Ben nasıl bana göre birini bulacağım?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

falwlessone1

Üye
Kayıtlı Üye
27 Eylül 2023
914
-9
Bir çocukla yazıştım.Komik kizmisim,temiz kizmisim,evlenilecek kizmisim.Fakat sevgili olmadık.Cunku ben biriyle yazisacaksam ya da bir ilişkim olacaksa el ele tutusmayabilirim.Yani çok fazla belki de hiç temasta bulunmayabilirim.
Ve sanırım birçok erkek benim gibi düşünmüyor.
Evet tesettürlü olabilirim fakat benim de duygusal ihtiyaclarim var.Ne yapacağım?

Sizi görmeden yazışmalardan mı bunu anlıyor 🙂 erkekler kızları nasıl kandıracağını çözmüş umarım uyanık olup ufacık yalan ilgilere kanmazsınız.

Sorunu anlamadım. Elele tutuşmuyorsunuz diye mi sevgili olmadınız? E yazışarak elele tutuşamazsınız zaten. Tutuşup tutuşmayacağınıza da görmeden tanımadan karar veremezsiniz.

Sorunu anlamadım. Elele tutuşmuyorsunuz diye mi sevgili olmadınız? E yazışarak elele tutuşamazsınız zaten. Tutuşup tutuşmayacağınıza da görmeden tanımadan karar veremezsiniz.
Ya mesela bir erkek benim gereksiz bulduğum şekilde foto istese ben atmayabilirim.E onun da işine gelmez.Basit kızlara yonelir

bilmem belki vardır. ama biriyle duygusal bir şeyler yaşamak teması da içinde barındırır bana göre.
Bana hem komik,hem benim değerimi bilecek hem de karakterli biri gerek.
Belki biliyorsunuzdur 4 yılı aşkın süredir belki her gün aklıma gelen biri var.
Ben de güzel şeyler hakediyorum bence

Bana hem komik,hem benim değerimi bilecek hem de karakterli biri gerek.
Belki biliyorsunuzdur 4 yılı aşkın süredir belki her gün aklıma gelen biri var.
Ben de güzel şeyler hakediyorum bence
evet biliyorum bence de hak ediyorsun. ama bunu düşünmeyi bırakman lazım. yazılı olmayan bir kural var "vazgeçince oluyor." :))

Bir çocukla yazıştım.Komik kizmisim,temiz kizmisim,evlenilecek kizmisim.Fakat sevgili olmadık.Cunku ben biriyle yazisacaksam ya da bir ilişkim olacaksa el ele tutusmayabilirim.Yani çok fazla belki de hiç temasta bulunmayabilirim.
Evet tesettürlü olabilirim fakat benim de duygusal ihtiyaclarim var.Ne yapacağım?
senin gibi düşünen muhafazakar insanlarla tanış.
aynı düşüncede olduğu için yakınlaşmamayı sorun etmez.

Önce başlığa istinaden cevap vereyim: Bulmayacaksınız. O sizi bulacak.

Ya mesela bir erkek benim gereksiz bulduğum şekilde foto istese ben atmayabilirim.E onun da işine gelmez.Basit kızlara yonelir
İyi de siz baştan önyargılısınız. Ne malum sizden uygunsuz fotoğraf isteyeceği. Baştan şartlarınızı hassasiyetlerinizi konuşursunuz olursa olur olmazsa olmaz.

Bu arada fotoğraf atmamanızı anlarım, ben de atmam güvenli bulmadığımdan dolayı. Ama herkesin ilişki yaşayışı farklıdır. Fotoğraf gönderdi, öpüştü, sevişti diye bir kadına “basit” sıfatı takamazsınız. O zaman bunları talep eden erkek haydi haydi basittir.

Ayrıca nacizane söylemek isterim hele ki şu zamanda sevgilisinin elini dahi tutmayı istemeyen bir insan bulamazsınız. Tuttunuz diye de basit, namusuz, dinden çıkmış olmazsınız. Sağlıklı olan budur. Aşırı dini hassasiyetleriniz varsa saygı duyarım. O halde görücü/aracı usulü sizinle aynı hassasiyetlere sahip biriyle tanışmalısınız.

Sana en uygunu görücü usulü . Çünkü şu devirde sevgiliyken el ele tutuşmayan yok.

Ha zaten bu konuda bu kadar hassas isen biriyle uzun süreli sevgili olman da sakıncalı olur muhtemelen.

Ya yok mu böyle erkekler benim secimlerime saygı gösterecek.

Hayır böyle erkekler var. Öyle tarikatçı cemaatçi felan da değiller. Evlenmeden önce birliktelik yaşamayı talep etmeyecek zorlamayacak sürüsüne erkek dolu. Herkesin yetiştiği kültür, değer yargıları ve aile içi dinamikleri farklıdır. Şimdilik baba evindesiniz anladığım kadarıyla. Sizi sıkıntıya sokacak eylemlerde bulunmayın. Birini aramayacaksınız. Kaderinizde biri varsa o gelip sizi bulacak. Sizin olan mutlaka size gelir. Sosyal olun, iş ve eğitiminize odaklanın. Güleryüzlü olun. Pozitif düşünün. Sürekli " ah vah bana kimse bakmayacak mı birini nereden nasıl bulacağım ben yaşıtlarım evli çocuklu " gibi düşüncelerle zihninizi yormayın. Akışına bırakın. Arkadaş çevreniz veya aile büyükleriniz birileriyle tanıştırmak isterse red etmeyin. Önce arkadaş olun. Selamlar.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X