bu derde nasıl çare bulabilirim

Allah ablanıza çok büyük bir sevap kapısı açmış ama enişteniz kör...
Bir yetime ana baba olmak cennetin kapısını açmaktır.

Allah ablanıza çok büyük bir sevap kapısı açmış ama enişteniz kör...
Bir yetime ana baba olmak cennetin kapısını açmaktır.
Vardır bir hayır belki nasibinde sevgiye muhtaç bir yavru vardır
eşi zaman zaman bencil davrandığını kabul edebilirim

merhaba arkadaşlar

konu ablam 2,5 yıldır evli ve geçen yıl tüp bebek tedavisine başladılar o güne kadar
her gördüğümde sürekli hayaller kuruyorlardı işte beşiktir kıyafettir isim vs
fakat hiç bşy istediğimiz gibi olmadı eşi tese ameliyatı olacaktı ve gün geldi
eniştemin ameliyatı uzun surdu anladık ters bşyler oldu her iki bölgesinde de
tek sperm hücresi bulunamadı ve gittiğimiz doktor alanında uzman ablam
heyecanla ameliyat sonrası kendisini almalarını bekliyordu ki eniştem çıktı ameliyattan

doktor ablamla özel konuşmak için çağırdı ben giremedim odaya ve ablama
asla sizin çocuğunuz olmayacak istersen eşinden boşan ya da evlatlık al
eşinin tüm sperm kanalları silinmiş mümkün değil hiç bir doktora gitmenize gerek yok
demiş

şimdi arkadaşlar o günden beri ablam her gün ağlıyor onu ne kadar teselli etsem de
içinin acısı dinmiyor dün akşam aradım öyle sesini duymak için ağlamaktan sesi çıkmıyordu
gözleri kaybolmuş resmen ağlamaktan ona ne kadar örnek versem de acısını paylaşmaya
çalışsam da duysa bile algılamıyor beni

ve bana ben artık bu yükü kaldıramıyorum çok ağır geliyor nerede çocuk görsem içim yanıyor
ne kadar ağlasam dinmiyor saatlerce gözyaşı döksem zerre hafiflemiyor dedi tlfnu kapattı
eşime dedim bir gidip bakalım ablamı görmek istiyorum dedim eniştemi aradım müsait misiniz
diye ilk başta evet dedi yarım saat sonra gelmeyin ablam daha da kötü olmuş sanırım ağlama krizine girmiş
ve biraz yalnız kalmak istiyoruz dedi ve gitmedim bende sabaha kadar hep aklımdaydı böyle olmaz ne yapabilirim diye düşünüyorum ama bu duruma nasıl çözüm bulunur çok doktor araştırdım hiç bir şekilde
kabul etmiyorlar gitmeyi ben çok tıkandım bu konuda elimi attığım her işte aklımda onlar var
ablan abartmış. doktor da boşan dediyse o da sacmamalamış. yada ablanın doktorda bıraktıgı izlenim ne ise boşanın demiş de olabilir ama hiçbir doktr. bunu demez. yada dememeli.
evlatlık düşünün diyebilir. ama boşan ? cok sacma....
ilk önce ablana de ki : sen sadece cocuıgun olsun diye mi evlnedin. yani ahgmet mehmet fark etmez yeter ki hamile kalayım diye mi evlendin ?
evet derse zaten boşansın...hatta enişten boşasın.
ama hayır olur mu öyle şey sevdim zamanla daha cok sevdim. cocugumuz olursa bu daha da pekişir diye düşündün derse (ki aklı selim herkes böyle cevap vermeli...)
abla o zaman sunu anla cocucugun olsun olmasın bundan sonra enşişte ile birbirinize kenetlenin. birbirinizi daha cok sevin. mutlu olmak için elinizden gelenii yapın.ve bu gercek ise bunu kabullenin. bu evliligi cocuk olmuyor diye yıkamalısın. evletlık alabilirsiniz. başka doktr. gidebilirsiniz vb...
ve emin ol, eger boşanırlarsa enişten bir kez daha evlneirse cocugu olur. diyeyim sana..

