Bebeğim ikinci derece yanık oldu

Nefes_e

Üye
Kayıtlı Üye
8 Şubat 2023
40
9
36
Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı

kantaron yagi orjinal olmalı. birde onun balmumuyla yapılan kremi var bizim doktr o ufak cocugum olduğundan yaralarina yaniklara uçuklara cok iyi .el yapımı olmali orjinal zeytin yağıyla yapılan kantaron yagı bul. cok gecmiş olsun . hic kırışıklık su toplamasi olmuyor. birde ufak yaniklar için aleovera yaparagini aç sür👌
Elimde doğal yapılmış var kullanıyorum hala

Herkese merhaba ,4gün önce 1yaşındaki oğlumun üzerine sıcak çay döküldü, allarım nasıl bağırdı, hemen soğuk suya tuttuk ve hastaneye götürdük ölü derileri aldılar, çene altı , sol göğüs ve sol kolda yanık var ikinci derece yüzeysel ve derin yanıklar, iz kalmasından çok korkuyorum böyle deri buruşur gibi , neolur yardım edin yaşıyan varmı
Geçmiş olsun benimde 3-4 yaşlarındayken ayağıma kaynamış demlikten çay dokulmustu derisini soymuslardi dediğiniz gibi bı krem kullandirmislar hiç bı iz yok şuan ( o acısını soyulma anını ve o kremin kokusunu hala hatirliyorum canım çok yanmıştı )

Az önce yazmayı unuttum kuzenimin koluna çay dokulmustu bir iki yıl önce kazağın izi koluna çıkmıştı o derece kötü bı yanikti bı şekilde domuz yağı bulmuş onu kullanmisti baya hafifletti izini sizinki gibi derin bı yanikti baya etki etti yağ

Geçmiş olsun benimde 3-4 yaşlarındayken ayağıma kaynamış demlikten çay dokulmustu derisini soymuslardi dediğiniz gibi bı krem kullandirmislar hiç bı iz yok şuan ( o acısını soyulma anını ve o kremin kokusunu hala hatirliyorum canım çok yanmıştı )
Vallah belki çocuğum büyüyünce hiç hatırlamaz ama ben hiç unutmam😔,size ve kuzeninize de çok geçmiş olsun, bizim olayımız artık 4 ay olmuştur, kolunda hafif leke gibi iz var ve iki yerde skar oluştu onlar nasıl geçecek bilmiyorum, sizde öyle scar varmıydı?

Vallah belki çocuğum büyüyünce hiç hatırlamaz ama ben hiç unutmam😔,size ve kuzeninize de çok geçmiş olsun, bizim olayımız artık 4 ay olmuştur, kolunda hafif leke gibi iz var ve iki yerde skar oluştu onlar nasıl geçecek bilmiyorum, sizde öyle scar varmıydı?
Bende olmamıştı. Çocukluk arkadaşımda vardı hemde eklem yerinden itibaren. Lise sonrası ameliyat olmustu baya gitmişti eskisi gibi göze çarpmiyordu ama onun alanı epey genişti. Üzmeyin kendinizi şuan ki acıları hatirlamayacak ama ilerde özden kaynaklı kendine problem edebilir ama bu tarz sorunlarında çözümü var artık

Üzerinden zaman geçmiş ama kudret nari var zeytinyağı ile yapılıyor onu has yapan birinden satın al o kadar iyi geliyor ki benim 2 yıl önce yanmış yanık izimi bile geçirdi

Anneler merhaba pazar günü ütü yaptım ütüyü fişinden çekip köşeye yere koydum 20 aylık kızım daha ütü soğumadan ütüyü eline vurmuş bilek kısmı ve elinin içi yandı bileğinde de yuvarlak bir yanık var derisi üzerinde duruyor ama bir kısmının derisi soğuk suya tutarken koptu. Baş parmağı ile işaret parmağının alt kısmında var bi de orası su toplamış. Şimdilik günlük hastaneye gidiyoruz krem sürüp sarıyorlar
Yarın plastik cerraha da götüreceğiz orda da bakacaklar ama çok üzülüyorum geçer mi sizce bu yanık izi 😞 Ağlaması hiç yok sadece yandığı gün çok ağladı hastaneye götürdük serum fısyolojik ile temizleyip krem sürdüler yarım saat sonra ağlaması bitmişti ondan beri de hiç ağlamadı. Suanlık eli sargılı birkaç güne açarlar belki sargıyı bugün 3.gün oldu İz geçer mi anneler 😒 ne yapmam lazım geçmesi için

Merhaba gonderinizin uzerinden bir yıl.gecmis cok gecmis olsun oncelikle oglunuz nasil oldu dort gun once kizimin ayagi yandi bende iz kalmasindan cok korkuyorum izleri gectimi oglunuzun lutfen yardim edin

EDa hanim merhaba kızım kendini siğil solusyonu asit ile yaktı göğüs bacak boyun bugün 3. Gün aradan zaman geçmiş ama bende foto atsam.yardimci olabilirmi tanıdığınız götürdüm doktordan hiç memnun kalmadım iz kalır dedi beni dahada kahretti kacinci derece yanık olduğunu bile solemedi çok kötü durumdayim
İzmirdeyiz tabi bu olay 2 sene önce oldu oğlumun suan abi bıraktı ama nerde yanık cocuk varsa burda hep iyi yağıyo allaha şükür ege üniversitesinin yanık bölümündeydi zaten benım oğluma tedavı yaparken de bırakmıstı hasteneyi sadece böyle duydugunda yardım ediyo allah razı olsun ücret falan yok yanlış anlamayın adam muhtac degıl zaten yavrular acı cekmesin diye yardımlaşıyo

Bana mutlaka foto at canım mutlaka bi dkka de çek ben öyle yapmıstım
EDa hanim merhaba kızım kendini siğil solusyonu asit ile yaktı göğüs bacak boyun bugün 3. Gün aradan zaman geçmiş ama bende foto atsam.yardimci olabilirmi tanıdığınız götürdüm doktordan hiç memnun kalmadım iz kalır dedi beni dahada kahretti kacinci derece yanık olduğunu bile solemedi çok kötü durumdayim

Bana mutlaka foto at canım mutlaka bi dkka de çek ben öyle yapmıstım

Kantaron yağı kullan yara hava alsın sardikca dibe düşüyor yara ara ara aç kabuk tutsun suyu kaynat soguk saf zeytinyağı kat birebir ölçü kullan spreyle

X