuda ablanıza. Sürekli bir mucize beklentisiyle bu şekilde ağlama krizleriyle geçmez hayat.
farkındayım ama elimden bşy gelmiyor teselliden başka
ilacım olsa kendime çare olurdum zaman en iyi ilaç tek çarem onları bir
başka doktora ikna etmek

merhaba arkadaşlar

konu ablam 2,5 yıldır evli ve geçen yıl tüp bebek tedavisine başladılar o güne kadar
her gördüğümde sürekli hayaller kuruyorlardı işte beşiktir kıyafettir isim vs
fakat hiç bşy istediğimiz gibi olmadı eşi tese ameliyatı olacaktı ve gün geldi
eniştemin ameliyatı uzun surdu anladık ters bşyler oldu her iki bölgesinde de
tek sperm hücresi bulunamadı ve gittiğimiz doktor alanında uzman ablam
heyecanla ameliyat sonrası kendisini almalarını bekliyordu ki eniştem çıktı ameliyattan

doktor ablamla özel konuşmak için çağırdı ben giremedim odaya ve ablama
asla sizin çocuğunuz olmayacak istersen eşinden boşan ya da evlatlık al
eşinin tüm sperm kanalları silinmiş mümkün değil hiç bir doktora gitmenize gerek yok
demiş

şimdi arkadaşlar o günden beri ablam her gün ağlıyor onu ne kadar teselli etsem de
içinin acısı dinmiyor dün akşam aradım öyle sesini duymak için ağlamaktan sesi çıkmıyordu
gözleri kaybolmuş resmen ağlamaktan ona ne kadar örnek versem de acısını paylaşmaya
çalışsam da duysa bile algılamıyor beni

ve bana ben artık bu yükü kaldıramıyorum çok ağır geliyor nerede çocuk görsem içim yanıyor
ne kadar ağlasam dinmiyor saatlerce gözyaşı döksem zerre hafiflemiyor dedi tlfnu kapattı
eşime dedim bir gidip bakalım ablamı görmek istiyorum dedim eniştemi aradım müsait misiniz
diye ilk başta evet dedi yarım saat sonra gelmeyin ablam daha da kötü olmuş sanırım ağlama krizine girmiş
ve biraz yalnız kalmak istiyoruz dedi ve gitmedim bende sabaha kadar hep aklımdaydı böyle olmaz ne yapabilirim diye düşünüyorum ama bu duruma nasıl çözüm bulunur çok doktor araştırdım hiç bir şekilde
kabul etmiyorlar gitmeyi ben çok tıkandım bu konuda elimi attığım her işte aklımda onlar var
Eşini çok seviyorsa evlatlık alsinlar dicemde evlatlık almak da zor ya.Cocuk büyüdüğünde 12 yaşındayken hakim sorcam ona bu senin gerçek ailen değil bunların yanında kalmak istiyor musun diye.Bide eğer ki kızsa erkeğe haram oğlan sa da kadına haram oluyor ,oda emzirme sıvı için zor ya Allah kolaylık versin.

Eşini çok seviyorsa evlatlık alsinlar dicemde evlatlık almak da zor ya.Cocuk büyüdüğünde 12 yaşındayken hakim sorcam ona bu senin gerçek ailen değil bunların yanında kalmak istiyor musun diye.Bide eğer ki kızsa erkeğe haram oğlan sa da kadına haram oluyor ,oda emzirme sıvı için zor ya Allah kolaylık versin.
aynen zor

birbirlerini seviyorlarsa ortak bir karar alacaklar senin çocuğun olmuyor diye boşanmak ne kadar doğru bilmiyorum karşı tarafı daha beter duruma sokabilir,enişteniz belki şu an sıcak bakmıyor evlatlık alma durumuna ama ablanızda istiyorsa ikna edebilir

merhaba arkadaşlar

konu ablam 2,5 yıldır evli ve geçen yıl tüp bebek tedavisine başladılar o güne kadar
her gördüğümde sürekli hayaller kuruyorlardı işte beşiktir kıyafettir isim vs
fakat hiç bşy istediğimiz gibi olmadı eşi tese ameliyatı olacaktı ve gün geldi
eniştemin ameliyatı uzun surdu anladık ters bşyler oldu her iki bölgesinde de
tek sperm hücresi bulunamadı ve gittiğimiz doktor alanında uzman ablam
heyecanla ameliyat sonrası kendisini almalarını bekliyordu ki eniştem çıktı ameliyattan

doktor ablamla özel konuşmak için çağırdı ben giremedim odaya ve ablama
asla sizin çocuğunuz olmayacak istersen eşinden boşan ya da evlatlık al
eşinin tüm sperm kanalları silinmiş mümkün değil hiç bir doktora gitmenize gerek yok
demiş