ablan abartmış. doktor da boşan dediyse o da sacmamalamış. yada ablanın doktorda bıraktıgı izlenim ne ise boşanın demiş de olabilir ama hiçbir doktr. bunu demez. yada dememeli.
evlatlık düşünün diyebilir. ama boşan ? cok sacma....
ilk önce ablana de ki : sen sadece cocuıgun olsun diye mi evlnedin. yani ahgmet mehmet fark etmez yeter ki hamile kalayım diye mi evlendin ?
evet derse zaten boşansın...hatta enişten boşasın.
ama hayır olur mu öyle şey sevdim zamanla daha cok sevdim. cocugumuz olursa bu daha da pekişir diye düşündün derse (ki aklı selim herkes böyle cevap vermeli...)
abla o zaman sunu anla cocucugun olsun olmasın bundan sonra enşişte ile birbirinize kenetlenin. birbirinizi daha cok sevin. mutlu olmak için elinizden gelenii yapın.ve bu gercek ise bunu kabullenin. bu evliligi cocuk olmuyor diye yıkamalısın. evletlık alabilirsiniz. başka doktr. gidebilirsiniz vb...
ve emin ol, eger boşanırlarsa enişten bir kez daha evlneirse cocugu olur. diyeyim sana..
ayrılmaz of bilmiyorum iyice kötü oldum

ablm o doktoru halen kötü anıyor nasıl bana öyle der diye düşünyr sürekli

haklı ablan, gerçekten tıbbı açıdan çocuğu olmayabilir ama dr. bu şekilde cümle kuramaz zaten stres altında. Ben sayısını hatırlamıyorum doktora gittim. Allahım inşlh tez zamanda nasip etsin ablanıza ve size

Eniştenizle aynı durumda olsaydım
Eşim çocuğumun olmayacağını öğrendikten sonra her gün
Sinir krizleri geçirseydi
Yada ağlamaktan gözler balon, helak etmiş kendini..
Direk boşanırdım.

Evlat istenir istenmez değil
Ama elimde olmayan sebeplerle olmayacağını biliyorsa
Azıcık metanet gösterip yanımda olmasını beklerim.
Gözüme sokar gibi ayılıp bayılmasını değil.

konuştum eşi kabul etmiyor evlatlık biliyorum ruh sağlığını bozacak
bize geldiklerinde eşim bile diyor ablan kendini ne kadar yıpratmış
zaten ona hep şunu diyorum Allahtan geldi bu bir teselli olmalı diyorum
çünkü Rabbim bir sınavdan geçirecekse bu daha kötüsü de olabilirdi
evlatlık almak herkesin yapabielcegi birşey degildir. enişteniz kendini bilen biri demek ki ki egriyi dogruyu düşünüp evlatlık konusuna istemiyorum demiş.
ayrıca evlatlık isteme- ablan için adam için degil ki... bencil olanburada adam degil
sakin mantıklı düşünen biri. duygusal baksa su an evde 3 tane bebek olurdu.
kaldı ki eger bu tüp bebek yeni ise biraz acılar hafiflesin sakinleyin sonra evlatlık konusu konuşulsun. belki 1-2 sene sonra..
annelik iç güdüsü ile kadınalrın %60 mı her cocuga annelik yapabilir. ama babalar her cocuga böyle davranamaz. bakamaz. hissedemez.
benim eşim benim gibi degildir. ve ben evlatlık konusunu yıllar önce kendine söyledigimde hayır dedi.acıkladı. evet kendine göre haklıydı ve bende kabul ettim. eger bir gün hisleri fikri degişirse evlatlık konusunu belki gene masaya yatırır konuşuruz. tek benim istemem ile olacak iş degil.
37 yaşımdayım eşim 47 cocugumuz yok. eşimden doılayı olmuyor. ve ben kocamı asla ve asla spermleri bozuk diye sevmememzlik etmedim, boşanmayı asla düşnmedim. cunku ben onu spermleri için sevmiyorum...