şimdi arkadaşlar o günden beri ablam her gün ağlıyor onu ne kadar teselli etsem de
içinin acısı dinmiyor dün akşam aradım öyle sesini duymak için ağlamaktan sesi çıkmıyordu
gözleri kaybolmuş resmen ağlamaktan ona ne kadar örnek versem de acısını paylaşmaya
çalışsam da duysa bile algılamıyor beni

ve bana ben artık bu yükü kaldıramıyorum çok ağır geliyor nerede çocuk görsem içim yanıyor
ne kadar ağlasam dinmiyor saatlerce gözyaşı döksem zerre hafiflemiyor dedi tlfnu kapattı
eşime dedim bir gidip bakalım ablamı görmek istiyorum dedim eniştemi aradım müsait misiniz
diye ilk başta evet dedi yarım saat sonra gelmeyin ablam daha da kötü olmuş sanırım ağlama krizine girmiş
ve biraz yalnız kalmak istiyoruz dedi ve gitmedim bende sabaha kadar hep aklımdaydı böyle olmaz ne yapabilirim diye düşünüyorum ama bu duruma nasıl çözüm bulunur çok doktor araştırdım hiç bir şekilde
kabul etmiyorlar gitmeyi ben çok tıkandım bu konuda elimi attığım her işte aklımda onlar var
Hangi doktor hastasına boşanma tavsiyesi verir ?
Durum gerçekten zor ! Başka doktor bulun ..kuzenim birçok tedavi denedi ,olmayacak artık dedikleri bi vakit ,10 yılın sonunda çocuk sahibi oldu .

aman Allah'ım o nasıl bir doktor ki bu kadar çirkin bir akıl veriyor? tatlım enişten ne ameliyatı oldu anlamadım tese yazmışsın o nedir? bak izmir de özel gözde hastanesi var ve çip yöntemiyle sperm buluyorlarmış ve başarılı oldukları hastaları olmuş Rabbimden umut kesilmez isterseniz nerdeyseniz arayın bir sorun akıl danışın olmadı tedavi için imkanınız varsa gelin hatta birde malatya da da var diye biliyorum. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın çok zor.

ablanızın çocuğu olmasaydı boşansın diyecek miydi kimse?
bu da onların sınavı. eşine olan sevgisi evlat hasretinden fazla mı değil mi...

aman Allah'ım o nasıl bir doktor ki bu kadar çirkin bir akıl veriyor? tatlım enişten ne ameliyatı oldu anlamadım tese yazmışsın o nedir? bak izmir de özel gözde hastanesi var ve çip yöntemiyle sperm buluyorlarmış ve başarılı oldukları hastaları olmuş Rabbimden umut kesilmez isterseniz nerdeyseniz arayın bir sorun akıl danışın olmadı tedavi için imkanınız varsa gelin hatta birde malatya da da var diye biliyorum. Rabbim kimseyi evladıyla sınamasın çok zor.
çip yöntemi nasıl hiç bir fikrim yok araştıracağım ablama derim
neresi olursa giderler tüm her şeyini vermeye hazırlar dediğinizi araştıracağım şimdi
inş vesile olursunuz bu bilginizle ama biraz umudumuz yok açıkçası çünkü olduğu ameliyat
son çareydi erkeğin testislerinden ameliyatla sperm bulunması hedefleniyor doktor prof.
ben elimden geleni yaptım vicdanım rahat sizin için çok uğraştım tek hücre yok

baktım dediğiniz yöntem kaliteli sperm seçip dölleme işlemini gerçekleştiryorlar
bu bizim için imkansız çünkü hiç sperm yok

çip yöntemi nasıl hiç bir fikrim yok araştıracağım ablama derim
neresi olursa giderler tüm her şeyini vermeye hazırlar dediğinizi araştıracağım şimdi
inş vesile olursunuz bu bilginizle ama biraz umudumuz yok açıkçası çünkü olduğu ameliyat
son çareydi erkeğin testislerinden ameliyatla sperm bulunması hedefleniyor doktor prof.
ben elimden geleni yaptım vicdanım rahat sizin için çok uğraştım tek hücre yok
ay canım sen böyle anlattıkça içim parçalanıyor ablanı enişteni düşünemiyorum bir iki sefer o hastaneye kan vermek için gitmiştim ve orda gördüm ne derecedeki hastalara yardımcı olabiliyorlar bilmiyorum ama yinede yazmak istedim. arayın ameliyat sonuçlarını tahlil sonuçlarını söylersenler bence bilgilendirirler inşallah her şey onlar için iyi olur.

X