ayrılmaz of bilmiyorum iyice kötü oldum
ablan belki direkt demiyor kocasına ama bu akdar aglama krizlerine girerek adamı aşagılıyor. senin yüzünden olmuyıor, senin yüzünden ben aglıyorum, senin yuzunden anne olamayacagım die..
adamın sucıu yok ki burada... sperm olmaması adamın sucu degil ki ?
bir ark. yazmıştı onun dedigine katılıyorıum. eniştenin yerinde olsam ben boşanırdım demiş. kesinlikle.
olmuyorsa olmuyor insan metanetli olur, bir sakinleşir, bu nedir krizler filan... diyelim ki tüp tutsaydı da 3. ay sonra kalbi dursaydı bebegin o zaman da acıdan ölürdü herhalde ablanız...
ne alaka demeyin. hoş degil ama saglıksız gebelikşerde düşük kalo durması olabilyor. bunlara üzülürüz ama bu gercek midir evet böyle risk var mıdır evet. bunları biliyorsan herşeyi göze alıp hamile kalıyor musun evet. o zaman metanetli olmayı da ögrenecegiz.

ablan belki direkt demiyor kocasına ama bu akdar aglama krizlerine girerek adamı aşagılıyor. senin yüzünden olmuyıor, senin yüzünden ben aglıyorum, senin yuzunden anne olamayacagım die..
adamın sucıu yok ki burada... sperm olmaması adamın sucu degil ki ?
bir ark. yazmıştı onun dedigine katılıyorıum. eniştenin yerinde olsam ben boşanırdım demiş. kesinlikle.
olmuyorsa olmuyor insan metanetli olur, bir sakinleşir, bu nedir krizler filan... diyelim ki tüp tutsaydı da 3. ay sonra kalbi dursaydı bebegin o zaman da acıdan ölürdü herhalde ablanız...
ne alaka demeyin. hoş degil ama saglıksız gebelikşerde düşük kalo durması olabilyor. bunlara üzülürüz ama bu gercek midir evet böyle risk var mıdır evet. bunları biliyorsan herşeyi göze alıp hamile kalıyor musun evet. o zaman metanetli olmayı da ögrenecegiz.
ablam kocasını suçlamıyor çoğu zaman gizli gizli acısını yaşadım dedim ve ayrılmayı düşünmüyor eşini seviyor
tersi yazılarım olmadığı halde sanki ben ablam kocasından boşanmak istiyr spermleri için sevmiş kelimeleri kurmuşum gibi
herkesin yaklaşması devamında yorumların ona göre olması beni daha kötü etti

aynı acıyı herkes aynı derecede yaşar hisseder diye bşy yok siz ayakta atlatmışsınız onlar biraz daha ağır yaşayarak geçiriyorlar onlar bir süreçte geçiyor o süreçte nasıl davranmalıyım diye konu açtım bu konuda tecrübesi olanlar varsa yardımcı olabilirler mi diye boşansın ya da kocası onu boşasın yorumları sadece yaraladı lütfen konum kapatılsın
sadece yaralıyor yorumlar çare boşanmak olsaydı çoktan olurdu var mı bu süreci yaşayıp atlatan die açtım konuyu
bende çocuk tedavisi görüyorum boşansın ne var üzülecek yorumlar beni çok etkiledi herkese teşekkür ederim vakit ayırıp
yazan üzülenlere lütfen konum kapatılsın

Çocuk esirgemedrokadar sahipsiz çocuk varki allah başka dert vermesin çocuğu olsaydı sakat ölümcül hastalıklı olsaydı tevekkül etmek lazım vardır bu dada bir hayır doğurmakta anne olunmuyor hissetmek lazım

evlat edinsinler. onlarında kaderlerinde bir başkasının bakamadığı yavruya sahip çıkmak varmış demekki..

Bu duruma sen bir çözüm bulamazsın. Başka doktora da gitsinler. Yine olmazsa, son çare olarak, evlatlık alsınlar, hem de bir çocuğun hayatı kurtulur.

X